mate-settings-daemon 1.26.0 - en to sl translation catalogue (279 entries)

en: Accessibility
sl: Dostopnost

en: Toggle magnifier
sl: Preklop približevalnika

en: Toggle screen reader
sl: Preklop zaslonskega bralnika

en: Toggle on-screen keyboard
sl: Preklop zaslonske tipkovnice

en: On-screen keyboard
sl: Zaslonska tipkovnica

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
sl: Ali je zaslonska tipkovnica vklopljena.

en: Screen magnifier
sl: Zaslonski približevalnik

en: Whether the screen magnifier is turned on.
sl: Ali je zaslonski približevalnik vklopljen.

en: Screen reader
sl: Zaslonski bralnik

en: Whether the screen reader is turned on.
sl: Ali je zaslonski bralnik vklopljen.

en: The resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch.
sl: Ločljivost, uporabljena za pretvarjanje velikosti pisav v točkovne vrednosti (točke na inč).

en: Antialiasing
sl: Glajenje robov

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
sl: Vrsta glajenja robov med izrisovanjem pisave. Mogoče vrednosti so: "brez" za prezrto glajenje, "sivinsko" za običajno glajenje sivin in "rgba" za glajenje podtočk (samo zasloni LCD).

en: Hinting
sl: Glajenje

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
sl: Vrsta glajenje pisave, uporabljena med izrisovanjem pisav. Mogoče vrednosti so "brez" za prezrto glajenje, "rahlo" za osnovno, "srednje" za zmerno in "polno" za največje glajenje (lahko popači obliko črk).

en: RGBA order
sl: Razvrstitev RGBA

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
sl: Vrstni red elementov podtočk na zaslonu LCD; uporabno le, kadar je glajenje robov nastavljeno kot  "rgba". Mogoče vrednosti so: "rgb" za rdeče na levi (običajno), "bgr" za modro na levi, "vrgb" za rdečo na vrhu, "vbgr"  za rdečo na dnu.

en: possible values are "on", "off", and "custom".
sl: mogoče vrednosti so "on", "off" in "custom".

en: Keyboard Bell Custom Filename
sl: Ime datoteke prilagojenega zvonca tipkovnice

en: File name of the bell sound to be played.
sl: Ime datoteke zvonca za predvajanje.

en: Remember NumLock state
sl: Zapomni si stanje NumLock

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
sl: Izbrana možnost omogoča, da si bo MATE zapomni stanje NumLock med sejami.

en: NumLock state
sl: Stanje tipke NumLock

en: The remembered state of the NumLock LED.
sl: Shranjeno stanje lučke LED tipke NumLock.

en: Mouse button orientation
sl: Usmerjenost gumbov miške

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
sl: Zamenjaj levi in desni gumb miške za levičarsko miško.

en: Motion Acceleration
sl: Pospeševanje gibanja

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
sl: Množitelj pospeševanja za premikanje miške. Privzeta sistemska vrednost je -1.

en: Motion Threshold
sl: Prag premikanja

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
sl: Razdalja v slikovnih točkah, v kateri se mora premakniti kazalec, preden se omogoči premikanje miške. Privzeta sistemska vrednost je -1.

en: Acceleration profile
sl: Profil pospeševalnika

en: Drag Threshold
sl: Prag vlečenja

en: Distance before a drag is started.
sl: Razdalja, preden se začne vlečenje.

en: Double Click Time
sl: Čas dvojnega klika

en: Length of a double click.
sl: Dolžina dvojnega klika.

en: Middle button emulation
sl: Posnemanje srednjega gumba

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
sl: Omogoči posnemanje srednjega gumba skozi sočasni klik na levi in desni gumb.

en: Locate Pointer
sl: Najdi kazalnik

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
sl: Poudari trenutno mesto kazalnika, kadar je pritisnjena in spuščena tipka Control.

en: Cursor theme
sl: Tema kazalnika

en: Cursor theme name.
sl: Ime teme kazalnika.

en: Cursor size
sl: Velikost kazalnika

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
sl: Velikost kazalnika, ki se sklicuje na cursor_theme.

en: Smartcard removal action
sl: Dejanje odstranitve pametne kartice

en: Set this to one of "none", "lock_screen", or "force_logout". The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
sl: Določite eno možnost: "none" (brez), "lock_screen" (zakleni zaslon) ali pa "force_logout" (vsili odjavo). Dejanje bo izvedeno v trenutku, ko uporabnik odstrani pametno kartico, uporabljeno za prijavo.

en: Disable touchpad while typing
sl: Onemogoči sledilno ploščico med tipkanjem

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
sl: Izbrana možnost je uporabna, če pogosto nepričakovano udarite po sledilni ploščici med tipkanjem.

en: Enable mouse clicks with touchpad
sl: Omogoči klike miške s sledilno ploščico

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
sl: Izbrana možnost omogoči klik z udarjanjem po sledilni ploščici.

en: Enable vertical edge scrolling
sl: Omogoči navpično robno drsenje

en: Set this to TRUE to allow vertical edge scrolling
sl: Izbrana možnost omogoči navpično robno drsenje

en: Enable horizontal edge scrolling
sl: Omogoči vodoravno robno drsenje

en: Set this to TRUE to allow horizontal edge scrolling
sl: Izbrana možnost omogoči vodoravno robno drsenje

en: Enable vertical two-finger scrolling
sl: Omogoči navpično dvo-prstno drsenje

en: Set this to TRUE to allow vertical two-finger scrolling
sl: Izbrana možnost omogoči navpično dvo-prstno drsenje

en: Enable horizontal two-finger scrolling
sl: Omogoči vodoravno dvo-prstno drsenje

en: Set this to TRUE to allow horizontal two-finger scrolling
sl: Izbrana možnost omogoči vodoravno dvo-prstno drsenje

en: Natural scrolling
sl: Naravno drsenje

en: Enable touchpad
sl: Omogoči sledilno ploščico

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
sl: Izbrana možnost omogoči vse sledilne ploščice.

en: Enabled two-finger button-click emulation
sl: Omogočeno posnemanje dvo-prstnega klika

en: 0 thru 3, 0 is inactive, 1-3 is button to emulate
sl: Od 0 do 3, 0 je neaktivno, 1-3 so gumbi za posnemanje

en: Enable three-finger button-click emulation
sl: Omogoči posnemanje tri-prstnega klika

en: Touchpad button orientation
sl: Usmerjenost gumbov sledilne ploščice

en: Swap left and right buttons for left-handed touchpads with 'left', 'right' for right-handed, 'mouse' to follow the mouse setting.
sl: Zamenjaj levi in desni gumb sledilne ploščice primeren za levičarje, z 'levim' in 'desnim' za desničarje, 'miška' sledi nastavitvam za miško.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated touchpad motion is activated. A value of -1 is the system default.
sl: Razdalja v slikovnih točkah, v kateri se mora premakniti kazalec, preden se omogoči premikanje miške. Privzeta sistemska vrednost je -1.

en: Activation of this plugin
sl: Omogočenje tega vstavka

en: Whether this plugin would be activated by mate-settings-daemon or not
sl: Ali naj mate-settings-daemon omogoči ta vstavek

en: Priority to use for this plugin
sl: Uporaba prednosti za ta vstavek

en: Priority to use for this plugin in mate-settings-daemon startup queue
sl: Uporaba prednosti za ta vstavek v uvrstitvi zagona mate-settings-daemon

en: Free percentage notify threshold
sl: Prag obveščanja o deležu razpoložljivega prostora

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
sl: Prag razpoložljivega prostora za začetno obvestilo o pomanjkanju prostora. V primeru, da odstotek razpoložljivega prostora pade pod določeno vrednost, se pokaže opozorilo.

en: Subsequent free percentage notify threshold
sl: Prag naknadnega obveščanja o deležu razpoložljivega prostora

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
sl: Določitev odstotka zmanjšanja razpoložljivega prostora na disku, preden se prikaže opozorilo.

en: Free space no notify threshold
sl: Prag obveščanja o deležu zasedenega prostora

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
sl: Določitev prostora v GB. V primeru, da je razpoložljivega prostora manj, kot je določen tu, se pokaže opozorilo.

en: Minimum notify period for repeated warnings
sl: Najkrajši čas ponovnega obveščanja ponavljajočih se opozoril

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
sl: Določitev pogostosti pojavljanja opozoril za nosilec v minutah.

en: Mount paths to ignore
sl: Prezrte poti priklopa

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
sl: Določitev seznama priklopnih poti, ki so prezrte pri pomanjkanju prostora.

en: Show OSD notification
sl: Pokaži OSD obvestila

en: Whether an OSD notification is shown to notify about changes
sl: Ali se prikažejo OSD obvestila, da pokaže obvestilo o spremembah

en: Volume step
sl: Korak glasnosti

en: Volume step as percentage of volume.
sl: Korak glasnosti kot odstotek glasnosti.

en: Toggle touchpad
sl: Preklop sledilne ploščice

en: Binding to enable or disable the touchpad.
sl: Vezava za preklop dejavnosti sledilne ploščice.

en: Volume mute
sl: Utišaj

en: Binding to mute the system volume.
sl: Vezava za utišanje zvoka sistema.

en: Volume down
sl: Zmanjšaj glasnost

en: Binding to lower the system volume.
sl: Vezava za znižanje glasnosti sistema.

en: Volume up
sl: Po_večaj glasnost

en: Binding to raise the system volume.
sl: Vezava za zvišanje glasnosti sistema.

en: Turn the volume down quietly
sl: Nežno tišje

en: Turn the volume up quietly
sl: Nežno glasneje

en: Shut down
sl: Izklop

en: Binding to shut down.
sl: Vezava za odjavo.

en: Log out
sl: Odjava

en: Binding to log out.
sl: Vezava za odjavo.

en: Eject
sl: Izvrzi

en: Binding to eject an optical disc.
sl: Vezava za izmet optičnega diska.

en: Home folder
sl: Domača mapa

en: Binding to open the Home folder.
sl: Vezava za odpiranje domače mape.

en: Search
sl: Iskanje

en: Binding to launch the search tool.
sl: Vezava za zagon orodja za iskanje.

en: Launch email client
sl: Zagon e-poštnega odjemalca

en: Binding to launch the email client.
sl: Vezava za zagon poštnega odjemalca.

en: Launch settings
sl: Zaženi nastavitve

en: Lock screen
sl: Zakleni zaslon

en: Binding to lock the screen.
sl: Vezava za zaklepanje zaslona.

en: Launch help browser
sl: Zagon brskalnik pomoči

en: Binding to launch the help browser.
sl: Vezava za zagon brskalnika pomoči.

en: Launch calculator
sl: Zagon računala

en: Binding to launch the calculator.
sl: Vezava za zagon računala.

en: Launch instant messenger
sl: Zaženi hipno sporočanje

en: Launch web browser
sl: Zagon spletnega brskalnika

en: Binding to launch the web browser.
sl: Vezava za zagon spletnega brskalnika.

en: Launch media player
sl: Zagon predvajalnika predstavnosti

en: Binding to launch the media player.
sl: Vezava za zagon predvajalnika predstavnosti.

en: Play (or play/pause)
sl: Predvajanje (ali predvajanje/premor)

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
sl: Vezava za začetek predvajanja (preklop med premorom in predvajanjem)

en: Pause playback
sl: Premor predvajanja

en: Binding to pause playback.
sl: Vezava za premor predvajanja.

en: Stop playback
sl: Zaustavi predvajanje

en: Binding to stop playback.
sl: Vezava za zaustavitev predvajanja.

en: Previous track
sl: Predhodna sled

en: Binding to skip to previous track.
sl: Vezava za skok na predhodno sled

en: Next track
sl: Naslednja sled

en: Binding to skip to next track.
sl: Vezava za skok na naslednjo sled.

en: Binding to show the screen magnifier
sl: Vezava za prikaz zaslonskega približevalnika

en: Binding to start the screen reader
sl: Vezava za zagon zaslonskega bralnika

en: Binding to show the on-screen keyboard
sl: Vezava za prikaz zaslonske tipkovnice

en: Show Displays in Notification Area
sl: Pokaži zaslone v obvestilnem območju

en: Whether a notification icon with display-related things should be shown in the panel.
sl: Ali naj se na pultu pokaže ikona za stvari, povezane z zaslonom.

en: Do not touch monitor configuration
sl: Ne spreminjaj nastavitve zaslona

en: Usually, mate-settings-daemon configures internal and external monitors according to the turn_on_external_monitors_at_startup and turn_on_laptop_monitor_at_startup settings and determines an appropriate cloning/side-by-side mode. Setting this key to True disables this, and the monitor settings are not touched at all (unless there is an explicit user configuration).
sl: Običajno mate-settings-daemon nastavi notranje in zunanje zaslone glede na nastavitve turn_on_external_monitors_at_startup in turn_on_laptop_monitor_at_startup in določi primerno podvajanje/način slika-ob-sliki. Omogočenje tega ključa to onemogoči in nastavitve zaslona se ne spreminja (razen če obstaja izrecna uporabniška nastavitev).

en: Turn on external monitor after system boot
sl: Vklopi zunanji zaslon po zagonu sistema.

en: Turn on external monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
sl: Vklopi zunanji zaslon po zagonu sistema, če uporabnik priključi zunanji zaslon ob zagonu sistema.

en: Turn on laptop monitor after system boot
sl: Vklopi zaslon prenosnika po zagonu sistema

en: Turn on laptop monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
sl: Vklopi zaslon prenosnika po zagonu sistema, če uporabnik priključi zunanji zaslon ob zagonu sistema.

en: File for default configuration for RandR
sl: Datoteka za privzeto nastavitev za RandR

en: The XRandR plugin will look for a default configuration in the file specified by this key. This is similar to the ~/.config/monitors.xml that normally gets stored in users' home directories. If a user does not have such a file, or has one that does not match the user's setup of monitors, then the file specified by this key will be used instead.
sl: Vstavek XRandR preišče privzete nastavitve v datoteki, ki je določena s tem ključem. To je podobno datoteki ~/.config/monitors.xml, ki je običajno shranjena v uporabnikovih domačih mapah. V kolikor uporabnik te datoteke nima, ali pa jo ima, vendar ni skladna z nastavitvami zaslonov, bo uporabljena datoteka, določena s tem ključem.

en: MATE Settings Daemon
sl: Ozadnji program nastavitev MATE

en: Enable debugging code
sl: Omogoči kodo za razhroščevanje

en: Replace the current daemon
sl: Zamenjaj trenutni ozadnji program

en: Don't become a daemon
sl: Ne zaženi kot ozadnji program

en: Exit after a time (for debugging)
sl: Končaj po določenem času (za razhroščevanje)

en: Accessibility Keyboard
sl: Tipkovnica za dostopnost

en: Accessibility keyboard plugin
sl: Vstavek tipkovnice dostopnosti

en: There was an error displaying help: %s
sl: Med prikazovanjem pomoči je prišlo do napake: %s

en: Do you want to activate Slow Keys?
sl: Ali želite omogočiti počasne tipke?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
sl: Ali želite onemogočiti počasne tipke?

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sl: Držite tipko Shift 8 sekund. To je bližnjica za možnost počasnih tipk, ki vpliva na delovanje vaše tipkovnice.

en: Don't activate
sl: Ne omogoči

en: Don't deactivate
sl: Ne onemogoči

en: Activate
sl: Omogoči

en: Deactivate
sl: Onemogoči

en: Do_n't activate
sl: _Ne omogoči

en: Do_n't deactivate
sl: _Ne onemogoči

en: _Activate
sl: _Omogoči

en: _Deactivate
sl: O_nemogoči

en: Slow Keys Alert
sl: Opozorilo o počasnih tipkah

en: Do you want to activate Sticky Keys?
sl: Ali želite omogočiti lepljive tipke?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
sl: Ali želite onemogočiti lepljive tipke?

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sl: Pravkar ste pritisnili tipko Shift 5-krat zapovrstjo. To je bližnjica za možnost lepljivih tipk, ki vpliva na delovanje vaše tipkovnice.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sl: Pravkar ste pritisnili dve tipki hkrati ali tipko Shift 5-krat zapovrstjo. S tem ste onemogočiti možnost lepljivih tipk, ki vpliva na delovanje vaše tipkovnice.

en: Sticky Keys Alert
sl: Opozorilo o lepljivih tipkah

en: Universal Access Preferences
sl: Možnosti splošnega dostopa

en: Use on-screen _keyboard
sl: Uporabi zaslonsko _tipkovnico

en: Use screen _reader
sl: Uporabi zaslonski _bralnik

en: Use screen _magnifier
sl: Uporabi zaslonski _približevalnik

en: Enhance _contrast in colors
sl: Povečaj _kontrast barv

en: Make _text larger and easier to read
sl: Povečaj _besedilo za lažjo berljivost

en: _Press keyboard shortcuts one key at a time (Sticky Keys)
sl: P_ritisnite tipkovne bližnjice po eno hkrati (lepljive tipke)

en: _Ignore duplicate keypresses (Bounce Keys)
sl: _Prezri podvojene pritiske tipk (odskočne tipke)

en: Press and _hold keys to accept them (Slow Keys)
sl: Pritisni in _zadrži tipke (počasne tipke)

en: Accessibility settings
sl: Nastavitve dostopnosti

en: Background
sl: Ozadje

en: Background plugin
sl: Vstavek ozadja

en: Clipboard
sl: Odložišče

en: Clipboard plugin
sl: Vstavek odložišča

en: Change system time zone
sl: Spremeni sistemski časovni pas

en: Privileges are required to change the system time zone.
sl: Sprememba sistemskega časovnega pasu zahteva skrbniški dostop.

en: Change system time
sl: Spremeni sistemski čas

en: Privileges are required to change the system time.
sl: Sprememba sistemskega časa zahteva skrbniški dostop.

en: Configure hardware clock
sl: Nastavitev ure strojne opreme

en: Privileges are required to configure the hardware clock.
sl: Sprememba časa strojne opreme zahteva skrbniški dostop.

en: Dummy
sl: Poskusno

en: Dummy plugin
sl: Poskusni vstavek

en: Housekeeping
sl: Gospodinjenje

en: Don't show any warnings again for this file system
sl: Ne pokaži več opozoril za ta datotečni sistem

en: Don't show any warnings again
sl: Ne pokaži več opozoril.

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
sl: Na nosilcu "%s" je le še %s razpoložljivega prostora.

en: This computer has only %s disk space remaining.
sl: Računalnik ima na voljo le še %s prostora na disku.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
sl: Prostor na disku lahko povečate, če izpraznite smeti, odstranite redko uporabljene programe in datoteke ali pa tako, da datoteke prestavite na drug razdelek.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
sl: Prostor na disku lahko povečate, če odstranite redko uporabljene programe in datoteke ali pa tako, da datoteke prestavite na drug razdelek.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
sl: Prostor na disku lahko povečate, če izpraznite smeti, odstranite redko uporabljene programe in datoteke ali pa tako, da datoteke prestavite na zunanji disk.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
sl: Prostor na disku lahko povečate, če odstranite redko uporabljene programe in datoteke ali pa tako, da datoteke prestavite na zunanji disk.

note: Set up all the window stuff here
en: Low Disk Space
sl: Na disku zmanjkuje prostora

en: Empty Trash
sl: Izprazni smeti

en: Examine…
sl: Preišči ...

en: Ignore
sl: Prezri

en: Removing item %lu of %lu
sl: Odstranjevanje predmeta %lu od %lu

en: Removing: %s
sl: Odstranjevanje: %s

en: Emptying the trash
sl: Praznjenje smeti

en: Preparing to empty trash…
sl: Priprava na praznjenje smeti ...

note: Translators: "Emptying trash from <device>"
en: From:
sl: Od:

en: Empty all of the items from the trash?
sl: Ali naj se izbrišejo vsi predmeti iz smeti?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
sl: V primeru, da se odločite izprazniti smeti, bodo vsi predmeti trajno izgubljeni. Predmete lahko izbrišete tudi ločeno.

en: _Empty Trash
sl: _Izprazni smeti

en: Keybindings
sl: Tipkovne bližnjice

en: Keybindings plugin
sl: Vstavek tipkovnih bližnjic

en: Key binding (%s) is invalid
sl: Tipkovna bližnjica (%s) je neveljavna

en: Key binding (%s) is incomplete
sl: Tipkovna bližnjica (%s) je nepopolna

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
sl: Napaka med poskusom zagona (%s),
    ki je povezan s tipko (%s)

en: Keyboard
sl: Tipkovnica

en: Keyboard plugin
sl: Vstavek tipkovnice

en: _Layouts
sl: _Razporeditve

en: Keyboard _Preferences
sl: Možnosti _tipkovnice

en: Show _Current Layout
sl: Pokaži trenutni _razpored

en: Media keys
sl: Predstavnostne tipke

en: Media keys plugin
sl: Vstavek predstavnostnih tipk

en: Could not get default terminal. Verify that your default terminal command is set and points to a valid application.
sl: Ni mogoče priklicati privzetega terminala. Preverite, če je ukaz za zagon terminala ustrezno določen.

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
sl: Ni mogoče izvesti ukaza: %s
    Preverite, ali je ukaz veljaven.

en: Bluetooth disabled
sl: Bluetooth je onemogočen

en: Bluetooth enabled
sl: Bluetooth je omogočen

en: Airplane mode enabled
sl: Letalski način je omogočen

en: Airplane mode disabled
sl: Letalski način je onemogočen

en: Mouse
sl: Miška

en: Mouse plugin
sl: Vstavek miške

en: Could not enable mouse accessibility features
sl: Ni mogoče zagnati zmožnosti dostopnosti miške

en: Mouse accessibility requires Mousetweaks to be installed on your system.
sl: Dostopnost miške zahteva namestitev programa Mousetweaks.

en: Mouse Preferences
sl: Možnosti miške

en: Mpris plugin
sl: Vstavek Mpris

en: Module Path
sl: Pot modula

en: path to smartcard PKCS #11 driver
sl: pot do gonilnika pametne kartice PKCS #11

en: received error or hang up from event source
sl: prejeta je bila napaka ali pa je vir dogodka nepričakovano končan

en: NSS security system could not be initialized
sl: Varnostnega sistema NSS ni mogoče začenjati

en: no suitable smartcard driver could be found
sl: ni mogoče najti primernega gonilnika za pametne kartice

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
sl: gonilnika za pametne kartice '%s' ni mogoče naložiti

en: could not watch for incoming card events - %s
sl: ni mogoče nadzorovati prihajajočih dogodkov kartice - %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
sl: med čakanjem na dogodke pametne kartice je prišlo do nepričakovane napake

en: Slot ID
sl: ID reže

en: The slot the card is in
sl: Reža, v kateri je kartica

en: Slot Series
sl: Vrsta reže

en: per-slot card identifier
sl: določilo kartice za vsako režo

en: name
sl: ime

en: Module
sl: Modul

en: smartcard driver
sl: gonilnik pametne kartice

en: Sound
sl: Zvok

en: Typing Break
sl: Premor tipkanja

en: Typing break plugin
sl: Vstavek premora tipkanja

en: Could not switch the monitor configuration
sl: Ni mogoče preklopiti nastavitve zaslona

en: Could not restore the display's configuration
sl: Ni mogoče obnoviti nastavitve zaslona

en: Could not restore the display's configuration from a backup
sl: Ni mogoče obnoviti nastavitve zaslona iz varnostne kopije

en: Does the display look OK?
sl: Ali je slika na zaslonu videti v redu?

en: _Restore Previous Configuration
sl: _Obnovi predhodno nastavitev

en: _Keep This Configuration
sl: _Ohrani to nastavitev

en: The selected configuration for displays could not be applied
sl: Izbrane nastavitve za zaslone ni mogoče uveljaviti

en: Could not refresh the screen information: %s
sl: Podrobnosti zaslona ni mogoče osvežiti: %s

en: Trying to switch the monitor configuration anyway.
sl: Poskus preklopa nastavitve zaslona.

en: Rotation not supported
sl: Vrtenje ni podprto

en: Could not save monitor configuration
sl: Nastavitve zaslona ni mogoče shraniti.

en: Normal
sl: Običajno

en: Left
sl: Levo

en: Right
sl: Desno

en: Upside Down
sl: Zgoraj navzdol

en: Turn this monitor off
sl: Izključi ta monitor

en: Turn this monitor on
sl: Vključi ta zaslon

en: Mirror same output to all monitors and turn them on
sl: Zrcali enak izhod na vseh zaslonih in jih vklopi

en: _Configure Display Settings…
sl: _Nastavitve zaslona ...

en: Open the display configuration dialog (all settings)
sl: Odprite pogovorno okno zaslona (vse nastavitve)

en: Configure display settings
sl: Nastavitve zaslona

en: Could not apply the stored configuration for monitors
sl: Shranjenih nastavitev za zaslone ni mogoče uveljaviti.

en: Set up screen size and rotation settings
sl: Nastavitev velikosti in obračanja zaslona

en: Cannot determine user's home directory
sl: Ni mogoče določiti uporabnikove domače mape

en: X Resource Database
sl: Podatkovna zbirka virov X

en: Manage the X resource database
sl: Upravljanje s podatkovno zbirko virov X

en: X Settings
sl: Nastavitve strežnika X

en: Manage X Settings
sl: Nastavitev strežnika X
