mate-settings-daemon 1.26.0 - en to nb translation catalogue (311 entries)

en: Accessibility
nb: Tilgjengelighet

en: Toggle magnifier
nb: Slå av/på forstørrelsesglass

en: Toggle screen reader
nb: Slå av/på skjermleser

en: Toggle on-screen keyboard
nb: Slå av/på tastatur på skjermen

en: On-screen keyboard
nb: Tastatur på skjermen

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
nb: Hvorvidt skjermtastaturet er påslått.

en: Screen magnifier
nb: Forstørrelsesglass

en: Whether the screen magnifier is turned on.
nb: Hvorvidt skjermforstørrelse er påslått.

en: Screen reader
nb: Skjermleser

en: Whether the screen reader is turned on.
nb: Om skjermleser er slått på.

en: The resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch.
nb: Oppløsing som brukes for å konvertere skriftstørrelser til pikselstørrelser i punkter per tomme.

en: Antialiasing
nb: Kantutjevning

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
nb: Type utjevning som skal brukes ved rendring av skrifter. Mulige verdier er: «none» for ingen utjevning, «grayscale» for vanlig gråtoneutjevning og «rgba» for underpikselutjevning (kun LCD-skjermer).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
nb: Type hinting som skal brukes ved rendring av skrifter. Mulige verdier er «none» for ingen hinting, «slight» for grunnleggende, «medium» for moderat, og «full» for maksimal hinting (kan forårsake forvrenging av bokstavformer).

en: RGBA order
nb: RGBA-rekkefølge

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
nb: Rekkefølge for underpikselelementer på en LCD-skjerm; brukes kun når utjevning er satt til «rgba». Mulige verdier er «rgb» for rød til venstre (mest vanlig), «bgr» for blå til venstre, «vrgb» for rød øverst, «vbgr» for rød nederst.

en: possible values are "on", "off", and "custom".
nb: mulige verdier er «on», «off», og «custom».

en: Keyboard Bell Custom Filename
nb: Filnavn for egendefinert tastaturpip

en: File name of the bell sound to be played.
nb: Filnavn for klokkelyden som skal avspilles.

en: Remember NumLock state
nb: Husk NumLock-tilstand

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
nb: MATE vil huske tilstand for NumLock mellom økter hvis denne settes til «true».

en: NumLock state
nb: NumLock-tilstand

en: The remembered state of the NumLock LED.
nb: Husket tilstand for NumLock-LED

en: Mouse button orientation
nb: Orientering for musknapper

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
nb: Bytt om høyre og venstre musknapp for venstrehendte mus.

en: Motion Acceleration
nb: Bevegelsesakselerasjon

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
nb: Multipliserer for akselerasjon av musebevegelse. En verdi på -1 er systemets forvalg.

en: Motion Threshold
nb: Bevegelsesterskel

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
nb: Avstand i bildepunkter som pekeren skal flytte seg før akselerert musebevegelse aktiveres. Verdien -1 er systemforvalg.

en: Acceleration profile
nb: Akselerasjonsprofil

en: Acceleration profile used for connected mice. The acceleration profile can be set to either default ('default') which uses the default acceleration profile for each device, flat ('flat'), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured pointer speed, or adaptive ('adaptive') which adapts the acceleration depending on the mouse movement. If a mouse doesn't support the configured profile, 'default' will be used.
nb: Akselerasjonsprofilen til tilkoblede mus. Akselerasjonsprofilen kan settes lik forvalgt («default»), som bruker enhetens forvalgte akselerasjonsprofil; flat («flat»), som akselerer med en enhetsspesifikk konstant faktor avledet av den valgte musehastigheten; eller tilpasset («adaptiv»), som tilpasser akselerasjonen avhengig av musebevegelser. Dersom musa ikke støtter den valgte profilen så vil «default» brukes.

en: Drag Threshold
nb: Trekketerskel

en: Distance before a drag is started.
nb: Avstand før dragning starter.

en: Double Click Time
nb: Dobbeltklikktid

en: Length of a double click.
nb: Lengden på et dobbeltklikk

en: Middle button emulation
nb: Emulering av midtknapp

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
nb: Aktiver emulering av midtre museknapp ved sammenfallende venstre og høyre museklikk.

en: Locate Pointer
nb: Finn peker

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
nb: Uthever pekerens nåværende plassering når Ctrl-tasten trykkes ned og slippes.

en: Cursor theme
nb: Pekerdrakt

en: Cursor theme name.
nb: Draktnavn for peker.

en: Cursor size
nb: Pekerstørrelse

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
nb: Størrelsen på peker det vises til av cursor_theme.

en: Smartcard removal action
nb: Handling for fjerning av smartkort

en: Set this to one of "none", "lock_screen", or "force_logout". The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
nb: Sett denne til 'none'. 'lock_screen' eller 'force_logout'. Handlingen vil bli utført når smartkortet brukt for loggen blir fjernet.

en: Disable touchpad while typing
nb: Slå av pekeplate ved skriving

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
nb: Sett denne til SANN hvis du har problemer med at du kommer borti pekeflaten når du skriver.

en: Enable mouse clicks with touchpad
nb: Slå på musklikk med pekeplaten

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
nb: Sett denne til SANN for å muliggjøre forsendelse av museklikk ved å trykke på pekeflaten.

en: Enable vertical edge scrolling
nb: Skru på loddrett kantrulling

en: Set this to TRUE to allow vertical edge scrolling
nb: Sett denne til SANN for å tillate loddrett kantrulling

en: Enable horizontal edge scrolling
nb: Skru på vannrett kantrulling

en: Set this to TRUE to allow horizontal edge scrolling
nb: Sett denne til SANN for å tillate vannrett kantrulling

en: Enable vertical two-finger scrolling
nb: Skru på loddrett tofingerrulling

en: Set this to TRUE to allow vertical two-finger scrolling
nb: Sett denne til SANN for å tillate loddrett tofingerrulling

en: Enable horizontal two-finger scrolling
nb: Skru på vannrett tofingerrulling

en: Set this to TRUE to allow horizontal two-finger scrolling
nb: Sett denne til SANN for å tillate vannrett tofingerrulling

en: Natural scrolling
nb: Naturlig rulling

en: Set this to true to enable natural (reverse) scrolling for touchpads
nb: Sett denne til sann for å aktivere naturlig (omvendt) rulling for pekeflater

en: Enable touchpad
nb: Slå på pekeplaten

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
nb: Sett denne til SANN for å skru på alle pekeplater.

en: Enabled two-finger button-click emulation
nb: Skrudde på emulering av tofingersklikk

en: 0 thru 3, 0 is inactive, 1-3 is button to emulate
nb: 0 til 3, 0 er inaktiv, 1-3 er en knapp å emulere

en: Enable three-finger button-click emulation
nb: Skru på emulering av trenfingersklikk

en: One finger tap button
nb: En-fingerstrykk-knapp

en: Select the button mapping for one-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
nb: Velg knappetilhørigheten for en-fingerstrykk. Støttede verdier er: 1: venstre museknapp 2: midterste museknapp 3: høyre museknapp

en: Two finger tap button
nb: To-fingerstrykk-knapp

en: Select the button mapping for two-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
nb: Velg knapp for to-fingerstrykk. Støttede verdier er: 1: venstre museknapp 2: midtre museknapp 3: høyre museknapp

en: Three finger tap button
nb: Tre-fingerstrykk-knapp

en: Select the button mapping for three-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
nb: Velg knapp for tre-fingerstrykk. Støttede verdier er: 1: venstre museknapp 2: midtre museknapp 3: høyre museknapp

en: Touchpad button orientation
nb: Orientering for pekeflate

en: Swap left and right buttons for left-handed touchpads with 'left', 'right' for right-handed, 'mouse' to follow the mouse setting.
nb: Bytt venstre og høyre knapp for venstrehendte pekeflater med 'venstre', 'høyre' for høyrehendte
    , 'mus' for å følge museinnstillingen.

en: Acceleration multiplier for touchpad motion. A value of -1 is the system default.
nb: Multipliserer for akselerasjon av pekeflate. En verdi på -1 er forvalgt for systemet.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated touchpad motion is activated. A value of -1 is the system default.
nb: Avstand i piksler som pekeren må bevege seg før akselerert pekeflatebevegelse aktiveres. -1 er systemets forvalgte verdi.

en: Acceleration profile used for touchpad. The acceleration profile can be set to either default ('default') which uses the default acceleration profile for each device, flat ('flat'), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured pointer speed, or adaptive ('adaptive') which adapts the acceleration depending on the touchpad movement. If a touchpad doesn't support the configured profile, 'default' will be used.
nb: Akselerasjonsprofilen til styreplater. Akselerasjonsprofilen kan settes lik forvalgt («default»), som bruker enhetens forvalgte akselerasjonsprofil; flat («flat»), som akselerer med en enhetsspesifikk konstant faktor avledet av den valgte pekerhastigheten; eller tilpasset («adaptiv»), som tilpasser akselerasjonen avhengig av bevegelser på styreplata. Dersom styreplata ikke støtter den valgte profilen så vil «default» brukes.

en: Activation of this plugin
nb: Aktivering av dette programtillegget

en: Whether this plugin would be activated by mate-settings-daemon or not
nb: Om dette programtillegget skal aktiveres av mate-settings-nissen eller ei

en: Priority to use for this plugin
nb: Prioritet for dette programtillegget

en: Priority to use for this plugin in mate-settings-daemon startup queue
nb: Prioritet for dette programtillegget oppstartskøen for mate-settings-nissen

en: Free percentage notify threshold
nb: Terskel for varsling av ledig plass

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
nb: Mengden fri plass i prosent før første advarsel om lav diskplass blir gitt. Hvis den prosentvise andelen ledig plass går under dette, vil en advarsel bli vist.

en: Subsequent free percentage notify threshold
nb: Påfølgende påminnelsesterskel for ledig plass i prosent

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
nb: Angi prosentandelen ledig plass som tas i bruk før en påfølgende advarsel utstedes.

en: Free space no notify threshold
nb: Terskel for å stoppe varsling om ledig plass

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
nb: Angi plassmengde i GB. Hvis mengden ledig plass overstiger denne, vil ingen advarsel bli vist.

en: Minimum notify period for repeated warnings
nb: Minste varslingsperiode for gjentatte advarsler

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
nb: Angi tid i minutter. Påfølgende advarsler for en diskenhet vil ikke opptre oftere enn denne tidsperioden.

en: Mount paths to ignore
nb: Monteringsstier som skal ignoreres

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
nb: Angi en liste over monteringsstier som skal ignoreres når de nesten er tomme for diskplass.

en: Show OSD notification
nb: Vis OSD-påminnelse

en: Whether an OSD notification is shown to notify about changes
nb: Hvorvidt en OSD-påminnelse vises for å gi beskjed om endringer

en: Volume step
nb: Volumsteg

en: Volume step as percentage of volume.
nb: Volumsteg som prosent av volumet.

en: Toggle touchpad
nb: Slå av/på pekeplaten

en: Binding to enable or disable the touchpad.
nb: Binding for å slå av eller på pekeplaten.

en: Volume mute
nb: Demp volum

en: Binding to mute the system volume.
nb: Binding for å dempe volumet.

en: Volume down
nb: Volum ned

en: Binding to lower the system volume.
nb: Binding for å senke volumet.

en: Volume up
nb: Volum opp

en: Binding to raise the system volume.
nb: Binding for å øke volumet.

en: Mute the audio quietly
nb: Demp lyden stille

en: Binding to mute the system volume quietly.
nb: Binding for å dempe lyden stille.

en: Turn the volume down quietly
nb: Senk volumet stille

en: Binding to lower the system volume quietly.
nb: Binding for å senke volumet stille.

en: Turn the volume up quietly
nb: Øk volumet stille

en: Binding to raise the system volume quietly.
nb: Binding for å øke volumet stille.

en: Microphone mute/unmute
nb: Demp/avdemp mikrofon

en: Binding to mute/unmute the microphone.
nb: Binding som demper/avdemper mikrofonen.

en: Shut down
nb: Slå av

en: Binding to shut down.
nb: Tastatursnarvei for å slå av.

en: Log out
nb: Logg ut

en: Binding to log out.
nb: Binding for å logge ut.

en: Eject
nb: Løs ut

en: Binding to eject an optical disc.
nb: Binding for å løse ut en optisk plate.

en: Home folder
nb: Hjemmemappe

en: Binding to open the Home folder.
nb: Binding for å åpne hjemmemappen.

en: Search
nb: Søk

en: Binding to launch the search tool.
nb: Binding for å starte søkeverktøy.

en: Launch email client
nb: Start e-postklient

en: Binding to launch the email client.
nb: Binding for å starte e-postklient.

en: Launch settings
nb: Åpne innstillinger

en: Binding to launch MATE settings.
nb: Binding som åpner MATE-innstillingene.

en: Lock screen
nb: Lås skjerm

en: Binding to lock the screen.
nb: Binding for å låse skjermen.

en: Launch help browser
nb: Start hjelpleser

en: Binding to launch the help browser.
nb: Binding for å starte hjelpleser.

en: Launch calculator
nb: Start kalkulator

en: Binding to launch the calculator.
nb: Binding for å starte kalkulator.

en: Launch instant messenger
nb: Start program for lynmeldinger

en: Binding to launch the instant messenger.
nb: Binding for å starte program for lynmeldinger.

en: Launch web browser
nb: Start nettleser

en: Binding to launch the web browser.
nb: Binding for å starte nettleser.

en: Launch media player
nb: Start medieavspiller

en: Binding to launch the media player.
nb: Binding for å starte mediespiller.

en: Play (or play/pause)
nb: Spill av (eller spill av/pause)

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
nb: Binding for å starte avspilling (eller bytte mellom avspilling/pause).

en: Pause playback
nb: Pause avspilling

en: Binding to pause playback.
nb: Binding for å sette avspilling på pause.

en: Stop playback
nb: Stopp avspilling

en: Binding to stop playback.
nb: Binding for å stoppe avspilling.

en: Previous track
nb: Forrige spor

en: Binding to skip to previous track.
nb: Binding for å hoppe til forrige spor.

en: Next track
nb: Neste spor

en: Binding to skip to next track.
nb: Binding for å hoppe til neste spor.

en: Binding to show the screen magnifier
nb: Snarvei til visning av skjermforstørrelse

en: Binding to start the screen reader
nb: Tastatursnarvei for å starte skjermleser

en: Binding to show the on-screen keyboard
nb: Tastatursnarvei for å vise skjermtastatur

en: Show Displays in Notification Area
nb: Vis skjermer i varslingsområdet

en: Whether a notification icon with display-related things should be shown in the panel.
nb: Om et varslingsikon med skjermrelatert informasjon skal vises på panelet.

en: Do not touch monitor configuration
nb: Ikke rør skjermoppsettet

en: Usually, mate-settings-daemon configures internal and external monitors according to the turn_on_external_monitors_at_startup and turn_on_laptop_monitor_at_startup settings and determines an appropriate cloning/side-by-side mode. Setting this key to True disables this, and the monitor settings are not touched at all (unless there is an explicit user configuration).
nb: Normalt setter mate-settings-daemon opp interne og eksterne skjermer, i henhold til innstillingene i turn_on_external_monitors_at_startup og turn_on_laptop_monitor_at_startup og bestemmer en passende kloning/side-ved-side -tilstand. Å angi denne nøkkelen til sann skrur dette av, og skjerminnstillingene røres ikke (med mindre der er et eksplisitt brukeroppsett).

en: Turn on external monitor after system boot
nb: Slå på ekstern skjerm etter systemoppstart

en: Turn on external monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
nb: Slå på ekstern skjerm etter systemoppstart hvis brukeren plugger til ekstern skjerm ved systemoppstart.

en: Turn on laptop monitor after system boot
nb: Skru på bærbarskjerm etter systemoppstart

en: Turn on laptop monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
nb: Slå på ekstern skjerm etter systemoppstart hvis brukeren plugger til ekstern skjerm ved systemoppstart.

en: File for default configuration for RandR
nb: Fil med forvalgt oppsett for RandR

en: The XRandR plugin will look for a default configuration in the file specified by this key. This is similar to the ~/.config/monitors.xml that normally gets stored in users' home directories. If a user does not have such a file, or has one that does not match the user's setup of monitors, then the file specified by this key will be used instead.
nb: Programtillegget XRandR ser etter forvalgt oppsett i filen angitt av denne nøkkelen. Dette svarer til ~/.config/monitors.xml, som normalt ligger i brukernes hjemmemapper. Hvis en bruker ikke har en slik fil, eller har en fil som ikke svarer til brukerens skjermoppsett, vil filen angitt i denne nøkkelen brukes i steden for.

en: MATE Settings Daemon
nb: MATE oppsettstjenestenisse

en: Enable debugging code
nb: Aktiver avlusingskode

en: Replace the current daemon
nb: Erstatt gjeldende nisse

en: Don't become a daemon
nb: Ikke kjør som tjeneste

en: Exit after a time (for debugging)
nb: Avslutt etter oppgitt tid (for feilsøking)

en: Accessibility Keyboard
nb: Tastatur for tilgjengelighet

en: Accessibility keyboard plugin
nb: Tillegg for tastatur for tilgjengelighet

en: There was an error displaying help: %s
nb: En feil oppsto under visning av hjelp: %s

en: Do you want to activate Slow Keys?
nb: Vil du aktivere trege taster?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
nb: Vil du deaktivere trege taster?

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
nb: Du holdt nettopp nede Shift-tasten i 8 sekunder. Dette er snarveien for funksjonen trege taster som påvirker hvordan tastaturet ditt virker.

en: Don't activate
nb: Ikke aktiver

en: Don't deactivate
nb: Ikke deaktiver

en: Activate
nb: Aktiver

en: Deactivate
nb: Deaktiver

en: Do_n't activate
nb: I_kke aktiver

en: Do_n't deactivate
nb: I_kke deaktiver

en: _Activate
nb: _Aktiver

en: _Deactivate
nb: _Deaktiver

en: Slow Keys Alert
nb: Advarsel for trege taster

en: Do you want to activate Sticky Keys?
nb: Vil du aktivere klebrige taster?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
nb: Vil du deaktivere trege taster?

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
nb: Du trykket nettopp ned Shift-tasten 5 ganger på rad. Dette er snarveien for funksjonen «klebrige taster» som påvirker måten tastaturet fungerer.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
nb: Du trykket nettopp ned to taster på en gang, eller Shift-tasten 5 ganger på rad. Dette skrur av funksjonen «klebrige taster» som påvirker tasteturets virkemåte.

en: Sticky Keys Alert
nb: Advarsel for trege taster

en: Universal Access Preferences
nb: Brukervalg for universell tilgang

en: Use on-screen _keyboard
nb: Bruk tastatur på s_kjermen

en: Use screen _reader
nb: Bruk skje_rmleser

en: Use screen _magnifier
nb: Bruk _forstørrelsesglass

en: Enhance _contrast in colors
nb: Forbedre _kontrast i farger

en: Make _text larger and easier to read
nb: Gjør _teksten større og lettere å lese

en: _Press keyboard shortcuts one key at a time (Sticky Keys)
nb: _Utfør tastatursnarveier med en tast om gangen (klebrige taster)

en: _Ignore duplicate keypresses (Bounce Keys)
nb: _Ignorer dupliserte tastetrykk

en: Press and _hold keys to accept them (Slow Keys)
nb: Trykk ned og _hold inne taster for å godta dem (trege taster)

en: _Beep when pressing a key while CapsLock is active
nb: _Pip når en tast trykkes ned når Caps Lock er aktiv

en: Accessibility settings
nb: Innstillinger for tilgjengelighet

en: Accessibility settings plugin
nb: Tillegg med innstillinger for tilgjengelighet

en: Background
nb: Bakgrunn

en: Background plugin
nb: Tillegg for bakgrunn

en: Clipboard
nb: Utklippstavle

en: Clipboard plugin
nb: Tillegg for utklippstavle

en: Change system time zone
nb: Endre tidssone for systemet

en: Privileges are required to change the system time zone.
nb: Rettigheter kreves forå  endre systemets tidssone.

en: Change system time
nb: Endre tid på systemet

en: Privileges are required to change the system time.
nb: Rettigheter kreves for å stille klokken på systemet.

en: Configure hardware clock
nb: Sett opp maskinvareklokken

en: Privileges are required to configure the hardware clock.
nb: Rettigheter kreves for å sette opp maskinvareklokken.

en: Dummy plugin
nb: Dummy-tillegg

en: Housekeeping
nb: Husrengjøring

en: Automatically prunes thumbnail caches and other transient files, and warns about low disk space
nb: Fjerner automatisk hurtiglagre for miniatyrbilder og andre midlertidige filer, og advarer om lite diskplass

en: Don't show any warnings again for this file system
nb: Ikke vis advarsel igjen for dette filsystemet

en: Don't show any warnings again
nb: Ikke vis denne varsel igjen

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
nb: Volumet «%s» har kun %s gjenværende plass.

en: This computer has only %s disk space remaining.
nb: Denne datamaskinen har kun %s gjenværende diskplass.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
nb: Du kan frigjøre plass ved å tømme papirkurven, fjerne ubrukte programmer og filer eller ved å flytte filer til en annen disk eller partisjon.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
nb: Du kan frigjøre diskplass ved å fjerne ubrukte programmer og filer eller ved å flytte filer til en annen disk eller partisjon.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
nb: Du kan frigjøre diskplass ved å tømme papirkurven, fjerne ubrukte programmer og filer eller flytte filer til en ekstern disk.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
nb: Du kan frigjøre diskplass ved å fjerne ubrukte programmer og filer eller ved å flytte filer til en ekstern disk.

note: Set up all the window stuff here
en: Low Disk Space
nb: Lite diskplass

en: Empty Trash
nb: Tøm papirkurv

en: Examine…
nb: Undersøk …

en: Ignore
nb: Ignorer

en: Removing item %lu of %lu
nb: Fjerner oppføring %lu av %lu

en: Removing: %s
nb: Fjerner: %s

en: Emptying the trash
nb: Tømmer papirkurven

en: Preparing to empty trash…
nb: Forbereder tømming av papirkurven …

note: Translators: "Emptying trash from <device>"
en: From:
nb: Fra:

en: Empty all of the items from the trash?
nb: Vil du fjerne alle oppføringer fra papirkurven?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
nb: Hvis du tømmer papirkurven vil oppføringene slettes permanent. Du kan slette dem hver for seg hvis du ønsker dette.

en: _Empty Trash
nb: _Tøm papirkurven

en: Keybindings
nb: Tastaturbindinger

en: Keybindings plugin
nb: Tillegg for tastaturbindinger

en: Key binding (%s) is invalid
nb: Tastaturbinding (%s) er ugyldig

en: Key binding (%s) is incomplete
nb: Tastaturbinding (%s) er ikke komplett

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
nb: Feil under forsøk på å kjøre (%s)
    som er bundet til tast (%s)

en: Keyboard
nb: Tastatur

en: Keyboard plugin
nb: Tillegg for tastatur

en: Error activating XKB configuration.
    It can happen under various circumstances:
     • a bug in libxklavier library
     • a bug in X server (xkbcomp, xmodmap utilities)
     • X server with incompatible libxkbfile implementation
    
    X server version data:
    %s
    %d
    If you report this situation as a bug, please include:
     • The result of <b>%s</b>
     • The result of <b>%s</b>
nb: Feil under aktivering av XKB-oppsett.
    Dette kan skje under forskjellige omstendigheter:
     - en feil i libxklavier-biblioteket
     - en feil i X-tjeneren (xkbcomp- og xmodmap-verktøyene)
     - X-tjener med inkompatibel implementasjon av libxkbfile
    
    Versjonsdata for X-tjeneren:
    %s
    %d
    Ta med følgende hvis du rapporterer dette som en feil:
     - Resultatet av <b>%s</b>
     - Resultatet av <b>%s</b>

en: _Layouts
nb: _Utforminger

en: Keyboard _Preferences
nb: Brukervalg for _tastatur

en: Show _Current Layout
nb: Vis a_ktiv utforming

en: Media keys
nb: Medietaster

en: Media keys plugin
nb: Tillegg for medietaster

en: Could not get default terminal. Verify that your default terminal command is set and points to a valid application.
nb: Kunne ikke finne forvalgt terminal. Sjekk at kommando for forvalgt terminal er satt og peker til et gyldig program.

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
nb: Kunne ikke kjøre kommandoen: %s
    Sjekk om dette er en gyldig kommando.

en: Touchpad enabled
nb: Styreplate aktivert

en: Touchpad disabled
nb: Styreplate deaktivert

en: Bluetooth disabled
nb: Blåtann deaktivert

en: Bluetooth enabled
nb: Blåtann aktivert

en: Airplane mode enabled
nb: Flymodus aktivert

en: Airplane mode disabled
nb: Flymodus deaktivert

en: Hardware Airplane Mode
nb: Flymodus (maskinvare)

en: Changing Screen Layout
nb: Endrer skjermutforming

en: No External Display
nb: Ingen ekstern skjerm

en: Mouse
nb: Mus

en: Mouse plugin
nb: Tillegg for mus

en: Could not enable mouse accessibility features
nb: Kunne ikke aktivere tilgjengelighetsfunksjoner for mus

en: Mouse accessibility requires Mousetweaks to be installed on your system.
nb: Tilgjengelighet for mus krever at Mousetweaks er installert på systemet.

en: Mouse Preferences
nb: Brukervalg for mus

en: Mpris plugin
nb: Mpris-tilleggsprogram

en: Rfkill plugin
nb: Rfkill-programtillegg

en: Module Path
nb: Sti til moduler

en: path to smartcard PKCS #11 driver
nb: sti til PKCS #11-driver for smartkort

en: received error or hang up from event source
nb: fikk en feil fra hendelseskilden, eller den la på

en: NSS security system could not be initialized
nb: NSS-sikkerhetssystemet kunne ikke initieres

en: no suitable smartcard driver could be found
nb: fant ingen passende driver for smartkort

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
nb: kunne ikke laste smartkortdriver «%s»

en: could not watch for incoming card events - %s
nb: kunne ikke se etter innkommende hendelser fra kort - %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
nb: uventet feil under venting på smartkorthendelser

en: Slot ID
nb: Spor-ID

en: The slot the card is in
nb: Sporet kortet står i

en: per-slot card identifier
nb: per-spor kortidentifikator

en: name
nb: navn

en: Module
nb: Modul

en: smartcard driver
nb: smartkortdriver

en: Smartcard
nb: Smartkort

en: Smartcard plugin
nb: Smartkort-tillegg

en: Sound
nb: Lyd

en: Sound Sample Cache plugin
nb: Hurtiglagertillegg for lydsnutter

en: Typing Break
nb: Skrivepause

en: Typing break plugin
nb: Tillegg for skrivepause

en: Could not switch the monitor configuration
nb: Kunne ikke bytte skjermoppsett

en: Could not restore the display's configuration
nb: Kunne ikke gjenopprette skjermoppsett

en: Could not restore the display's configuration from a backup
nb: Kunne ikke gjenopprette skjermoppsettet fra sikkerhetskopi

en: The display will be reset to its previous configuration in %d second | The display will be reset to its previous configuration in %d seconds
nb[0]: Skjermen vil tilbakestilles til forrige oppsett om %d sekund
nb[1]: Skjermen vil tilbakestilles til forrige oppsett om %d sekunder

en: Does the display look OK?
nb: Ser dette bra ut?

en: _Restore Previous Configuration
nb: Gjenopp_rett forrige oppsett

en: _Keep This Configuration
nb: _Behold dette oppsettet

en: The selected configuration for displays could not be applied
nb: Valgt oppsett for skjermer kunne ikke brukes

en: Could not refresh the screen information: %s
nb: Kunne ikke oppdatere informasjon om skjermen: %s

en: Trying to switch the monitor configuration anyway.
nb: Prøver å bytte skjermoppsett likevel.

en: Rotation not supported
nb: Rotering ikke støttet

en: Could not save monitor configuration
nb: Kunne ikke lagre skjermoppsett

en: Mirroring outputs not supported
nb: Speiling av utdata støttes ikke

en: Left
nb: Venstre

en: Right
nb: Høyre

en: Upside Down
nb: Opp-ned

en: ON
nb: PÅ

en: Turn this monitor off
nb: Slå av denne skjermen

en: OFF
nb: AV

en: Turn this monitor on
nb: Slå på denne skjermen

en: Same output on all monitors
nb: Samme utdata til alle skjermer

en: Mirror same output to all monitors and turn them on
nb: Speil samme utdata til alle skjermer og slå dem på

en: _Configure Display Settings…
nb: _Sett opp innstillinger for skjerm …

en: Open the display configuration dialog (all settings)
nb: Åpne dialogvindu med skjermoppsett (alle innstillinger)

en: Configure display settings
nb: Sett opp skjerminnstillinger

en: Could not apply the stored configuration for monitors
nb: Kunne ikke bruke lagret oppsett for skjermer

en: Set up screen size and rotation settings
nb: Rediger innstillinger for skjermstørrelse og rotasjon

en: Cannot determine user's home directory
nb: Kan ikke bestemme brukeren sin hjemmemappe

en: X Resource Database
nb: X-ressursdatabase

en: Manage the X resource database
nb: Håndter X-ressursdatabasen

en: X Settings
nb: Innstillinger for X

en: Manage X Settings
nb: Behandle innstillinger for X
