mate-system-monitor 1.26.0 - en to ast translation catalogue (273 entries)

en: MATE System Monitor
ast: Monitor del sistema de MATE

en: A Process and resource monitor for MATE Desktop
ast: Un monitor de procesos y recursos pa MATE

en: System Monitor
ast: Monitor del Sistema

en: View current processes and monitor system state
ast: Ver los procesos actuales y monitorizar l'estáu'l sistema

en: Kill process
ast: Matar procesu

en: Privileges are required to control other users' processes
ast: Ríquense privilexos pa remanar los procesos d'otro usuarios

en: Renice process
ast: Reaniciar procesu

en: Privileges are required to change the priority of processes
ast: Ríquense privilexos pa camudar la propiedá de los procesos

en: Show the System tab
ast: Amosar la llingüeta de sistema

en: Show the Processes tab
ast: Amosar la llingüeta Procesos

en: Show the Resources tab
ast: Amosar la llingüeta Recursos

en: Show the File Systems tab
ast: Amosar la llingüeta Sistemes de ficheros

en: Device
ast: Preséu

en: Directory
ast: Direutoriu

en: Type
ast: Triba

en: Free
ast: Llibre

en: Available
ast: Disponible

en: Used
ast: Usada

en: Fraction
ast: Fraición

note: TRANSLATORS: description of the pie color picker's (mem, swap) filled percentage property
en: Percentage full for pie color pickers
ast: Porcentaxe completu pa los seleutores de color de la tarta

en: Title
ast: Títulu

en: The title of the color selection dialog
ast: El títulu del diálogu d'esbilla de color

en: Pick a Color
ast: Escueyi un color

en: Current Color
ast: Color actual

en: The selected color
ast: El color esbilláu

en: Type of color picker
ast: Triba de seleutor de color

en: Received invalid color data
ast: Recibió datos de color non válidos

en: Click to set graph colors
ast: Primi pa definir los colores de la gráfica

en: _Edit
ast: _Editar

en: _View
ast: _Ver

en: _Help
ast: _Ayuda

en: Search for _Open Files
ast: Guetar ficheros _abiertos

en: Search for open files
ast: Guetar ficheros abiertos

en: _Quit
ast: _Colar

en: Quit the program
ast: Colar del programa

en: _Stop Process
ast: _Parar procesu

en: Stop process
ast: Parar procesu

en: _Continue Process
ast: _Continuar procesu

en: Continue process if stopped
ast: Continuar el procesu si ta deteníu

en: Force process to finish normally
ast: Forciar al procesu a finar normalmente

en: Force process to finish immediately
ast: Forciar al procesu a finar darréu

en: _Change Priority
ast: _Camudar prioridá

en: Change the order of priority of process
ast: Camuda l'orde de prioridá de procesu

en: _Preferences
ast: _Preferencies

en: Configure the application
ast: Configurar el programa

en: _Refresh
ast: _Refrescar

en: Refresh the process list
ast: Refrescar la llista de procesos

en: _Memory Maps
ast: _Mapes de memoria

en: Open the memory maps associated with a process
ast: Abrir los mapes de memoria asociaos con un procesu

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is no verb here
en: Open _Files
ast: Abrir _ficheros

en: View the files opened by a process
ast: Ver los ficheros abiertos por un procesu

en: _Properties
ast: _Propiedaes

en: View additional information about a process
ast: Ver información adicional sobre un procesu

en: _Contents
ast: _Índiz

en: Open the manual
ast: Abrir el manual

en: _About
ast: _Tocante a

en: About this application
ast: Tocante a esti programa

en: Show parent/child relationship between processes
ast: Amosar les rellaciones d'ascendencia ente los procesos

en: _Active Processes
ast: Procesos _activos

en: Show active processes
ast: Amosar procesos activos

en: A_ll Processes
ast: _Tolos procesos

en: Show all processes
ast: Amosar tolos procesos

en: M_y Processes
ast: _Los mios procesos

en: Show only user-owned processes
ast: Amosar namái los procesos pertenecientes al usuariu

en: Very High
ast: Mui alta

en: Set process priority to very high
ast: Afitar la prioridá del procesu a mui alta

en: High
ast: Alta

en: Set process priority to high
ast: Afitar la prioridá del procesu a alta

en: Set process priority to normal
ast: Afitar la prioridá del procesu a normal

en: Low
ast: Baxa

en: Set process priority to low
ast: Afitar la prioridá del procesu a baxa

en: Very Low
ast: Mui baxa

en: Set process priority to very low
ast: Afitar la prioridá del procesu a mui baxa

en: Custom
ast: Personalizar

en: Set process priority manually
ast: Afitar la prioridá del procesu manualmente

en: End _Process
ast: _Finar procesu

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for '%s'
ast: Picar un color de «%s»

en: CPU History
ast: Historia de la CPU

en: CPU%d
ast: CPU %d

en: Memory and Swap History
ast: Historia de memoria ya intercambéu

en: Memory
ast: Memoria

en: Swap
ast: Intercambéu

en: Network History
ast: Historia de la rede

en: Receiving
ast: Recibiendo

en: Total Received
ast: Total recibíu

en: Sending
ast: Unviando

en: Total Sent
ast: Total unviáu

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
ast: Sistema

en: Processes
ast: Procesos

en: Resources
ast: Recursos

en: File Systems
ast: Sistemes de ficheros

en: not available
ast: non disponible

note: xgettext: 540MiB (53 %) of 1.0 GiB
en: %s (%.1f%%) of %s
ast: %s (%.1f%%) de %s

en: Error
ast: Fallu

en: '%s' is not a valid Perl regular expression.
ast: «%s» nun ye una espresión regular de Perl válida.

en: Process
ast: Procesu

en: Filename
ast: Nome de ficheru

note: gtk_window_set_modal(GTK_WINDOW(dialog), TRUE);
en: Search for Open Files
ast: Gueta de ficheros abiertos

en: _Name contains:
ast: El _nome contién:

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
ast: _Llimpiar

en: Case insensitive matching
ast: Coincidencia insensible a capitalización

en: S_earch results:
ast: Resultaos de la _gueta:

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
ast: Aniciu MV

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
ast: Fin MV

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
ast: Tamañu MV

en: Flags
ast: Banderes

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
ast: Desplazamientu MV

note: xgettext: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private clean
ast: Priváu llimpiu

note: xgettext: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private dirty
ast: Priváu suciu

note: xgettext: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared clean
ast: Compartíu llimpiu

note: xgettext: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared dirty
ast: Compartíu suciu

en: Memory Maps
ast: Mapes de memoria

en: _Memory maps for process "%s" (PID %u):
ast: Mapes de _memoria pal procesu «%s» (PID %u):

en: file
ast: ficheru

en: pipe
ast: cauce

en: IPv6 network connection
ast: Conexón de rede IPv6

en: IPv4 network connection
ast: Conexón de rede IPv4

en: local socket
ast: socket llocal

en: unknown type
ast: tipu desconocíu

note: Translators: "FD" here means "File Descriptor". Please use a very short translation if possible, and at most 2-3 characters for it to be able to fit in the UI.
en: FD
ast: DF

en: Object
ast: Oxetu

en: Open Files
ast: Ficheros abiertos

en: _Files opened by process "%s" (PID %u):
ast: _Ficheros abiertos pol procesu «%s» (PID %u):

en: Main window size and position in the form (width, height, xpos, ypos)
ast: Tamañu y posición de la ventana principal en formatu (anchor, altor, posX, posY)

en: If TRUE, main window will open maximized, and saved size and position values are ignored.
ast: Si ye braero, la ventana principal permanecerá maximizada, y los valores de tamañu y posición van inorase.

en: Show process dependencies in tree form
ast: Amosar les dependencies del procesu en forma d'árbol

en: Solaris mode for CPU percentage
ast: Mou Solaris pal porcentax de CPU

en: If TRUE, system-monitor operates in 'Solaris mode' where a task's CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in 'Irix mode'.
ast: Si ye braero, el monitor del sistema opera nel «Mou Solaris» au l'usu de CPU d'una xera divídese ente'l númberu total de CPU. D'otramiente, opera nel «Mou Irix».

en: Enable/Disable smooth refresh
ast: Activar/Desactivar refrescu nidiu

en: Show warning dialog when killing processes
ast: Amosar un diálogu d'alvertencia al matar procesos

en: Time in milliseconds between updates of the process view
ast: Tiempu en milisegundos ente los anovamientos de la vista de procesos

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
ast: Tiempu en milisegundos ente los anovamientos de les gráfiques

en: Whether information about all file systems should be displayed
ast: Conseña si hai d'amosar información tocante a tolos sistemes de ficheros

en: Whether to display information about all file systems (including types like 'autofs' and 'procfs'). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
ast: Conseña si hai d'amosar información tocante a tolos sistemes de ficheros (incluyendo tipos como «autofs» y «procfs»). Pue ser útil pa obtener una llista de tolos sistemes de ficheros montaos anguaño.

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
ast: Tiempu en milisegundos ente los anovamientos de la llista de preseos

en: Determines which processes to show by default. 0 is All, 1 is user, and 2 is active
ast: Determina qué procesos s'amosarán por defeutu. 0 ye toos, 1 ye usuariu, y 2 ye activu

en: Saves the currently viewed tab
ast: Guarda la llingüeta actual vista

en: 0 for the System Info, 1 for the processes list, 2 for the resources and 3 for the disks list
ast: 0 pa la Información del Sistema, 1 pa la llista de procesos, 2 pa los recursos y 3 pa la llista de discos

en: Default graph CPU color
ast: Color predetermináu de la gráfica de la CPU

en: Default graph cpu color
ast: Color predetermináu de la gráfica de la cpu

en: Default graph memory color
ast: Color predetermináu de la gráfica de memoria

en: Default graph swap color
ast: Color predetermináu del gráficu d'intercambéu

en: Default graph incoming network traffic color
ast: Color predetermináu de la gráfica de tráficu entrante

en: Default graph outgoing network traffic color
ast: Color predetermináu de la gráfica de tráficu saliente

en: Show network traffic in bits
ast: Amosar el tráficu de la rede en bits

en: Process view sort column
ast: Columna d'ordenación de la vista de procesos

en: Process view columns order
ast: Orde de les columnes de la vista de procesos

en: Process view sort order
ast: Orde de colocación de la vista de procesos

en: Width of process 'Name' column
ast: Anchor de columna del procesu 'Nome'

en: Show process 'Name' column on startup
ast: Amuesa la columna del procesu 'Nome' al aniciu

en: Width of process 'User' column
ast: Anchor de columna del procesu 'Usuariu'

en: Show process 'User' column on startup
ast: Amuesa la columna del procesu 'Usuariu' al aniciu

en: Width of process 'Status' column
ast: Anchor de columna del procesu 'Estáu'

en: Show process 'Status' column on startup
ast: Amuesa la columna del procesu 'Estáu' al aniciu

en: Width of process 'Virtual Memory' column
ast: Anchor de columna del procesu 'Memoria virtual'

en: Show process 'Virtual Memory' column on startup
ast: Amuesa la columna del procesu 'Memoria virtual' al aniciu

en: Width of process 'Resident Memory' column
ast: Anchor de columna del procesu 'Memoria llocal'

en: Show process 'Resident Memory' column on startup
ast: Amuesa la columna del procesu 'Memoria llocal' al aniciu

en: Width of process 'Writable Memory' column
ast: Anchor de columna del procesu 'Memoria escribible'

en: Show process 'Writable Memory' column on startup
ast: Amuesa la columna del procesu 'Memoria escribible' al aniciu

en: Width of process 'Shared Memory' column
ast: Anchor de columna del procesu 'Memoria compartida'

en: Show process 'Shared Memory' column on startup
ast: Amuesa la columna del procesu 'Memoria compartida' al aniciu

en: Width of process 'X Server Memory' column
ast: Anchor de columna del procesu 'Memoria X Server'

en: Show process 'X Server Memory' column on startup
ast: Amuesa la columna del procesu 'Memoria X Server' al aniciu

en: Width of process '% CPU' column
ast: Anchor de columna del procesu '% CPU'

en: Show process '% CPU' column on startup
ast: Amuesa la columna del procesu '% CPU' al aniciu

en: Width of process 'CPU Time' column
ast: Anchor de columna del procesu 'CPU Time'

en: Show process 'CPU Time' column on startup
ast: Amuesa la columna del procesu 'CPU Time' al aniciu

en: Width of process 'Started' column
ast: Anchor de columna del procesu 'Aniciáu'

en: Show process 'Started' column on startup
ast: Amuesa la columna del procesu 'Aniciáu' al aniciu

en: Width of process 'Nice' column
ast: Anchor de columna del procesu 'Nice'

en: Show process 'Nice' column on startup
ast: Amuesa la columna del procesu 'Nice' al aniciu

en: Width of process 'ID' column
ast: Anchor de columna del procesu 'ID'

en: Show process 'ID' column on startup
ast: Amuesa la columna del procesu 'ID' al aniciu

en: Width of process 'Security Context' column
ast: Anchor de columna del procesu 'Contestu de seguranza'

en: Show process 'Security Context' column on startup
ast: Amuesa la columna del procesu 'Contestu de seguranza' al aniciu

en: Width of process 'Command Line' column
ast: Anchor de columna del procesu 'Llinia de comandos'

en: Show process 'Command Line' column on startup
ast: Amuesa la columna del procesu 'Llinia de comandos' al aniciu

en: Width of process 'Memory' column
ast: Anchor de columna del procesu 'Memoria'

en: Show process 'Memory' column on startup
ast: Amuesa la columna del procesu 'Memoria' al aniciu

en: Width of process 'Waiting Channel' column
ast: Anchor de la columna «Canal n'espera» del procesu

en: Show process 'Waiting Channel' column on startup
ast: Amosar la columna «Canal n'espera» del procesu nel aniciu

en: Width of process 'Control Group' column
ast: Anchor de columna del procesu 'Grupu de control'

en: Show process 'Control Group' column on startup
ast: Amuesa la columna del procesu 'Grupu de control' al aniciu

en: Width of process 'Unit' column
ast: Anchor de columna del procesu 'Unidá'

en: Show process 'Unit' column on startup
ast: Amuesa la columna del procesu 'Unidá' al aniciu

en: Width of process 'Session' column
ast: Anchor de columna del procesu 'Sesión'

en: Show process 'Session' column on startup
ast: Amuesa la columna del procesu 'Sesión' al aniciu

en: Width of process 'Seat' column
ast: Anchor de columna del procesu 'Estáu'

en: Show process 'Seat' column on startup
ast: Amuesa la columna del procesu 'Estáu' al aniciu

en: Width of process 'Owner' column
ast: Anchor de columna del procesu 'Propietariu'

en: Show process 'Owner' column on startup
ast: Amuesa la columna del procesu 'Propietariu' al aniciu

en: Disk view sort column
ast: Columna d'ordenación de vista de discu

en: Disk view sort order
ast: Orde d'allugamientu de la vista de discu

en: Disk view columns order
ast: Orde de les columnes de la vista de discu

en: Width of disk view 'Device' column
ast: Anchor de columna de la vista de discu 'Preséu'

en: Show disk view 'Device' column on startup
ast: Amuesa la columna de vista de discu 'Preséu' al aniciu

en: Width of disk view 'Directory' column
ast: Anchor de columna de la vista de discu 'Direutoriu'

en: Show disk view 'Directory' column on startup
ast: Amuesa la columna de vista de discu 'Direutoriu' al aniciu

en: Width of disk view 'Type' column
ast: Anchor de columna de la vista de discu 'Tipu'

en: Show disk view 'Type' column on startup
ast: Amuesa la columna de vista de discu 'Tipu' al aniciu

en: Width of disk view 'Total' column
ast: Anchor de columna de la vista de discu 'Total'

en: Show disk view 'Total' column on startup
ast: Amuesa la columna de vista de discu 'Total' al aniciu

en: Width of disk view 'Free' column
ast: Anchor de columna de la vista de discu 'Llibre'

en: Show disk view 'Free' column on startup
ast: Amuesa la columna de vista de discu 'Llibre' al aniciu

en: Width of disk view 'Available' column
ast: Anchor de columna de la vista de discu 'Disponible'

en: Show disk view 'Available' column on startup
ast: Amuesa la columna de vista de discu 'Disponible' al aniciu

en: Width of disk view 'Used' column
ast: Anchor de columna de la vista de discu 'Usáu'

en: Show disk view 'Used' column on startup
ast: Amuesa la columna de vista de discu 'Usáu' al aniciu

en: Memory map sort column
ast: Columna d'ordenación de la vista de mapa de memoria

en: Memory map sort order
ast: Orde d'allugamientu del mapa de memoria

en: Open files sort column
ast: Columna d'ordenación de ficheros

en: Open files sort order
ast: Orde d'allugamientu de ficheros abiertos

en: System Monitor Preferences
ast: Preferencies del monitor del sistema

en: Behavior
ast: Comportamientu

en: _Update interval in seconds:
ast: Intervalu d'anovamient_u en segundos:

en: Enable _smooth refresh
ast: Activar _refrescu nidiu

en: Alert before ending or _killing processes
ast: Sollertar enantes de finar o _matar procesos

en: Information Fields
ast: Campos d'información

en: Process i_nformation shown in list:
ast: Información de los procesos _amosaos na llista:

en: Graphs
ast: Gráficos

en: Show _all file systems
ast: Amosar _tolos sistemes de ficheros

en: File system i_nformation shown in list:
ast: _Información de los procesos amosaos na llista:

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
ast: Nun pue camudase la prioridá del procesu con pid %d a %d.
    %s

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
ast: Nun pue matase'l procesu con pid %d cola señal %d.
    %s

note: xgettext: secondary alert message
en: Killing a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be killed.
ast: Matar un procesu pue destruir datos, frañar la sesión de trabayu o crear un riesgu de seguranza. Namái tendríen de matase los procesos que nun respuendan.

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be ended.
ast: Finar un procesu pue destruir datos, frañar la sesión de trabayu o crear un riesgu de seguranza. Namái tendríen de matase los procesos que nun respuendan.

en: (%s Priority)
ast: (Prioridá %s)

en: Change Priority of Process “%s” (PID: %u)
ast: Camudar la prioridá del procesu "%s" (PID: %u)

en: Change _Priority
ast: Camudar _prioridá

en: _Nice value:
ast: _Valor apropiáu:

en: Note:
ast: Nota:

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
ast: La prioridá d'un procesu vien dau pol so valor apropiáu. Un valor apropiáu baxu, correspuéndese a una prioridá más alta.

en: Icon
ast: Iconu

en: Process Name
ast: Nome del procesu

en: User
ast: Usuariu

en: Status
ast: Estáu

en: Virtual Memory
ast: Memoria virtual

en: Resident Memory
ast: Memoria residente

en: Writable Memory
ast: Memoria escribible

en: Shared Memory
ast: Memoria compartía

en: X Server Memory
ast: Memoria del sirvidor X

en: CPU Time
ast: Tiempu de CPU

en: Started
ast: Aniciáu

en: Security Context
ast: Contestu de seguridá

en: Command Line
ast: Llinia de Comandu

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
ast: Canal n'espera

en: Control Group
ast: Grupu de control

en: Unit
ast: Unidá

en: Session
ast: Sesión

note: TRANSLATORS: Seat = i.e. the physical seat the session of the process belongs to, only for multi-seat environments. See http://en.wikipedia.org/wiki/Multiseat_configuration
en: Seat
ast: Estáu

en: Owner
ast: Propietariu

en: Priority
ast: Prioridá

en: Load averages for the last 1, 5, 15 minutes: %0.2f, %0.2f, %0.2f
ast: Carga media pa los caberos 1, 5 y 15 minutos: %0.2f, %0.2f, %0.2f

en: Process Properties
ast: Propiedaes del procesu

en: Properties of process "%s" (PID %u):
ast: Propiedaes del procesu «%s» (PID %u):

note: Translators: The first string parameter is release version (codename), * the second one is the architecture, 32 or 64-bit
en: Release %s %s
ast: Versión %s de %s

note: Translators: The string parameter is release version (codename)
en: Release %s
ast: Versión %s

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Kernel %s
ast: Nucleu %s

en: Memory:
ast: Memoria:

en: Processor:
ast: Procesador:

note: disk space section
en: System Status
ast: Estáu del sistema

en: Available disk space:
ast: Espaciu disponible en discu:

en: Today %l:%M %p
ast: Güei %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
ast: Ayeri %l:%M %p

en: %b %d %l:%M %p
ast: %d %b %l:%M %p

en: %b %d %Y
ast: %d %b %Y

en: Running
ast: Executando

en: Stopped
ast: Paráu

en: Uninterruptible
ast: Ininterrumpible

en: Sleeping
ast: Durmiendo

note: xgettext: weeks, days
en: %uw%ud
ast: %us%ud
