mate-settings-daemon 1.26.0 - en to mn translation catalogue (59 entries)

en: possible values are "on", "off", and "custom".
mn: Боломжит утгууд нь »on« (асаах), »off« (салгах) мөн»custom« (хэрэглэгчийн тохиргоогоор)

en: Keyboard Bell Custom Filename
mn: Гарны товчлуурын хонхны дууны файлын нэр

en: File name of the bell sound to be played.
mn: Тоглуулах дууны файлын нэр.

en: Remember NumLock state
mn: NumLock-н төлөвийг хадгалах

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
mn: Хэрэв TRUE (үнэн) бол MATE суулт хооронд umLock LED-н төлөвийг хадгалах эсэх.

en: Mouse button orientation
mn: Хулганын товчлуурын байрлал

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
mn: Солгой хүнд зориулан хулганын товчлуурын байрлалыг солих эсэх.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
mn: Хулганын хөдөлгөөний хурдцыг үржүүлэгчУтга »-1« бол стандарт.

en: Motion Threshold
mn: Хөдөлгөөний хурдын хязгаар

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
mn: Хулганын хурдавчилсан хөдөлгөөн эхэлтэл заагуурын хоцрох зайг цэгээр илэрхийлсэн нь.Утга  -1 нь стандарт.

en: Drag Threshold
mn: Чирэх хурдын хязгаар

en: Distance before a drag is started.
mn: Чирэхийн өмнө хэрэглэгдэх зай.

en: Double Click Time
mn: Давхар товшилтын хугацаа

en: Length of a double click.
mn: Давхар товшилтын урт

en: Locate Pointer
mn: Түүчээний байршил тогтоох

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
mn: CTRL товчлуурыг дарах болон тавих үед хулганын заагуурын байрлалыг нааш нь товойлгож харуулах эсэх.

en: Cursor theme
mn: Түүчээний хэлбэр

en: Cursor size
mn: Түүчээний хэмжээ

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
mn: »cursor_theme«-р холбогдсон хулганы заагуурын хэмжээ.

en: Volume step
mn: Дуу чангаруулалтын алхам

en: Volume step as percentage of volume.
mn: Дуу чангаруулалтын алхамын чимээний хувь

en: Volume mute
mn: Дуу хаах

en: Volume down
mn: Дуу сулруулах

en: Volume up
mn: Дуу чангаруулах

en: Log out
mn: Гарах

en: Eject
mn: Түлхэх

en: Home folder
mn: Гэр хавтас

en: Search
mn: Хайх

en: Lock screen
mn: Дэлгэц түгжих

en: Launch help browser
mn: Тусламж хөтчийг эхлүүлэх

en: Launch web browser
mn: Вэб хөтөч эхлүүлэх

en: Play (or play/pause)
mn: Тоглуулах (Тоглуулах/Зогсоох)

en: Enable debugging code
mn: Шалгах код идэвхижүүлэх.

en: Don't become a daemon
mn: Сервер программ болохгүй байна.

en: There was an error displaying help: %s
mn: Тусламж үзүүлэх үед алдаа гарлаа: %s

en: Do you want to activate Slow Keys?
mn: Та удаашруулах товчлуурыг идэвхижүүлэхийг хүсч байна уу?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
mn: Та удаашруулах товчлуурыг идэвхигүйжүүлэхийг хүсч байна уу?

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
mn: Та Shift товчлуурыг 8 секунт даржээ. Энэ нь гарын ажиллагаанд нөлөөлдөг удаашруулах товчлуурын үйл ажиллагааны хослол юм.

en: Do_n't activate
mn: _Бүү идэвхижүүл

en: Do_n't deactivate
mn: _Бүү идэвхигүйжүүл

en: _Activate
mn: _Идэвхижүлэх

en: _Deactivate
mn: _Идэвхгүй болгох

en: Slow Keys Alert
mn: Удаашруулах товчлуурын дохио

en: Do you want to activate Sticky Keys?
mn: Та наалт товчлуурыг идэвхижүүлэхийг хүсч байна уу?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
mn: Та наалт товчлуурыг идэвхгүйжүүлэхийг хүсч байна уу?

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
mn: Та Shift товчлуурыг 5 удаа дараалуулан даржээ. Энэ нь таны гарын ажиллагаанд нөлөөлдөг наалт товчлуурын үйл ажиллагааны хослол юм.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
mn: Та хоёр товчлуурыг нэг удаа эсвэл Shift товчлуур 5 удаа дараалуулан даржээ. Энэ нь таны гарын ажиллагаанд нөлөөлдөг наалт шорткатын үйл ажиллагааг унтраана.

en: Sticky Keys Alert
mn: Наалт товчлуурын дохио

en: Background
mn: Дэвсгэр

en: Empty Trash
mn: Хогийн сав хоослох

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
mn: (%2$s) товчлуурт холбогдсон (%1$s)-г ажиллуулах үед алдаа гарлаа

en: Keyboard
mn: Гар

en: Mouse
mn: Хулгана

en: Mouse Preferences
mn: Хулганы тохируулга

en: Sound
mn: Аудио

en: Typing Break
mn: Бичих үеийн завсарлага

en: Left
mn: Зүүн

en: Right
mn: Баруун

en: Cannot determine user's home directory
mn: Хэрэглэгчийн гэр лавлахыг илрүүлж чадсангүй
