mate-settings-daemon 1.26.0 - en to ku translation catalogue (60 entries)

en: possible values are "on", "off", and "custom".
ku: nirxên derbasdar "on", "off", û "custom" e.

en: Keyboard Bell Custom Filename
ku: Navê Dosyeya Taybet ya Zengilê Klavyeyê

en: Remember NumLock state
ku: Rewşa NumLock bi bîr bîne

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
ku: Heke hatibe hilbijartin, wê MATE di nava danişînan de rewşa NumLock LED bîne bîra xwe.

en: Mouse button orientation
ku: Bicihkirina bişkokên mişk

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
ku: Ji tevgerên mişk lezkerê carandinê. Heke nirx  -1 be pergal nirxa standard tê bikaranîn.

en: Motion Threshold
ku: Sînorên tevgerê

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
ku: Rêjeya bi pîkselan ya pêwist ji bo tevgera mişkê beriya çalakirina tevgera mişkê. nirxa 1- têkçûna pergalê.

en: Drag Threshold
ku: Sînorê kişandinê

en: Double Click Time
ku: Maweya Tikandina Du Caran

en: Locate Pointer
ku: Mohrkerê nîşanker

en: Cursor theme
ku: Mijara nîşanker

en: Cursor size
ku: Meznahiya nîşanker

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
ku: Mezinahiya nîşanker ji alî mijara nîşanker ve tê texmînkirin.

en: Volume step
ku: Rêjekirina deng

en: Volume step as percentage of volume.
ku: Rêjekirina deng li gor rêjeya deng ya ji sedî.

en: Volume mute
ku: Deng bibire

en: Volume down
ku: Deng kêm bike

en: Volume up
ku: Deng zêde bike

en: Log out
ku: Derketin

en: Eject
ku: Bavêje

en: Home folder
ku: Peldanka mal

en: Search
ku: Lê bigere

en: Lock screen
ku: Ekranê qifil bike

en: Launch help browser
ku: Gerokê alîkariyê veke

en: Launch calculator
ku: Jimêreyê bide xebitandin

en: Launch web browser
ku: Geroka webê veke

en: Play (or play/pause)
ku: Lê bide (an jî lê bide/rawestîne)

en: Enable debugging code
ku: Koda neqandina çewtiyan çalak bike

en: Don't become a daemon
ku: Nebe zordest

en: There was an error displaying help: %s
ku: Di nîşandana alîkariyê de çewtî çêbû: %s

en: Do you want to activate Slow Keys?
ku: Tu dixwazî Hêdîkirina Bişkokan çalak bike?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
ku: Tu dixwazî Hêdîkirina Bişkokan bigire?

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ku: Bila qederê 8 çirkeyan tiliya te li ser bişkoka Shift be. Ev, kurteriya ku ji bo taybetmendiya Hêdîkirina Bişkokan e da ku celebê xebitandina kompîtura te bi bandor bike.

en: Do_n't activate
ku: Çalak _neke

en: Do_n't deactivate
ku: Ra_newestîne

en: _Activate
ku: Çala_k bike

en: _Deactivate
ku: _Neçalak bike

en: Slow Keys Alert
ku: Hişyariya Hêdîkirina Bişkokan

en: Do you want to activate Sticky Keys?
ku: Tu dixwazî taybetiya Bişkokên Mezeloqî çalak bike?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
ku: Tu dixwazî Bişkokên Mezeloqî bigire?

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ku: 5 caran li ser hev pêl bişkoka Shift bike.Ev, kurteriya ku ji bo taybetmendiya Bişkokên Mezeloqî ye da ku celebê xebitandina kompîtura te bi bandor bike.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ku: Te bi carekê re pêl du heb bişkokan kir yan jî te li ser hev 5 caran pêl bişkoka Shift kir. Ev, taybetmendiya Bişkokên Mezeloqî ye da ku ji bo celebê xebitandina klavyeya te bandor dike digire.

en: Sticky Keys Alert
ku: Hişyariya Bişkokên Mezeloqî

en: Background
ku: Zemîn

en: Empty Trash
ku: Sergo Vala bike

en: Ignore
ku: Nebîne

en: Empty all of the items from the trash?
ku: Tu bawer î ku hemû hêmanên di çopê de ye vala bike?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
ku: Heke tu valakirina çopê hilbijêrî; dê hemû hêmanên tê de biçin.Tu dikarî vana yeko yeko jî jê bibe.

en: _Empty Trash
ku: _Çopê Vala Bike

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
ku: Dema (%s) dixebitî çewtî
    bi bişkoka (%s) girêdayî

en: Keyboard
ku: Klavye

en: Mouse
ku: Mişk

en: Mouse Preferences
ku: Vebijêrkên mikşê

en: Sound
ku: Deng

en: Typing Break
ku: Bêhnvedana Nivîsînê

en: Normal
ku: Asayî

en: Left
ku: Çep

en: Right
ku: Rast

en: Cannot determine user's home directory
ku: Makepêrista bikarhêner nehate diyarkirin
