mate-settings-daemon 1.26.0 - en to eu translation catalogue (217 entries)

en: Accessibility
eu: Erabilerraztasuna

en: Toggle magnifier
eu: Txandakatu lupa

en: Toggle screen reader
eu: Txandakatu pantaila irakurlea

en: Toggle on-screen keyboard
eu: Txandakatu pantailako teklatua

en: On-screen keyboard
eu: Pantailako teklatua

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
eu: Pantailako teklatua aktibatuta dagoen ala ez.

en: Screen magnifier
eu: pantailaren lupa

en: Whether the screen magnifier is turned on.
eu: Lupa aktibatuta dagoen ala ez.

en: Screen reader
eu: Pantaila irakurlea

en: Whether the screen reader is turned on.
eu: Pantaila irakurlea aktibatuta dagoen ala ez.

en: The resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch.
eu: Bereizmena letra-tamainak pixel-tamainetara bihurtzean erabiltzeko (puntu/hazbeteko)

en: Antialiasing
eu: Antialiasing-a

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
eu: Antialiasing mota letrak errendatzean erabiltzeko. Balio erabilgarriak: "none" (ezer ez), antialiasing gabe; "grayscale" (gris-eskala), gris-eskala estandarreko antialiasing-a; "rgba" (gbua), azpipixeleko antialiasing-a (LCD pantailetan bakarrik).

en: Hinting
eu: Hizkien tartea

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
eu: Hizkien arteko tarte mota letrak errendatzean erabiltzeko. Balio erabilgarriak: "none" (ezer ez), hizkien arteko tarterik ez; "slight", "medium" eta "full" ahalik eta hizkien arteko tarte handiena (letra-formak distortsionatzea eragin dezake).

en: RGBA order
eu: GBUA ordena

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
eu: LCD pantailako azpipixel elementuen ordena, antialiasing-a "rgba" (gbua)balioarekin ezartzean bakarrik erabiltzen da. Balio erabilgarriak: "rgb" (gbu) - gorrian ezkerrean (erabiliena); "bgr" (ubg) - urdina ezkerrean; "vrgb" (bgbu) gorrian goian; "vbgr" (bubg) - gorria behean.

en: possible values are "on", "off", and "custom".
eu: hauek dira balio posibleak: "on", "off", eta "custom".

en: Keyboard Bell Custom Filename
eu: Teklatuaren kanpaiaren fitxategi-izen pertsonalizatua

en: File name of the bell sound to be played.
eu: Erreproduzitu beharreko kanpai-hotsaren fitxategi-izena.

en: Remember NumLock state
eu: Gogoratu BlokZenb-ren egoera

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
eu: Egia balioarekin ezartzean MATEk blokeo numerikoaren LED argiaren egoera saioen artean gogoratuko du.

en: NumLock state
eu: BlokZenb egoera

en: The remembered state of the NumLock LED.
eu: BlokZenb-ren LEDaren gogoratutako egoera.

en: Mouse button orientation
eu: Saguaren botoien orientazioa

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
eu: Trukatu saguaren ezker eta eskuineko botoiak, sagua ezkerrentzat egokitzeko.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
eu: Saguaren mugimendurako azelerazio biderkatzailea. -1 balioa sistemaren balio lehenetsia da.

en: Motion Threshold
eu: Mugimendu-muga

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
eu: Sagu bizkortuaren mugimendua aktibatu baino lehen erakusleak egin behar duen distantzia pixeletan. -1 balioa sistemaren balio lehenetsia da.

en: Drag Threshold
eu: Arrastatze atalasea

en: Distance before a drag is started.
eu: Arrastatzea hasi aurreko distantzia.

en: Double Click Time
eu: Klik bikoitzaren denbora

en: Length of a double click.
eu: Klik bikoitzaren iraupena.

en: Middle button emulation
eu: Erdiko botoiaren emulazioa

en: Locate Pointer
eu: Kokatu erakuslea

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
eu: Erakuslearen uneko kokalekua nabarmentzen du Kontrol tekla sakatutakoan eta askatutakoan.

en: Cursor theme
eu: Kurtsorearen gaia

en: Cursor theme name.
eu: Kurtsorearen gaiaren izena.

en: Cursor size
eu: Kurtsorearen tamaina

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
eu: Tamaina (kurtsore-gaiak zehazten duen kurtsorearena).

en: Disable touchpad while typing
eu: Desgaitu touchpad-a idaztean

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
eu: Ezarri hau TRUE (egia) gisa idazten duzun bitartean ustekabean touchpad-a ukitzeak arazoak sortzen badizkizu.

en: Enable mouse clicks with touchpad
eu: Gaitu saguaren klik egitea 'touchpad'-arekin

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
eu: Ezarri hau TRUE (egia) gisa saguaren klik-ak bidaltzeko touchpad-ean kolpetxoak ematean.

en: Enable touchpad
eu: Gaitu touchpad-a

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
eu: Ezarri hau TRUE (egia) gisa touchpad guztiak gaitzeko

en: Free percentage notify threshold
eu: Leku librearen ehunekoaren jakinarazpenaren atalasea

en: Subsequent free percentage notify threshold
eu: Leku librearen ehunekoaren jakinarazpenaren atalasearen geroztiko abisuen errepikapena

en: Free space no notify threshold
eu: Leku librea ez jakinarazteko atalasea

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
eu: Zehaztu kopuru bat GB-etan. Leku librea hau baino handiagoa bada ez da oharrik erakutsiko.

en: Minimum notify period for repeated warnings
eu: Gutxieneko jakinarazpen aldiak abisu errepikakorrentzat

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
eu: Zehaztu denbora minututan. Ondorengo abisuak ez dira epe hori baino lehenago agertuko.

en: Mount paths to ignore
eu: Muntaien bide-izenak ezikusi egiteko

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
eu: Zehaztu muntaien bide-izenen zerrenda bat, leku gutxi dagoenean hauei ezikusi egiteko.

en: Volume step
eu: Bolumen maila

en: Volume step as percentage of volume.
eu: Bolumen maila, bolumenaren ehuneko gisa.

en: Toggle touchpad
eu: Txandakatu touchpad-a

en: Binding to enable or disable the touchpad.
eu: Lotura touchpad-a gaitu edo desgaitzeko.

en: Volume mute
eu: Mututu bolumena

en: Binding to mute the system volume.
eu: Lotura sistemako bolumena mututzeko.

en: Volume down
eu: Jaitsi bolumena

en: Binding to lower the system volume.
eu: Lotura sistemako bolumena jaisteko.

en: Volume up
eu: Igo bolumena

en: Binding to raise the system volume.
eu: Lotura sistemako bolumena igotzeko.

en: Shut down
eu: Itzali

en: Log out
eu: Amaitu saioa

en: Binding to log out.
eu: Lotura saioa amaitzeko.

en: Eject
eu: Egotzi

en: Home folder
eu: Karpeta nagusia

en: Binding to open the Home folder.
eu: Lotura karpeta nagusia irekitzeko.

en: Search
eu: Bilatu

en: Binding to launch the search tool.
eu: Lotura bilaketa-tresna abiarazteko.

en: Launch email client
eu: Abiarazi posta-bezeroa

en: Binding to launch the email client.
eu: Lotura posta-bezeroa abiarazteko.

en: Lock screen
eu: Blokeatu pantaila

en: Binding to lock the screen.
eu: Lotura pantaila blokeatzeko.

en: Launch help browser
eu: Abiatu laguntza-arakatzailea

en: Binding to launch the help browser.
eu: Lotura laguntza-arakatzailea abiarazteko.

en: Launch calculator
eu: Abiarazi kalkulagailua

en: Binding to launch the calculator.
eu: Lotura kalkulagailua abiarazteko.

en: Launch web browser
eu: Abiatu web arakatzailea

en: Binding to launch the web browser.
eu: Lotura web arakatzailea abiarazteko.

en: Launch media player
eu: Abiarazi multimedia-erreproduzitzailea

en: Binding to launch the media player.
eu: Lotura multimedia-erreproduzitzailea abiarazteko.

en: Play (or play/pause)
eu: Erreproduzitu (edo Erreprod./Pausarazi)

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
eu: Lotura erreprodukzioa hasteko (edo erreproduzitu/pausarazi txandakatzeko).

en: Pause playback
eu: Pausarazi erreprodukzioa

en: Binding to pause playback.
eu: Lotura erreprodukzioa pausarazteko.

en: Stop playback
eu: Gelditu erreprodukzioa

en: Binding to stop playback.
eu: Lotura erreprodukzioa gelditzeko.

en: Previous track
eu: Aurreko pista

en: Binding to skip to previous track.
eu: Lotura aurreko pistara saltatzeko.

en: Next track
eu: Hurrengo pista

en: Binding to skip to next track.
eu: Lotura hurrengo pistara saltatzeko.

en: Show Displays in Notification Area
eu: Erakutsi pantailak jakinarazpeneko arean

en: Turn on external monitor after system boot
eu: Piztu kanpoko monitorea sistema abiatu ondoren

en: Turn on external monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
eu: Piztu kanpoko monitorea sistema abiatu ondoren, erabiltzaileak abioan kanpoko monitorea konektatzen badu.

en: Turn on laptop monitor after system boot
eu: Piztu eramangarriaren pantaila sistema abiatu ondoren

en: Turn on laptop monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
eu: Piztu eramangarriaren pantaila sistema abiatu ondoren, erabiltzaileak abioan kanpoko monitorea konektatzen badu.

en: File for default configuration for RandR
eu: RandR-ren konfigurazio lehenetsirako fitxategia

en: MATE Settings Daemon
eu: MATEren ezarpenen daemon-a

en: Enable debugging code
eu: Gaitu kode arazketa

en: Don't become a daemon
eu: Ez ezarri daemon gisa

en: Exit after a time (for debugging)
eu: Irten denbora baten ondoren (arazteko)

en: Accessibility Keyboard
eu: Teklatuaren erabilerraztasuna

en: Accessibility keyboard plugin
eu: Teklatuaren erabilerraztasunaren plugina

en: There was an error displaying help: %s
eu: Errorea gertatu da laguntza bistaratzean: %s

en: Do you want to activate Slow Keys?
eu: Tekla geldoak aktibatzea nahi duzu?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
eu: Tekla geldoak desaktibatzea nahi duzu?

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
eu: Maius tekla 8 segundoz sakatuta eduki duzu. Tekla motelen eginbidearen laster-tekla da eta teklatuaren funtzionamenduari eragiten dio.

en: Don't activate
eu: Ez aktibatu

en: Don't deactivate
eu: Ez desaktibatu

en: Activate
eu: Aktibatu

en: Deactivate
eu: Desaktibatu

en: Do_n't activate
eu: _Ez aktibatu

en: Do_n't deactivate
eu: E_z desaktibatu

en: _Activate
eu: _Aktibatu

en: _Deactivate
eu: _Desaktibatu

en: Slow Keys Alert
eu: Tekla geldoen abisua

en: Do you want to activate Sticky Keys?
eu: Tekla itsaskorrak aktibatzea nahi duzu?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
eu: Tekla itsaskorrak desaktibatzea nahi duzu?

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
eu: Maius tekla 5 aldiz segidan sakatu duzu. Tekla itsaskorren eginbidearen laster-tekla da eta teklatuaren funtzionamenduari eragiten dio.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
eu: Bi tekla batera sakatu dituzu edo Maius tekla 5 aldiz segidan sakatu duzu. Horrek Tekla itsasgarrien eginbidea desaktibatzen du eta horrek teklatuaren funtzionamenduari eragiten dio.

en: Sticky Keys Alert
eu: Tekla itsaskorren abisua

en: Universal Access Preferences
eu: Sarbide unibertsalaren hobespenak

en: Use on-screen _keyboard
eu: Erabili pantailako _teklatua

en: Use screen _reader
eu: Erabili pantaila _irakurlea

en: Use screen _magnifier
eu: Erabili pantailaren _lupa

en: Enhance _contrast in colors
eu: Hobetu _kontrastea koloreetan

en: Make _text larger and easier to read
eu: Egin _testua handiagoa eta irakurtzeko errazagoa

en: _Press keyboard shortcuts one key at a time (Sticky Keys)
eu: _Sakatu laster-tekla bat aldiko (Tekla itsaskorrak)

en: _Ignore duplicate keypresses (Bounce Keys)
eu: _Ezikusi egin bikoiztutako teklak sakatzean (Errebote-teklak)

en: Press and _hold keys to accept them (Slow Keys)
eu: Sakatu eta _mantendu teklak hauek onartzeko (Tekla motelak)

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Background plugin
eu: Atzeko planoaren plugina

en: Clipboard
eu: Arbela

en: Clipboard plugin
eu: Arbelaren plugina

en: Change system time zone
eu: Aldatu sistemaren ordu-eremua

en: Privileges are required to change the system time zone.
eu: Pribilegioak behar dira sistemaren ordu-eremua aldatzeko.

en: Change system time
eu: Aldatu sistemaren ordua

en: Privileges are required to change the system time.
eu: Pribilegioak behar dira sistemaren ordua aldatzeko.

en: Configure hardware clock
eu: Konfiguratu hardware erlojua

en: Privileges are required to configure the hardware clock.
eu: Pribilegioak behar dira hardware erlojua konfiguratzeko.

en: Dummy
eu: Probakoa

en: Dummy plugin
eu: Probako plugina

en: Don't show any warnings again
eu: Ez erakutsi abisurik aurrerantzean

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
eu: "%s" bolumenaren leku librea: %s

en: This computer has only %s disk space remaining.
eu: Ordenagailu honen leku librea: %s

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
eu: Leku librea gehiago lor dezakezu Zakarrontzia hustutzen baduzu, eta erabili gabeko programak edo fitxategiak kentzen edo beste disko edo partizio batera eramaten badituzu.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
eu: Leku librea gehiago lor dezakezu erabili gabeko programak edo fitxategiak kentzen edo beste disko edo partizio batera eramaten badituzu.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
eu: Leku librea gehiago lor dezakezu Zakarrontzia hustutzen baduzu, eta erabili gabeko programak edo fitxategiak kentzen edo beste kanpoko disko batera eramaten badituzu.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
eu: Leku librea gehiago lor dezakezu erabili gabeko programak edo fitxategiak kentzen edo beste kanpoko disko batera eramaten badituzu.

note: Set up all the window stuff here
en: Low Disk Space
eu: Leku baxuko diskoa

en: Empty Trash
eu: Hustu zakarrontzia

en: Examine…
eu: Aztertu...

en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

en: Removing item %lu of %lu
eu: Elementua kentzen: %lu / %lu

en: Removing: %s
eu: Kentzen: %s

en: Emptying the trash
eu: Zakarrontzia husten

en: Preparing to empty trash…
eu: Zakarrontzia hustutzeko prestatzen...

note: Translators: "Emptying trash from <device>"
en: From:
eu: Hemendik:

en: Empty all of the items from the trash?
eu: Hustu elementu guztiak zakarrontzitik?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
eu: Zakarrontzia hustea aukeratzen baduzu elementu guztiak betirako galduko dira. Konturatu zaitez elementu bakoitza bereziki ezaba daitekela.

en: _Empty Trash
eu: _Hustu zakarrontzia

en: Keybindings
eu: Laster-teklak

en: Keybindings plugin
eu: Laster-teklen plugina

en: Key binding (%s) is invalid
eu: %s laster-tekla baliogabea da

en: Key binding (%s) is incomplete
eu: %s laster-tekla ez dago osorik

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
eu: Errorea gertatu da '%s' exekutatzen saiatzean
    eta hori '%s' teklari lotuta dago

en: Keyboard
eu: Teklatua

en: Keyboard plugin
eu: Teklatuaren plugina

en: _Layouts
eu: _Diseinuak

en: Keyboard _Preferences
eu: Teklatuaren _hobespenak

en: Show _Current Layout
eu: Erakutsi _uneko diseinua

en: Media keys
eu: Multimedia-teklak

en: Media keys plugin
eu: Multimedia-teklen plugina

en: Could not get default terminal. Verify that your default terminal command is set and points to a valid application.
eu: Ezin izan da terminal lehenetsia eskuratu. Ziurtatu terminal lehenetsiaren komandoa ezarrita dagoela eta baliozko aplikaziora bideratzen duela.

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
eu: Ezin izan da komandoa exekutatu: %s
    Egiaztatu baliozko komandoa dela.

en: Mouse
eu: Sagua

en: Mouse plugin
eu: Saguaren plugina

en: Could not enable mouse accessibility features
eu: Ezin izan da saguaren erabilerraztasunaren eginbideak gaitu

en: Mouse Preferences
eu: Saguaren hobespenak

en: Module Path
eu: Moduluaren bidea

en: path to smartcard PKCS #11 driver
eu: smartcard PKCS #11 kontrolagailurako bidea

en: NSS security system could not be initialized
eu: Ezin izan da NSS segurtasun sistema hasieratu

en: no suitable smartcard driver could be found
eu: ezin izan da smartcard kontrolagailu egokirik aurkitu

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
eu: ezin izan da '%s' smartcard kontrolagailua kargatu

en: name
eu: izena

en: Module
eu: Modulua

en: smartcard driver
eu: smartcard kontrolatzailea

en: Sound
eu: Soinua

en: Typing Break
eu: Idazketa-etena

en: Typing break plugin
eu: Idazketa-etenaren plugina

en: Could not switch the monitor configuration
eu: Ezin izan da pantailaren konfigurazioa aldatu

en: Could not restore the display's configuration
eu: Ezin izan da pantailaren konfigurazioa leheneratu

en: Could not restore the display's configuration from a backup
eu: Ezin izan da pantailaren konfigurazioa leheneratu babeskopiatik

en: Does the display look OK?
eu: Pantaila ongi ikusten da?

en: _Restore Previous Configuration
eu: _Leheneratu aurreko konfigurazioa

en: _Keep This Configuration
eu: _Mantendu konfigurazio hau

en: The selected configuration for displays could not be applied
eu: Hautatutako pantailen konfigurazioa ezin izan da aplikatu

en: Could not refresh the screen information: %s
eu: Ezin izan da pantailaren informazioa freskatu: %s

en: Trying to switch the monitor configuration anyway.
eu: Hala ere, pantailaren konfigurazioa aldatzen saiatzen.

en: Rotation not supported
eu: Biraketa ez da onartzen

en: Could not save monitor configuration
eu: Ezin izan da pantailaren konfigurazioa gorde

en: Normal
eu: Arrunta

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: Upside Down
eu: Buruz behera

en: _Configure Display Settings…
eu: _Konfiguratu bistaratze ezarpenak...

en: Configure display settings
eu: Konfiguratu pantailaren ezarpenak

en: Could not apply the stored configuration for monitors
eu: Ezin izan da pantailen gordetako konfigurazioa aplikatu

en: Set up screen size and rotation settings
eu: Konfiguratu pantailaren tamaina eta biraketa

en: Cannot determine user's home directory
eu: Ezin da erabiltzailearen direktorio nagusia (etxea) zehaztu

en: X Resource Database
eu: X baliabideen datu-basea

en: Manage the X resource database
eu: Kudeatu X baliabideen datu-basea

en: X Settings
eu: Xen ezarpenak

en: Manage X Settings
eu: Kudeatu Xen ezarpenak
