mate-settings-daemon 1.26.0 - en to sq translation catalogue (65 entries)

en: Accessibility
sq: Përdorshmëria

en: possible values are "on", "off", and "custom".
sq: Vlerat e mundëshme janë "on", "off", dhe "custom".

en: Keyboard Bell Custom Filename
sq: Emri i file të personalizuar të ziles së tastierës

en: File name of the bell sound to be played.
sq: Emri file i tingullit akustik që duhet riprodhuar.

en: Remember NumLock state
sq: Kujto gjëndjen e NumLock

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
sq: Nëse vendoset në 'true', MATE do të memorizojë gjëndjen e LED të NumLock midis seancave.

en: Mouse button orientation
sq: Orientimi i pulsantëve të mouse

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
sq: Ndryshon pulsantët majtas dhe djathtas për mëngjarashët.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
sq: Shumëzues i shpejtimit për lëvizjet e mouse. Vendose në -1 për të përdorur preferimet e sistemit.

en: Motion Threshold
sq: Kufiri i lëvizjes

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
sq: Numri i pixels me të cilin duhet lëvizur kursori i mouse përpara se të aktivohet lëvizja e përshpejtuar e tij. Vendose në -1 për të përdorurpreferimet e sistemit.

en: Drag Threshold
sq: Kufiri i zvarritjes

en: Distance before a drag is started.
sq: Distanca para se të fillohet një zvarritje.

en: Double Click Time
sq: Koha e dopjo klik-imit

en: Length of a double click.
sq: Kohëzgjatja e dopio klik.

en: Locate Pointer
sq: Gjej kursorin

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
sq: Vë në dukje pozicionin aktual të kursorit kur pulsanti Control shtypet dhe rilëshohet.

en: Cursor theme
sq: Tema e kursorit

en: Cursor size
sq: Madhësia e kursorit

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
sq: Madhësia e kursorit, përcaktuar nga cursor_theme.

en: Volume step
sq: Shkalla për ndryshimin e volumit

en: Volume step as percentage of volume.
sq: Hapi për ndryshimin e zërit si përqindje e volumit.

en: Volume mute
sq: Pa zë

en: Volume down
sq: Ul zërin

en: Volume up
sq: Ngre zërin

en: Log out
sq: Përfundo seancën

en: Eject
sq: Nxirr jashtë

en: Home folder
sq: Kartela personale

en: Search
sq: Kërko

en: Lock screen
sq: Blloko ekranin

en: Launch help browser
sq: Lësho shfletuesin e ndihmës

en: Launch web browser
sq: Lësho shfletuesin web

en: Play (or play/pause)
sq: Luaj (ose luaj/pusho)

en: Enable debugging code
sq: Aktivo kodin e debug

en: Don't become a daemon
sq: Mos u kthe në deamon

en: There was an error displaying help: %s
sq: U verifikua një gabim gjatë shfaqjes së ndihmës: %s

en: Do you want to activate Slow Keys?
sq: Aktivizon ngadalsimin e tasteve?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
sq: Çaktivon ngadalsimin e tasteve?

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sq: Është mbajtur i shtypur për 8 sekonda tasti Shift.  Ky veprim është shtegu për funksionin e ngadalsimit të tasteve, që ndryshon funksionimin aktual të tastierës.

en: Do_n't activate
sq: Mo_s aktivizo

en: Do_n't deactivate
sq: Mo_s çaktivizo

en: _Activate
sq: _Aktivo

en: _Deactivate
sq: Ç_aktivo

en: Slow Keys Alert
sq: Paralajmërim ngadalsimi i tasteve

en: Do you want to activate Sticky Keys?
sq: Aktivon qendrimin e tasteve?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
sq: Çaktivon qendrimin e tasteve?

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sq: Është shtypur 5 herë rresht tasti Shift.  Ky veprim është shtegu për funksionin e qendrimit të tasteve, që ndryshon funksionimin aktual të tastierës.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sq: Janë shtypur njëkohësisht dy taste, apo është shtypur tasti·Shift·5·herë· rradhazi.··Kjo·çaktivon funksionin e qendrimit të tasteve, që ndryshon funksionimin aktual të tastierës.

en: Sticky Keys Alert
sq: Paralajmërim qendrimi i tasteve

en: Background
sq: Sfondi

en: Empty Trash
sq: Zbraz koshin

en: Removing: %s
sq: Fshi: %s

en: Empty all of the items from the trash?
sq: Ta zbraz koshin nga të gjithë elementët?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
sq: Nëse e zbraz koshin, të gjithë elementët do humbasin përfundimisht. Të lutem vër re që mundesh gjithashtu ti fshish veças.

en: _Empty Trash
sq: _Zbraz Koshin

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
sq: Gabim në përpjekjen për të ekzekutuar (%s)
    që shoqërohet me tastin (%s)

en: Keyboard
sq: tastierë

en: Mouse Preferences
sq: Preferimet e mouse

en: Sound
sq: Zëri

en: Typing Break
sq: Pushim gjatë shkrimit

en: Normal
sq: Mesatar

en: Left
sq: Majtas

en: Right
sq: Djathtas

en: Upside Down
sq: Sipër poshtë

en: Cannot determine user's home directory
sq: I pamundur përcaktimi i directory shtëpi të përdoruesit
