mate-settings-daemon 1.26.0 - en to sk translation catalogue (311 entries)

en: Accessibility
sk: Prístupnosť

en: Toggle magnifier
sk: Prepnúť lupu

en: Toggle screen reader
sk: Prepnúť čítač obrazovky

en: Toggle on-screen keyboard
sk: Prepnúť klávesnicu na obrazovke

en: On-screen keyboard
sk: Klávesnica na obrazovke

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
sk: Určuje, či je klávesnica na obrazovke zapnutá.

en: Screen magnifier
sk: Lupa obrazovky

en: Whether the screen magnifier is turned on.
sk: Určuje, či je lupa obrazovky zapnutá.

en: Screen reader
sk: Čítač obrazovky

en: Whether the screen reader is turned on.
sk: Určuje, či je čítač obrazovky zapnutý.

en: The resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch.
sk: Rozlíšenie použité na konverziu veľkostí písmen na veľkosť pixlov, v bodoch na palec.

en: Antialiasing
sk: Vyhladzovanie

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
sk: Typ vyhladzovania použitý pri vykresľovaní písma. Možné hodnoty sú: „none“ pre žiadne vyhladzovanie, „grayscale“ pre štandardné vyhladzovanie odtieňmi sivej a „rgba“ pre sub-pixlové vyhladzovanie (pre obrazovky LCD).

en: Hinting
sk: Úprava rozostupov písmen

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
sk: Typ úpravy rozostupov písmen použitej pri vykresľovaní písma. Možné hodnoty sú: „none“ pre žiadnu úpravu, „slight“ pre jemnú (základnú), „medium“ na strednú a „full“ pre úplnú úpravu (môže spôsobiť skreslenie tvarov písmen).

en: RGBA order
sk: Poradie RGBA

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
sk: Poradie sub-pixlových elementov na obrazovke LCD; použije sa len ak je vyhladzovanie nastavené na „rgba“. Možné hodnoty sú: „rgb“ pre červenú vľavo (najbežnejšie), „bgr“ pre modrú vľavo, „vrgb“ pre červenú hore a „vbgr“ pre červenú dole.

en: possible values are "on", "off", and "custom".
sk: možné hodnoty sú: „on“(zapnuté), „off“(vypnuté) a „custom“(vlastné).

en: Keyboard Bell Custom Filename
sk: Názov súboru používateľského zvukového návestia klávesnice

en: File name of the bell sound to be played.
sk: Názov súboru zvukového návestia, ktorý má byť prehratý.

en: Remember NumLock state
sk: Pamätať si stav Num Locku

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
sk: Ak je nastavené na true, MATE si zapamätá stav NumLock LED medzi sedeniami.

en: NumLock state
sk: Stav NumLocku

en: The remembered state of the NumLock LED.
sk: Pamätať si stav NumLock LED.

en: Mouse button orientation
sk: Orientícia tlačidiel myši

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
sk: Vymeniť pravé a ľavé tlačítko myši pre myš pre ľavákov.

en: Motion Acceleration
sk: Zrýchlenie pohybu

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
sk: Urýchľovací násobok pre pohyb myši. Hodnota -1 nastaví systémom predvolenú hodnotu.

en: Motion Threshold
sk: Hranica pohybu

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
sk: Vzdialenosť v bodoch, o ktorú sa musí ukazovateľ posunúť, kým bude aktivovaný zrýchlený posun. Hodnota -1 nastaví predvolenú hodnotu systému.

en: Acceleration profile
sk: Profil zrýchlenia

en: Drag Threshold
sk: Prah ťahania

en: Distance before a drag is started.
sk: Vzdialenosť pred začatím ťahania.

en: Double Click Time
sk: Čas dvojitého kliknutia

en: Length of a double click.
sk: Doba dvojitého kliknutia

en: Middle button emulation
sk: Emulácia stredného tlačidla

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
sk: Povolí emuláciu stredného tlačidla myši pomocou súčasného stlačenia ľavého a pravého tlačidla.

en: Locate Pointer
sk: Nájsť ukazovateľ

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
sk: Zvýrazní aktuálnu polohu ukazovateľa pri stlačení a uvoľnení klávesy Control.

en: Cursor theme
sk: Téma kurzora

en: Cursor theme name.
sk: Názov témy kurzora.

en: Cursor size
sk: Veľkosť kurzora

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
sk: Veľkosť kurzora odkazovaného v cursor_theme.

en: Smartcard removal action
sk: Činnosť pri odstránení Smartcard

en: Set this to one of "none", "lock_screen", or "force_logout". The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
sk: Nastavte na jedno z: „none“, „lock_screen“, alebo „force_logout“. Činnosť sa prevedie, keď sa smartcard použitá na prihlásenie odstráni.

en: Disable touchpad while typing
sk: Zakázať touchpad počas písania

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
sk: Nastavte na TRUE ak máte problémy s náhodnými stlačeniami touchpadu počas písania.

en: Enable mouse clicks with touchpad
sk: Povoliť kliknutia myšou pomocou touchpadu

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
sk: Nastavte na TRUE aby ste mohli posielať kliknutia myšou pomocou ťuknutia na touchpad.

en: Enable vertical edge scrolling
sk: Povoliť skrolovanie pozdĺž zvislých okrajov

en: Set this to TRUE to allow vertical edge scrolling
sk: Nastavte na TRUE na povolenie skrolovania pozdĺž zvislých okrajov

en: Enable horizontal edge scrolling
sk: Povoliť skrolovanie pozdĺž vodorovných okrajov

en: Set this to TRUE to allow horizontal edge scrolling
sk: Vyberte túto možnosť, na povolenie skrolovania pozdĺž vodorovných okrajov

en: Enable vertical two-finger scrolling
sk: Povoliť zvislé skrolovanie dvoma prstami

en: Set this to TRUE to allow vertical two-finger scrolling
sk: Nastavte na TRUE na povolenie zvislého posunu dvoma prstami

en: Enable horizontal two-finger scrolling
sk: Povoliť vodorovné skrolovanie dvoma prstami

en: Set this to TRUE to allow horizontal two-finger scrolling
sk: Nastavte na TRUE na povolenie vodorovného posunu dvoma prstami

en: Natural scrolling
sk: Prirodzené skrolovanie

en: Set this to true to enable natural (reverse) scrolling for touchpads
sk: Vyberte túto možnosť, na povolenie prirodzeného (obráteného) skrolovania pre touchpady

en: Enable touchpad
sk: Povoliť touchpad

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
sk: Nastavte na TRUE na povolenie všetkých touchpadov.

en: Enabled two-finger button-click emulation
sk: Zapnúť emuláciu kliknutia pri klepnutí dvoma prstami

en: 0 thru 3, 0 is inactive, 1-3 is button to emulate
sk: od 0 do 3, 0 je neaktívne, 1 až 3 je emulácia tlačítka

en: Enable three-finger button-click emulation
sk: Zapnúť emuláciu kliknutia pri klepnutí troma prstami

en: One finger tap button
sk: Tlačidlo potvrdenia jedným prstom

en: Select the button mapping for one-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
sk: Kliknite na tlačidlo mapovanie pre potvrdzovanie jedným prstom. Podporované hodnoty sú: 1: ľavé tlačidlo myši, 2: stredné tlačidlo myši, 3: pravé tlačidlo myši

en: Two finger tap button
sk: Tlačidlo potvrdenia dvoma prstami

en: Select the button mapping for two-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
sk: Kliknite na tlačidlo mapovanie pre potvrdzovanie dvomi prstami. Podporované hodnoty sú: 1: ľavé tlačidlo myši, 2: stredné tlačidlo myši, 3: pravé tlačidlo myši

en: Three finger tap button
sk: Tlačidlo potvrdenia tromi prstami

en: Select the button mapping for three-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
sk: Kliknite na tlačidlo mapovanie pre potvrdzovanie tromi prstami. Podporované hodnoty sú: 1: ľavé tlačidlo myši, 2: stredné tlačidlo myši, 3: pravé tlačidlo myši

en: Touchpad button orientation
sk: Orientácia tlačidiel touchpadu

en: Swap left and right buttons for left-handed touchpads with 'left', 'right' for right-handed, 'mouse' to follow the mouse setting.
sk: Vymeniť ľavé a pravé tlačítko pre touchpady ľavákov vybraním možnosti „ľavé“, možnosti „pravé“ pre pravákov, alebo „myš“ pre rovnaké nastavenie ako myš.

en: Acceleration multiplier for touchpad motion. A value of -1 is the system default.
sk: Hodnota násobku zrýchlenia pre pohyb touchpadu. Hodnota -1 je predvolená.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated touchpad motion is activated. A value of -1 is the system default.
sk: Vzdialenosť v pixeloch, ktorú musí kurzor prejsť, než sa aktivuje zrýchlenie pohybu pre touchpad. Hodnota -1 je predvolená.

en: Activation of this plugin
sk: Aktivácia tohto pluginu

en: Whether this plugin would be activated by mate-settings-daemon or not
sk: Určuje, či bude tento plugin aktivovaný pomocou mate-settings-daemon alebo nie

en: Priority to use for this plugin
sk: Priorita na používanie tohto pluginu

en: Priority to use for this plugin in mate-settings-daemon startup queue
sk: Priorita použitia tohto pluginu pri spustení mate-settings-daemon

en: Free percentage notify threshold
sk: Prah oznamovania percent voľného miesta

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
sk: Percentuálna hranica voľného miesta prvého upozornenia na nedostatok diskového priestoru. Ak percento voľného miesta klesne pod túto hodnotu, zobrazí sa upozornenie.

en: Subsequent free percentage notify threshold
sk: Prah nasledujúceho oznamovania percent voľného miesta

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
sk: Zadajte počet percent, o ktoré sa musí zmenšiť veľkosť voľného miesta pred zobrazením nasledujúceho upozornenia.

en: Free space no notify threshold
sk: Prah neoznamovania voľného miesta

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
sk: Určte množstvo v GB. Ak je množstvo voľného miesta väčšie než takéto, žiadne varovanie nebude zobrazené.

en: Minimum notify period for repeated warnings
sk: Minimálny interval oznamovania opakovaných upozornení

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
sk: Zadajte čas v minútach. Nasledujúce upozornenia pre zväzok sa nezobrazia častejšie ako s týmto intervalom.

en: Mount paths to ignore
sk: Ignorované cesty pripojenia

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
sk: Zadajte zoznam ciest prípojných bodov, na ktorých bude ignorovaný nedostatok voľného miesta.

en: Show OSD notification
sk: Zobraziť OSD oznámenie

en: Whether an OSD notification is shown to notify about changes
sk: Určuje, či sa majú OSD oznámenia zobrazovať pri oznámeniach o zmenách

en: Volume step
sk: Krok zmeny hlasitosti

en: Volume step as percentage of volume.
sk: Krok zmeny hlasitosti v percentách.

en: Toggle touchpad
sk: Prepnúť touchpad

en: Binding to enable or disable the touchpad.
sk: Klávesová skratka na zapnutie alebo vypnutie touchpadu.

en: Volume mute
sk: Vypnúť zvuk

en: Binding to mute the system volume.
sk: Klávesová skratka na vypnutie zvuku.

en: Volume down
sk: Znížiť hlasitosť

en: Binding to lower the system volume.
sk: Klávesová skratka na zníženie hlasitosti.

en: Volume up
sk: Zvýšiť hlasitosť

en: Binding to raise the system volume.
sk: Klávesová skratka na zvýšenie hlasitosti.

en: Mute the audio quietly
sk: Vypnúť zvuk nenápadne

en: Binding to mute the system volume quietly.
sk: Klávesová skratka na vypnutie zvuku bez notifikácie.

en: Turn the volume down quietly
sk: Znížiť hlasitosť nenápadne

en: Binding to lower the system volume quietly.
sk: Klávesová skratka na zníženie hlasitosti bez notifikácie

en: Turn the volume up quietly
sk: Zvýšiť hlasitosť nenápadne

en: Binding to raise the system volume quietly.
sk: Klávesová skratka na zvýšenie hlasitosti bez notifikácie

en: Microphone mute/unmute
sk: Zapnutie/vypnutie mikrofónu

en: Binding to mute/unmute the microphone.
sk: Klávesová skratka na prepínanie zapnutia/vypnutia mikrofónu.

en: Shut down
sk: Vypnúť

en: Binding to shut down.
sk: Klávesová skratka na vypnutie

en: Log out
sk: Odhlásiť sa

en: Binding to log out.
sk: Klávesová skratka na odhlásenie.

en: Eject
sk: Vysunúť

en: Binding to eject an optical disc.
sk: Skratka na vysunutie optického disku

en: Home folder
sk: Domovský priečinok

en: Binding to open the Home folder.
sk: Klávesová skratka na otvorenie domovského priečinka.

en: Search
sk: Hľadať

en: Binding to launch the search tool.
sk: Klávesová skratka na spustenie vyhľadávacieho nástroja.

en: Launch email client
sk: Spustiť e-mailového klienta

en: Binding to launch the email client.
sk: Klávesová skratka na spustenie e-mailového klienta.

en: Launch settings
sk: Spustiť nastavenia

en: Binding to launch MATE settings.
sk: Klávesová skratka na spustenie nastavení prostredia MATE.

en: Lock screen
sk: Uzamknúť obrazovku

en: Binding to lock the screen.
sk: Klávesová skratka na uzamknutie obrazovky.

en: Launch help browser
sk: Spustiť prehliadač pomocníka

en: Binding to launch the help browser.
sk: Klávesová skratka na spustenie prehliadača pomocníka.

en: Launch calculator
sk: Spustiť kalkulačku

en: Binding to launch the calculator.
sk: Klávesová skratka na spustenie kalkulačky.

en: Launch instant messenger
sk: Spustiť okamžitý komunikátor

en: Binding to launch the instant messenger.
sk: Klávesová skratka na spustenie okamžitého komunikátora.

en: Launch web browser
sk: Spustiť webový prehliadač

en: Binding to launch the web browser.
sk: Klávesová skratka na spustenie webového prehliadača.

en: Launch media player
sk: Spustiť prehrávač hudby/videa

en: Binding to launch the media player.
sk: Klávesová skratka na spustenie prehrávača médií.

en: Play (or play/pause)
sk: Hrať (alebo hrať/pozastaviť)

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
sk: Klávesová skratka na začatie prehrávania (alebo hrať/pozastaviť).

en: Pause playback
sk: Pozastaviť prehrávanie

en: Binding to pause playback.
sk: Klávesová skratka na pozastavenie prehrávania.

en: Stop playback
sk: Zastaviť prehrávanie

en: Binding to stop playback.
sk: Klávesová skratka na zastavenie prehrávania.

en: Previous track
sk: Predchádzajúca stopa

en: Binding to skip to previous track.
sk: Klávesová skratka na preskočenie na predchádzajúcu stopu.

en: Next track
sk: Nasledujúca stopa

en: Binding to skip to next track.
sk: Klávesová skratka na preskočenie na nasledujúcu stopu.

en: Binding to show the screen magnifier
sk: Klávesová skratka na zobrazenie lupy.

en: Binding to start the screen reader
sk: Klávesová skratka na spustenie čítača obrazovky.

en: Binding to show the on-screen keyboard
sk: Klávesová skratka na zobrazenie klávesnice na obrazovke.

en: Show Displays in Notification Area
sk: Zobraziť obrazovky v oblasti upozornení

en: Whether a notification icon with display-related things should be shown in the panel.
sk: Určuje, či sa má v paneli oznámení zobrazovať ikona s vecami súvisiacimi s obrazovkou.

en: Do not touch monitor configuration
sk: Nedotýkať sa konfigurácie monitora

en: Usually, mate-settings-daemon configures internal and external monitors according to the turn_on_external_monitors_at_startup and turn_on_laptop_monitor_at_startup settings and determines an appropriate cloning/side-by-side mode. Setting this key to True disables this, and the monitor settings are not touched at all (unless there is an explicit user configuration).
sk: Bežne mate-settings-daemon konfiguruje externé monitory podľa nastavení turn_on_external_monitors_at_startup a turn_on_laptop_monitor_at_startup a zvolí zodpovedajúci klonovací/rozširujúci režim. Vybratím tejto možnosti sa táto funkcionalita zakáže a nastavenie monitora nebude zmenené (okrem explicitnej konfigurácie používateľom).

en: Turn on external monitor after system boot
sk: Zapnúť externý monitor po štarte systému

en: Turn on external monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
sk: Zapnúť externý monitor po štarte systému, ak používateľ zapojí externý monitor počas štartu systému

en: Turn on laptop monitor after system boot
sk: Zapnúť monitor prenosného počítača po štarte systému

en: Turn on laptop monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
sk: Zapnúť interný monitor po štarte systému, ak používateľ pripojil externý monitor počas štartu systému.

en: File for default configuration for RandR
sk: Súbor predvolenej konfigurácie RandR

en: The XRandR plugin will look for a default configuration in the file specified by this key. This is similar to the ~/.config/monitors.xml that normally gets stored in users' home directories. If a user does not have such a file, or has one that does not match the user's setup of monitors, then the file specified by this key will be used instead.
sk: Zásuvný modul XRandR bude hľadať predvolenú konfiguráciu v súbore určenom týmto kľúčom. To je podobné ako ~/.config/monitors.xml, ktoré sa ukladá v domovských priečinkoch používateľov. Ak používateľ takýto súbor nemá, alebo má nejaký, ktorý sa nezhoduje s používateľovými nastaveniami monitorov,  potom sa namiesto toho použije súbor určený týmto kľúčom.

en: MATE Settings Daemon
sk: Démon nastavení MATE

en: Enable debugging code
sk: Povoliť ladiaci kód

en: Replace the current daemon
sk: Nahradiť aktuálnu službu

en: Don't become a daemon
sk: Nestať sa démonom

en: Exit after a time (for debugging)
sk: Ukončiť po čase (pre ladenie)

en: Accessibility Keyboard
sk: Prístupnosť klávesnice

en: Accessibility keyboard plugin
sk: Modul prístupnosti klávesnice

en: There was an error displaying help: %s
sk: Pri pokuse o zobrazenie pomocníka nastala chyba: %s

en: Do you want to activate Slow Keys?
sk: Chcete použiť Pomalé klávesy?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
sk: Chcete zrušiť používanie Pomalých kláves?

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sk: Práve ste stlačili kláves Shift 8 sekúnd. To je skratka pre funkciu Pomalé klávesy, ktorá ovplyvňuje fungovanie vašej klávesnice.

en: Don't activate
sk: Neaktivovať

en: Don't deactivate
sk: Nedeaktivovať

en: Activate
sk: Aktivovať

en: Deactivate
sk: Deaktivovať

en: Do_n't activate
sk: _Neaktivovať

en: Do_n't deactivate
sk: _Nedeaktivovať

en: _Activate
sk: _Aktivovať

en: _Deactivate
sk: _Deaktivovať

en: Slow Keys Alert
sk: Upozornenie na pomalé klávesy

en: Do you want to activate Sticky Keys?
sk: Chcete použiť Lepkavé klávesy?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
sk: Chcete zrušiť používanie Lepkavých klávesov?

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sk: Práve ste stlačili kláves Shift 5-krát za sebou. To je skratka pre funkciu Lepkavé klávesy, ktorá ovplyvňuje fungovanie vašej klávesnice.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sk: Práve ste stlačili dve klávesy naraz, alebo kláves Shift 5-krát za sebou. To vypína funkciu Lepkavé klávesy, ktorá ovplyvňuje fungovanie vašej klávesnice.

en: Sticky Keys Alert
sk: Upozornenie na Lepkavé klávesy

en: Universal Access Preferences
sk: Nastavenie všeobecného prístupu

en: Use on-screen _keyboard
sk: Použiť _klávesnicu na obrazovke

en: Use screen _reader
sk: Použiť čítač _obrazovky

en: Use screen _magnifier
sk: Použiť l_upu obrazovky

en: Enhance _contrast in colors
sk: Zvýšiť kontrast vo _farbách

en: Make _text larger and easier to read
sk: Zväčšiť _text pre lepšiu čitateľnosť

en: _Press keyboard shortcuts one key at a time (Sticky Keys)
sk: _Stláčať klávesové skratky po jednom klávese (lepkavé klávesy)

en: _Ignore duplicate keypresses (Bounce Keys)
sk: _Ignorovať opakované klávesy (poskakujúce klávesy)

en: Press and _hold keys to accept them (Slow Keys)
sk: Stlačiť a po_držať klávesy pre ich prijatie (pomalé klávesy)

en: Accessibility settings
sk: Nastavenia prístupnosti

en: Accessibility settings plugin
sk: Modul nastavenia prístupnosti

en: Background
sk: Pozadie

en: Background plugin
sk: Modul pozadia

en: Clipboard
sk: Schránka

en: Clipboard plugin
sk: Modul schránky

en: Change system time zone
sk: Zmeniť systémovú časovú zónu

en: Privileges are required to change the system time zone.
sk: Na zmenu časovej zóny sa vyžadujú oprávnenia.

en: Change system time
sk: Zmeniť systémový čas

en: Privileges are required to change the system time.
sk: Na zmenu systémového času sa vyžadujú oprávnenia.

en: Configure hardware clock
sk: Nastaviť hardwarové hodiny

en: Privileges are required to configure the hardware clock.
sk: Na zmenu taktu sa vyžadujú oprávnenia.

en: Dummy
sk: Atrapa

en: Dummy plugin
sk: Modul atrapy

en: Housekeeping
sk: Upratovanie

en: Don't show any warnings again for this file system
sk: Nezobrazovať viac varovania pre tento súborový systém

en: Don't show any warnings again
sk: Nezobrazovať znova žiadne upozornenia

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
sk: Na zväzku „%s“ zostáva už len %s diskového priestoru.

en: This computer has only %s disk space remaining.
sk: Na tomto počítači zostáva už len %s diskového priestoru.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
sk: Uvoľniť diskový priestor môžete vyprázdnením Koša, odstránením nepoužívaných programov alebo súborov, alebo presunutím súborov na iný disk alebo oddiel.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
sk: Uvoľniť diskový priestor môžete odstránením nepoužívaných programov alebo súborov, alebo presunutím súborov na iný disk alebo oddiel.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
sk: Uvoľniť diskový priestor môžete vyprázdnením Koša, odstránením nepoužívaných programov alebo súborov, alebo presunutím súborov na externý disk.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
sk: Uvoľniť diskový priestor môžete odstránením nepoužívaných programov alebo súborov, alebo presunutím súborov na externý disk.

note: Set up all the window stuff here
en: Low Disk Space
sk: Nedostatok diskového priestoru

en: Empty Trash
sk: Vyprázdniť Kôš

en: Examine…
sk: Skúma sa…

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Removing item %lu of %lu
sk: Odstraňuje sa položka %lu z %lu

en: Removing: %s
sk: Odstraňuje sa: %s

en: Emptying the trash
sk: Kôš sa vyprázdňuje

en: Preparing to empty trash…
sk: Pripravuje sa vysypanie koša...

note: Translators: "Emptying trash from <device>"
en: From:
sk: Z:

en: Empty all of the items from the trash?
sk: Vyprázdniť všetky položky z koša?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
sk: Ak vyprázdnite kôš, položky budú trvale stratené. Poznámka: môžete ich odstrániť aj jednotlivo.

en: _Empty Trash
sk: _Vyprázdniť Kôš

en: Keybindings
sk: Klávesové skratky

en: Keybindings plugin
sk: Modul klávesových skratiek

en: Key binding (%s) is invalid
sk: Klávesová skratka (%s) je neplatná

en: Key binding (%s) is incomplete
sk: Klávesová skratka (%s) je neúplná

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
sk: Chyba pri pokuse o spustenie (%s),
    ktorý je spojený s klávesom (%s)

en: Keyboard
sk: Klávesnica

en: Keyboard plugin
sk: Modul klávesnice

en: Error activating XKB configuration.
    It can happen under various circumstances:
     • a bug in libxklavier library
     • a bug in X server (xkbcomp, xmodmap utilities)
     • X server with incompatible libxkbfile implementation
    
    X server version data:
    %s
    %d
    If you report this situation as a bug, please include:
     • The result of <b>%s</b>
     • The result of <b>%s</b>
sk: Chyba pri aktivovaní nastavenia XKB.
    Toto sa môže stať za rôznych okolností:
    - chyba v knižnici libxklavier
    - chyba v X serveri (nástroje xkbcomp, xmodmap)
    - X server s nekompatibilnou implementáciou libxkbfile
    
    Údaje o verzii X servera:
    %s
    %d
    Ak túto situáciu nahlásite ako chybu, pripojte prosím:
    - Výsledok <b>%s</b>
    - Výsledok <b>%s</b>

en: _Layouts
sk: _Rozloženia

en: Keyboard _Preferences
sk: Nas_tavenia klávesnice

en: Show _Current Layout
sk: Zobraziť aktuálne _rozloženie

en: Media keys
sk: Multimediálne klávesy

en: Media keys plugin
sk: Modul multimediálnych kláves

en: Could not get default terminal. Verify that your default terminal command is set and points to a valid application.
sk: Nepodarilo sa získať predvolený terminál. Overte si, či máte nastavený príkaz pre terminál, a či je to platný program.

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
sk: Nepodarilo sa spustiť príkaz: %s
    Skontrolujte, či je to platný príkaz.

en: Touchpad enabled
sk: Touchpad zapnutý

en: Touchpad disabled
sk: Touchpad vypnutý

en: Bluetooth disabled
sk: Bluetooth vypnutý

en: Bluetooth enabled
sk: Bluetooth zapnutý

en: Airplane mode enabled
sk: Cestovný režim zapnutý

en: Airplane mode disabled
sk: Cestovný režim vypnutý

en: Hardware Airplane Mode
sk: Hardvérový cestovný režim

en: Changing Screen Layout
sk: Zmena rozloženia obrazoviek

en: No External Display
sk: Bez externého monitora

en: Mouse
sk: Myš

en: Mouse plugin
sk: Modul myši

en: Could not enable mouse accessibility features
sk: Nepodarilo sa povoliť sprístupnenie myši

en: Mouse accessibility requires Mousetweaks to be installed on your system.
sk: Sprístupnenie myši vyžaduje na vašom systéme nainštalované Mousetweaks.

en: Mouse Preferences
sk: Nastavenia myši

note: Default Priority Priority=100
en: Rfkill
sk: Vypnutie vysielania

en: Rfkill plugin
sk: Modul vypnutia vysielania (rfkill)

en: Module Path
sk: Cesta k modulu

en: path to smartcard PKCS #11 driver
sk: cesta k ovládaču smartcard PKCS #11

en: received error or hang up from event source
sk: obdržaná chyba, alebo ukončené zo zdroja udalostí

en: NSS security system could not be initialized
sk: Bezpečnostný systém NSS sa nepodarilo inicializovať.

en: no suitable smartcard driver could be found
sk: Nepodarilo sa nájsť vhodný ovládač pre smartcard

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
sk: Ovládač smartcard „%s“ sa nepodarilo načítať

en: could not watch for incoming card events - %s
sk: nepodarilo sa zobraziť došlé udalosti karty - %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
sk: došlo k neočakávanej chybe pri čakaní na udalosti smartcard

en: Slot ID
sk: ID slotu

en: The slot the card is in
sk: Slot, v ktorom je karta

en: Slot Series
sk: Séria slotov

en: per-slot card identifier
sk: identifikátor per-slot karty

en: name
sk: názov

en: Module
sk: Modul

en: smartcard driver
sk: Ovládač smartcard

en: Smartcard
sk: Smart karta

en: Smartcard plugin
sk: Modul smart karty

en: Sound
sk: Zvuk

en: Sound Sample Cache plugin
sk: Modul úložiska zvukových vzoriek

en: Typing Break
sk: Prestávka v písaní

en: Typing break plugin
sk: Modul prestávky v písaní

en: Could not switch the monitor configuration
sk: Nepodarilo sa prepnúť nastavenia monitora

en: Could not restore the display's configuration
sk: Nepodarilo sa obnoviť nastavenia monitora

en: Could not restore the display's configuration from a backup
sk: Nepodarilo sa obnoviť nastavenia monitora zo zálohy

en: The display will be reset to its previous configuration in %d second | The display will be reset to its previous configuration in %d seconds
sk[0]: Nastavenia monitora budú obnovené do predchádzajúceho stavu o %d sekundu
sk[1]: Nastavenia monitora budú obnovené do predchádzajúceho stavu o %d sekundy
sk[2]: Nastavenia monitora budú obnovené do predchádzajúceho stavu o %d sekundy
sk[3]: Nastavenia monitora budú obnovené do predchádzajúceho stavu o %d sekúnd

en: Does the display look OK?
sk: Je zobrazenie na monitore v poriadku?

en: _Restore Previous Configuration
sk: Obnoviť _predchádzajúce nastavenia

en: _Keep This Configuration
sk: Ponechať _tieto nastavenia

en: The selected configuration for displays could not be applied
sk: Zvolené nastavenia pre monitory nemôžu byť použité

en: Could not refresh the screen information: %s
sk: Nepodarilo sa obnoviť informácie o obrazovke: %s

en: Trying to switch the monitor configuration anyway.
sk: Napriek tomu sa pokúsiť prepnúť nastavenia monitora.

en: Rotation not supported
sk: Rotácia nieje podporovaná

en: Could not save monitor configuration
sk: Nepodarilo sa uložiť nastavenia monitora

en: Mirroring outputs not supported
sk: Zrkadlenie výstupov nie je podporované

en: Normal
sk: Normálne

en: Left
sk: Doľava

en: Right
sk: Doprava

en: Upside Down
sk: Dolu hlavou

en: ON
sk: ZAPNUTÝ

en: Turn this monitor off
sk: Vypnúť tento monitor

en: OFF
sk: VYPNUTÝ

en: Turn this monitor on
sk: Zapnúť tento monitor

en: Same output on all monitors
sk: Rovnaký obraz na všetkých monitoroch

en: Mirror same output to all monitors and turn them on
sk: Zrkadliť rovnaký obraz na všetky monitory a zapnúť ich

en: _Configure Display Settings…
sk: _Konfigurovať nastavenia zobrazenia…

en: Open the display configuration dialog (all settings)
sk: Otvoriť dialóg nastavení zobrazenia (všetky nastavenia)

en: Configure display settings
sk: Konfigurovať nastavenia obrazovky

en: Could not apply the stored configuration for monitors
sk: Nepodarilo sa použiť uložené nastavenia pre monitory

en: Set up screen size and rotation settings
sk: Nastavenie veľkosti a rotácie obrazovky

en: Cannot determine user's home directory
sk: Nedá sa sa určiť domovský priečinok používateľa

en: X Resource Database
sk: Databáza zdrojov X

en: Manage the X resource database
sk: Spravovanie databázy zdrojov X

en: X Settings
sk: Nastavenia X

en: Manage X Settings
sk: Spravovanie nastavenia X
