mate-settings-daemon 1.26.0 - en to ga translation catalogue (104 entries)

en: Accessibility
ga: Inrochtaineacht

en: Toggle magnifier
ga: Scoránaigh an formhéadaitheoir

en: Toggle screen reader
ga: Scoránaigh an léitheoir scáileáin

en: Toggle on-screen keyboard
ga: Scoránaigh an méarchlár scáileán

en: On-screen keyboard
ga: Méarchlár scáileáin

en: Screen magnifier
ga: Formhéadaitheoir scáileáin

en: Screen reader
ga: Léitheoir scáileáin

en: DPI
ga: PSO

en: Antialiasing
ga: Frithailiasáil

en: Hinting
ga: Leidiú

en: RGBA order
ga: Ord RGBA

en: Double Click Time
ga: Am Déchliceála

en: Locate Pointer
ga: Aimsigh Pointeoir

en: Cursor theme
ga: Téama cúrsóra

en: Cursor size
ga: Méid chúrsóra

en: Volume step
ga: Céim airde

en: Volume step as percentage of volume.
ga: Céim airde mar chéatadán airde.

en: Volume mute
ga: Balbhaigh airde

en: Volume down
ga: Laghdaigh airde

en: Volume up
ga: Méadaigh airde

en: Log out
ga: Logáil amach

en: Binding to log out.
ga: Ceangal chun logála amach.

en: Eject
ga: Díchuir

en: Home folder
ga: Fillteán baile

en: Search
ga: Cuardaigh

en: Binding to launch the search tool.
ga: Ceangal chun an uirlis chuardaigh a thosú.

en: Launch email client
ga: Tosaigh cliant ríomhphoist

en: Binding to launch the email client.
ga: Ceangal chun an cliant ríomhphoist a thosú.

en: Lock screen
ga: Cuir scáileán faoi ghlas

en: Binding to lock the screen.
ga: Ceangal chun an scáileán a chur faoi ghlas.

en: Launch help browser
ga: Tosaigh brabhsálaí cabhrach

en: Binding to launch the help browser.
ga: Ceangal chun an brabhsálaí cabhrach a thosú.

en: Launch calculator
ga: Tosaigh áireamhán

en: Binding to launch the calculator.
ga: Ceangal chun an t-áireamhán a thosú.

en: Launch web browser
ga: Tosaigh brabhsálaí gréasáin

en: Binding to launch the web browser.
ga: Ceangal chun an brabhsálaí gréasáin a thosú.

en: Launch media player
ga: Tosaigh seinnteoir meán

en: Binding to launch the media player.
ga: Ceangal chun an seinnteoir meán a thosú.

en: Play (or play/pause)
ga: Seinn (nó seinn/sos)

en: Pause playback
ga: Cuir athsheinm ar sos

en: Stop playback
ga: Stad athsheinm

en: Previous track
ga: An rian roimhe seo

en: Next track
ga: An chéad rian eile

en: Show Displays in Notification Area
ga: Taispeáin Taispeáintí sa Limistéar Fógra.

en: MATE Settings Daemon
ga: Deamhan Socruithe MATE

en: Enable debugging code
ga: Cumasaigh cód dífhabhtaithe

en: Don't become a daemon
ga: Ná téigh i ndeamhan

en: Accessibility Keyboard
ga: Mearchlár Inrochtaineachta

en: Accessibility keyboard plugin
ga: Breiseán an mhéarchlár inrochtaineachta

en: There was an error displaying help: %s
ga: Bhí earraid ag taispeáin cabhair: %s

en: Don't activate
ga: Ná gníomhachtaigh

en: Don't deactivate
ga: Ná díghníomhachtaigh

en: Activate
ga: Gníomhachtaigh

en: Deactivate
ga: Díghníomhachtaigh

en: Do_n't activate
ga: _Ná gníomhachtaigh

en: Do_n't deactivate
ga: _Ná díghníomhachtaigh

en: _Activate
ga: _Gníomhachtaigh

en: _Deactivate
ga: _Díghníomhachtaigh

en: Universal Access Preferences
ga: Sainroghanna Rochtana Uilíche

en: Use on-screen _keyboard
ga: Úsáid an _méarchlár scáileáin

en: Use screen _reader
ga: Úsáid an _léitheoir scáileáin

en: Use screen _magnifier
ga: Úsáid an _formhéadaitheoir scáileáin

en: Background
ga: Cúlra

en: Background plugin
ga: Breiseán an chúlra

en: Clipboard
ga: Gearrthaisce

en: Clipboard plugin
ga: Breiseán gearrthaisce

en: Dummy
ga: Caochadán

en: Dummy plugin
ga: Breiseán caochadáin

en: Don't show any warnings again
ga: Ná taispeáin aon rabhadh arís

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
ga: Níl ach %2$s spáis diosca fágtha ag an imleabhar "%1$s".

en: This computer has only %s disk space remaining.
ga: Níl ach %s spáis diosca fágtha ag an ríomhaire seo.

note: Set up all the window stuff here
en: Low Disk Space
ga: Spás Diosca Gann

en: Empty Trash
ga: Folmhaigh Bruscar

en: Ignore
ga: Tabhair Neamhaird Air

en: Removing item %lu of %lu
ga: Mír %lu as %lu á baint

en: Removing: %s
ga: Á Bhaint: %s

en: Emptying the trash
ga: Bruscar á fholmhú

note: Translators: "Emptying trash from <device>"
en: From:
ga: Ó:

en: _Empty Trash
ga: _Folmhaigh Bruscar

en: Keybindings
ga: Ceangail eochrach

en: Keybindings plugin
ga: Breiseán cheangail eochrach

en: Key binding (%s) is invalid
ga: Tá an ceangal eochrach (%s) neamhbhailí

en: Key binding (%s) is incomplete
ga: Tá an ceangal eochrach (%s) neamhiomlán

en: Keyboard
ga: Méarchlár

en: Keyboard plugin
ga: Breiseán an mhéarchláir

en: Media keys
ga: Eochracha meán

en: Media keys plugin
ga: Breiseán eochracha meán

en: Mouse
ga: Luch

en: Mouse plugin
ga: Breiseán na luiche

en: Mouse Preferences
ga: Sainroghanna na Luiche

en: Sound
ga: Fuaim

en: Typing Break
ga: Sos Clóscríofa

en: Typing break plugin
ga: Breiseán sos clóscríofa

en: _Restore Previous Configuration
ga: _Athchóirigh an Chumraíocht Roimhe Seo

en: _Keep This Configuration
ga: _Coinnigh an Chumraíocht Seo

en: Normal
ga: Gnáthrothlú

en: Left
ga: Clé

en: Right
ga: Deas

en: Upside Down
ga: Bunoscionn

en: Configure display settings
ga: Cumraigh socruithe taispeána

en: X Resource Database
ga: Bunachar Sonraí Acmhainní X

en: Manage the X resource database
ga: Bainistigh an bunachar sonraí acmhainní X

en: X Settings
ga: Socruithe X

en: Manage X Settings
ga: Bainistigh Socruithe X
