mate-settings-daemon 1.26.0 - en to br translation catalogue (79 entries)

en: Accessibility
br: Haezadusted

en: Screen magnifier
br: Kreskwerenn ar skramm

en: Whether the screen magnifier is turned on.
br: Hag-eñ ez eo gweredekaet pe get kreskwerenn ar skramm.

en: Screen reader
br: Lennerez skramm

en: Whether the screen reader is turned on.
br: Hag-eñ ez eo gweredekaet pe get lennerez ar skramm.

en: DPI
br: PDM

en: The resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch.
br: An diarunusted arveret evit amdreiñ mentoù an nodrezhoù da ventoù dre bikselioù e pikselioù dre veutad.

en: Antialiasing
br: Lufrañ

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
br: Rizh al lufrañ da arverañ pa vez lakaet deouez war an nodrezhoù. Ar gwerzhioù a c'hall bezañ : "none" evit lufrañ ebet, "grayscale/skeuliad louedoù" evit al lufrañ eus ar skeuliad louedoù skoueriek ha "RGBA" evit al lufrañ ispikselioù (skrammoù mod LCD hepken).

en: Hinting
br: Feurioù kengeidañ

en: RGBA order
br: Urzh RGBA

en: possible values are "on", "off", and "custom".
br: ar gwerzhioù a c'hall bezañ "gweredekaat", "diweredekaat" ha "personelaet".

en: Keyboard Bell Custom Filename
br: Anv restr personelaet kloc'h ar c'hlavier

en: File name of the bell sound to be played.
br: Anv restr son ar c'hloc'h a vo sonet.

en: Remember NumLock state
br: Derc'hel soñj e stad PrennañNiveroù

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
br: Mar gwir e vo dalc'het soñj e stad LED ar PrennañNiveroù etre an estezioù.

en: NumLock state
br: Stad PrennañNiveroù

en: The remembered state of the NumLock LED.
br: Stad chomet e koun eus LED PrennañNiveroù

en: Mouse button orientation
br: Reteradur afell al logodenn

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
br: Kevamsaviñ afelloù kleiz pe zehou al logodenn evit al logodennoù evit ar re gleizat.

en: Motion Threshold
br: Gwehin ar fiñv

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
br: Pellder e pikselioù a vo ret d'ar reti en em zilec'hiañ drezañ kent ma vo gweredekaet dilec'hiadur herrekaet ar logodenn. Un werzh -1 a dalv da arventenn dre ziouer ar reizhiad.

en: Drag Threshold
br: Gwehin ar riklañ

en: Distance before a drag is started.
br: Pellder kent ma vo loc'het ar riklañ.

en: Double Click Time
br: Pad an daouglikañ

en: Length of a double click.
br: Hirder un daouglikañ.

en: Middle button emulation
br: Darvanañ an afell greiz

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
br: Gweredekaat a ra darvanañ afell greiz al logodenn dre glikañ war an afell gleiz ha dehou war un dro.

en: Locate Pointer
br: Usskediñ lec'hiadur ar biz

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
br: Usskediñ a ra lec'hiadur bremanel ar biz pa vez pouezet ha dibouezet an afell Ctrl.

en: Cursor theme
br: Neuz ar reti

en: Cursor size
br: Ment ar reti

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
br: Ment ar reti lakaet da zaveenn gant cursor_theme.

en: Log out
br: Dilugañ

en: Eject
br: Kas er-maez

en: Home folder
br: Teuliad personel

en: Search
br: Klask

en: Lock screen
br: Prennañ ar skramm

en: Play (or play/pause)
br: Seniñ (pe seniñ/ehan)

en: Pause playback
br: Ehan al lenn

en: Next track
br: Loabr da-heul

en: Enable debugging code
br: Gweredekaat ar boneg diveugañ

en: There was an error displaying help: %s
br: Ur fazi e oa o tiskouez skoazell : %s

en: Don't activate
br: Na gweredekaat ket

en: Don't deactivate
br: Na diweredekaat ket

en: Activate
br: Gweredekaat

en: Deactivate
br: Diweredekaat

en: Do_n't activate
br: Na gweredekaat _ket

en: Do_n't deactivate
br: Na diweredekaat _ket

en: _Activate
br: _Gweredekaat

en: _Deactivate
br: _Deweredekaat

en: Background
br: Drekleur

en: Background plugin
br: Enlugellad an drekleur

en: Clipboard
br: Golver

en: Clipboard plugin
br: Enlugellad ar golver

en: Empty Trash
br: Goullonderiñ al lastez

en: Ignore
br: Leuskez a-gostez

en: Removing: %s
br: O tilemel : %s

en: Emptying the trash
br: O goulonderiñ al lastez

note: Translators: "Emptying trash from <device>"
en: From:
br: Adalek :

en: Empty all of the items from the trash?
br: Goullonderiñ an holl elfennoù diouzh al lastez?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
br: Ma tibabit goullonderiñ al lastez, e vo kollet da viken an holl elfennoù. Marplij gouezit e c'hellit ivez lemel anezho unan hag unan.

en: _Empty Trash
br: _Goullonderiñ al Lastez

en: Keyboard
br: Klavier

en: Keyboard plugin
br: Enlugellad ar c'hlavier

en: Media keys
br: Alc'hwezioù ar media

en: Media keys plugin
br: Enlugellad alc'hwezioù ar media

en: Mouse
br: Logodenn

en: Mouse plugin
br: Enlugellad al logodenn

en: Mouse Preferences
br: Gwellvezioù al logodenn

en: Sound
br: Son

en: _Keep This Configuration
br: _Mirout ar c'hefluniad-mañ

en: Normal
br: Reizh

en: Left
br: Kleiz

en: Right
br: Dehou

en: Upside Down
br: Pebeilañ

en: Configure display settings
br: Kefluniañ arventennoù ar skrammañ

en: X Settings
br: Arventennoù X

en: Manage X Settings
br: Ardeiñ an arventennoù X
