mate-settings-daemon 1.26.0 - en to mg translation catalogue (59 entries)

en: possible values are "on", "off", and "custom".
mg: "on", "off", ary "custom" no sanda mety ampiasaina.

en: Keyboard Bell Custom Filename
mg: Anarana safidy omena ny feon'ny fafana

en: Remember NumLock state
mg: Tadidio ny toetran'ny Verr Num

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
mg: Raha atao marina, dia hotadidian'ny MATE ny toetran'ny jirokelin'ny Verr Num antenantenan'ny session.

en: Mouse button orientation
mg: Fitodiky ny tsindrin'ny totozy

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
mg: Mpampitombo ny hafaingananan'ny hetsiky ny totozy. -1 no sanda lasitry ny rafitra.

en: Motion Threshold
mg: Fetran'ny hetsika

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
mg: Ny dingana (pixel) tsy maintsy vitan'ny kitondro alohan'ny andefasana ny fanafainganana ny hetsiky ny totozy. -1 no sanda lasitry ny rafitra.

en: Drag Threshold
mg: Ny fetran'ny famindrana

en: Double Click Time
mg: Ny elanelam-potoanan'ny kiti-droa

en: Locate Pointer
mg: Hizaha izay misy ny kitondro

en: Cursor theme
mg: Endriky ny kitondro

en: Cursor size
mg: Haben'ny kitondro

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
mg: ny haben'ny kitondro lazain'ny cursor_theme.

en: Volume step
mg: Dingan'ny fanamafisam-peo

en: Volume step as percentage of volume.
mg: Dingana mampiseho ny hamafin'ny feo.

en: Volume mute
mg: Malefaka

en: Volume down
mg: Ambany

en: Volume up
mg: Ambony

en: Log out
mg: Hivoaka

en: Eject
mg: Tsoahy

en: Home folder
mg: Laha-tahirin'ny fandraisana

en: Search
mg: Karohy

en: Lock screen
mg: Gejao ny efijery

en: Launch help browser
mg: Alefaso ny mpizaha toro-làlana

en: Launch web browser
mg: Alefaso ny mpitety tranonkala

en: Play (or play/pause)
mg: Mamaky (na mamaky/miato)

en: Enable debugging code
mg: Mandefa ny fangon'ny debugging

en: Don't become a daemon
mg: Aza mivadika daemon

en: There was an error displaying help: %s
mg: Nisy olana teo am-panehoana ny toro-làlana: %s

en: Do you want to activate Slow Keys?
mg: Tianao alefa ve ny kitendry meda?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
mg: Tianao atsahatra ve ny kitendry meda?

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
mg: Notsindrianao nandritra ny 8 segaondra ny kitendry Shift. Io no hitsin-dàlana mampadeha ny fahasahazan'ny kitendry meda izay mampiova ny fiasan'ny fafan-teninao.

en: Do_n't activate
mg: _Aza alefa

en: Do_n't deactivate
mg: _Aza atsahatra

en: _Activate
mg: _Alefaso

en: _Deactivate
mg: _Atsaharo

en: Slow Keys Alert
mg: Fampilazan'ny kitendry meda

en: Do you want to activate Sticky Keys?
mg: Tianao alefa ve ny kitendry miraikidraikitra?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
mg: Tianao atsahatra ve ny kitendry miraikidraikitra?

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
mg: Notsindrianao in-5 misesisesy ny kitendry Shift. Io no hitsin-dàlana mampandeha ny fahasahazan'ny kitendry miraikidraikitra izay mampiova ny fiasan'ny fafan-teninao.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
mg: Nanindry kitendry roa miaraka ianao, na nanindry ny kitendry Shift in-5 misesisesy. Izany dia manatsahatra ny fahasahazan'ny kitendry miraikidraikitra izay mampiova ny fiasan'ny fafan-teninao.

en: Sticky Keys Alert
mg: Fampilazan'ny kitendry miraikidraikitra

en: Background
mg: Afara

en: Empty Trash
mg: Daba foana

en: Ignore
mg: Aza raharahaina

en: Empty all of the items from the trash?
mg: Foanana  avokoa ny zavatra rehetra ao anatin'ny daba?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
mg: Ho voafafa tanteraka ny zavatra rehetra ao anatin'ny daba raha misafidy ny hanafoana azy ianao. Marihana fa azonao fafàna tsirairay koa izy ireo.

en: _Empty Trash
mg: _Daba foana

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
mg: Nisy olana teo am-panandramana mandefa ny (%s)
    izay mifanaraka amin'ny kitendry (%s)

en: Keyboard
mg: Fafan-teny

en: Mouse
mg: Totozy

en: Mouse Preferences
mg: Safidy manokan'ny totozy

en: Sound
mg: Feo

en: Typing Break
mg: Fiatoan'ny fanoratana

en: Normal
mg: Tokony ho izy

en: Left
mg: Ankavia

en: Right
mg: Ankavanana

en: Cannot determine user's home directory
mg: Tsy afaka namaritra ny laha-tahiry fandraisan'ny mpampiasa
