mate-settings-daemon 1.26.0 - en to pl translation catalogue (315 entries)

en: Accessibility
pl: Ułatwienia dostępu

en: Toggle magnifier
pl: Przełącza lupę ekranową

en: Toggle screen reader
pl: Przełącza czytnik ekranowy

en: Toggle on-screen keyboard
pl: Przełącza klawiaturę ekranową

en: On-screen keyboard
pl: Klawiatura ekranowa

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
pl: Określa, czy klawiatura ekranowa jest włączona.

en: Screen magnifier
pl: Lupa ekranowa

en: Whether the screen magnifier is turned on.
pl: Określa, czy lupa ekranowa jest włączona.

en: Screen reader
pl: Czytnik ekranowy

en: Whether the screen reader is turned on.
pl: Określa, czy czytnik ekranowy jest włączony.

en: The resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch.
pl: Rozdzielczość do zmiany rozmiaru czcionek na rozmiar w pikselach, w punktach na cal.

en: Antialiasing
pl: Wygładzanie krawędzi

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
pl: Rodzaj wygładzania renderowanych czcionek. Możliwe wartości to: "brak" dla wyłączonego wygładzania, "Skala szarości" dla standardowego wygładzania w skali szarości oraz "rgba" dla wygładzania podpikselowego (tylko ekrany LCD).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
pl: Rodzaj hintingu renderowanych czcionek. Możliwe wartości to: "Brak" dla wyłączonego hintingu, "Lekki" dla podstawowego, "Średni" dla zaawansowanego oraz "Pełny" dla maksymalnego hintingu (może zniekształcać czcionki).

en: RGBA order
pl: Kolejność RGBA

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
pl: Kolejność składowych pikseli; używana tylko w wypadku wygładzania krawędzi "rgba". Możliwe wartości: "rgb" dla czerwonego po lewej stronie (najczęściej używane), "bgr" dla niebieskiego po lewej, "vrgb" dla czerwonego na górze, "vbgr" dla czerwonego na dole.

en: possible values are "on", "off", and "custom".
pl: dopuszczalne wartości to "on", "off" i "custom".

en: Keyboard Bell Custom Filename
pl: Nazwa pliku standardowego dźwięku dzwonka klawiatury

en: File name of the bell sound to be played.
pl: Nazwa pliku dźwięku odtwarzanego dzwonka.

en: Remember NumLock state
pl: Pamiętaj stan NumLocka

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
pl: Jeśli ustawione na true, MATE będzie pamiętał stan diody klawisza NumLock pomiędzy sesjami.

en: NumLock state
pl: Stan NumLocka

en: The remembered state of the NumLock LED.
pl: Zapamiętany stan diody NumLocka.

en: Mouse button orientation
pl: Orientacja klawiszy myszy

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
pl: Zamień funkcje lewego klawisza myszy z prawym, w myszy dla osób leworęcznych.

en: Motion Acceleration
pl: Akceleracja ruchu

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
pl: Mnożnik akceleracji dla ruchów myszy. Wartość -1 jest wartością domyślną.

en: Motion Threshold
pl: Próg ruchu

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
pl: Odległość w pikselach który musi pokonać wskaźnik myszy zanim ruch przyspieszony zostanie włączony. Wartość -1 jest wartością domyślną.

en: Acceleration profile
pl: Profil akceleracji

en: Acceleration profile used for connected mice. The acceleration profile can be set to either default ('default') which uses the default acceleration profile for each device, flat ('flat'), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured pointer speed, or adaptive ('adaptive') which adapts the acceleration depending on the mouse movement. If a mouse doesn't support the configured profile, 'default' will be used.
pl: Profil przyspieszenia używany dla podłączonych myszy. Profil przyspieszenia można ustawić na domyślny („default”), który wykorzystuje domyślny profil przyspieszenia dla każdego urządzenia, płaski („płaski”), który przyspiesza o stały współczynnik specyficzny dla urządzenia uzyskany ze skonfigurowanej prędkości wskaźnika, lub adaptacyjny („adaptive”), który dostosowuje przyspieszenie w zależności od ruchu myszy. Jeśli mysz nie obsługuje skonfigurowanego profilu, zostanie użyta opcja „default”.

en: Drag Threshold
pl: Próg przeciągania

en: Distance before a drag is started.
pl: Odległość rozpoczynająca przeciąganie.

en: Double Click Time
pl: Czas podwójnego kliknięcia

en: Length of a double click.
pl: Długość podwójnego kliknięcia

en: Middle button emulation
pl: Emulacja środkowego przycisku

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
pl: Włącz emulację środkowego przycisku myszy poprzez równoczesne wciśnięcie lewego i prawego przycisku myszy.

en: Locate Pointer
pl: Ustalaj położenie wskaźnika

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
pl: Podświetl obecne położenie wskaźnika, gdy klawisz Ctrl jest wciskany i zwalniany.

en: Cursor theme
pl: Motyw kursora

en: Cursor theme name.
pl: Nazwa motywu kursora.

en: Cursor size
pl: Rozmiar kursora

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
pl: Rozmiar kursora zwracany przez cursor_theme.

en: Smartcard removal action
pl: Czynność po wysunięciu karty smartcard

en: Set this to one of "none", "lock_screen", or "force_logout". The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
pl: Należy ustawić na jedną z wartości: "none", (nic) "lock_screen" (zablokowanie ekranu) lub "force_logout" (wymuszenie wylogowania). Czynność zostanie wykonana, kiedy użytkownik wysunie kartę smartcard użytą do zalogowania.

en: Disable touchpad while typing
pl: Wyłączenie panelu dotykowego podczas pisania

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
pl: Powinno być ustawione na "TRUE", jeśli użytkownik ma problemy z przypadkowym naciskaniem panelu dotykowego podczas pisania.

en: Enable mouse clicks with touchpad
pl: Włączenie kliknięć myszy za pomocą panelu dotykowego

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
pl: Ustawienie na "TRUE" umożliwia wysyłanie kliknięć myszy przez stukanie na panelu dotykowym

en: Enable vertical edge scrolling
pl: Włącz przewijanie krawędzi pionowej

en: Set this to TRUE to allow vertical edge scrolling
pl: Ustaw na TRUE, aby umożliwić przewijanie krawędzi pionowej

en: Enable horizontal edge scrolling
pl: Włącz przewijanie krawędzi poziomej

en: Set this to TRUE to allow horizontal edge scrolling
pl: Ustaw na TRUE, aby umożliwić przewijanie krawędzi poziomej

en: Enable vertical two-finger scrolling
pl: Włącz pionowe przewijanie dwoma palcami

en: Set this to TRUE to allow vertical two-finger scrolling
pl: Ustaw na TRUE, aby umożliwić pionowe przewijanie dwoma palcami

en: Enable horizontal two-finger scrolling
pl: Włącz poziome przewijanie dwoma palcami

en: Set this to TRUE to allow horizontal two-finger scrolling
pl: Ustaw na TRUE, aby umożliwić poziome przewijanie dwoma palcami

en: Natural scrolling
pl: Przewijanie naturalne

en: Set this to true to enable natural (reverse) scrolling for touchpads
pl: Ustaw to na true celem włączenia naturalnego (odwróconego) przewijania dla touchpadów

en: Enable touchpad
pl: Włączenie panelu dotykowego

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
pl: Ustawienie na "TRUE" włącza wszystkie panele dotykowe.

en: Enabled two-finger button-click emulation
pl: Włączone dwupalcowe emulowanie kliknięcia przycisku

en: 0 thru 3, 0 is inactive, 1-3 is button to emulate
pl: 0 do 3, 0 jest nieaktywny, 1-3 to przycisk do emulowania

en: Enable three-finger button-click emulation
pl: Włącz trzy-palcowe emulowanie kliknięcia przycisku

en: One finger tap button
pl: Przycisk stuknięcia jednym palcem

en: Select the button mapping for one-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
pl: Wybierz mapowanie przycisku dla jednopalcowego stuknięcia. Obsługiwane wartości to: 1: lewy przycisk myszy 2: środkowy przycisk myszy 3: prawy przycisk myszy

en: Two finger tap button
pl: Przycisk dla stuknięcia dwupalcowego

en: Select the button mapping for two-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
pl: Wybierz mapowanie przycisku dla dwupalcowego stuknięcia. Obsługiwane wartości to: 1: lewy przycisk myszy 2: środkowy przycisk myszy 3: prawy przycisk myszy

en: Three finger tap button
pl: Przycisk stuknięcia trzema palcami

en: Select the button mapping for three-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
pl: Wybierz mapowanie przycisku dla trzy-palcowego stuknięcia. Obsługiwane wartości to: 1: lewy przycisk myszy 2: środkowy przycisk myszy 3: prawy przycisk myszy

en: Touchpad button orientation
pl: Ułożenie przycisków myszy

en: Swap left and right buttons for left-handed touchpads with 'left', 'right' for right-handed, 'mouse' to follow the mouse setting.
pl: Zamień lewy i prawy przycisk dla leworęcznych touchpadów z 'lewym', 'prawym' dla praworęcznych, 'mysz' działa w zależności od ustawień myszy.

en: Acceleration multiplier for touchpad motion. A value of -1 is the system default.
pl: Współczynnik przyspieszenia ruchu touchpada. Wartość -1 oznacza ustawienie domyślne.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated touchpad motion is activated. A value of -1 is the system default.
pl: Odległość w pikselach, o jaką wskaźnik musi zostać przesunięty, by został aktywowany ruch przyspieszony. Wartość -1 oznacza ustawienie domyślne.

en: Acceleration profile used for touchpad. The acceleration profile can be set to either default ('default') which uses the default acceleration profile for each device, flat ('flat'), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured pointer speed, or adaptive ('adaptive') which adapts the acceleration depending on the touchpad movement. If a touchpad doesn't support the configured profile, 'default' will be used.
pl: Profil przyspieszenia używany dla touchpada. Profil przyspieszenia można ustawić na domyślny („default”), który korzysta z domyślnego profilu przyspieszenia dla każdego urządzenia, płaski („flat”), który przyspiesza przez stały współczynnik specyficzny dla urządzenia uzyskany ze skonfigurowanej prędkości wskaźnika, lub adaptacyjny („adaptive”), który dostosowuje przyspieszenie w zależności od ruchu touchpada. Jeśli touchpad nie obsługuje skonfigurowanego profilu, zostanie użyty „domyślny”.

en: Activation of this plugin
pl: Aktywacja tej wtyczki

en: Whether this plugin would be activated by mate-settings-daemon or not
pl: Określa, czy ta wtyczka powinna być aktywowana przez mate-settings-daemon lub nie

en: Priority to use for this plugin
pl: Priorytet używania tej wtyczki

en: Priority to use for this plugin in mate-settings-daemon startup queue
pl: Priorytet używania tej wtyczki podczas kolejki startowej mate-settings-daemon

en: Free percentage notify threshold
pl: Próg ostrzegania o wolnym miejscu na dysku w procentach

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
pl: Próg wolnego miejsca w procentach dla początkowego ostrzeżenie o małej ilości miejsca na dysku. Jeśli procent wolnego miejsca spadnie poniżej tej wartości, wyświetlone zostanie ostrzeżenie.

en: Subsequent free percentage notify threshold
pl: Próg powiadamiania o małej ilości wolnego miejsca na dysku przed kolejnym ostrzeżeniem, w procentach

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
pl: Określenie procentu, o jaką wolne miejsce powinno się zmniejszyć przed wyświetleniem kolejnego ostrzeżenia.

en: Free space no notify threshold
pl: Próg nieostrzegania o wolnym miejscu na dysku

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
pl: Określenie liczby w gigabajtach. Jeśli ilość wolnego miejsca jest większa niż ta wartość, żadne ostrzeżenie nie zostanie wyświetlone.

en: Minimum notify period for repeated warnings
pl: Minimalny okres powiadamiania dla powtarzanych ostrzeżeń

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
pl: Określenie czasu w minutach. Kolejne ostrzeżenia dla woluminu nie będą pojawiały się częściej niż ten okres.

en: Mount paths to ignore
pl: Ignorowane ścieżki montowania

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
pl: Określenie listy ścieżek montowania do zignorowania, kiedy jest mało miejsca.

en: Show OSD notification
pl: Pokazuj powiadomienia OSD

en: Whether an OSD notification is shown to notify about changes
pl: Określa, czy powiadomienie OSD wyświetla się, aby powiadomić o zmianach

en: Volume step
pl: Skok głośności

en: Volume step as percentage of volume.
pl: Procentowy skok głośności.

en: Toggle touchpad
pl: Przełączenie panelu dotykowego

en: Binding to enable or disable the touchpad.
pl: Skrót do włączenia lub wyłączenia panelu dotykowego.

en: Volume mute
pl: Wyciszenie

en: Binding to mute the system volume.
pl: Skrót do wyciszania dźwięku.

en: Volume down
pl: Zmniejszenie głośności

en: Binding to lower the system volume.
pl: Skrót do zmniejszania głośności.

en: Volume up
pl: Zwiększenie głośności

en: Binding to raise the system volume.
pl: Skrót do zwiększania głośności.

en: Mute the audio quietly
pl: Cicho wycisz dźwięk

en: Binding to mute the system volume quietly.
pl: Skrót do cichego wyciszania dźwięku.

en: Turn the volume down quietly
pl: Cicho zmniejsz głośność

en: Binding to lower the system volume quietly.
pl: Skrót do cichego zmniejszania głośności.

en: Turn the volume up quietly
pl: Cicho zwiększ głośność

en: Binding to raise the system volume quietly.
pl: Skrót do cichego zwiększania głośności.

en: Microphone mute/unmute
pl: Wyciszenie/Odciszenie Mikrofonu

en: Binding to mute/unmute the microphone.
pl: Skrót do wyciszenia/odciszenia mikrofonu.

en: Shut down
pl: Wyłącz komputer

en: Binding to shut down.
pl: Skrót do wyłączenia.

en: Log out
pl: Wylogowanie

en: Binding to log out.
pl: Skrót do wylogowania.

en: Eject
pl: Wysunięcie nośnika

en: Binding to eject an optical disc.
pl: Skrót do wysuwania płyty optycznej.

en: Home folder
pl: Katalog domowy

en: Binding to open the Home folder.
pl: Skrót do otwierania katalogu domowego.

en: Search
pl: Szukaj

en: Binding to launch the search tool.
pl: Skrót do uruchomienia narzędzia wyszukiwania.

en: Launch email client
pl: Uruchomienie klienta e-mail

en: Binding to launch the email client.
pl: Skrót do uruchomienia klienta e-mail.

en: Launch settings
pl: Uruchom ustawienia

en: Binding to launch MATE settings.
pl: Skrót do uruchomienia ustawień MATE

en: Lock screen
pl: Blokada ekranu

en: Binding to lock the screen.
pl: Skrót do zablokowania ekranu.

en: Launch help browser
pl: Uruchomienie przeglądarki pomocy

en: Binding to launch the help browser.
pl: Skrót do uruchomienia przeglądarki pomocy

en: Launch calculator
pl: Uruchomienie kalkulatora

en: Binding to launch the calculator.
pl: Skrót do uruchomienia kalkulatora.

en: Launch instant messenger
pl: Uruchom komunikator

en: Binding to launch the instant messenger.
pl: Skrót do uruchomienia komunikatora internetowego.

en: Launch web browser
pl: Uruchomienie przeglądarki WWW

en: Binding to launch the web browser.
pl: Skrót do uruchomienia przeglądarki WWW.

en: Launch media player
pl: Uruchomienie odtwarzacza multimediów

en: Binding to launch the media player.
pl: Skrót do uruchomienia odtwarzacza multimediów.

en: Play (or play/pause)
pl: Odtwarzanie (lub odtwarzanie/wstrzymanie)

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
pl: Skrót do rozpoczęcia odtwarzania (lub przełączania odtwarzania/wstrzymania).

en: Pause playback
pl: Wstrzymanie odtwarzania

en: Binding to pause playback.
pl: Skrót do wstrzymywania odtwarzania.

en: Stop playback
pl: Zatrzymanie odtwarzania

en: Binding to stop playback.
pl: Skrót do zatrzymania odtwarzania.

en: Previous track
pl: Poprzednia ścieżka

en: Binding to skip to previous track.
pl: Skrót do przechodzenia do poprzedniej ścieżki.

en: Next track
pl: Następna ścieżka

en: Binding to skip to next track.
pl: Skrót do przechodzenia do następnej ścieżki.

en: Binding to show the screen magnifier
pl: Skrót pokazania powiększenia ekranowego

en: Binding to start the screen reader
pl: Skrót do uruchomienia czytnika ekranowego

en: Binding to show the on-screen keyboard
pl: Skrót do pokazania klawiatury ekranowej

en: Show Displays in Notification Area
pl: Wyświetlanie ekranów w obszarze powiadamiania

en: Whether a notification icon with display-related things should be shown in the panel.
pl: Określa, czy ma być wyświetlana ikona z właściwościami ekranu w obszarze powiadamiania.

en: Do not touch monitor configuration
pl: Nie dotykaj konfiguracji monitora

en: Usually, mate-settings-daemon configures internal and external monitors according to the turn_on_external_monitors_at_startup and turn_on_laptop_monitor_at_startup settings and determines an appropriate cloning/side-by-side mode. Setting this key to True disables this, and the monitor settings are not touched at all (unless there is an explicit user configuration).
pl: Zazwyczaj, mate-settings-daemon konfiguruje wewnętrzne i zewnętrzne monitory stosownie do ustawień turn_on_external_monitors_at_startup i turn_on_laptop_monitor_at_startup i ustala odpowiedni tryb (klonowanie/jeden obok drugiego). Ustawienie tego klucza na wartość prawdy wyłącza to, i ustawienia monitora nie są wcale dotknięte (chyba że jest wyraźna konfiguracja użytkownika)

en: Turn on external monitor after system boot
pl: Włączenie zewnętrznego monitora po uruchomieniu systemu

en: Turn on external monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
pl: Włączenie zewnętrznego monitora po uruchomieniu systemu, jeśli użytkownik podłączył go podczas uruchamiania.

en: Turn on laptop monitor after system boot
pl: Włącza monitor laptopa po uruchomieniu systemu

en: Turn on laptop monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
pl: Włącza monitor laptopa po uruchomieniu systemu, jeśli użytkownik podłączył go podczas uruchamiania.

en: File for default configuration for RandR
pl: Plik domyślnej konfiguracji RandR

en: The XRandR plugin will look for a default configuration in the file specified by this key. This is similar to the ~/.config/monitors.xml that normally gets stored in users' home directories. If a user does not have such a file, or has one that does not match the user's setup of monitors, then the file specified by this key will be used instead.
pl: Wtyczka XRandR będzie wyszukiwała domyślną konfigurację w pliku określonym w tym kluczu. Jest ona podobna do pliku ~/.config/monitors.xml, który zwykle jest przechowywany w katalogach domowych użytkowników. Jeśli użytkownik nie posiada takiego pliku, lub posiada plik nie pasujący do ustawienia monitorów, to zostanie użyty plik określony w tym kluczu.

en: MATE Settings Daemon
pl: Usługa ustawień środowiska MATE

en: Enable debugging code
pl: Włącza kod debugowania

en: Replace the current daemon
pl: Zastąp bieżącą usługę

en: Don't become a daemon
pl: Uruchamia program bez przełączania do pracy w tle

en: Exit after a time (for debugging)
pl: Kończy działanie po podanym czasie (do debugowania)

en: Accessibility Keyboard
pl: Dostępność klawiatury

en: Accessibility keyboard plugin
pl: Wtyczka dostępności klawiatury

en: There was an error displaying help: %s
pl: Wystąpił błąd podczas wyświetlania pomocy: %s

en: Do you want to activate Slow Keys?
pl: Włączyć funkcję powolnych klawiszy?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
pl: Wyłączyć funkcję powolnych klawiszy?

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
pl: Przytrzymano przez osiem sekund klawisz Shift. Jest to skrót klawiszowy dla funkcji powolnych klawiszy, która wpływa na sposób pracy klawiatury.

en: Don't activate
pl: Bez włączania

en: Don't deactivate
pl: Bez wyłączania

en: Activate
pl: Włącz

en: Deactivate
pl: Wyłącz

en: Do_n't activate
pl: _Nie włączaj

en: Do_n't deactivate
pl: _Nie wyłączaj

en: _Activate
pl: _Aktywuj

en: _Deactivate
pl: _Dezaktywuj

en: Slow Keys Alert
pl: Ostrzeżenie powolnych klawiszy

en: Do you want to activate Sticky Keys?
pl: Włączyć funkcję klawiszy trwałych?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
pl: Wyłączyć funkcję klawiszy trwałych?

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
pl: Przyciśnięto klawisz Shift pięć razy pod rząd. Jest to skrót klawiszowy dla funkcji trwałych klawiszy, która wpływa na sposób pracy klawiatury.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
pl: Przyciśnięto dwa klawisze na raz, lub przyciśnięto klawisz Shift pięć razy pod rząd. Wyłącza to funkcję trwałych klawiszy, która wpływa na sposób pracy klawiatury.

en: Sticky Keys Alert
pl: Ostrzeżenie trwałych klawiszy

en: Universal Access Preferences
pl: Preferencje dostępu uniwersalnego

en: Use on-screen _keyboard
pl: _Klawiatura ekranowa

en: Use screen _reader
pl: _Czytnik ekranowy

en: Use screen _magnifier
pl: _Lupa ekranowa

en: Enhance _contrast in colors
pl: _Zwiększenie kontrastu kolorów

en: Make _text larger and easier to read
pl: Powiększenie _tekstu do łatwiejszego odczytania

en: _Press keyboard shortcuts one key at a time (Sticky Keys)
pl: _Wprowadzanie skrótów klawiszowych jeden klawisz po drugim (klawisze trwałe)

en: _Ignore duplicate keypresses (Bounce Keys)
pl: _Ignorowanie podwójnych naciśnięć klawiszy w jednym ciągu (klawisze odbijane)

en: Press and _hold keys to accept them (Slow Keys)
pl: N_aciskanie i przytrzymywanie klawiszy, aby je zatwierdzić (klawisze powolne)

en: _Beep when pressing a key while CapsLock is active
pl: _Sygnał dźwiękowy podczas naciskania klawisza, gdy CapsLock jest aktywny

en: Accessibility settings
pl: Ustawienia dostępności

en: Accessibility settings plugin
pl:  Wtyczka ustawień dostępności

en: Background
pl: Tło

en: Background plugin
pl: Wtyczka tła

en: Clipboard
pl: Schowek

en: Clipboard plugin
pl: Wtyczka schowka

en: Change system time zone
pl: Zmiana systemowej strefy czasowej

en: Privileges are required to change the system time zone.
pl: Wymagane są uprawnienia, aby zmienić systemową strefę czasową.

en: Change system time
pl: Zmiana czasu systemowego

en: Privileges are required to change the system time.
pl: Wymagane są uprawnienia, aby zmienić czas systemowy.

en: Configure hardware clock
pl: Konfiguracja zegara sprzętowego

en: Privileges are required to configure the hardware clock.
pl: Wymagane są uprawnienia, aby skonfigurować zegar sprzętowy.

en: Dummy
pl: Przykład

en: Dummy plugin
pl: Przykładowa wtyczka

en: Housekeeping
pl: Gospodarowanie

en: Automatically prunes thumbnail caches and other transient files, and warns about low disk space
pl: Automatycznie zmniejsza miniatury w pamięci podręcznej i inne pliki przejściowe, oraz ostrzega o małej ilości miejsca na dysku

en: Don't show any warnings again for this file system
pl: Bez ponownego wyświetlania ostrzeżeń dla tego systemu plików

en: Don't show any warnings again
pl: Bez ponownego wyświetlania ostrzeżeń

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
pl: Wolumin "%s" posiada tylko %s wolnego miejsca.

en: This computer has only %s disk space remaining.
pl: Ten komputer posiada tylko %s wolnego miejsca.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
pl: Można uwolnić trochę miejsca przez opróżnienie kosza, usunięcie nieużywanych programów albo plików lub przeniesienie plików na inny dysk lub partycję.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
pl: Można uwolnić trochę miejsca przez usunięcie nieużywanych programów albo plików lub przeniesienie plików na inny dysk lub partycję.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
pl: Można uwolnić trochę miejsca przez opróżnienie kosza, usunięcie nieużywanych programów albo plików lub przeniesienie plików na dysk zewnętrzny.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
pl: Można uwolnić trochę miejsca przez usunięcie nieużywanych programów albo plików lub przeniesienie plików na dysk zewnętrzny.

note: Set up all the window stuff here
en: Low Disk Space
pl: Mało miejsca na dysku

en: Empty Trash
pl: Opróżnianie kosza

en: Examine…
pl: Sprawdzanie…

en: Ignore
pl: Zignoruj

en: Removing item %lu of %lu
pl: Usuwanie elementu %lu z %lu

en: Removing: %s
pl: Usuwanie: %s

en: Emptying the trash
pl: Opróżnianie kosza

en: Preparing to empty trash…
pl: Przygotowywanie opróżnienia kosza…

note: Translators: "Emptying trash from <device>"
en: From:
pl: Z:

en: Empty all of the items from the trash?
pl: Opróżnić kosz ze wszystkich elementów?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
pl: Jeżeli zostanie wybrane opróżnienie kosza, wszystkie elementy zostaną trwale usunięte. Można też usuwać je pojedynczo.

en: _Empty Trash
pl: Op_różnij kosz

en: Keybindings
pl: Skróty klawiszowe

en: Keybindings plugin
pl: Wtyczka skrótów klawiszowych

en: Key binding (%s) is invalid
pl: Skrót klawiszowy (%s) jest nieprawidłowy

en: Key binding (%s) is incomplete
pl: Skrót klawiszowy (%s) jest niekompletny

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
pl: Wystąpił błąd podczas próby uruchomienia programu (%s),
    który jest powiązany z kluczem (%s)

en: Keyboard
pl: Klawiatura

en: Keyboard plugin
pl: Wtyczka klawiatury

en: Error activating XKB configuration.
    It can happen under various circumstances:
     • a bug in libxklavier library
     • a bug in X server (xkbcomp, xmodmap utilities)
     • X server with incompatible libxkbfile implementation
    
    X server version data:
    %s
    %d
    If you report this situation as a bug, please include:
     • The result of <b>%s</b>
     • The result of <b>%s</b>
pl: Błąd aktywowania konfiguracji XKB.
    Może się przydarzyć pod różnymi warunkami:
    • błąd w bibliotece libxklavier
    • błąd w X serwer (narzędziach: xkbcomp, xmodmap)
    • X serwer z niekompatybilną implementacją libxkbfile
    
    Dane wersji X serwer:
    %s
    %d
    Jeśli zgłaszasz tą sytuację jako błąd, proszę dołącz:
    • Wynik <b>%s</b>
    • Wynik <b>%s</b>

en: _Layouts
pl: _Układy

en: Keyboard _Preferences
pl: _Preferencje klawiatury

en: Show _Current Layout
pl: Wyświetlenie bieżącego u_kładu

en: Media keys
pl: Klawisze multimedialne

en: Media keys plugin
pl: Wtyczka klawiszy multimedialnych

en: Could not get default terminal. Verify that your default terminal command is set and points to a valid application.
pl: Nie można uzyskać domyślnego terminala. Proszę sprawdzić, czy ustalone jest domyślne polecenie terminala i czy wskazuje na prawidłowy program.

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
pl: Nie można wykonać polecenia: %s
    Proszę sprawdzić, czy jest to prawidłowe polecenie.

en: Touchpad enabled
pl: Panel dotykowy włączony

en: Touchpad disabled
pl: Panel dotykowy wyłączony

en: Bluetooth disabled
pl: Bluetooth wyłączony

en: Bluetooth enabled
pl: Bluetooth włączony

en: Airplane mode enabled
pl: Tryb samolotowy włączony

en: Airplane mode disabled
pl: Tryb samolotowy wyłączony

en: Hardware Airplane Mode
pl: Sprzętowy tryb samolotowy

en: Changing Screen Layout
pl: Zmiana układu ekranu

en: No External Display
pl: Brak ekranu zewnętrznego

en: Mouse
pl: Mysz

en: Mouse plugin
pl: Wtyczka myszy

en: Could not enable mouse accessibility features
pl: Nie można włączyć funkcji dostępności myszy

en: Mouse accessibility requires Mousetweaks to be installed on your system.
pl: Dostępność myszy wymaga instalacji programu Mousetweaks.

en: Mouse Preferences
pl: Preferencje myszy

en: Mpris
pl: MPRIS

en: Mpris plugin
pl: Wtyczka MPRIS

en: Rfkill plugin
pl: Wtyczka Rfkill

en: Module Path
pl: Ścieżka do modułu

en: path to smartcard PKCS #11 driver
pl: ścieżka do sterownika PKCS #11 kart smartcard

en: received error or hang up from event source
pl: odebrano błąd lub rozłączenie ze źródła zdarzeń

en: NSS security system could not be initialized
pl: nie można zainicjować systemu bezpieczeństwa NSS

en: no suitable smartcard driver could be found
pl: nie odnaleziono odpowiedniego sterownika kart smartcard

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
pl: nie można wczytać sterownika kart smartcard "%s"

en: could not watch for incoming card events - %s
pl: nie można obserwować przychodzących zdarzeń dla kart - %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
pl: wystąpił nieoczekiwany błąd podczas oczekiwania na zdarzenia kart smartcard

en: Slot ID
pl: Identyfikator gniazda

en: The slot the card is in
pl: Gniazdo, w którym znajduje się karta

en: Slot Series
pl: Serie gniazda

en: per-slot card identifier
pl: identyfikator karty dla gniazda

en: name
pl: nazwa

en: Module
pl: Moduł

en: smartcard driver
pl: sterownik smartcard

en: Smartcard
pl: Inteligentna karta

en: Smartcard plugin
pl: Wtyczka Inteligentnej karty

en: Sound
pl: Dźwięk

en: Sound Sample Cache plugin
pl: Wtyczka Sound Sample Cache

en: Typing Break
pl: Przerwa w pisaniu

en: Typing break plugin
pl: Wtyczka przerwy w pisaniu

en: Could not switch the monitor configuration
pl: Nie można przełączyć konfiguracji monitora

en: Could not restore the display's configuration
pl: Nie można odtworzyć konfiguracji ekranu

en: Could not restore the display's configuration from a backup
pl: Nie można odtworzyć konfiguracji ekranu z kopii zapasowej

en: The display will be reset to its previous configuration in %d second | The display will be reset to its previous configuration in %d seconds
pl[0]: Poprzednie ustawienia zostaną przywrócone w ciągu %d sekundy
pl[1]: Poprzednie ustawienia zostaną przywrócone w ciągu %d sekund
pl[2]: Poprzednie ustawienia zostaną przywrócone w ciągu %d sekund
pl[3]: Poprzednie ustawienia zostaną przywrócone w ciągu %d sekund

en: Does the display look OK?
pl: Czy wyświetlany obraz wygląda poprawnie?

en: _Restore Previous Configuration
pl: _Przywróć poprzednią konfigurację

en: _Keep This Configuration
pl: _Zachowaj konfigurację

en: The selected configuration for displays could not be applied
pl: Wybrana konfiguracja ekranów nie mogła zostać zastosowana

en: Could not refresh the screen information: %s
pl: Nie można odświeżyć informacji o ekranie: %s

en: Trying to switch the monitor configuration anyway.
pl: Mimo to zostanie podjęta próba przełączenia konfiguracji monitora.

en: Rotation not supported
pl: Brak obsługi obracania

en: Could not save monitor configuration
pl: Nie można zapisać konfiguracji monitora

en: Mirroring outputs not supported
pl: Kopie lustrzane wyjść nie wspierane

en: Normal
pl: Zwykły

en: Left
pl: W lewo

en: Right
pl: W prawo

en: Upside Down
pl: Do góry nogami

en: ON
pl: Włączony

en: Turn this monitor off
pl: Wyłącz ten monitor

en: OFF
pl: Wyłączony

en: Turn this monitor on
pl: Włącz ten monitor

en: Same output on all monitors
pl: To samo wyjście na wszystkich monitorach

en: Mirror same output to all monitors and turn them on
pl: Wykonaj lustrzane odbicie wyjścia na wszystkich monitorach i włącz je

en: _Configure Display Settings…
pl: _Skonfiguruj ustawienia wyświetlania…

en: Open the display configuration dialog (all settings)
pl: Otwórz okno konfiguracji wyświetlacza (wszystkie ustawienia)

en: Configure display settings
pl: Konfiguruje ustawienia wyświetlania

en: Could not apply the stored configuration for monitors
pl: Nie można zastosować zachowanej konfiguracji dla monitorów

en: Set up screen size and rotation settings
pl: Ustawia rozmiar i orientację ekranu

en: Cannot determine user's home directory
pl: Nie można ustalić katalogu domowego użytkownika

en: X Resource Database
pl: Baza zasobów X

en: Manage the X resource database
pl: Zarządzanie bazą zasobów X

en: X Settings
pl: Ustawienia X

en: Manage X Settings
pl: Zmiana ustawień X
