mate-settings-daemon 1.26.0 - en to ka translation catalogue (62 entries)

en: Accessibility
ka: _დამხმარე საშუალებები

en: possible values are "on", "off", and "custom".
ka: შესაძლო მნიშვნელობებია "ჩართვა", "ამორთვა", და "საკუთარი".

en: Keyboard Bell Custom Filename
ka: ხმოვანი ზარის საკუთარი ფაილის სახელი

en: Remember NumLock state
ka: NumLock სტატუსის დამახსოვრება

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
ka: თუ მითითებული 'ჭეშმარიტი', MATE დაიმახსოვრებს NumLock სტატუსს სეანსებს შორის.

en: Mouse button orientation
ka: თაგუნას ღილაკის ორიენტაცია

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
ka: თაგუნას აჩქარების კოეფიციენტი. სისტემის ნაგულისხმები მნიშვნელობაა -1.

en: Motion Threshold
ka: მოძრაობის მგრძნობელობა

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
ka: მანძილი პიქსელებში, რომელიც მაჩვენებელმა უნდა გაიაროს თაგუნას აჩქარებული მოძრაობის გასააქტივებლად. სისტემის ნაგულისხმები მნიშვნელობაა -1.

en: Drag Threshold
ka: გდათრევის ზღურბლი

en: Double Click Time
ka: ორმაგი დაწკაპვის დრო

en: Locate Pointer
ka: მაჩვენებლის განთავსება

en: Cursor theme
ka: კურსორის თემა

en: Cursor size
ka: კურსორის ზომა

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
ka: კურსორის დამოწმებული ზომა კურსორის თემაში.

en: Volume step
ka: ხმის რეგულაციის ბიჯი

en: Volume step as percentage of volume.
ka: ხმის ცვლის პროცენტების სახით.

en: Volume mute
ka: ხმის გათიშვა

en: Volume down
ka: ხმის ჩაწევა

en: Volume up
ka: ხმის აწევა

en: Log out
ka: სესიის დასრულება

en: Eject
ka: მოხსნა

en: Home folder
ka: სახლის დასტა

en: Search
ka: ძებნა

en: Lock screen
ka: ეკრანის ბლოკირება

en: Launch help browser
ka: დახმარების ბროუზერის გაშვება

en: Launch web browser
ka: ვებ ბროუზერის გაშვება

en: Play (or play/pause)
ka: დაკვრა (ან დაკვრა/პაუზა)

en: Enable debugging code
ka: გამართვის გამონატანი კოდის ჩართვა

en: Don't become a daemon
ka: ნუ გაეშმაკდი მთლათ :)

en: There was an error displaying help: %s
ka: დახმარების გამოძახებისას მოხდა შეცდომა: %s

en: Do you want to activate Slow Keys?
ka: გნებავთ ნელი კლავიშების ჩართვა?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
ka: გნებავთ ნელი კლავიშების გამორთვა?

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ka: თქვენ გეწირათ Shift კლავიშზე 8 წამი, ეს გამოიყენება ნელი კლავიშების შესაძლებლობებისთვის, რაც თქვენი კლავიატურის მუშაობის სტილზე ახდენს გავლენას.

en: Do_n't activate
ka: ა_რ ჩართო

en: Do_n't deactivate
ka: ა_რ გამორთო

en: _Activate
ka: გააქ_ტიურება

en: _Deactivate
ka: _დეაქტივაცია

en: Slow Keys Alert
ka: ნელი კლავიშების შეტყობინება

en: Do you want to activate Sticky Keys?
ka: გნებავთ "წებოვანი" კლავიშების გააქტიურება?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
ka: გნებავთ "წებოვანი" კლავიშების გამორთვა?

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ka: თქვენ 5-ჯერ მიყოლებით დააჭირეთ Shift კლავიშს, ეს გამოიყენება დარჭობილი კლავიშების შესაძლებლობებისათვის, რაც თქვენი კლავიტურის მუშაობის სტილზე ახდენს გავლენას.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ka: თქვენ დააჭირეთ ორ კლავიშს ერდროულად ან 5-ჯერ მიყოლებით დააჭირეთ Shift კლავიშს. ეს თიშავს დარჭობილი კლავიშების შესაძლებლობებს, რაც თქვენი კლავიატურის მუშაობის სტილზე ახდენს გავლენას.

en: Sticky Keys Alert
ka: დარჭობილი კლავიშების შეტყობინება

en: Background
ka: ფონი

en: Empty Trash
ka: სანაგვე ყუთის დაცარიელება

en: Empty all of the items from the trash?
ka: მოვაშორო ყველა ობიექტი სანაგვე ყუთიდან?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
ka: მონაცემების სანაგვე ყუთიდან მოშორების შემთხვევაში, თქვენ მათ სამუდამოდ დაკარგავთ. ამის გარდა შესაძლებელია მათი სათითაოდ წაშლა.

en: _Empty Trash
ka: _სანაგვე ყუთის დაცარიელება

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
ka: შეცდომა (%s)-ის გაშვების მცდელობისას
    რომელიც შეესაბამება ღილაკს (%s)

en: Keyboard
ka: კლავიატურა

en: Could not get default terminal. Verify that your default terminal command is set and points to a valid application.
ka: ვერ ვრთავ ნაგულისხმევ ტერმინალს. დარწმუნდით რომ თქვენი ნაგულისხმევი ტერმინალის პროგრამა მონიშნულია.

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
ka: შეუძლებელია ბრძანების გაშვება: %s
    შეამოწმეთ შეყვანილი ბრძანების მართებულობაში.

en: Mouse
ka: თაგვი

en: Mouse Preferences
ka: თაგვის პარამეტრები

en: Sound
ka: ხმა

en: Typing Break
ka: ბეჭდვის წყვეტა

en: Normal
ka: ჩვეულებრივი

en: Left
ka: მარცხნივ

en: Right
ka: მარჯვნივ

en: Upside Down
ka: ქვემოდან ზემოთ

en: Cannot determine user's home directory
ka: შეუძლებელია მომხმარებლის სახლის დასტის დადგენა
