mate-settings-daemon 1.26.0 - en to bs translation catalogue (45 entries)

en: possible values are "on", "off", and "custom".
bs: moguće vrijednosti su "on", "off" i "custom".

en: Keyboard Bell Custom Filename
bs: Ime datoteke vlastitog zvona tastature

en: Mouse button orientation
bs: Položaj dugmeta miša

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
bs: Faktor ubrzanja pomjeranja miša. Vrijednost -1 je uobičajeno za sistem.

en: Motion Threshold
bs: Prag pomjeranja

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
bs: Udaljenost u pikslama koju kursor mora preći prije nego se aktivira ubrzanje miša. Vrijednost -1 je uobičajeno za sistem.

en: Drag Threshold
bs: Prag povlačenja

en: Double Click Time
bs: Vrijeme za dvostruki klik

en: Locate Pointer
bs: Odredi položaj pokazivača

en: Cursor theme
bs: Tema kursora

en: Cursor size
bs: Veličina kursora

en: Volume step
bs: Korak jačine zvuka

en: Volume step as percentage of volume.
bs: Korak jačine zvuka kao procenat.

en: Volume mute
bs: Uguši zvuk

en: Volume down
bs: Smanji zvuk

en: Volume up
bs: Pojačaj zvuk

en: Log out
bs: Odjava

en: Eject
bs: Izbaci

en: Home folder
bs: Početni direktorij

en: Search
bs: Pretraga

en: Lock screen
bs: Zaključaj ekran

en: Launch help browser
bs: Pokreni preglednik pomoći

en: Launch web browser
bs: Pokreni web preglednik

en: Play (or play/pause)
bs: Sviraj (ili sviraj/pauza)

en: There was an error displaying help: %s
bs: Došlo je do greške pri prikazu pomoći: %s

en: Do you want to activate Slow Keys?
bs: Želite li aktivirati spore tipke?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
bs: Želite li deaktivirati spore tipke?

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
bs: Upravo ste držali pritisnutim tipku Shift 8 sekundi.  Ovo je kratica za osobinu spore tipke koja utječe na rad vaše tastature.

en: Slow Keys Alert
bs: Upozorenje na spore tipke

en: Do you want to activate Sticky Keys?
bs: Da li želite aktivirati ljepljive tipke?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
bs: Da li želite deaktivirati ljepljive tipke?

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
bs: Upravo ste pritisnuli tipku Shift 5 puta za redom.  Ovo je kratica za osobinu ljepljive tipke koja utječe na rad vaše tastature.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
bs: Upravo ste istovremeno pritisnuli dvije tipke ili ste pritisnuli tipku Shift 5 puta za redom. Ovo isključuje osobinu ljepljive tipke koja utječe na rad vaše tastature.

en: Sticky Keys Alert
bs: Upozorenje na ljepljive tipke

en: Background
bs: Pozadina

en: Empty Trash
bs: Isprazni smeće

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
bs: Greška pri pokušaju pokretanja (%s)
    koje je vezano za tipku (%s)

en: Keyboard
bs: Tastatura

en: Mouse
bs: Miš

en: Mouse Preferences
bs: Osobine miša

en: Sound
bs: Zvuk

en: Typing Break
bs: Pauza u tipkanju

en: Left
bs: Lijevo

en: Right
bs: Desno

en: Cannot determine user's home directory
bs: Ne mogu odrediti početni direktorij korisnika
