mate-settings-daemon 1.26.0 - en to ug translation catalogue (23 entries)

en: Accessibility
ug: قوشۇمچە ئىقتىدار

en: Hinting
ug: مىكرو تەڭشەك

en: Locate Pointer
ug: ئىسترېلكا ئورنى

en: Log out
ug: تىزىمدىن چىق

en: Search
ug: ئىزدە

en: Enable debugging code
ug: سازلاش كودىنى قوزغات

en: There was an error displaying help: %s
ug: ياردەم كۆرسىتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: _Activate
ug: ئاكتىپلاشتۇر(_A)

en: _Deactivate
ug: ئۈز(_D)

en: Background
ug: تەگلىك

en: Empty Trash
ug: ئەخلەتخانانى بوشات

en: Ignore
ug: پەرۋا قىلما

en: Empty all of the items from the trash?
ug: ئەخلەتخانا تازىلامسىز؟

en: _Empty Trash
ug: ئەخلەتخانا تازىلا(_E)

en: Keyboard
ug: ھەرپ تاختا

en: Mouse
ug: چاشقىنەك

en: Mouse Preferences
ug: چاشقىنەك مايىللىقى

en: Sound
ug: ئاۋاز

en: Typing Break
ug: كىرگۈزۈشنى ئۈزۈش

en: Normal
ug: نورمال

en: Left
ug: سول

en: Right
ug: ئوڭ

en: Upside Down
ug: دۈم (تەتۈر)
