mate-system-monitor 1.26.0 - en to af translation catalogue (45 entries)

en: System Monitor
af: Stelselmonitor

en: Device
af: Toestel

en: Type
af: Tipe

en: Title
af: Titel

en: Received invalid color data
af: Het ongeldige kleurdata ontvang

en: _Edit
af: R_edigeer

en: _View
af: _Bekyk

en: _Help
af: _Hulp

en: _Quit
af: _Verlaat

en: Quit the program
af: Verlaat die program

en: _Preferences
af: _Voorkeure

en: Configure the application
af: Stel die toepassing op

en: _Refresh
af: Ve_rfris

en: _Properties
af: _Eienskappe

en: _Contents
af: _Inhoud

en: Open the manual
af: Open die handleiding

en: _About
af: _Aangaande

en: About this application
af: Aangaande dié toepassing

en: Normal
af: Normaal

en: Custom
af: Pasgemaak

en: Memory
af: Geheue

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
af: Stelsel

en: Error
af: Fout

en: Filename
af: Lêernaam

en: _Name contains:
af: _Naam bevat:

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
af: Maak _skoon

en: S_earch results:
af: S_oekresultate:

en: file
af: lêer

en: unknown type
af: onbekende tipe

en: Open Files
af: Open lêers

en: System Monitor Preferences
af: Stelselmonitor-voorkeure

en: Behavior
af: Gedrag

en: Icon
af: Ikoon

en: User
af: Gebruiker

en: Command Line
af: Opdraglyn

en: Owner
af: Eienaar

en: Priority
af: Prioriteit

en: N/A
af: NVT

en: Unknown
af: Onbekend

note: hardware section
en: Hardware
af: Hardeware

en: Today %l:%M %p
af: Vandag %k:%M

en: Yesterday %l:%M %p
af: Gister %k:%M

en: %a %l:%M %p
af: %a %k:%M

en: %b %d %l:%M %p
af: %d %b %k:%M

en: %b %d %Y
af: %d %b %Y
