mate-settings-daemon 1.26.0 - en to sr translation catalogue (319 entries)

en: Accessibility
sr: Приступачност

en: Toggle magnifier
sr: Укључивање лупе

en: Toggle screen reader
sr: Укључивање читача екрана

en: Toggle on-screen keyboard
sr: Укључивање тастатуре на екрану

en: On-screen keyboard
sr: Тастатура на екрану

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
sr: Одређује да ли је укључена тастатура на екрану.

en: Screen magnifier
sr: Лупа

en: Whether the screen magnifier is turned on.
sr: Одређује да ли је укључена лупа.

en: Screen reader
sr: Читач екрана

en: Whether the screen reader is turned on.
sr: Одређује да ли је укључен читач екрана.

en: DPI
sr: ТПИ

en: The resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch.
sr: Резолуција која се користи за превођење величине фонтова на величину слике (у тачкама по инчу)

en: Antialiasing
sr: Умекшавање ивица

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
sr: Врста умекшавања ивица приликом исцртавања словних ликова. Дозвољене вредности су: „none“ — за искључивање умекшавања, „grayscale„ — за стандардно умекшавање у сивим тоновима и „rgba„ — за дотеривање испод пиксела (само за ЛЦД екране).

en: Hinting
sr: Погађање

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
sr: Врста дотеривања приликом исцртавања словних ликова. Могуће вредности су: „none“ — за искључивање дотеривања, „slight“ — за основно дотеривање, „medium“ — за средњи ниво дотеривања и „full“ — за највеће дотеривање (може да изазове изобличења у облицима слова).

en: RGBA order
sr: Редослед РГБА

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
sr: Редослед елемената за дотеривање испод пиксела на ЛЦД екрану. Користи се само када је умекшавање ивица постављено на „rgba“. Могуће вредности су: „rgb“ — за црвену слева (најкоришћеније), „bgr“ — за зелену слева, „vrgb“ — за црвену одозго и „vbgr“ — за црвену одоздо.

en: possible values are "on", "off", and "custom".
sr: могуће вредност су „on“ (укљ.), „off“ (искљ.), и „custom“ (произвољно).

en: Keyboard Bell Custom Filename
sr: Датотека произвољног звонца тастатуре

en: File name of the bell sound to be played.
sr: Назив датотеке звука звонца који ће бити пуштен.

en: Remember NumLock state
sr: Памти стање закључаних бројева

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
sr: Када је постављено, Мејт ће памтити стање ЛЕД лампице тастера закључаних бројева између сесија.

en: NumLock state
sr: Стање закључаних бројева

en: The remembered state of the NumLock LED.
sr: Запамћено стање ЛЕД лампице тастера закључаних бројева.

en: Mouse button orientation
sr: Усмереност дугмета миша

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
sr: Размените лево и десно дугме миша за леворуке кориснике.

en: Motion Acceleration
sr: Убрзање покрета

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
sr: Множилац убрзања за кретање миша. Вредност од -1 је основна системска.

en: Motion Threshold
sr: Застој покрета

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
sr: Растојање у тачкицама које курсор мора да пређе пре него ли се активира убрзано кретање миша. Вредност од -1 је основна системска.

en: Acceleration profile
sr: Профил убрзања

en: Acceleration profile used for connected mice. The acceleration profile can be set to either default ('default') which uses the default acceleration profile for each device, flat ('flat'), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured pointer speed, or adaptive ('adaptive') which adapts the acceleration depending on the mouse movement. If a mouse doesn't support the configured profile, 'default' will be used.
sr: Профил убрзања који се користи за повезаног миша. Профил убрзања може бити подешен на подразумевано („default“) које користи основни профил убрзања за сваки уређај, обичан („flat“), који убрзава нарочитим константним чиниоцем уређаја који произилази из подешене брзине показивача, или прилагодљиви („adaptive“) који прилагођава убрзање у зависности од покрета миша. Ако миш не подржава подешени профил, користиће се „default“.

en: Drag Threshold
sr: Праг превлачења

en: Distance before a drag is started.
sr: Растојање пре почетка превлачења.

en: Double Click Time
sr: Време двоклика

en: Length of a double click.
sr: Трајање дуплог клика.

en: Middle button emulation
sr: Опонашање средњег дугмета

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
sr: Омогућава опонашање средњег тастера миша кроз истовремени клик левог и десног тастера.

en: Locate Pointer
sr: Налажење курзора

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
sr: Истиче тренутно место показивача када се притисне и пусти тастер Контрол.

en: Cursor theme
sr: Тема курсора

en: Cursor theme name.
sr: Назив теме курсора.

en: Cursor size
sr: Величина курсора

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
sr: Величина курсора на који упућује тема курсора.

en: Smartcard removal action
sr: Радња уклањања паметне картице

en: Set this to one of "none", "lock_screen", or "force_logout". The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
sr: Поставите на „none“ (ништа), „lock-screen“ (закључај екран) или „force-logout“ (приморај одјављивање). Радња ће бити извршена када паметна картица коришћена за пријављивање буде уклоњена.

en: Disable touchpad while typing
sr: Искључивање додирне табле приликом куцања

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
sr: Штиклирајте ово уколико имате проблема са случајним дотицањем додирне табле приликом куцања.

en: Enable mouse clicks with touchpad
sr: Укључивање клика на додирној табли

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
sr: Штиклирајте ово да бисте били у могућности да извршавате кликове миша на додирној табли.

en: Enable vertical edge scrolling
sr: Укључује усправно премицање ивицом

en: Set this to TRUE to allow vertical edge scrolling
sr: Штиклирајте ово да омогућите усправно премицање ивицом

en: Enable horizontal edge scrolling
sr: Укључује водоравно премицање ивицом

en: Set this to TRUE to allow horizontal edge scrolling
sr: Штиклирајте ово да омогућите водоравно премицање ивицом

en: Enable vertical two-finger scrolling
sr: Укључује усправно премицање са два прста

en: Set this to TRUE to allow vertical two-finger scrolling
sr: Штиклирајте ово да омогућите усправно премицање са два прста

en: Enable horizontal two-finger scrolling
sr: Укључује водоравно премицање са два прста

en: Set this to TRUE to allow horizontal two-finger scrolling
sr: Штиклирајте ово да омогућите водоравно премицање са два прста

en: Natural scrolling
sr: Природно клизање

en: Set this to true to enable natural (reverse) scrolling for touchpads
sr: Штиклирајте ово да укључите природно (дубинско) клизање за додирне табле

en: Enable touchpad
sr: Укључивање додирне табле

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
sr: Штиклирајте ово да укључите све додирне табле.

en: Enabled two-finger button-click emulation
sr: Укључује опонашање притиска дугмета са два прста

en: 0 thru 3, 0 is inactive, 1-3 is button to emulate
sr: од 0 до 3, 0 је неактивно, 1-3 је дугме за опонашање

en: Enable three-finger button-click emulation
sr: Укључује опонашање притиска дугмета са три прста

en: One finger tap button
sr: Дугме лупкања једним прстом

en: Select the button mapping for one-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
sr: Изаберите мапирање дугмета за лупкање једним прстом. Подржане вредности су: 1: лево дугме миша, 2: средње дугме миша, 3: десно дугме миша

en: Two finger tap button
sr: Дугме лупкања са два прста

en: Select the button mapping for two-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
sr: Изаберите мапирање дугмета за лупкање са два прста. Подржане вредности су: 1: лево дугме миша, 2: средње дугме миша, 3: десно дугме миша

en: Three finger tap button
sr: Дугме лупкања са три прста

en: Select the button mapping for three-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
sr: Изаберите мапирање дугмета за лупкање са три прста. Подржане вредности су: 1: лево дугме миша, 2: средње дугме миша, 3: десно дугме миша

en: Touchpad button orientation
sr: Усмерење дугмета додирне табле

en: Swap left and right buttons for left-handed touchpads with 'left', 'right' for right-handed, 'mouse' to follow the mouse setting.
sr: Размењује лево и десно дугме за додирне табле за леворуке са „left“, са „right“ за десноруке, „mouse“ за праћење подешавања миша.

en: Acceleration multiplier for touchpad motion. A value of -1 is the system default.
sr: Множилац убрзања за покрете додирне табле. Вредност -1 је основна системска.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated touchpad motion is activated. A value of -1 is the system default.
sr: Растојање у пикселима које показивач мора да пређе него што се активира убрзани покрет додирне табле. Вредност -1 је основна системска.

en: Acceleration profile used for touchpad. The acceleration profile can be set to either default ('default') which uses the default acceleration profile for each device, flat ('flat'), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured pointer speed, or adaptive ('adaptive') which adapts the acceleration depending on the touchpad movement. If a touchpad doesn't support the configured profile, 'default' will be used.
sr: Профил убрзања који се користи за додирну таблу. Профил убрзања може бити подешен на подразумевано („default“) које користи основни профил убрзања за сваки уређај, обичан („flat“), који убрзава нарочитим константним чиниоцем уређаја који произилази из подешене брзине показивача, или прилагодљиви („adaptive“) који прилагођава убрзање у зависности од покрета додирне табле. Ако додирна табла не подржава подешени профил, користиће се „default“.

en: Activation of this plugin
sr: Активирање овог прикључка

en: Whether this plugin would be activated by mate-settings-daemon or not
sr: Да ли ће овај прикључак бити активиран мејтовим позадинским програмом подешавања или не

en: Priority to use for this plugin
sr: Приоритет који ће бити коришћен за овај прикључак

en: Priority to use for this plugin in mate-settings-daemon startup queue
sr: Приоритет који ће бити коришћен за овај прикључак у реду за покретање у мејтовом позадинском програму подешавања

en: Free percentage notify threshold
sr: Праг обавештења о проценту слободног простора

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
sr: Праг процената слободног простора при коме се исписују почетна упозорења о мало слободног простора на диску. Уколико проценат слободног простора падне испод ове вредности, упозорење ће бити приказано.

en: Subsequent free percentage notify threshold
sr: Праг накнадног обавештења о проценту слободног простора

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
sr: Одредите за колико процената треба слободан простор да се умањи пре објављивања накнадног упозорења.

en: Free space no notify threshold
sr: Без обавештења о слободном простору

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
sr: Одредите величину у гигабајтима. Упозорења се неће приказивати уколико је слободан простор већи од ове вредности.

en: Minimum notify period for repeated warnings
sr: Најмањи период обавештавања за понављана упозорења

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
sr: Одредите време у минутима. Накнадна упозорења за волумен се неће појављивати пре овог периода.

en: Mount paths to ignore
sr: Путање за монтирање које треба занемарити

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
sr: Изаберите списак монтираних путања које треба занемарити ако им преостане мало слободног простора.

en: Show OSD notification
sr: Приказ облачића обавештења на екрану

en: Whether an OSD notification is shown to notify about changes
sr: Да ли се приказује облачић обавештења на екрану који обавештава о изменама

en: Volume step
sr: Корак звука

en: Volume step as percentage of volume.
sr: Корак јачине звука као постотак јачине.

en: Toggle touchpad
sr: Укључивање додирне табле

en: Binding to enable or disable the touchpad.
sr: Пречица за укључивање или искључивање додирне табле.

en: Volume mute
sr: Искључивање звука

en: Binding to mute the system volume.
sr: Пречица за искључивање звука система.

en: Volume down
sr: Утишавање звука

en: Binding to lower the system volume.
sr: Пречица за утишавање звука система.

en: Volume up
sr: Појачавање звука

en: Binding to raise the system volume.
sr: Пречица за појачавање звука система.

en: Mute the audio quietly
sr: Тихо искључивање звука

en: Binding to mute the system volume quietly.
sr: Пречица за тихо искључивање звука система.

en: Turn the volume down quietly
sr: Тихо утишавање јачине звука

en: Binding to lower the system volume quietly.
sr: Пречица за тихо снижавање јачине звука система.

en: Turn the volume up quietly
sr: Тихо појачавање јачине звука

en: Binding to raise the system volume quietly.
sr: Пречица за тихо подизање звука система.

en: Microphone mute/unmute
sr: Утишавање/појачавање микрофона

en: Binding to mute/unmute the microphone.
sr: Пречица за утишавање/појачавање микрофона.

en: Shut down
sr: Гашење рачунара

en: Binding to shut down.
sr: Пречица за гашење рачунара.

en: Log out
sr: Одјављује

en: Binding to log out.
sr: Пречица за одјављивање са система.

en: Eject
sr: Избацивање медијума

en: Binding to eject an optical disc.
sr: Пречица за избацивање оптичког диска.

en: Home folder
sr: Отварање личне фасцикле

en: Binding to open the Home folder.
sr: Пречица за отварање личне фасцикле.

en: Search
sr: Претрага

en: Binding to launch the search tool.
sr: Пречица за покретање програма за претрагу.

en: Launch email client
sr: Покретање програм за ел. пошту

en: Binding to launch the email client.
sr: Пречица за покретање програма за е-пошту.

en: Launch settings
sr: Подешавања покретања

en: Binding to launch MATE settings.
sr: Пречица за покретање Мејтових подешавања.

en: Lock screen
sr: Закључавање екрана

en: Binding to lock the screen.
sr: Пречица за закључавање екрана.

en: Launch help browser
sr: Покретање прегледача помоћи

en: Binding to launch the help browser.
sr: Пречица за покретање прегледача помоћи.

en: Launch calculator
sr: Покретање калкулатора

en: Binding to launch the calculator.
sr: Пречица за покретање калкулатора.

en: Launch instant messenger
sr: Покретање брзих порука

en: Binding to launch the instant messenger.
sr: Пречица за покретање брзих порука.

en: Launch web browser
sr: Покретање Интернет прегледника

en: Binding to launch the web browser.
sr: Пречица за покретање интернет претраживача.

en: Launch media player
sr: Покретање програма за звук и филмове

en: Binding to launch the media player.
sr: Пречица за покретање програма за звук и видео.

en: Play (or play/pause)
sr: Пуштање (или пуштање/паузирање)

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
sr: Пречица за пуштање музике/филма (или пуштање/паузу).

en: Pause playback
sr: Паузирање нумере

en: Binding to pause playback.
sr: Пречица за паузирање музике/филма.

en: Stop playback
sr: Заустављање репродукције

en: Binding to stop playback.
sr: Пречица за заустављање музике/филма.

en: Previous track
sr: Пуштање претходне нумере

en: Binding to skip to previous track.
sr: Пречица за прелазак на претходну нумеру.

en: Next track
sr: Пуштање наредне нумере

en: Binding to skip to next track.
sr: Пречица за прелазак на наредну нумеру.

en: Binding to show the screen magnifier
sr: Свеза за приказивање увеличавача екрана

en: Binding to start the screen reader
sr: Свеза за покретање читача екрана

en: Binding to show the on-screen keyboard
sr: Свеза за приказивање тастатуре на екрану

en: Show Displays in Notification Area
sr: Прикажи екране у обавештајној зони

en: Whether a notification icon with display-related things should be shown in the panel.
sr: Одређује да ли да се приказује иконица са ставкама везаним за екране унутар панела.

en: Do not touch monitor configuration
sr: Не дира подешавања монитора

en: Usually, mate-settings-daemon configures internal and external monitors according to the turn_on_external_monitors_at_startup and turn_on_laptop_monitor_at_startup settings and determines an appropriate cloning/side-by-side mode. Setting this key to True disables this, and the monitor settings are not touched at all (unless there is an explicit user configuration).
sr: Обично, мејтов позадинац подешавања подешава унутрашње и спољне мониторе у складу са подешавањима „turn_on_external_monitors_at_startup“ (укључи спољне мониторе при покретању) и „turn_on_laptop_monitor_at_startup“ (укључи монитор преносног рачунара при покретању) и одређује одговарајући режим за клонирање/један-поред-другог. Бирањем овог кључа се искључује ово, а подешавања монитора се уопште не дирају (осим ако не постоји изричито корисничко подешавање).

en: Turn on external monitor after system boot
sr: Укључи спољни екран након покретања

en: Turn on external monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
sr: Укључује спољни екран при подизању система уколико га корисник прикључи.

en: Turn on laptop monitor after system boot
sr: Укључи екран преносног рачунара након покретања

en: Turn on laptop monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
sr: Укључује екран преносног рачунара при подизању система уколико корисник прикључи спољни екран.

en: File for default configuration for RandR
sr: Датотека за подразумевана РандР подешавања

en: The XRandR plugin will look for a default configuration in the file specified by this key. This is similar to the ~/.config/monitors.xml that normally gets stored in users' home directories. If a user does not have such a file, or has one that does not match the user's setup of monitors, then the file specified by this key will be used instead.
sr: ХРандР прикључак ће тражити подразумевана подешавања у датотеци из овог кључа. Ово је слично као „~/.config/monitors.xml“ која се обично чува у личном директоријуму корисника. Датотека из овог кључа се користи уколико нема такве датотеке, или се она не поклапа са подешавањима екрана.

en: MATE Settings Daemon
sr: Мејтов услужник подешавања

en: Enable debugging code
sr: Укључује режим прочишћавања

en: Replace the current daemon
sr: Замењује постојећег услужника

en: Don't become a daemon
sr: Не постаје позадински процес

en: Exit after a time (for debugging)
sr: Излази након времена (због уклањања грешака)

en: Accessibility Keyboard
sr: Приступачност тастатуре

en: Accessibility keyboard plugin
sr: Додатак за приступачност тастатуре

en: There was an error displaying help: %s
sr: Дошло је до грешке приказивања помоћи: %s

en: Do you want to activate Slow Keys?
sr: Желите ли да укључите споре тастере?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
sr: Желите ли да укључите споре тастере?

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sr: Управо сте држали тастер Шифт притиснут 8 секунди.  Ово је пречица за могућност спорих тастера, која утиче на то како ради ваша тастатура.

en: Don't activate
sr: Не покрећи

en: Don't deactivate
sr: Не обустављај

en: Activate
sr: Покрени

en: Deactivate
sr: Обустави

en: Do_n't activate
sr: Не покрећ_и

en: Do_n't deactivate
sr: Не обуст_ављај

en: _Activate
sr: _Успостави

en: _Deactivate
sr: Пре_кини

en: Slow Keys Alert
sr: Упозорење спорих тастера

en: Do you want to activate Sticky Keys?
sr: Желите ли да укључите лепљиве тастере?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
sr: Желите ли да искључите лепљиве тастере?

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sr: Управо сте притиснули тастер Шифт пет пута заредом.  Ово је пречица за могућност лепљивих тастера, која утиче на начин рада ваше тастатуре.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sr: Управо сте притиснули два тастера истовремено, или сте притиснули Шифт 5 пута заредом.  Ово искључује могућност лепљивих тастера, што утиче на то како ваша тастатура ради.

en: Sticky Keys Alert
sr: Упозорење лепљивих тастера

en: Universal Access Preferences
sr: Поставке универзалног приступа

en: Use on-screen _keyboard
sr: Користи _тастатуру на екрану

en: Use screen _reader
sr: Користи _читач екрана

en: Use screen _magnifier
sr: Користи _лупу екрана

en: Enhance _contrast in colors
sr: Појачај _контраст боја

en: Make _text larger and easier to read
sr: _Увећај текст ради лакшег читања

en: _Press keyboard shortcuts one key at a time (Sticky Keys)
sr: П_ритисни по један тастер за пречицу (лепљиви тастери)

en: _Ignore duplicate keypresses (Bounce Keys)
sr: _Занемари двоструке притиске (одскачући тастери)

en: Press and _hold keys to accept them (Slow Keys)
sr: _Дуго притисни тастер (спори тастери)

en: _Beep when pressing a key while CapsLock is active
sr: _Запишти на притисак тастера када су закључана велика слова

en: Accessibility settings
sr: Подешавања приступачности

en: Accessibility settings plugin
sr: Додатак подешавања приступачности

en: Background
sr: Позадина

en: Background plugin
sr: Прикључак позадине

en: Clipboard
sr: Списак исечака

en: Clipboard plugin
sr: Додатак за списак исечака

en: Change system time zone
sr: Промени временску зону

en: Privileges are required to change the system time zone.
sr: Потребна су овлашћења за промену временске зоне на систему.

en: Change system time
sr: Промени време система

en: Privileges are required to change the system time.
sr: Потребна су овлашћења за промену времена на систему.

en: Configure hardware clock
sr: Подеси сат на рачунару

en: Privileges are required to configure the hardware clock.
sr: Потребна су овлашћења за подешавање сата на рачунару.

en: Dummy
sr: Лажњак

en: Dummy plugin
sr: Прикључак за лажњака

en: Housekeeping
sr: Редарство

en: Automatically prunes thumbnail caches and other transient files, and warns about low disk space
sr: Самостално умањује оставе минијатура и осталих прелазних датотека, и упозорава о недостатку простора на диску

en: Don't show any warnings again for this file system
sr: Немој опет приказати упозорења за овај систем датотека

en: Don't show any warnings again
sr: Немој опет приказати никаква упозорења

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
sr: Диск „%s“ има само %s преосталог простора.

en: This computer has only %s disk space remaining.
sr: Овај рачунар има само %s преосталог простора.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
sr: Можете ослободити простор на диску пражњењем корпе, уклањањем некоришћених програма или датотека или премештањем датотека на други диск или партицију.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
sr: Можете ослободити простор на диску уклањањем некоришћених програма или датотека или премештањем датотека на други диск или партицију.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
sr: Можете ослободити простор на диску пражњењем корпе, уклањањем некоришћених програма или датотека или премештањем датотека на спољни диск.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
sr: Можете ослободити простор на диску уклањањем некоришћених програма или датотека или премештањем датотека на спољни диск.

note: Set up all the window stuff here
en: Low Disk Space
sr: Мало простора на диску

en: Empty Trash
sr: Избаци смеће

en: Examine…
sr: Испитај…

en: Ignore
sr: Занемари

en: Removing item %lu of %lu
sr: Уклањам %lu ставку од %lu

en: Removing: %s
sr: Уклањам: %s

en: Emptying the trash
sr: Празним корпу

en: Preparing to empty trash…
sr: Припремам се да избацим смеће…

note: Translators: "Emptying trash from <device>"
en: From:
sr: Од:

en: Empty all of the items from the trash?
sr: Да избацим све ставке из смећа?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
sr: Уколико испразните смеће, све ставке из њега ће бити трајно уклоњене. Приметите да сваку можете засебно избацити.

en: _Empty Trash
sr: _Испразни корпу

en: Keybindings
sr: Свезе тастера

en: Keybindings plugin
sr: Прикључак за пречице

en: Key binding (%s) is invalid
sr: Није исправна веза са тастером (%s)

en: Key binding (%s) is incomplete
sr: Није потпуна веза са тастером (%s)

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
sr: Грешка при покретању (%s)
    које је повезано са тастером (%s)

en: Keyboard
sr: Тастатура

en: Keyboard plugin
sr: Прикључак за тастатуру

en: Error activating XKB configuration.
    It can happen under various circumstances:
     • a bug in libxklavier library
     • a bug in X server (xkbcomp, xmodmap utilities)
     • X server with incompatible libxkbfile implementation
    
    X server version data:
    %s
    %d
    If you report this situation as a bug, please include:
     • The result of <b>%s</b>
     • The result of <b>%s</b>
sr: Грешка активирања ИксКБ подешавања.
    Може да се догоди под разни околностима:
     • због грешке у библиотеци „libxklavier“
     • због грешке Икс сервера (помагала „xkbcomp“, „xmodmap“)
     • због Икс сервера са несагласном применом „libxkbfile“-а
    
    Подаци о издању Икс сервера:
    %s
    %d
    Ако ово пријавите као грешку, укључите и:
     • Резултате за <b>%s</b>
     • Резултате за <b>%s</b>

en: _Layouts
sr: _Распореди

en: Keyboard _Preferences
sr: Поставке _тастатуре

en: Show _Current Layout
sr: Прика_жи тренутни распоред

en: Media keys
sr: Мултимедијални тастери

en: Media keys plugin
sr: Додатак за мултимедијалне тастере

en: Could not get default terminal. Verify that your default terminal command is set and points to a valid application.
sr: Не могу да нађем подразумевани терминал. Проверите да ли је наредба за терминал постављена и да ли показује на постојећи програм.

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
sr: Не могу да извршим наредбу: %s
    Проверите да ли је ово исправна наредба.

en: Touchpad enabled
sr: Додирна табла је укључена

en: Touchpad disabled
sr: Додирна табла је искључена

en: Bluetooth disabled
sr: Блутут је искључен

en: Bluetooth enabled
sr: Блутут је укључен

en: Airplane mode enabled
sr: Режим у авиону је укључен

en: Airplane mode disabled
sr: Режим у авиону је искључен

en: Hardware Airplane Mode
sr: Хардверски режим у авиону

en: Changing Screen Layout
sr: Промена распореда екрана

en: No External Display
sr: Нема спољног екрана

en: Mouse
sr: Миш

en: Mouse plugin
sr: Додатак миша

en: Could not enable mouse accessibility features
sr: Не могу да укључим приступачност миша

en: Mouse accessibility requires Mousetweaks to be installed on your system.
sr: Приступачност миша захтева да је инсталиран програм за подешавања миша (mousetweaks) на вашем систему.

en: Mouse Preferences
sr: Поставке миша

en: Mpris
sr: Мприс

en: Mpris plugin
sr: Прикључак за мприса

note: Default Priority Priority=100
en: Rfkill
sr: Рф-убиј

en: Rfkill plugin
sr: Прикључак Рф-убиј

en: Module Path
sr: Путања до модула

en: path to smartcard PKCS #11 driver
sr: путања до ПКЦС #11 путање драјвера за паметне картице

en: received error or hang up from event source
sr: грешка или прекид са извором догађаја

en: NSS security system could not be initialized
sr: Не могу да покренем НСС сигурносни систем

en: no suitable smartcard driver could be found
sr: не постоји одговарајући драјвер за паметне картице

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
sr: не могу да учитам драјвер „%s“ за паметне картице

en: could not watch for incoming card events - %s
sr: не могу да пратим прикључивање картице — %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
sr: неочекивана грешка при чекању на прикључивање паметне картице

en: Slot ID
sr: ИБ слота

en: The slot the card is in
sr: Слот у коме је картица

en: Slot Series
sr: Низ слотова

en: per-slot card identifier
sr: одредник картица по слотовима

en: name
sr: назив

en: Module
sr: Модул

en: smartcard driver
sr: управљач паметне картице

en: Smartcard
sr: Паметна картица

en: Smartcard plugin
sr: Прикључак паметне картице

en: Sound
sr: Звук

en: Sound Sample Cache plugin
sr: Прикључак оставе узорка звука

en: Typing Break
sr: Одмор од куцања

en: Typing break plugin
sr: Додатак за одмор приликом куцања

en: Could not switch the monitor configuration
sr: Не могу да променим подешавања монитора

en: Could not restore the display's configuration
sr: Не могу да вратим подешавања екрана

en: Could not restore the display's configuration from a backup
sr: Не могу да вратим подешавања екрана из резервних подешавања

en: The display will be reset to its previous configuration in %d second | The display will be reset to its previous configuration in %d seconds
sr[0]: Екран ће бити враћен на претходно подешавање за %d секунду
sr[1]: Екран ће бити враћен на претходно подешавање за %d секунде
sr[2]: Екран ће бити враћен на претходно подешавање за %d секунди

en: Does the display look OK?
sr: Да ли екран изгледа како треба?

en: _Restore Previous Configuration
sr: _Врати претходна подешавања

en: _Keep This Configuration
sr: _Задржи ова подешавања

en: The selected configuration for displays could not be applied
sr: Не могу да применим изабрано подешавање за екране

en: Could not refresh the screen information: %s
sr: Не могу да освежим податке о екрану: %s

en: Trying to switch the monitor configuration anyway.
sr: Покушавам да ипак учитам подешавања монитора.

en: Rotation not supported
sr: Није подржано ротирање

en: Could not save monitor configuration
sr: Не могу да сачувам подешавања монитора

en: Mirroring outputs not supported
sr: Излази огледалског приказа нису подржани

en: Normal
sr: Обичан

en: Left
sr: Лево

en: Right
sr: Десно

en: Upside Down
sr: Изврнуто

en: ON
sr: УКЉ

en: Turn this monitor off
sr: Искључите овај монитор

en: OFF
sr: ИСКЉ

en: Turn this monitor on
sr: Укључите овај монитор

en: Same output on all monitors
sr: Исти излаз на свим мониторима

en: Mirror same output to all monitors and turn them on
sr: Пресликајте исти излаз на све мониторе и укључите их

en: _Configure Display Settings…
sr: Подеси _екране…

en: Open the display configuration dialog (all settings)
sr: Отворите прозорче подешавање екрана (сва подешавања)

en: Configure display settings
sr: Подеси екран

en: Could not apply the stored configuration for monitors
sr: Не могу да применим сачувана подешавања екрана

en: XRandR
sr: ХРандР

en: Set up screen size and rotation settings
sr: Подешавање величине и ротације екрана

en: Cannot determine user's home directory
sr: Не могу да одредим корисников лични директоријум

en: X Resource Database
sr: Иксова база ресурса

en: Manage the X resource database
sr: Управљање Иксовом базом ресурса

en: X Settings
sr: Подешавања Икса

en: Manage X Settings
sr: Уреди подешавања Икса
