mate-settings-daemon 1.26.0 - en to hy translation catalogue (260 entries)

en: Accessibility
hy: Մատչելիություն

en: Toggle magnifier
hy: Փոխանջատել ուժեղացուցիչը

en: Toggle screen reader
hy: Փոխանջատել Էկրանի ընթերցողը

en: Toggle on-screen keyboard
hy: Փոխանջատել էկրանային ստեղնաշար

en: On-screen keyboard
hy: էկրանային ստեղնաշար

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
hy: Արդյոք էկրանային ստեղնաշարը միացված է:

en: Screen magnifier
hy: Էկրանի ուժեղացուցիչ

en: Whether the screen magnifier is turned on.
hy: Արդյոք էկրանի ուժեղացուցիչը միացված է:

en: Screen reader
hy: Էկրանի ընթերցող

en: Whether the screen reader is turned on.
hy: Արդյոք էկրանի ընթերցողը միացված է։

en: The resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch.
hy: Բանաձևը օգտագործվում է տառատեսակի չափի կերպափոխման համար պիքսելի չափի, կետերի մեջ մեկ մատնաչափ։

en: Antialiasing
hy: Ինֆորմացիայի աղավաղում

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
hy: Ինֆորմացիայի աղավաղման տիպը օգտագործվում է, երբ ներկայացվում են տառատեսակները։ Հնարավոր արժեքներն են՝ "none" ինֆորմացիայի աղավաղման համար, "grayscale" ստանդարտ grayscale հակաինֆորմացիայի աղավաղման համար և "rgba" ենթակետիկ հակաինֆորմացիայի աղավաղման համար (LCD էկրանների միայն)։

en: Hinting
hy: Ակնարկելով

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
hy: Ակնարկի տեսակը օգտագործել, երբ ներկայացվում են տառատեսակները։ Հնարավոր արժեքներն են՝ "none" ոչ ակնարկի համար, "slight" հիմնականի համար, "medium" չափավորի համար, և "full" առավելագույն ակնարկի համար  (կարող է հանգեցնել տառերի ձևերի աղավաղման)։

en: RGBA order
hy: RGBA հրաման

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
hy: Ենթակետիկի տարրերը LCD էկրանի վրա, միայն այն օգտագործվում է, երբ հակաինֆորմացիայի աղավաղումը սահմանում է "rgba"։ Հնարավոր արժեքներն են՝ "rgb" ձախի վրա կարմիրի համար (ամենատարածված), "bgr" ձախ կապույտի  համար, "vrgb" վերև կարմիրի համար, "vbgr" ներքև կարմիրի համար։

en: possible values are "on", "off", and "custom".
hy: հնարավոր արժեքներն են "on", "off", և "custom".

en: Keyboard Bell Custom Filename
hy: Սովորական Ֆայլի Ստեղնաշարի Կանչ

en: File name of the bell sound to be played.
hy: Զանգի հնչման նվագարկման ֆայլի անումը

en: Remember NumLock state
hy: Հիշել NumLock վիճակը

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
hy: Երբ սահմանվում է ՃԻՇՏ MATE֊ը պետք է հիշի NumLock LED կարգավիճակը սեսիաների միջև։

en: NumLock state
hy: NumLock վիճակ

en: The remembered state of the NumLock LED.
hy: Հիշել  NumLock LED վիճակը։

en: Mouse button orientation
hy: Մկնիկի կոճակի կողմնորոշում

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
hy: Փոխանակել մկնիկի աջ և ձախ կոճակները ձախլիկ մկների համար։

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
hy: Մկնիկի շարժման համար արագացուցչային բազմապատկիչ։ -1֊ը համակարգի հիմնական արժեքն է։

en: Motion Threshold
hy: Շարժման Շեմը

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
hy: Ցուցիչի արագությունը պիքսելներով պետք է տեղափոխել մինչ մկնիկի շարժման արագացման ակտրվացումը։ -1֊ը համակարգի հիմնական արժեքն է։

en: Drag Threshold
hy: Տեղափոխության Շեմ

en: Distance before a drag is started.
hy: Հեռավորությունը մինչ տեղափոխության սկսվելը։

en: Double Click Time
hy: Կրկնակի կտտոցի ժամանակ

en: Length of a double click.
hy: Կրկնակի կտոցի երկարությունը

en: Middle button emulation
hy: Միջին կոճակի էմուլյացիա

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
hy: Հնարավորություն է տալիս մկնիկի մեջտեղի կոճակը էմուլյացնել միաժամանակ աջ և ձախ կոճակները սեղմելու միջոցով։

en: Locate Pointer
hy: Տեղադրել ցուցիչը

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
hy: Ընդգծել ցուցիչի ընթացիկ դիրքը, երբ  Control ստեղնը սեղմվել և ազատ է արձակվել;

en: Cursor theme
hy: Կուրսորի թեման

en: Cursor size
hy: Կուրսորի չափը

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
hy: Կուրսորի_թեմայի կողմից կուրսորի հիշատակված չափը։

en: Smartcard removal action
hy: Խելացի քարտի հեռացման գործողություն

en: Set this to one of "none", "lock_screen", or "force_logout". The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
hy: Սահմանել սա "none", "lock_screen", կամ "force_logout" մեկը։ Գործողությունը կատարված կլինի, երբ Smart քարտը օգտագործվում է մուտքի հեռացման համար։

en: Disable touchpad while typing
hy: Անջատել զգայուն վահանակը մինչ մուքագրումը

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
hy: Սահմանել այս ճշմարիտ, եթե դուք ունեք խնդիրներ պատահաբար սեղմելու հետ touchpad հետ մինչ մուտքագրումը։

en: Enable mouse clicks with touchpad
hy: Միացնել մկնիկի սեղմումը զգայուն վահանակի հետ միասին

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
hy: Սահմանել այս ճշմարիտ, որպեսզի կարողանաք ուղարկել մկնիկի կտտոց մուտքագրման կողմից touchpad վրա։

en: Natural scrolling
hy: Բնական ոլորում

en: Set this to true to enable natural (reverse) scrolling for touchpads
hy: Սահմանել սա ճիշտ, որ հնարավորություն տա նական (հակադարձ) պտտել touchpad֊ների համար

en: Enable touchpad
hy: Միացնել զգայուն վահանակը

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
hy: Սահմանել այս ՃՇՄԱՐԻՏ բոլոր touchpad֊ները միացնելու համար

en: Enabled two-finger button-click emulation
hy: Միացված է երկու մատ կոճակի կտտոցի էմուլացումը

en: 0 thru 3, 0 is inactive, 1-3 is button to emulate
hy: 0 մինչև 3, 0 ոչ ակտիվ է, 1-3 կոճակը էմուլացված է

en: Enable three-finger button-click emulation
hy: Միացված է երեք մատ կոճակի կտտոցի էմուլացումը

en: One finger tap button
hy: Մեկ մատ կոճակը վերև

en: Select the button mapping for one-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
hy: Ընտրել կոճակը տեղագրման համար մեկ մատ վերև։ Աջակցվող արժեքներն են՝ 1:մկնիկի ձախ կոճակ, 2: մկնիկի մեջտեղի կոճակ, 3: մկնիկի աջ կոճակ

en: Two finger tap button
hy: Երկու մատ կոճակը վերև

en: Select the button mapping for two-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
hy: Ընտրել կոճակի տեղագրման համար երկու մատ վերև։ Աջակցվող արժեքներն են՝ 1:մկնիկի ձախ կոճակ, 2: մկնիկի մեջտեղի կոճակ, 3: մկնիկի աջ կոճակ

en: Three finger tap button
hy: Երեք մատ կոճակը վերև

en: Select the button mapping for three-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
hy: Ընտրել կոճակի տեղագրման համար երեք մատ վերև։ Աջակցվող արժեքներն են՝ 1:մկնիկի ձախ կոճակ, 2: մկնիկի մեջտեղի կոճակ, 3: մկնիկի աջ կոճակ

en: Activation of this plugin
hy: Այս կոնտակտների ակտիվացում

en: Whether this plugin would be activated by mate-settings-daemon or not
hy: Արդյոք այս միացումը կարող է ակտիվացվել mate-settings-daemon կողմից, թե ոչ

en: Priority to use for this plugin
hy: Այս կոնտակտների օդտագործման առաջայնությունը

en: Priority to use for this plugin in mate-settings-daemon startup queue
hy: Առաջնահերթությունը օգտագործել այս միացման համար mate-settings-daemon գործարկման հարցման մեջ

en: Free percentage notify threshold
hy: Ազատ տոկոսային հարաբերության տեղեկացման շեմ

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
hy: Տոկոսային ազատ տարածության շեմը սկավառակի ցածր տարածության նախնական զգուշացման համար։ Եթե տոկոսային ազատ տարածություն նվազում է, ապա նախազգուշացումը ցուցադրվում է։

en: Subsequent free percentage notify threshold
hy: Հետագա ազատ տոկոսային հարաբերության տեղեկացման շեմ

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
hy: Նշել տոկոսային հարաբերությունը, որ ազատ սկավառակի տարածությունը պետք է կրճատել նախքան հերթական նախազգուշացումը։

en: Free space no notify threshold
hy: Ազատ տարածք ոչ ծանուցման շեմ

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
hy: Նշել գումարային GB։ Եթե ազատ տարածության գումարը ավելի է քան այս, նախազգուշացում չպետք է ցուցադրել։

en: Minimum notify period for repeated warnings
hy: Նվազագույն ծանուցման ժամանակահատվածը կրկնվող զգուշացումների համար

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
hy: Որոշակիացնել ժամանակը րոպեներով։ Հաջորդ նախազգուշացումները ծավալի համար այս ժամանակաշրջանից ավելի հաճախ չեն հայտնվելու:

en: Mount paths to ignore
hy: Տեղադրված ուղիները անտեսել

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
hy: Նշել տեղադրման ուղղիների ցանկը անտեսելու համար, երբ նրանք գործարկում են ցածր տարածք։

en: Show OSD notification
hy: Ցույց տալ OSD ծանուցումները

en: Whether an OSD notification is shown to notify about changes
hy: Արդյոք OSD ծանուցումը ցույց է տալիս փոփոխությունների մասին ծանուցում

en: Volume step
hy: Ձայնի ուժգնության քայլ

en: Volume step as percentage of volume.
hy: Ծավալի քայլը, որպես ծավալի տոկոսային հարաբերություն:

en: Toggle touchpad
hy: Զգայուն վահանակի փոխաջատում

en: Binding to enable or disable the touchpad.
hy: Պարտադիր է միացնել կամ անջատել զգայուն վահանակը։

en: Volume mute
hy: Ձայնի ուժգնության անջատում

en: Binding to mute the system volume.
hy: Պարտադիր է անջատել համակարգի ձայնը։

en: Volume down
hy: Ձայնի բարձրության իջեցում

en: Binding to lower the system volume.
hy: Պարտադիր է իջեցնել համակարգի ձայնի ուժգնությունը։

en: Volume up
hy: Ձայնի բարձրության բարձրացում

en: Binding to raise the system volume.
hy: Պարտադիր է բարձրացնել համակարգի ձայնի ուժգնությունը։

en: Shut down
hy: Անջատել

en: Binding to shut down.
hy: Պարտադիր անջատել

en: Log out
hy: Դուրս գալ

en: Binding to log out.
hy: Պարտադիր է մուտք գործել։

en: Eject
hy: Վանել

en: Binding to eject an optical disc.
hy: Պարտադիր է հանել օպտիկական սկավառակը.

en: Home folder
hy: Տուն պանակ

en: Binding to open the Home folder.
hy: Պարտադիր է բացել Տուն պանակը։

en: Search
hy: Որոնել

en: Binding to launch the search tool.
hy: Պարտադիր է գործարկել որոնման գործիքը։

en: Launch email client
hy: Գործարկել էլեկտրոնային փոստի հաճախորդը

en: Binding to launch the email client.
hy: Պարտադիր է գործարկել էլեկտրոնային փոստի հաճախորդը։

en: Lock screen
hy: Արգելափակել էկրանը

en: Binding to lock the screen.
hy: Պարտադիր է արգելափակել էկրանը։

en: Launch help browser
hy: Գործարկել օգնության բրաուզերը

en: Binding to launch the help browser.
hy: Պարտադիր է գործարկել օգնության բրաուզերը.

en: Launch calculator
hy: Գործարկել հաշվիչը

en: Binding to launch the calculator.
hy: Պարտադիր է գործարկել հաշվիչը։

en: Launch web browser
hy: Գործարկել վեբ բրաուզերը

en: Binding to launch the web browser.
hy: Պարտադիր է գործարկել վեբ բրաուզերը։

en: Launch media player
hy: Գործարկել մեդիա նվագարկիչը

en: Binding to launch the media player.
hy: Պարտադիր է գործարկել մեդիա նվագարկիչը։

en: Play (or play/pause)
hy: Նվագել (կամ նվագել/դադարեցնել)

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
hy: Պարտադիր է սկսել նվագարկումը (կամ փոխանջատել նվագելը/դադարեցնել)։

en: Pause playback
hy: Ընդմիջել նվագարկումը

en: Binding to pause playback.
hy: Պարտադիր է դադարեցնել նվագարկումը։

en: Stop playback
hy: Դադարեցնել նվագարկումը

en: Binding to stop playback.
hy: Պարտադիր է կանգնեցնել նվագակարգումը։

en: Previous track
hy: Նախորդ ուղի

en: Binding to skip to previous track.
hy: Պարտադիր է բաց թողնել նախորդ ուղին։

en: Next track
hy: Հաջորդ ուղի

en: Binding to skip to next track.
hy: Պարտադիր է բաց թողնել հաջորդ ուղին։

en: Binding to show the screen magnifier
hy: Պարտադիր է ցույց տալ էկրանի ուժեղացուցիչը

en: Binding to start the screen reader
hy: Պարտադիր է է սկսել էկրանի ընթերցողը

en: Binding to show the on-screen keyboard
hy: Պարտադիր է ցույց տալ էկրանի վրայի ստեղնաշարը

en: Show Displays in Notification Area
hy: Ցույց տալ Ցուցասարքի Ծանուցման Տարածքը

en: Whether a notification icon with display-related things should be shown in the panel.
hy: Արդյոք ծանուցուման պատկերանշանը display-related տարրերի հետ միասին պետք է ցուցադրել վահանակի մեջ։

en: Do not touch monitor configuration
hy: Ձեռք մի տվեք մոնիտորի կազմաձևմանը

en: Usually, mate-settings-daemon configures internal and external monitors according to the turn_on_external_monitors_at_startup and turn_on_laptop_monitor_at_startup settings and determines an appropriate cloning/side-by-side mode. Setting this key to True disables this, and the monitor settings are not touched at all (unless there is an explicit user configuration).
hy: Սովորաբար mate-settings-daemon կարգավորում է արտաքին և ներքին մոնիտորները ըստ  turn_on_external_monitors_at_startup և turn_on_laptop_monitor_at_startup պարամետրերը և որոշում է համապատասխան  cloning/side-by-side ռեժիմ։ Այս ստեղնի պարամետրը Ճիշտ է անջատում է այն, և մոնիտորի պարամետրերը չեն անդրադարձել բոլորին (եթե կա բացահայտ օգտվողի կոնֆիգուրացիա)։

en: Turn on external monitor after system boot
hy: Համակարգային բեռնավորումից հետո միացնել արտաքին մոնիտորը

en: Turn on external monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
hy: Համակարգային բեռնավորումից հետո միացնել արտաքին մոնիտորը, եթե օգտատերը միացնի արտաքին մոնիտորը համակարգային բեռնավորումով:

en: Turn on laptop monitor after system boot
hy: Համակարգային բեռնավորումից հետո միացնել դյուրակիր համակարգչի մոնիտորը

en: Turn on laptop monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
hy: Համակարգային բեռնավորումից հետո միացնել համակարգչի մոնիտորը, եթե օգտատերը միացնի արտաքին մոնիտորը համակարգային բեռնավորումով:

en: File for default configuration for RandR
hy: Ֆայլ հիմնակական կոնֆիգուրացիայի համար RandR համար

en: The XRandR plugin will look for a default configuration in the file specified by this key. This is similar to the ~/.config/monitors.xml that normally gets stored in users' home directories. If a user does not have such a file, or has one that does not match the user's setup of monitors, then the file specified by this key will be used instead.
hy: XRandR միացումը կլինի դիտել նախնական կոնֆիգուրացիայի համար նշված ֆայլի մեջ այս ստեղնի կողմից։ Սա միանման է ~/.config/monitors.xml, որը սովորաբար ստանում է պահվող օգտատերերի գլխավոր ֆայլապանակները։ Եթե օգտագործողը չունի նման ֆայլ, կամ ունի մեկը, որ չի համապատասխանում օգտվողի մեկնարկի վերահսկմանը, ապա այս ստեղնի կողմից նշված ֆայլը կգործարկվի դրա փոխարեն։

en: MATE Settings Daemon
hy: MATE Կարգաբերման պարամետրերի օժանդակ ծրագիր

en: Enable debugging code
hy: Ակտրվացնել ծածկագրի վրիպակազերծումը

en: Replace the current daemon
hy: Փոխարինել ընթացիկ օժանդակ ծրագիրը

en: Don't become a daemon
hy: Չդարձնել օժանդակ ծրագիր

en: Exit after a time (for debugging)
hy: Ժամանակից հետո դուրս գալ (կարգաբերման համար)

en: Accessibility Keyboard
hy: Մատչելի Ստեղնաշար

en: Accessibility keyboard plugin
hy: Ստեղնաշարի հասանելի կոնտակտներ

en: There was an error displaying help: %s
hy: Օգնության պատուհանը ցույց տալու սխալ կար այստեղ: %s

en: Do you want to activate Slow Keys?
hy: Ցանկանու՞մ եք ակտիվացնել Դանդաղ Ստեղներ։

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
hy: Ցանկանու՞մ եք ապաակտիվացնել Դանդաղ Ստեղներ։

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
hy: Դուք պարզապես իջեցրեք Shift ստեղնը 8 վարկյան։ Սա անջատում է  Slow Keys առանձնահատկությունը, որն ազդում է ձեր ստեղնաշարի աշխատանքի վրա։

en: Don't activate
hy: Չակտիվացնել

en: Don't deactivate
hy: Չապաակտիվացնել

en: Activate
hy: Ակտիվացնել

en: Deactivate
hy: Ապաակտիվացնել

en: Do_n't activate
hy: Չակտիվացնել

en: Do_n't deactivate
hy: Չապաակտիվացնել

en: _Activate
hy: _Ակտիվացնել

en: _Deactivate
hy: _Ապաակտիվացնել

en: Slow Keys Alert
hy: Դանդաղ Ստեղների Ազդանշան

en: Do you want to activate Sticky Keys?
hy: Ցանկանու՞մ եք ակտիվացնել Կպչուն Ստեղները։

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
hy: Ցանկանու՞մ եք ապաակտիվացնել Կպչուն Ստեղները։

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
hy: Դուք պարզապես սեղմվեք Shift ստեղնը 5 անգամ անընդմեջ։ Սա կրճատ ստեղնաշարային հրաման է Sticky Keys առանձնահատկության համար, որը ազդում է ձեր համակարգչի աշխատանքի ճանապարհի վրա։

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
hy: Դուք պարզապես սեղմեք երկու ստեղները միանգամից կամ սեղմեք Shift ստեղնը 5 անգամ։ Սա անջատում է Sticky Keys առանձնահատկությունը, որն ազդում է ձեր ստեղնաշարի աշխատանքի վրա։

en: Sticky Keys Alert
hy: Կպչուն Ստեղների Ազդանշան

en: Universal Access Preferences
hy: Ունիվերսալ Մուտքի Նախապատվություններ

en: Use on-screen _keyboard
hy: Օգտագործել էկրանային _ստեղնաշար

en: Use screen _reader
hy: Օգտագործել էկրանի _ընթերցող

en: Use screen _magnifier
hy: Օգտագործել էկրանի _ուժեղացուցիչ

en: Enhance _contrast in colors
hy: Բարձրացնել գույների _հակադրությունը

en: Make _text larger and easier to read
hy: Դարձնել _տեքստը ավելի մեծ և ավելի հեշտ կարդալու համար

en: _Press keyboard shortcuts one key at a time (Sticky Keys)
hy: _Սեղմեք ստեղնաշարի դյուրանցումների մեկ ստեղնը միաժամանակ (Sticky Keys)

en: _Ignore duplicate keypresses (Bounce Keys)
hy: _Անտեսել կրկնօրինակ ստեղնահպումից խուսափելու համար (Bounce Keys)

en: Press and _hold keys to accept them (Slow Keys)
hy: Սեղմեք և պահեք ստեղները դրանք ընդունելու համար (Slow Keys)

en: Background
hy: Ֆոն

en: Background plugin
hy: Ֆոնի կոնտակտներ

en: Clipboard
hy: Փոխանակման բուֆեր

en: Clipboard plugin
hy: Փոխանակման բուֆերի կոնտակտներ

en: Change system time zone
hy: Փոխել համակարգի ժամային գոտին

en: Privileges are required to change the system time zone.
hy: Արտոնությունները պահանջվում են փոխել համակարգի ժամային գոտին:

en: Change system time
hy: Փոխել համակարգի ժամանակը

en: Privileges are required to change the system time.
hy: Արտոնությունները պահանջվում են փոխել համակարգի ժամանակը:

en: Configure hardware clock
hy: Կարգավորել սարքավորումային ժամացույցը

en: Privileges are required to configure the hardware clock.
hy: Արտոնությունները պահանջվում են կարգավորել ապարատային ժամացույցը:

en: Dummy
hy: Կեղծ

en: Dummy plugin
hy: Կեղծ կոնտակտներ

en: Don't show any warnings again for this file system
hy: Կրկին չցուցադրել զգուշացումները այս ֆայլային համակարգի համար

en: Don't show any warnings again
hy: Կրկին չցուցադրել որևէ զգուշացում

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
hy: "%s" ծավալը ունի միայն %s ազատ սկավառակի տարածք։

en: This computer has only %s disk space remaining.
hy: Այս համակարգիչը ունի միայն %s մանցած սկավառակի տարածք։

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
hy: Դուք կարող եք ազատել սկավառակի տարածքը ջնջելով չօգտագործվող ծրագրերը և ֆայլերը, կամ տեղափոխել ֆայլերը այլ սկավառակ կամ մաս։

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
hy: Դուք կարող եք ազատել սկավառակի տարածքը ջնջելով չօգտագործվող ծրագրերը և ֆայլերը, կամ տեղափոխել ֆայլերը այլ սկավառակ կամ մաս։

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
hy: Դուք կարող եք ազատել սկավառակի տարածքը դատարկելով Զամբյուղը, ջնջելով չօգտագործվող ծրագրերը և ֆայլերը, կամ տեղափոխել ֆայլերը արտաքին սկավառակ։

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
hy: Դուք կարող եք ազատել սկավառակի տարածքը ջնջելով չօգտագործվող ծրագրերը և ֆայլերը, կամ տեղափոխել ֆայլերը արտաքին սկավառակ։

note: Set up all the window stuff here
en: Low Disk Space
hy: Ցածր Սկավառակի Տարածություն

en: Empty Trash
hy: Դատարկ Աղբարկղ

en: Examine…
hy: Ուսումնասիրել...

en: Ignore
hy: Անտեսել

en: Removing item %lu of %lu
hy: Տարրերի հեռացում %lu of %lu

en: Removing: %s
hy: Հեռացում: %s

en: Emptying the trash
hy: Դատարկվում է աղբարկղը

en: Preparing to empty trash…
hy: Նախապատրաստվում է դատարկել աղբարկղը...

note: Translators: "Emptying trash from <device>"
en: From:
hy: –ից:

en: Empty all of the items from the trash?
hy: Դատարկե՞լ զամբյուղի բոլոր տարրերը։

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
hy: Եթե դուք ընտրեք դատարկել զամբյուղը, ապա բոլոր տարրերը ընդմիշտ կկորցրեք։ Խնդրում ենք նկատի ունենալ, որ դուք կարող եք նաև ջնջել դրանք առանձին-առանձին:

en: _Empty Trash
hy: _Դատարկ Աղբարկղ

en: Keybindings
hy: Առանցքային կապերի

en: Keybindings plugin
hy: Առանցքային կապերի կոնտակտներ

en: Key binding (%s) is invalid
hy: Առանցքային կապը (%s) անվավեր է

en: Key binding (%s) is incomplete
hy: Առանցքային կապը (%s) անավարտ է

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
hy: Սխալ մինչ դեռ փորձում է մեկնարկել (%s)
    որը միացվում է ստեղնին (%s)

en: Keyboard
hy: Ստեղնաշար

en: Keyboard plugin
hy: Ստեղնաշարի կոնտակտներ

en: Error activating XKB configuration.
    It can happen under various circumstances:
     • a bug in libxklavier library
     • a bug in X server (xkbcomp, xmodmap utilities)
     • X server with incompatible libxkbfile implementation
    
    X server version data:
    %s
    %d
    If you report this situation as a bug, please include:
     • The result of <b>%s</b>
     • The result of <b>%s</b>
hy: XKB կոնֆիգուրացիայի ակտիվացման սխալ։
    Դա կարող է տեղի ունենալ տարբեր հանգամանքներում:t
    • սխալ libxklavier գրադարանում
    • սխալ X սերվերում (xkbcomp, xmodmap օժանդակ ծրագրեր)
    • X սերվերի հետ անհամատեղ libxkbfile իրականացումը
    
    X սերվերի տարբերակի տվյալներ:
    %s
    %d
    Եթե Դուք զեկուցեք այս իրավիճակը որպես ծրագրային սխալ, խնդրում ենք ներառել․
    • Արդյունքը <b>%s</b>
    • Արդյունքը <b>%s</b>

en: _Layouts
hy: _Դասավորություն

en: Keyboard _Preferences
hy: Ստեղնաշարի _Նախընտրանքներ

en: Show _Current Layout
hy: Ցույց տալ _Ընթացիկ Դասավորությունը

en: Media keys
hy: Մեդիա բանալիներ

en: Media keys plugin
hy: Մեդիա ստեղների կոնտակտներ

en: Could not get default terminal. Verify that your default terminal command is set and points to a valid application.
hy: Չի կարող ստանալ նախնական տերմինալը։ Ստուգել, որ ձեր նախնական տերմինալի հրամանը սահմանված է և կետերը վավերական ծրագրի։

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
hy: Չհաջողվեց կատարել հրաման: %s
    Ստուգել, որ սա վավեր հրաման է․

en: Mouse
hy: Մկնիկ

en: Mouse plugin
hy: Մկնիկի կոնտակտներ

en: Could not enable mouse accessibility features
hy: Չհաջողվեց ակտիվացնել մկնիկի մատչելիության հատկանիշները

en: Mouse accessibility requires Mousetweaks to be installed on your system.
hy: Մկնիկի հասանելիությունը պահանջում է Mousetweaks տեղադրել ձեր համակարգը։

en: Mouse Preferences
hy: Մկնիկի Նախընտրանքներ

en: Mpris plugin
hy: Mpris Կոնտակտներ

en: Module Path
hy: Մոդուլի ուղին

en: path to smartcard PKCS #11 driver
hy: խելացի քարտի ուղղի PKCS #11 driver

en: received error or hang up from event source
hy: ստացված սխալ կամ տեղապտույտ աղբյուրի ազդանշանից

en: NSS security system could not be initialized
hy: NSS անվտանգության համակարգը չի կարող սկզբնարժեքավորվել

en: no suitable smartcard driver could be found
hy: ոչ հարմար սմարթ քարտի դրայվերը կարող է գտնվել

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
hy: սմարթ քարտի '%s' դրայվերը  չի կարող բեռնվել

en: could not watch for incoming card events - %s
hy: Չի կարող դիտել քարտի մուտքագրման ազդանշանի համար  - %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
hy: անսպասելի հանդիպած սխալ, մինչ սմարթ քարտի ազդանշանի սպասումը

en: Slot ID
hy: Ինքնագործող ID

en: The slot the card is in
hy: Քարտի անցք

en: Slot Series
hy: Ինքնագործող Հաղորդաշար

en: per-slot card identifier
hy: բնիկ քարտի իդենտիֆիկատոր

en: name
hy: անուն

en: Module
hy: Մոդուլ

en: smartcard driver
hy: խելացի քարտ դրայվեր

en: Sound
hy: Ձայն

en: Typing Break
hy: Ընդհատել Մուտքագրումը

en: Typing break plugin
hy: Մեքենագրման ընդմիջման կոնտակտներ

en: Could not switch the monitor configuration
hy: Չհաջողվեց անջատել մոնիտորի կոնֆիգուռացիաները

en: Could not restore the display's configuration
hy: Չհաջողվեց վերականգնել ցուցադրման կոնֆիգուրացիան

en: Could not restore the display's configuration from a backup
hy: Չհաջողվեց վերականգնել ցուցադրման կոնֆիգուրացիան կրկնօրինակից

en: Does the display look OK?
hy: Ցուցադրել դիտումը OK?

en: _Restore Previous Configuration
hy: _Վերականգնել նախորդ կոնֆիգուրացիան

en: _Keep This Configuration
hy: _Պահպանեք այս կարգավորումները

en: The selected configuration for displays could not be applied
hy: Ընտրված կոնֆիգուրացիայի համար ցուցադրում չի կարող կիրառվել

en: Could not refresh the screen information: %s
hy: Չհաջողվեց թարմացնել էկրանի տեղեկությունները: %s

en: Trying to switch the monitor configuration anyway.
hy: Համենայն դեպս փորձել անցնել մոնիտորի կոնֆիգուրացիաներին։

en: Rotation not supported
hy: Պտույտը չի ապահովվում

en: Could not save monitor configuration
hy: Չհաջողվեց պահպանել մոնիտորի կոնֆիգուրացիան

en: Normal
hy: Նորմալ

en: Left
hy: Ձախ

en: Right
hy: Աջ

en: Upside Down
hy: Գլխիվայր շուռ տված

en: _Configure Display Settings…
hy: _Կոնֆիգուրացնել Ցուցաբերման Պարամետրերը․․․

en: Configure display settings
hy: Կոնֆիգուրացնել ցուցաբերման պարամետրերը

en: Could not apply the stored configuration for monitors
hy: Չհաջողվեց կիրառել պահվող կոնֆիգուրացիան մոնիտորների համար

en: XRandR
hy: XRևR

en: Set up screen size and rotation settings
hy: Կարգավորել էկրանի չափի և պտտման պարամետրերը

en: Cannot determine user's home directory
hy: Չի կարող որոշել օգտվողի տուն տեղեկատուն

en: X Resource Database
hy: X Ռեսուրսների Տվյալների բազա

en: Manage the X resource database
hy: Կառավարել X ռեսուրսների տվյալների բազան

en: X Settings
hy: X Պարամետրեր

en: Manage X Settings
hy: Կառավարել X Պարամետրերը
