mate-settings-daemon 1.26.0 - en to oc translation catalogue (223 entries)

en: Accessibility
oc: Accessibilitat

en: Toggle magnifier
oc: Activar o desactivar la lópia

en: Toggle screen reader
oc: Activar o desactivar lo lector d'ecran

en: Toggle on-screen keyboard
oc: Activar o desactivar lo clavièr visual

en: On-screen keyboard
oc: Clavièr visual

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
oc: Indica se lo clavièr visual es activat.

en: Screen magnifier
oc: Lópia d'ecran

en: Whether the screen magnifier is turned on.
oc: Indica se la lópia d'ecran es activada.

en: Screen reader
oc: Lector d'ecran

en: Whether the screen reader is turned on.
oc: Indica se lo lector d'ecran es activat.

en: DPI
oc: PPP

en: Antialiasing
oc: Anticrenelatge

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
oc: Lo tipe d'anticrenelatge utilizat pel rendut de las polissas. Las valors possiblas son : « none » per cap d'anticrenelatge, « grayscale » per l'anticrenelatge classic per nivèls de gris e « rgba » per l'anticrenelatge per sospixèls (ecrans LCD unicament).

en: Hinting
oc: Optimizacion

en: RGBA order
oc: Òrdre RVBA

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
oc: L'òrdre dels elements sospixèls sus un ecran LCD ; unicament utilizat se l'anticrenelatge es definit a « rgba ». Las valors possiblas son « rgb » pel roge a esquèrra (lo mai corrent), « bgr » pel blau a esquèrra, « vrgb » pel roge amont, « vbgr » pel roge aval.

en: possible values are "on", "off", and "custom".
oc: valors possiblas : « on », « off » e « custom ».

en: Keyboard Bell Custom Filename
oc: Nom del fichièr del bip de clavièr personalizat

en: File name of the bell sound to be played.
oc: Nom del fichièr del son de campana de jogar.

en: Remember NumLock state
oc: Se remembrar de l'estat del verrolh numeric

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
oc: Se verai, MATE se remembrarà de l'estat de la DEL verrolh numeric d'una session a l'autra.

en: NumLock state
oc: Estat del verrolh numeric

en: The remembered state of the NumLock LED.
oc: Se remembrar de l'estat del verrolh numeric DEL.

en: Mouse button orientation
oc: Orientacion del boton de la mirga

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
oc: Invèrsa los botons drecha e esquèrra de la mirga pels esquerrièrs.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
oc: Multiplicador d'acceleracion pels movements de la mirga. Una valor de -1 es la valor per defaut del sistèma.

en: Motion Threshold
oc: Sulhet del movement

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
oc: Distància en pixèls que lo puntador deu percórrer abans que l'accelerator de movement siá activat. Una valor de -1 es la valor per defaut del sistèma.

en: Acceleration profile
oc: Perfil d’acceleracion

en: Drag Threshold
oc: Sulhet de desplaçament

en: Distance before a drag is started.
oc: Distància abans qu'un desplaçament siá iniciat.

en: Double Click Time
oc: Velocitat del clic doble

en: Length of a double click.
oc: Durada d'un doble clic.

en: Middle button emulation
oc: Emulacion del boton central de la mirga

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
oc: Activa la simulacion del boton central de la mirga amb un clic simultanèu suls botons de dreita e esquèrra.

en: Locate Pointer
oc: Trobar lo puntador

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
oc: Met en evidéncia l'emplaçament actual del puntador quand la tòca Ctrl es quichada e relachada.

en: Cursor theme
oc: Tèma del cursor

en: Cursor theme name.
oc: Nom del tèma de cursor.

en: Cursor size
oc: Talha del cursor

en: Smartcard removal action
oc: Accion quand la carta de piuse es levada

en: Set this to one of "none", "lock_screen", or "force_logout". The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
oc: Definissètz aquesta clau segon una de las valors seguentas : « none » (pas cap), « lock-screen » (verrolhar l'ecran) o « force-logout » (forçar la desconnexion). Aquesta accion es efectuada quand la carta de piuse utilizada per se connectar es levada.

en: Disable touchpad while typing
oc: Desactivar lo pavat tactil pendent la picada

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
oc: Activatz aquesta clau se vos arriba de tocar accidentalament lo pavat tactil quand escrivètz al clavièr.

en: Enable mouse clicks with touchpad
oc: Activar los clics de mirga amb lo pavat tactil

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
oc: Activatz aquesta clau per poder efectuar de clics de mirgas en picant sul pavat tactil.

en: Enable vertical edge scrolling
oc: Indica se lo defilament lateral es activat

en: Natural scrolling
oc: Defilament natural

en: Enable touchpad
oc: Activar lo pavat tactil

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
oc: Activatz aquesta clau per activar totes los pavats tactils.

en: Touchpad button orientation
oc: Orientacion dels botons del pavat tactil

en: Activation of this plugin
oc: Activacion d'aqueste empeuton

en: Priority to use for this plugin
oc: Prioritat d'utilizar per aqueste empeuton

en: Free percentage notify threshold
oc: Sulhet d'avertiment en percentatge d'espaci liure

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
oc: Sulhet d'espaci liure, en percentatge, per l'alèrta iniciala d'espaci de disc feble. Se lo percentatge d'espaci liure tomba en dejós d'aqueste sulhet, una alèrta es afichada.

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
oc: Indica lo percentatge de reduccion d'espaci de disc abans d'emetre un novèl avertiment.

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
oc: Indica una talha en Go. Se la quantitat d'espaci de disc disponibla es superiora a aqueste paramètre, cap d'alèrta serà pas afichada.

en: Minimum notify period for repeated warnings
oc: Interval minimum de repeticion dels avertiments

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
oc: Indica un interval en minutas. Aqueste paramètre constituís l'interval de temps minimum entre mantuna alèrta per un meteis volum.

en: Mount paths to ignore
oc: Camins de montatge d'ignorar

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
oc: Indica una lista de camins de montatge d'ignorar quand lor espaci de disc es feble.

en: Volume step
oc: Interval dels cambiaments de volum

en: Volume step as percentage of volume.
oc: Interval dels cambiaments de volum en percentatge.

en: Binding to enable or disable the touchpad.
oc: Acorchi per activar o desactivar lo pavat tactil.

en: Volume mute
oc: Sordina

en: Binding to mute the system volume.
oc: Acorchi per metre lo son general en sordina.

en: Volume down
oc: Redusir lo volum

en: Binding to lower the system volume.
oc: Acorchi per baissar lo volum general del son.

en: Volume up
oc: Aumentar lo volum

en: Binding to raise the system volume.
oc: Acorchi per aumentar lo volum general del son.

en: Mute the audio quietly
oc: Amudir lo volum silenciosament

en: Microphone mute/unmute
oc: Activar o desactivar lo microfòn

en: Binding to mute/unmute the microphone.
oc: Acorchi per copar o alucar lo microfòn.

en: Shut down
oc: Atudar

en: Log out
oc: Se desconnectar

en: Binding to log out.
oc: Acorchi per se desconnectar.

en: Eject
oc: Ejectar

en: Binding to eject an optical disc.
oc: Acorchi per ejectar un disc optic.

en: Home folder
oc: Repertòri personal

en: Binding to open the Home folder.
oc: Acorchi per dobrir lo dorsièr personal.

en: Search
oc: Recercar

en: Binding to launch the search tool.
oc: Acorchi per aviar l'aisina de recèrca.

en: Launch email client
oc: Aviar lo client de messatjariá

en: Binding to launch the email client.
oc: Acorchi per aviar lo logicial de messatjariá.

en: Launch settings
oc: Anar als paramètres

en: Binding to launch MATE settings.
oc: Acorchis per lançar Paramètres de MATE.

en: Lock screen
oc: Verrolhatge de l'ecran

en: Binding to lock the screen.
oc: Acorchi per verrolhar l'ecran.

en: Launch help browser
oc: Aviar lo navigador d'ajuda

en: Binding to launch the help browser.
oc: Acorchi per aviar lo navigador d'ajuda.

en: Launch calculator
oc: Aviar la calculeta

en: Binding to launch the calculator.
oc: Acorchi per aviar la calculadoira.

en: Launch instant messenger
oc: Aviar la messatjariá instantanèa

en: Launch web browser
oc: Aviar lo navigador web

en: Binding to launch the web browser.
oc: Acorchi per aviar lo navigador Web.

en: Launch media player
oc: Aviar lo lector multimèdia

en: Binding to launch the media player.
oc: Acorchi per aviar lo lector multimèdia.

en: Play (or play/pause)
oc: Lectura (o Lectura/Pausa)

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
oc: Acorchi per aviar (o suspendre) la lectura.

en: Pause playback
oc: Metre en pausa la lectura

en: Binding to pause playback.
oc: Acorchi per metre en pausa la lectura.

en: Stop playback
oc: Arrestar la lectura

en: Binding to stop playback.
oc: Acorchi per interrompre la lectura.

en: Previous track
oc: Pista precedenta

en: Binding to skip to previous track.
oc: Acorchi per tornar a la pista precedenta.

en: Next track
oc: Pista seguenta

en: Binding to skip to next track.
oc: Acorchi per passar a la pista seguenta.

en: Binding to show the screen magnifier
oc: Acorchi per afichar la lópia

en: Binding to start the screen reader
oc: Acorchi per activar lo lector d'ecran

en: Binding to show the on-screen keyboard
oc: Acorchi per afichar lo clavièr visual

en: Show Displays in Notification Area
oc: Afichar los monitors dins la zòna de notificacion

en: File for default configuration for RandR
oc: Fichièr de configuracion per defaut de RandR

en: The XRandR plugin will look for a default configuration in the file specified by this key. This is similar to the ~/.config/monitors.xml that normally gets stored in users' home directories. If a user does not have such a file, or has one that does not match the user's setup of monitors, then the file specified by this key will be used instead.
oc: L'empeuton XRandR cèrca una configuracion per defaut dins lo fichièr indicat per aquesta clau. Es lo meteis tipe de fichièr que ~/.config/monitors.xml qu'es en general emmagazinat dins lo dorsièr personal de l'utilizaire. Se l'utilizaire possedís pas aqueste fichièr o se n'a un que correspond pas a la configuracion dels ecrans, es lo fichièr indicat per aquesta clau qu'es utilizat.

en: MATE Settings Daemon
oc: Paramètres MATE

en: Enable debugging code
oc: Activa lo còdi de desbugatge

en: Replace the current daemon
oc: Remplaça lo demòni actual

en: Don't become a daemon
oc: Vengatz pas un diable

en: Exit after a time (for debugging)
oc: Quita aprèp un relambi (per desbugatge)

en: Accessibility Keyboard
oc: Accessibilitat del clavièr

en: Accessibility keyboard plugin
oc: Empeuton d'accessibilitat del clavièr

en: There was an error displaying help: %s
oc: I a agut una error al moment d'afichar l'ajuda : %s

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
oc: Venètz de quichar la tòca Majuscula pendent 8 segondas. S'agís de l'acorchi de clavièr per activar la foncionalitat tòcas lentas que modifica lo mòde de foncionament de vòstre clavièr.

en: Don't activate
oc: Activar pas

en: Don't deactivate
oc: Desactivar pas

en: Activate
oc: Activar

en: Deactivate
oc: Desactivar

en: Do_n't activate
oc: Pas _activar

en: Do_n't deactivate
oc: Pas _desactivar

en: _Activate
oc: _Activar

en: _Deactivate
oc: _Desactivar

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
oc: Venètz de quichar la tòca Majuscula 5 còps de seguida. S'agís de l'acorchi de clavièr per activar la foncionalitat de las tòcas remanentas que modifica lo mòde de foncionament de vòstre clavièr.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
oc: Venètz de quichar 2 tòcas a l'encòp o de quichar la tòca Majuscula 5 còps de seguida. S'agís de l'acorchi de clavièr per desactivar la foncionalitat de las tòcas remanentas que modifica lo mòde de foncionament de vòstre clavièr.

en: Universal Access Preferences
oc: Preferéncias d'accès universal

en: Accessibility settings
oc: Paramètres d’accessibilitat

en: Accessibility settings plugin
oc: Empeuton dels paramètres d'accessibilitat

en: Background
oc: Rèireplan

en: Background plugin
oc: Extensions del rèireplan

en: Clipboard
oc: Quichapapièrs

en: Change system time zone
oc: Modificar la data e l'ora del sistèma

en: Privileges are required to change the system time zone.
oc: La modificacion del fus orari del sistèma exigís d'unes privilègis.

en: Change system time
oc: Modificar la data e l'ora del sistèma

en: Privileges are required to change the system time.
oc: La modificacion de l'ora del sistèma exigís d'unes privilègis.

en: Configure hardware clock
oc: Configurar lo relòtge material

en: Privileges are required to configure the hardware clock.
oc: La modificacion del relòtge material del sistèma exigís d'unes privilègis.

en: Dummy
oc: Factici

en: Dummy plugin
oc: Extension factici

en: Housekeeping
oc: Netejatge

en: Automatically prunes thumbnail caches and other transient files, and warns about low disk space
oc: Purga automaticament los caches de las vinhetas e autres fichièrs temporaris e avertís en cas d'espaci de disc bas

en: Don't show any warnings again for this file system
oc: Afichar pas mai d'avertiments per aqueste sistèma de fichiers

en: Don't show any warnings again
oc: Mostrar pas mai d’avertiments

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
oc: Sul disc « %s » demòra pas que %s d’espaci liure.

en: This computer has only %s disk space remaining.
oc: Aqueste ordenador a pas que %s d’espaci disc liure.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
oc: Podètz liberar d'espaci de disc en voidant l'escobilhièr, en supriment de logicials o de fichièrs inutilizats o en desplaçant de fichièrs cap a un autre disc o una autra particion.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
oc: Podètz liberar d'espaci de disc en supriment de logicials o de fichièrs inutilizats o alara en desplaçant de fichièrs cap a un autre disc o una autra particion.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
oc: Podètz liberar d'espaci de disc en voidant l'escobilhièr, en supriment de logicials o de fichièrs inutilizats o alara en desplaçant de fichièrs cap a un disc extèrne.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
oc: Podètz liberar d'espaci de disc en supriment de logicials o de fichièrs inutilizats o alara en desplaçant de fichièrs cap a un disc extèrne.

note: Set up all the window stuff here
en: Low Disk Space
oc: Espaci de disc feble

en: Empty Trash
oc: Voidar l'escobilièr

en: Examine…
oc: Examinar…

en: Ignore
oc: Ignorar

en: Removing: %s
oc: Supression : %s

en: Emptying the trash
oc: Voidatge de l’escobilhièr

en: Preparing to empty trash…
oc: Preparacion a voidar l’escobilhièr…

note: Translators: "Emptying trash from <device>"
en: From:
oc: De :

en: Empty all of the items from the trash?
oc: Suprimir totes los elements de l’escobilhièr ?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
oc: Se causissètz de voidar l’escobilhièr, totes los elements seràn perduts per totjorn. Notatz que los podètz tanben suprimir un tras l'autre.

en: _Empty Trash
oc: _Voidar l’escobilhièr

en: Keybindings
oc: Acorchis de clavièr

en: Keyboard
oc: Clavièr

en: Keyboard plugin
oc: Extension del clavièr

en: _Layouts
oc: _Disposicion

en: Keyboard _Preferences
oc: _Preferéncias del clavièr

en: Show _Current Layout
oc: Afichar la disposicion _actuala

en: Media keys
oc: Tòcas multimèdias

en: Media keys plugin
oc: Empeuton de las tòcas multimèdia

en: Touchpad enabled
oc: Pavat tactil activat

en: Touchpad disabled
oc: Pavat tactil desactivat

en: Bluetooth disabled
oc: Bluetooth desactivat

en: Bluetooth enabled
oc: Bluetooth activat

en: Airplane mode enabled
oc: Mòde avion activat

en: Airplane mode disabled
oc: Mòde avion desactivat

en: Hardware Airplane Mode
oc: Mòde avion material

en: Mouse
oc: Mirga

en: Mouse plugin
oc: Empeuton de la mirga

en: Mouse Preferences
oc: Preferéncias de la mirga

en: Mpris plugin
oc: Extension Mpris

en: Rfkill plugin
oc: Empeuton Rfkill

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
oc: lo pilòt de carta de piuse « %s » a pas pogut èsser cargat

en: could not watch for incoming card events - %s
oc: impossible de susvelhar los eveniments entrants de carta de piuse - %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
oc: error inesperada rencontrada al moment de l'espèra dels eveniments de la carta de piuse

en: Slot ID
oc: ID del connectador

en: name
oc: nom

en: Module
oc: Modul

en: smartcard driver
oc: pilòt smartcard

en: Smartcard plugin
oc: Extension smartcard

en: Sound
oc: Son

en: Sound Sample Cache plugin
oc: Empeuton del cache de l'escapolon de son

en: Typing Break
oc: Pausa de picada

en: Could not restore the display's configuration
oc: Impossible de restablir la configuracion de l'afichatge

en: Could not restore the display's configuration from a backup
oc: Impossible de restablir la configuracion de l'afichatge a partir d'un salvament

en: The display will be reset to its previous configuration in %d second | The display will be reset to its previous configuration in %d seconds
oc[0]: L'afichatge serà reïnicializat a sa configuracion precedenta d’aquí %d segonda
oc[1]: L'afichatge serà reïnicializat a sa configuracion precedenta d’aquí %d segondas

en: Does the display look OK?
oc: L’afichatge vos sembla corrècte ?

en: _Restore Previous Configuration
oc: _Restablir la configuracion precedenta

en: _Keep This Configuration
oc: _Conservar aquesta configuracion

en: The selected configuration for displays could not be applied
oc: La configuracion d'afichatge seleccionada pòt pas èsser aplicada

en: Could not refresh the screen information: %s
oc: Impossible d'actualizar las informacions de l'ecran : %s

en: Trying to switch the monitor configuration anyway.
oc: Malgrat tot, lo sistèma va ensajar de cambiar la configuracion de l'ecran.

en: Rotation not supported
oc: Rotacion pas compatibla

en: Normal
oc: Normala

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Drecha

en: Upside Down
oc: Inversat

en: ON
oc: ACTIVAT

en: Turn this monitor off
oc: Aqueste ecran es atudat

en: OFF
oc: DESACTIVAT

en: Turn this monitor on
oc: Atudar aqueste ecran

en: _Configure Display Settings…
oc: _Configurar los paramètres d’afichatge…

en: Configure display settings
oc: Configurar los paramètres d’afichatge

en: Could not apply the stored configuration for monitors
oc: Impossible d'aplicar la configuracion enregistrada pels ecrans

en: Set up screen size and rotation settings
oc: Definís la talha de l'ecran e los paramètres de rotacion

en: Cannot determine user's home directory
oc: Impossible de determinar lo repertòri personal de l’utilizaire

en: X Settings
oc: Paramètres X

en: Manage X Settings
oc: Gerir los paramètres de X
