mate-settings-daemon 1.26.0 - en to ie translation catalogue (164 entries)

en: Accessibility
ie: Accessibilitá

en: Toggle magnifier
ie: (Des)activar li Lupe

en: Toggle screen reader
ie: (Des)activar li Letor del ecran

en: Toggle on-screen keyboard
ie: (Des)activar li Tastatura sur ecran

en: On-screen keyboard
ie: Tastatura sur ecran

en: Screen magnifier
ie: Lupe del ecran

en: Screen reader
ie: Letor del ecran

en: RGBA order
ie: Órdine RGBA

en: NumLock state
ie: Statu de NumLock

en: Motion Acceleration
ie: Acceleration de motion

en: Motion Threshold
ie: Límite de motion

en: Acceleration profile
ie: Profil de acceleration

en: Locate Pointer
ie: Trovar li apuntator

en: Cursor theme
ie: Tema de apuntatores

en: Cursor size
ie: Dimension de apuntator

en: Disable touchpad while typing
ie: Desactivar li panel durante tippada

en: Enable mouse clicks with touchpad
ie: Activar clics de mus med li panel tactil

en: Enable touchpad
ie: Activar li panel tactil

en: Activation of this plugin
ie: Activation de ti-ci plugin

en: Priority to use for this plugin
ie: Prioritá por ti-ci plugin

en: Show OSD notification
ie: Monstrar un notification

en: Toggle touchpad
ie: (Des)activar panel tactil

en: Volume mute
ie: Assurdar

en: Volume down
ie: Augmentar li volúmine

en: Volume up
ie: Diminuer li volúmine

en: Shut down
ie: Extinter

en: Log out
ie: Cluder li session

en: Eject
ie: Ejecter

en: Home folder
ie: Hem fólder

en: Search
ie: Serchar

en: Launch email client
ie: Lansar un client de e-post

en: Launch settings
ie: Parametres de lansa

en: Lock screen
ie: Serrar li ecran

en: Launch help browser
ie: Lansar un navigator de auxilie

en: Launch calculator
ie: Lansar un calculator

en: Launch instant messenger
ie: Lansar un missagero ínmediat

en: Launch web browser
ie: Lansar un navigator web

en: Launch media player
ie: Lansar un reproductor de medie

en: Play (or play/pause)
ie: Reproducter (e pausar)

en: Pause playback
ie: Pausar li reproduction

en: Stop playback
ie: Stoppar li reproduction

en: Previous track
ie: Precedent track

en: Next track
ie: Sequent track

en: MATE Settings Daemon
ie: Daemon de parametres MATE

en: Enable debugging code
ie: Activar li code de debug

en: Accessibility Keyboard
ie: Accessibilitá de tastatura

en: Accessibility keyboard plugin
ie: Plugin de accessibilitá de tastatura

en: There was an error displaying help: %s
ie: Un errore evenit monstrante auxilie: %s

en: Do you want to activate Slow Keys?
ie: Esque vu vole activar li Lent Tastes?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
ie: Esque vu vole desactivar li Lent Tastes?

en: Don't activate
ie: Ne activar

en: Don't deactivate
ie: Ne desactivar

en: Activate
ie: Activar

en: Deactivate
ie: Desactivar

en: Do_n't activate
ie: _Ne activar

en: Do_n't deactivate
ie: _Ne desactivar

en: _Activate
ie: _Activar

en: _Deactivate
ie: _Desactivar

en: Slow Keys Alert
ie: Avise de lent tastes

en: Do you want to activate Sticky Keys?
ie: Esque vu vole activar li Restant Tastes?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
ie: Esque vu vole desactivar li Restant Tastes?

en: Sticky Keys Alert
ie: Avise de restant tastes

en: Universal Access Preferences
ie: Parametres de Accesse universal

en: Use on-screen _keyboard
ie: Usar li _tastatura sur ecran

en: Use screen _reader
ie: Usar li _Letor del ecran

en: Use screen _magnifier
ie: Usar li L_upe del ecran

en: Enhance _contrast in colors
ie: Augmentar li _contraste de colores

en: Make _text larger and easier to read
ie: Far li _textu plu grand e facil a leer

en: _Beep when pressing a key while CapsLock is active
ie: _Sonar si on tippa un taste quande CapsLock es activ

en: Accessibility settings
ie: Parametres de accessibilitá

en: Accessibility settings plugin
ie: Plugin de accessibilitá

en: Background
ie: Funde

en: Background plugin
ie: Plugin del funde

en: Clipboard
ie: Paperiere

en: Clipboard plugin
ie: Plugin del Paperiere

en: Change system time zone
ie: Cambiar li zone horari del sistema

en: Privileges are required to change the system time zone.
ie: Privilegies es besonat por cambiar li zone horari del sistema

en: Change system time
ie: Ajustar li hora del sistema

en: Privileges are required to change the system time.
ie: Privilegies es besonat por ajustar li hora del sistema

en: Housekeeping
ie: Mantenentie

en: Automatically prunes thumbnail caches and other transient files, and warns about low disk space
ie: Automaticmen remover li cache de miniaturas e altri efemeri files, e avise pri bass disc-spacie

en: Don't show any warnings again for this file system
ie: Ne monstrar quelcunc avises por ti-ci sistema de files

en: Don't show any warnings again
ie: Ne monstrar avises denov

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
ie: Li volume «%s» have solmen %s de líber spacie.

en: This computer has only %s disk space remaining.
ie: Ti-ci computator have solmen %s de líber spacie.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
ie: Por reganiar líber spacie, on posse vacuar li Paper-corb, remover ínusat programmas o files, o mover files a altri disco o partition.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
ie: Por reganiar líber spacie, on posse remover ínusat programmas o files, o mover files a altri disco o partition.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
ie: Por reganiar líber spacie, on posse vacuar li Paper-corb, remover ínusat programmas o files, o mover files a un disco extern.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
ie: Por reganiar líber spacie, on posse remover ínusat programmas o files, o mover files a un disco extern.

note: Set up all the window stuff here
en: Low Disk Space
ie: Disc-spacie es bass

en: Empty Trash
ie: Vacuar li Paper-corb

en: Examine…
ie: Examinar...

en: Ignore
ie: Ignorar

en: Removing item %lu of %lu
ie: Removente li element %lu ex %lu

en: Removing: %s
ie: Removente: %s

en: Emptying the trash
ie: Vacuante li Paper-corb

en: Preparing to empty trash…
ie: Preparante li vacuation del Paper-corb...

note: Translators: "Emptying trash from <device>"
en: From:
ie: De:

en: Empty all of the items from the trash?
ie: Esque remover omni elementes ex li Paper-corb?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
ie: Si vu vacua li Paper-corb, omni elementes contenet ta va esser perdit irrevocabilmen. Ples atenter que vu posse deleter les individualmen.

en: _Empty Trash
ie: Vacuar li _Paper-corb

en: Keybindings
ie: Rapid-tastes

en: Keybindings plugin
ie: Plugin de rapid-tastes

en: Key binding (%s) is invalid
ie: Li rapid-taste (%s) es ínvalid

en: Key binding (%s) is incomplete
ie: Li rapid-taste (%s) es íncomplet

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
ie: Un errore evenit lansante (%s)
    que es assignat al taste (%s)

en: Keyboard
ie: Tastatura

en: Keyboard plugin
ie: Plugin de tastatura

en: _Layouts
ie: _Arangeamentes

en: Keyboard _Preferences
ie: _Preferenties del tastatura

en: Show _Current Layout
ie: Monstrar li _actual arangeament

en: Media keys
ie: Tastes de medies

en: Media keys plugin
ie: Plugin del tastes de medies

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
ie: Ne successat lansar comande: %s
    Controla que it es valid.

en: Touchpad enabled
ie: Panel tactil es activ

en: Touchpad disabled
ie: Panel tactil es ínactiv

en: Bluetooth disabled
ie: Bluetooth es ínactiv

en: Bluetooth enabled
ie: Bluetooth es activ

en: Airplane mode enabled
ie: Mode de avion es activ

en: Airplane mode disabled
ie: Mode de avion es ínactiv

en: Changing Screen Layout
ie: Cambiar li arangeament de ecranes

en: No External Display
ie: Sin extern monitor

en: Mouse
ie: Mus

en: Mouse plugin
ie: Plugin de mus

en: Could not enable mouse accessibility features
ie: Ne successat activar li functiones de accessibilitá de mus

en: Mouse accessibility requires Mousetweaks to be installed on your system.
ie: Accessibilitá de mus besona Mousetweaks installat in vor sistema.

en: Mouse Preferences
ie: Preferenties de mus

en: Mpris plugin
ie: Plugin de mpris

en: Rfkill plugin
ie: Plugin de rfkill

en: Module Path
ie: Rute de module

en: path to smartcard PKCS #11 driver
ie: rute a un driver de smartcartes PKCS #11

en: NSS security system could not be initialized
ie: Li sistema de securitá NSS ne posset esser inicialisat

en: no suitable smartcard driver could be found
ie: null apt driver de smartcartes esset trovat

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
ie: li driver de smartcartes '%s' ne posset esser cargat

en: name
ie: nómine

en: smartcard driver
ie: driver de smartcartes

en: Smartcard
ie: Smartcarte

en: Smartcard plugin
ie: Plugin de smartcartes

en: Sound
ie: Son

en: Typing Break
ie: Pause in tippada

en: Typing break plugin
ie: Plugin de pause in tippada

en: Could not switch the monitor configuration
ie: Ne successat alterar li configuration del monitor

en: Could not restore the display's configuration
ie: Ne successat restituer li configuration del monitor

en: Does the display look OK?
ie: Esque li ecran apare bon?

en: _Restore Previous Configuration
ie: _Restituer li precedent configuration

en: _Keep This Configuration
ie: Re_tener ti-ci configuration

en: The selected configuration for displays could not be applied
ie: Li selectet configuration de monitores ne posse esser applicat

en: Could not refresh the screen information: %s
ie: Ne successat actualisar li information pri ecran: %s

en: Rotation not supported
ie: Rotation es ínsupportat

en: Could not save monitor configuration
ie: Ne successat gardar li configuration de monitores

en: Mirroring outputs not supported
ie: Replication es ínsuportat

en: Left
ie: A levul

en: Right
ie: A dextri

en: Upside Down
ie: Renversat

en: ON
ie: ❙

en: Turn this monitor off
ie: Decomutar ti-ci monitor

en: OFF
ie: ○

en: Turn this monitor on
ie: Comutar ti-ci monitor

en: _Configure Display Settings…
ie: _Configurar parametres de monitor...

en: Configure display settings
ie: Configurar parametres de monitor

en: Set up screen size and rotation settings
ie: Configurar li dimension e rotation del ecran

en: Cannot determine user's home directory
ie: Ne successat obtener li hem-fólder del usator

en: X Settings
ie: Parametres X

en: Manage X Settings
ie: Controlar li parametres X
