mate-settings-daemon 1.26.0 - en to nds translation catalogue (52 entries)

en: Accessibility
nds: Togangelikheit

en: Screen magnifier
nds: Billschirmgrötenännernsprogramm

en: Screen reader
nds: Billschirmleser

en: Hinting
nds: Wiesen

en: Double Click Time
nds: Twejmol klicken

en: Locate Pointer
nds: Wieser finnen

en: Cursor theme
nds: Wieserthema

en: Cursor size
nds: Wiesergröte

en: Log out
nds: Avmellen

en: Eject
nds: Utwarfen

en: Home folder
nds: Hemverteeknis

en: Search
nds: Sök

en: Launch email client
nds: E-Post Programm starten

en: Lock screen
nds: Billschirm avsluten

en: Launch help browser
nds: Hölpkieker starten

en: Launch calculator
nds: Rekner starten

en: Launch web browser
nds: Netkieker starten

en: Launch media player
nds: Medienspeeler starten

en: Enable debugging code
nds: Debugging code möglich maken

en: Don't become a daemon
nds: Keen daemon to kregen

en: There was an error displaying help: %s
nds: Bi'm Opwiesen vun de Hölp is een Fehler optreten: %s

en: Don't activate
nds: Nich aktiveren

en: Don't deactivate
nds: nich deaktiveren

en: Activate
nds: Aktiveren

en: Deactivate
nds: Deaktiveren

en: Do_n't activate
nds: _Nich aktiveren

en: Do_n't deactivate
nds: _Nich deaktiveren

en: _Activate
nds: _Aktiveren

en: _Deactivate
nds: _Deaktiveren

en: Use screen _reader
nds: _Billschirmleser bruken

en: Background
nds: Achtergrund

en: Background plugin
nds: Achtergrundplugin

en: Clipboard
nds: Twüschenavlag

en: Clipboard plugin
nds: Twüschenavlagplugin

en: Dummy
nds: Frieholler

en: Dummy plugin
nds: Friehollerplugin

en: Empty Trash
nds: Papierkörv leeren

en: Emptying the trash
nds: Leere de Papierkörv

note: Translators: "Emptying trash from <device>"
en: From:
nds: Vun:

en: _Empty Trash
nds: Papierkörv _leeren

en: Keyboard
nds: Knöppboord

en: Keyboard plugin
nds: Knöppboordplugin

en: Media keys
nds: Medienknöppe

en: Media keys plugin
nds: Medienknöppeplugin

en: Mouse
nds: Muus

en: Mouse plugin
nds: Muusplugin

en: Mouse Preferences
nds: Muusinstellens

en: Sound
nds: Ton

en: Left
nds: Links

en: Right
nds: Rechts

en: Upside Down
nds: Boven nah unnen

en: X Settings
nds: X Instellens
