mate-settings-daemon 1.26.0 - en to crh translation catalogue (186 entries)

en: Accessibility
crh: İrişilebilirlik

en: Toggle magnifier
crh: Büyüteci seç

en: Toggle screen reader
crh: Ekran okuyucusunu seç

en: Toggle on-screen keyboard
crh: Ekran klavyesini seç

en: On-screen keyboard
crh: Ekran klavyesi

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
crh: Ekran klavyesinin açık olması.

en: Screen magnifier
crh: Ekran büyüteci

en: Whether the screen magnifier is turned on.
crh: Ekran büyütecinin açık olması.

en: Screen reader
crh: Ekran okuyucu

en: Whether the screen reader is turned on.
crh: Ekran okuyucusunun açık olması.

en: The resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch.
crh: Yazıtipi boyutlarını piksel boyutlarına çevirmek için kullanılan çözünürlük, inç başına nokta olarak.

en: Antialiasing
crh: Yumuşatma

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
crh: Yazıtipleri taranırken kullanılacak yumuşatma türü. Geçerli değerler: "none" - yumuşatma yok. "grayscale" - standart gri ölçek yumuşatma ve "rgba"  - alt piksel yumuşatma (sadece LCD ekranlar).

en: Hinting
crh: Kinayeleme

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
crh: Yazıtiplerinde kullanılacak düzeltme türü. Geçerli değerler "none" - düzeltme yok, "slight", "medium", ve "full" - mümkün olduğunca çok düzeltme (harf biçimlerinde bozulmalara sebep olabilir).

en: RGBA order
crh: RGBA sırası

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
crh: LCD ekranında kullanılacak alt piksel öğelerinin sırası; sadece yumuşatma "rgba" olarak atandığında kullanılır. Geçerli değerler: "rgb" - kırmızı solda (en yaygın), "bgr" - mavi solda. "vrgb"- kırmızı yukarıda. "vbgr" - kırmızı aşağıda.

en: possible values are "on", "off", and "custom".
crh: maqbul qıymetler: "on", "off", ve "custom"

en: Keyboard Bell Custom Filename
crh: Klavye Zili Şahsiyleştirilgen Dosye Adı

en: File name of the bell sound to be played.
crh: Çalınacaq zil sesiniñ dosye adı.

en: Remember NumLock state
crh: NumLock durumını hatırla

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
crh: Saylansa, MATE, oturımlar arasında NumLock ISD (Işıq-Saçqan Diod; LED) durumını hatırlaycaq.

en: Mouse button orientation
crh: Sıçan tuşu yönelişi

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
crh: Solaqay sıçanı içün sol ve sağ tuşlarnıñ yerini deñiştir.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
crh: Sıçan areketleri içün tezleşme arttırıcısı. Sistem ög-belgilengeni -1 qıymetidir.

en: Motion Threshold
crh: Areket Bosağası

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
crh: Tezleştirilgen sıçan areketi faalleştirilmeden evel imleçniñ taşınuvı kerekken piksel cınsından mesafe. Sistem ög-belgilengeni -1 qıymetidir.

en: Drag Threshold
crh: Süyrekleme Bosağası

en: Distance before a drag is started.
crh: Bir süyrekleme başlatılğance mesafe.

en: Double Click Time
crh: Çift Çertme Vaqtı

en: Length of a double click.
crh: Bir çift çertme uzunlığı.

en: Locate Pointer
crh: İmleçni Qonumlandır

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
crh: Kontrol tuşuna basılıp bıraqılğanında imleçniñ ağımdaki qonumını ışıqlandırır.

en: Cursor theme
crh: İmleç teması

en: Cursor size
crh: İmleç ölçüsi

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
crh: cursor_theme tarafından sıltalğan imleçniñ ölçüsi.

en: Disable touchpad while typing
crh: Yazarken touchpad'i devre dışı bırak

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
crh: Eğer yazarken touchpad'e dokunma sorunu yaşıyorsanız bunu doğru olarak atayın.

en: Enable mouse clicks with touchpad
crh: Touchpad ile fare tıklamasını etkinleştir

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
crh: Touchpad üzerine vurarak fare tıklamaları göndermek istiyorsanız bunu doğru olarak atayın.

en: Enable touchpad
crh: Tiyüv-şiltesini qabilleştir

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
crh: Episi tiyüv-şiltelerini qabilleştirmek içün bunı DOĞRU olaraq tesbit etiñiz.

en: Free percentage notify threshold
crh: Boş yüzdesi bildirme eşiği

en: Subsequent free percentage notify threshold
crh: Ard arda boş yüzdesi bildirim eşiği

en: Free space no notify threshold
crh: Boş alan bildirim eşiği

en: Minimum notify period for repeated warnings
crh: Tekrarlanan uyarılar için azami süre

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
crh: Dakika olarak bir süre belirleyin. Bir birim için birbirini izleyen uyarılar bu dönemden daha sık gösterilmeyecek.

en: Mount paths to ignore
crh: Yok sayılacak bağlama yolları

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
crh: Boş alanı düşük olduğunda gözardı edilecek bağlama yollarının listesini belirtin.

en: Volume step
crh: Ses basamağı

en: Volume step as percentage of volume.
crh: Yüzde olarak ses basamağı.

en: Toggle touchpad
crh: Tiyüv-şiltesini döndür

en: Binding to enable or disable the touchpad.
crh: Tiyüv-şiltesini qabilleştirmek yaki ğayrı qabilleştirmek içün bağlama.

en: Volume mute
crh: Sesi kes

en: Binding to mute the system volume.
crh: Sistem sesini kesmek için bağ.

en: Volume down
crh: Davuş quveti aşağı

en: Binding to lower the system volume.
crh: Sistem sesini azaltmak için bağ.

en: Volume up
crh: Davuş quveti yuqarı

en: Binding to raise the system volume.
crh: Sistem sesini arttırmak için bağ.

en: Log out
crh: Tışarı imzalan

en: Binding to log out.
crh: Çıkış için bağ.

en: Eject
crh: Çıqart

en: Home folder
crh: Ev cilbenti

en: Binding to open the Home folder.
crh: Başlangıç klasörünü açmak için bağ.

en: Search
crh: Arama

en: Binding to launch the search tool.
crh: Arama aracını başlatmak için bağ.

en: Launch email client
crh: E-poçta müşterisini fırlat

en: Binding to launch the email client.
crh: E-posta istemcisi başlatmak için bağ.

en: Lock screen
crh: Ekrannı kilitle

en: Binding to lock the screen.
crh: Ekranı kilitlemek için bağ.

en: Launch help browser
crh: Yardım kezicisini fırlat

en: Binding to launch the help browser.
crh: Yardım tarayıcısı başlatmak için bağ.

en: Launch calculator
crh: Esaplayıcını fırlat

en: Binding to launch the calculator.
crh: Esaplayıcını fırlatma bağlaması.

en: Launch web browser
crh: Ağ kezicisini fırlat

en: Binding to launch the web browser.
crh: Web tarayıcı başlatmak için bağ.

en: Launch media player
crh: Vasat oynatıcısını fırlat

en: Binding to launch the media player.
crh: Ortam yürütücüsü başlatmak için bağ.

en: Play (or play/pause)
crh: Oynat (yaki çal/tınışla)

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
crh: Çaldırmayı başlatmak için bağ (ya da çaldırma/duraklatma geçisi).

en: Pause playback
crh: Oynatımnı tınışlat

en: Binding to pause playback.
crh: Ses çalmayı duraklatmak için bağ.

en: Stop playback
crh: Oynatımnı toqtat

en: Binding to stop playback.
crh: Çaldırmayı durdurmak için bağ.

en: Previous track
crh: Evelki parça

en: Binding to skip to previous track.
crh: Önceki parçaya geçmek için bağ.

en: Next track
crh: Soñraki parça

en: Binding to skip to next track.
crh: Sonraki parçaya geçmek için bağ.

en: Show Displays in Notification Area
crh: Bildirim Mıntıqasında Ekranlarnı Köster

en: Turn on external monitor after system boot
crh: Sistem başlattırmasından soñra hariciy ekrannı yaq

en: Turn on laptop monitor after system boot
crh: Sistem başlattırmasından soñra tizüstü ekranını yaq

en: MATE Settings Daemon
crh: MATE Ayarları Cını

en: Enable debugging code
crh: Hata ayıklama kodunu etkinleştir

en: Don't become a daemon
crh: Bir cınğa dönüşme

en: Accessibility Keyboard
crh: Erişilebilirlik Klavyesi

en: Accessibility keyboard plugin
crh: Erişilebilirlik klavyesi eklentisi

en: There was an error displaying help: %s
crh: Yardım gösterilirken bir hata oluştu: %s

en: Do you want to activate Slow Keys?
crh: Tuş Yavaşlatmasını aktif hale getirmek istiyor musunuz?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
crh: Tuş Yavaşlatmasını kapatmak istiyor musunuz?

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
crh: Sadece Shift tuşunu 8 saniye basılı tutun.  Bu klavyenizin çalışma biçimini etkileyecek Tuş Yavaşlatması özelliği için bir kısayoldur.

en: Don't activate
crh: Etkinleştirme

en: Don't deactivate
crh: Devre dışı bırakma

en: Activate
crh: Etkinleştir

en: Deactivate
crh: Devre dışı bırak

en: Do_n't activate
crh: _Etkinleştirme

en: Do_n't deactivate
crh: Etki_sizleştirme

en: _Activate
crh: _Etkinleştir

en: _Deactivate
crh: _Devre Dışı Bırak

en: Slow Keys Alert
crh: Tuş Yavaşlatması Uyarısı

en: Do you want to activate Sticky Keys?
crh: Yapışkan Tuşlar özelliğini aktif hale getirmek istiyor musunuz?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
crh: Yapışkan Tuşları kapatmak istiyor musunuz?

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
crh: Sadece Shift tuşuna 5 kere ard arda basın.  Bu klavyenizin çalışma biçimini etkileyecek Yapışkan Tuşlar özelliği için bir kısayoldur.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
crh: Aynı anda iki tuşa bastınız veya Shift tuşuna ard arda 5 kere bastınız.  Bu klavyenizin çalışma biçimini etkileyecek Yapışkan Tuşlar özelliğini kapatır.

en: Sticky Keys Alert
crh: Yapışkan Tuş Uyarısı

en: Universal Access Preferences
crh: Evrensel Erişim Tercihleri

en: Use on-screen _keyboard
crh: Ekran _klavyesini kullan

en: Use screen _reader
crh: Ekran _okuyucuyu kullan

en: Use screen _magnifier
crh: Ekran _büyütecini kullan

en: Enhance _contrast in colors
crh: Renklerde _kontrastı arttır

en: Make _text larger and easier to read
crh: _Metni daha büyük ve daha kolay okunur yap

en: _Press keyboard shortcuts one key at a time (Sticky Keys)
crh: _Klavye kısayollarına bir kerede bir tuşa bas (Yapışken Tuşlar)

en: _Ignore duplicate keypresses (Bounce Keys)
crh: _Yinelenen tuşları yok say (Sıçrama Tuşları)

en: Press and _hold keys to accept them (Slow Keys)
crh: Tuşları _kabul etmek için basılı tutun (Yavaş Tuşlar)

en: Background
crh: Arkaplan

en: Background plugin
crh: Arkaplan eklentisi

en: Clipboard
crh: Pano

en: Clipboard plugin
crh: Pano eklentisi

en: Dummy
crh: Aptal

en: Dummy plugin
crh: Aptal eklentisi

en: Don't show any warnings again
crh: _Bir daha hiçbir uyarı gösterme

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
crh: Birim "%s" üzerinde sadece %s disk alanı kaldı.

en: This computer has only %s disk space remaining.
crh: Bu bilgisayarda sadece %s disk alanı kaldı.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
crh: Çöp'ü boşaltarak, kullanmadığınız programları ya da dosyaları silerek ya da dosyaları başka bir diske veya bölümlemeye taşıyarak disk boş alanınızı arttırabilirsiniz.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
crh: Kullanmadığınız programları ya da dosyaları silerek ya da dosyaları başka bir diske veya bölümlemeye taşıyarak disk boş alanınızı arttırabilirsiniz.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
crh: Çöp'ü boşaltarak, kullanmadığınız programları ya da dosyaları silerek ya da dosyaları başka bir harici diske taşıyarak disk boş alanınızı arttırabilirsiniz.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
crh: Kullanmadığınız programları ya da dosyaları silerek ya da dosyaları başka bir harici diske taşıyarak disk boş alanınızı arttırabilirsiniz.

note: Set up all the window stuff here
en: Low Disk Space
crh: Tüşük Disk Fezası

en: Empty Trash
crh: Çöpni Boşat

en: Ignore
crh: İhmal Et

en: Removing item %lu of %lu
crh: Silinen öğe %lu / %lu

en: Removing: %s
crh: Çetleştirile: %s

en: Emptying the trash
crh: Çöp boşatıla

note: Translators: "Emptying trash from <device>"
en: From:
crh: Qaydan:

en: Empty all of the items from the trash?
crh: Çöpteki bütün öğeleri boşaltmak istediğinize emin misiniz?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
crh: Eğer Çöpü boşaltmayı seçerseniz, çöpteki bütün öğeler tamamen kaybolacaktır. Bunları ayrı ayrı da silebilirsiniz.

en: _Empty Trash
crh: Çöpni _Boşat

en: Keybindings
crh: Tuş bağları

en: Keybindings plugin
crh: Tuş bağları eklentisi

en: Key binding (%s) is invalid
crh: Tuş bağı (%s) geçersiz

en: Key binding (%s) is incomplete
crh: Tuş bağı (%s) eksik

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
crh: (%s) çalıştırırken hata
    (%s) tuşu ile bağlı

en: Keyboard
crh: Klavye

en: Keyboard plugin
crh: Klavye eklentisi

en: Keyboard _Preferences
crh: Klavye _Tercihleri

en: Media keys
crh: Ortam tuşları

en: Media keys plugin
crh: Ortam tuşları eklentisi

en: Could not get default terminal. Verify that your default terminal command is set and points to a valid application.
crh: Öntanımlı uçbirim alınamadı. Öntanımlı uçbirim komutunuzun atandığını ve geçerli bir uygulamayı işaret ettiğini kontrol edin.

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
crh: Komut çalıştırılamadı: %s
    Bu komutun geçerli olup olmadığını kontrol edin.

en: Mouse
crh: Sıçan

en: Mouse plugin
crh: Fare eklentisi

en: Could not enable mouse accessibility features
crh: Klavye erişilebilirlik özelliklerini etkinleştirilemedi

en: Mouse Preferences
crh: Fare Tercihleri

en: Sound
crh: Ses

en: Typing Break
crh: Tuşlav Teneffüsi

en: Typing break plugin
crh: Yazım molası eklentisi

en: Could not switch the monitor configuration
crh: Ekran yapılandırması değiştirilemedi

en: Could not restore the display's configuration
crh: Ekran yapılandırması geri yüklenemedi

en: Could not restore the display's configuration from a backup
crh: Ekran yapılandırması bir yedekten geri yüklenemedi

en: Does the display look OK?
crh: Ekran görünümü tamam mı?

en: _Restore Previous Configuration
crh: Önceki _Yapılandırmaya Geri Dön

en: _Keep This Configuration
crh: Bu _Yapılandırmayı Tut

en: The selected configuration for displays could not be applied
crh: Ekranlar için seçilen yapılandırma uygulanamadı

en: Could not refresh the screen information: %s
crh: Ekran bilgilerini yenilenemedi: %s

en: Trying to switch the monitor configuration anyway.
crh: Gene de ekran yapılandırmasına geçmeye çalışılıyor.

en: Could not save monitor configuration
crh: Ekran yapılandırması kaydedilemedi

en: Left
crh: Sol

en: Right
crh: Sağ

en: Upside Down
crh: Baş Aşağı

en: Configure display settings
crh: Ekran ayarlarını yapılandır

en: Could not apply the stored configuration for monitors
crh: Ekranlar için kayıtlı yapılandırma uygulanamadı

en: Set up screen size and rotation settings
crh: Ekran boyutu ve döndürme çevirimi ayarlarını ata

en: Cannot determine user's home directory
crh: Kullanıcı'nın ana dizini belirlenemedi

en: X Resource Database
crh: X Menba Veritabanı

en: Manage the X resource database
crh: X kaynak veritabanını yönet

en: X Settings
crh: X Ayarları

en: Manage X Settings
crh: X Ayarlarını İdare Et
