mate-settings-daemon 1.26.0 - en to mai translation catalogue (66 entries)

en: Accessibility
mai: अभिगम्यता

en: Antialiasing
mai: एंटीएलियासिंग

en: Hinting
mai: हिंटिंग

en: possible values are "on", "off", and "custom".
mai: संभावित मूल्य अछि "चालू", "बन्द", आओर "अनुकूलित".

en: Keyboard Bell Custom Filename
mai: कुंजीपटल घंटी अनुकूलित फाइलनाम

en: Remember NumLock state
mai: NumLock स्थिति इयाद राखू

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
mai: जखन सही पर सेट कएल जाए, MATE NumLock LED क स्थितिकेँ सत्रसभक बीच इयाद राखत.

en: Mouse button orientation
mai: माउस बटनक दिशा-बिन्यास

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
mai: माउस गति क' लेल त्वरक गुणक. मान -1 तंत्र मूलभूत अछि.

en: Motion Threshold
mai: गति थ्रेशोल्ड

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
mai: पिक्सेलमे दूरी कर्सर केँ त्वरित माउस गति क' शुरू होबा क' पहिने बढनाइ चाही.-1 मान सिस्टम मूलभूत अछि.

en: Drag Threshold
mai: ड्रैग थ्रेशहोल्ड

en: Double Click Time
mai: दुइबेर क्लिक समय

en: Locate Pointer
mai: कर्सर क' पता लगाबू

en: Cursor theme
mai: कर्सर प्रसंग

en: Cursor size
mai: कर्सर आकार

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
mai: cursor_theme क' द्वारा संदर्भित कर्सर क' आकार.

en: Volume step
mai: आवाज निर्धारक चरण

en: Volume step as percentage of volume.
mai: आवाज निर्धारक चरण आवाज निर्धारक क' प्रतिशतमे.

en: Volume mute
mai: आवाज मौन

en: Volume down
mai: आवाज कम करू

en: Volume up
mai: आवाज बढ़ाबू

en: Log out
mai: लॉग आउट

en: Eject
mai: बाहर निकालू

en: Home folder
mai: घर फ़ोल्डर

en: Search
mai: खोजू

en: Lock screen
mai: स्क्रीन लॉक करू

en: Launch help browser
mai: मद्दति ब्राउज़र चलाबू

en: Launch web browser
mai: वेब ब्राउज़र चलाबू

en: Play (or play/pause)
mai: बजाउ (अथवा बजाउ/ठहरू)

en: Previous track
mai: पछिला ट्रैक

en: Next track
mai: अगिला ट्रैक

en: Enable debugging code
mai: डिबगिंग कोड सक्रिय करू

en: Don't become a daemon
mai: डेमोन नहि होउ

en: There was an error displaying help: %s
mai: मद्दति देखाबैमे कोनो त्रुटि भेल: %s

en: Do you want to activate Slow Keys?
mai: की अहाँ धीमा कुँजीसभ सक्रिय कएनाइ चाहैत अछि?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
mai: की अहाँ धीमी कुँजीसभ अक्रिय कएनाइ चाहैत अछि?

en: Activate
mai: सक्रिय करू

en: Deactivate
mai: निष्क्रिय करू

en: Do_n't activate
mai: सक्रिय नहि करू (_n)

en: Do_n't deactivate
mai: निष्क्रिय नहि करू (_n)

en: _Activate
mai: सक्रिय करू (_A)

en: _Deactivate
mai: निष्क्रिय करू (_D)

en: Slow Keys Alert
mai: धीमा कुँजीसभ चेतावनी

en: Do you want to activate Sticky Keys?
mai: की अहाँ स्टिकी कुँजीसभ सक्रिय कएनाइ चाहैत अछि?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
mai: की अहाँ स्टिकी कुँजीसभ निष्क्रिय कएनाइ चाहैत अछि?

en: Sticky Keys Alert
mai: स्टिकी कुँजी चेतावनी

en: Background
mai: पृष्ठभूमि

en: Clipboard
mai: क्लिपबोर्ड

en: Clipboard plugin
mai: क्लिपबोर्ड प्लगिन

note: Set up all the window stuff here
en: Low Disk Space
mai: कम डिस्क स्थान

en: Empty Trash
mai: रद्दी खाली करू

en: Ignore
mai: उपेक्षा

en: Empty all of the items from the trash?
mai: अहाँ रद्दीसँ सबहि वस्तुसभकेँ खाली कएनाइ चाहैत अछि?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
mai: जँ अहाँ रद्दी खाली करब क'लेल चुनैत अछि, एहिमे सभ मद स्थायी रूप सँ मेट जएताह. कृप्या नोट करू जे अहाँ एकरा अलग-अलग मेटाए सकैत अछि.

en: _Empty Trash
mai: रद्दी खाली करू (_E)

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
mai: (%s)केँ चलाबै क' कोशिशमे त्रुटि भेल
    जे कुँजी (%s) सँ लिंक्ड अछि

en: Keyboard
mai: कुँजीपटल

en: Mouse
mai: माउस

en: Mouse Preferences
mai: माउस वरीयतासभ

en: Sound
mai: ध्वनि

en: Typing Break
mai: ब्रेक टाइप कए रहल अछि

en: Normal
mai: सामान्य

en: Left
mai: बामाँ

en: Right
mai: दहिन्ना

en: Cannot determine user's home directory
mai: प्रयोक्ता क' घर निर्देशिका निर्धारित नहि कए सकल
