mate-settings-daemon 1.26.0 - en to hr translation catalogue (131 entries)

en: Accessibility
hr: Pristupačnost

en: On-screen keyboard
hr: Tipkovnica na zaslonu

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
hr: Je li tipkovnica na zaslonu uključena.

en: Screen magnifier
hr: Povećalo zslona

en: Whether the screen magnifier is turned on.
hr: je li povećalo zaslona uključeno.

en: Screen reader
hr: Čitač zaslona

en: Whether the screen reader is turned on.
hr: Je li čitač zaslona uključen.

en: Hinting
hr: Ublažavanje zupčastog prikaza

en: RGBA order
hr: RGBA redoslijed

en: possible values are "on", "off", and "custom".
hr: moguće zadanosti su "uključeno", "isključeno" i "prilagođeno".

en: Keyboard Bell Custom Filename
hr: Prilagođeni datotečni naziv zvučnog upozorenja tipkovnice

en: File name of the bell sound to be played.
hr: Datotečni naziv zvučnog upozorenja koje treba izvoditi.

en: Remember NumLock state
hr: Zapamti stanje tipke NumLock

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
hr: Kada se postavi na istinito, MATE će zapamtiti stanje svjetleće diode tipke NumLock između pristupnih dionica.

en: NumLock state
hr: Stanje tipke NumLock

en: The remembered state of the NumLock LED.
hr: Zapamćeno stanje svjetleće diode tipke NumLock.

en: Mouse button orientation
hr: Usmjerenje gumba miša

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
hr: Zamijeni lijevi i desni gumb na mišu za ljevoruke miševe.

en: Motion Acceleration
hr: Ubrzivač kretanja

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
hr: Množitelj ubrzanja za kretanje miša. Vrijednost od -1 je zadana u sustavu.

en: Motion Threshold
hr: Prag kretanja

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
hr: Udaljenost u slikovnim točkama koju pokazivač mora prijeći prije nego se pobudi ubrzano kretanje miša. Vrijednost od -1 je zadana u sustavu.

en: Drag Threshold
hr: Prag povlačenja

en: Distance before a drag is started.
hr: Udaljenost prije nego se pokrene povlačenje.

en: Double Click Time
hr: Vrijeme dvoklika

en: Length of a double click.
hr: Trajanje dvoklika.

en: Middle button emulation
hr: Oponašanje srednjega gumba

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
hr: Omogućava oponašanje srednjeg gumba miša putem istodobnog pritiska na lijevi i desni gumb.

en: Locate Pointer
hr: Odredi položaj pokazivača

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
hr: Istakni trenutni položaj pokazivača kad je tipka Ctrl pritisnuta i otpuštena.

en: Cursor theme
hr: Tema pokazivača

en: Cursor theme name.
hr: Ime teme kursora.

en: Cursor size
hr: Veličina pokazivača

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
hr: Veličina pokazivača po uputi _teme pokazivača.

en: Activation of this plugin
hr: Aktivacija ovoga priključaka

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
hr: Postotak donje granice slobodnog prostora za početno upozorenje malog diskovnog prostora.Ako postotak slobodnog prostora padne ispod ovoga, biti će prikazana upozorenje.

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
hr: Odredite iznos u GB.Ako je slobodni prostor veći od toga, nikakvo se upozorenje neće pokazati.

en: Volume step
hr: Korak razine zvuka

en: Volume step as percentage of volume.
hr: Korak razine zvuka kao postotak zvuka

en: Volume mute
hr: Utišavanje zvuka

en: Volume down
hr: TiĹĄe

en: Volume up
hr: Glasnije

en: Shut down
hr: Isključi

en: Log out
hr: Odjavi se

en: Eject
hr: Izbaci

en: Home folder
hr: Osobna mapa

en: Search
hr: Traži

en: Launch email client
hr: Pokreni email klijent

en: Launch settings
hr: Pokreni postavke

en: Lock screen
hr: Zaključaj zaslon

en: Launch calculator
hr: Pokreni kalkulator

en: Launch web browser
hr: Pokreni web preglednik

en: Play (or play/pause)
hr: Sviranje (ili sviranje/pauza)

en: Pause playback
hr: Pauziraj reprodukciju

en: Stop playback
hr: Zaustavi reprodukciju

en: Previous track
hr: Prethodni zapis

en: Next track
hr: Slijedeći zapis

en: Enable debugging code
hr: Omogući kod za uklanjanje grešaka

en: Don't become a daemon
hr: Nemoj postupati u pozadini

en: There was an error displaying help: %s
hr: Došlo je do neispravnosti u prikazivanju pomoći: %s

en: Do you want to activate Slow Keys?
hr: Želite li uključiti spore tipke?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
hr: Želite li isključiti spore tipke?

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
hr: Trebate samo držati Shift tipku 8 sekundi. Ovo je kratica za spore tipke, što utječe na način na koji tipkovnica radi.

en: Don't activate
hr: Nemoj aktivirati

en: Don't deactivate
hr: Nemoj deaktivirati

en: Activate
hr: Aktiviraj

en: Deactivate
hr: Deaktiviraj

en: Do_n't activate
hr: Ne_moj aktivirati

en: Do_n't deactivate
hr: Ne_moj deaktivirati

en: _Activate
hr: _Aktiviraj

en: _Deactivate
hr: _Deaktiviraj

en: Slow Keys Alert
hr: Obavijest o sporim tipkama

en: Do you want to activate Sticky Keys?
hr: Želite li uključiti ljepljive tipke?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
hr: Želite li isključiti ljepljive tipke?

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
hr: Pritisnuli ste Shift tipku 5 puta zaredom. Ovo je kratica za ljepljive tipke, što utječe na način na koji tipkovnica radi.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
hr: Pritisnuli ste dvije tipke odjednom, ili ste pritisnuli Shift tipku 5 puta zaredom. To uključuje ljepljive tipke, što utječe na način na koji tipkovnica radi.

en: Sticky Keys Alert
hr: Obavijest o ljepljivim tipkama

en: Universal Access Preferences
hr: Osobitosti univerzalnoga pristupa

en: Use on-screen _keyboard
hr: Koristi tipkovnicu na zaslonu

en: Use screen _reader
hr: Koristi čitač _zalona

en: Use screen _magnifier
hr: Koristi povećalo _zalona

en: Make _text larger and easier to read
hr: Učini _tekst većim i lakšim za čitanje

en: Background
hr: Pozadina

en: Background plugin
hr: Priključak pozadine

en: Change system time zone
hr: Promjeni vremensku zonu sustava

en: Change system time
hr: Promjeni vrijeme sustava

en: Configure hardware clock
hr: Postavi sat sklopovlja

en: Don't show any warnings again for this file system
hr: Ne prikazuj više nikakva upozorenja za ovaj datotečni sustav

en: Don't show any warnings again
hr: Ne prikazuj više nikakva upozorenja

en: This computer has only %s disk space remaining.
hr: Ovo računalo ima samo %s preostalog diskovnog prostora.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
hr: Možete osloboditi diskovni prostor ispražnjavajući Smeće, uklanjanjem nekorištenih programa ili datoteka, ili premještanjem datoteka na drugi disk ili particiju.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
hr: Možete osloboditi diskovni prostor uklanjanjem nekorištenih programa ili datoteka, ili premještanjem datoteka na drugi disk ili particiju.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
hr: Možete osloboditi diskovni prostor ispražnjavanjem Smeća, uklanjanjem neiskorištenih programa ili datoteka na vanjski disk.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
hr: Možete osloboditi diskovni prostor, uklanjanjem neiskorištenih programa ili datoteka na vanjski disk.

en: Empty Trash
hr: Isprazni smeće

en: Examine…
hr: Ispitaj...

en: Ignore
hr: Zanemari

en: Removing item %lu of %lu
hr: Uklanjam stavku %lu od %lu

en: Removing: %s
hr: Uklanjam: %s

en: Emptying the trash
hr: Ispražnjavam smeće

en: Preparing to empty trash…
hr: Spremam se isprazniti smeće...

note: Translators: "Emptying trash from <device>"
en: From:
hr: Od:

en: Empty all of the items from the trash?
hr: Isprazniti sve stavke iz smeća?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
hr: Ako odlučite isprazniti smeće, sve stavke u njemu će biti trajno izgubljene.Znajte da možete stavke izbrisati odvojeno.

en: _Empty Trash
hr: _isprazni smeće

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
hr: Greška prilikom pokušaja pokretanja (%s)
    koji je povezan na tipku (%s)

en: Keyboard
hr: Tipkovnica

en: Keyboard plugin
hr: Priključak tipkovnice

en: _Layouts
hr: _Rasporedi

en: Keyboard _Preferences
hr: Postavke _tipkovnice

en: Show _Current Layout
hr: Pokaži _trenutni raspored

en: Mouse
hr: Miš

en: Mouse plugin
hr: Priključak miša

en: Mouse Preferences
hr: Prilagodbe miša

en: Module Path
hr: Putanja modula

en: name
hr: ime

en: Module
hr: Modul

en: Sound
hr: Zvuk

en: Typing Break
hr: Stanka u tipkanju

en: _Restore Previous Configuration
hr: _Obnovi prethodnu konfiguraciju

en: _Keep This Configuration
hr: _Zadrži ovu konfiguraciju

en: Rotation not supported
hr: Rotacija nije podržana

en: Normal
hr: Normalno

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desno

en: Upside Down
hr: Obrni

en: _Configure Display Settings…
hr: _Konfiguriraj postavke zaslona...

en: Configure display settings
hr: Konfiguriraj postavke zaslona

en: Set up screen size and rotation settings
hr: Namjesti postavke veličine ekrana i rotacije

en: Cannot determine user's home directory
hr: Ne mogu odrediti home direktorij korisnika

en: X Settings
hr: X postavke
