mate-system-monitor 1.26.0 - en to be translation catalogue (274 entries)

en: MATE System Monitor
be: Сістэмны назіральнік MATE

en: A Process and resource monitor for MATE Desktop
be: Назіральнік працэсаў і рэсурсаў асяроддзя MATE

en: System Monitor
be: Сістэмны назіральнік

en: View current processes and monitor system state
be: Паказвае актыўныя працэсы і назірае за станам сістэмы

en: Show the System tab
be: Паказваць картку Сістэма

en: Show the Processes tab
be: Паказваць картку Працэсы

en: Show the Resources tab
be: Паказваць картку Рэсурсы

en: Show the File Systems tab
be: Паказваць картку Файлавыя Сістэмы

en: Device
be: Прылада

en: Directory
be: Каталог

en: Type
be: Тып

en: Total
be: Агулам

en: Free
be: Вольна

en: Available
be: Даступна

en: Used
be: Выкарыстана

en: Fraction
be: Частка

note: TRANSLATORS: description of the pie color picker's (mem, swap) filled percentage property
en: Percentage full for pie color pickers
be: Доля запаўнення для палос выбару колера

en: Title
be: Загаловак

en: The title of the color selection dialog
be: Загаловак акна выбару колера

en: Pick a Color
be: Выбраць колер

en: Current Color
be: Дзейны колер

en: The selected color
be: Выбраны колер

en: Type of color picker
be: Тып выбарніка колеру

en: Received invalid color data
be: Атрыманы нядзейсныя даныя пра колер

en: Click to set graph colors
be: Пстрыкніце для змены колераў графіка

note: xgettext: noun, top level menu. "File" did not make sense for system-monitor
en: _Monitor
be: _Назіральнік

en: _Edit
be: _Змяніць

en: _View
be: _Выгляд

en: _Help
be: _Даведка

en: Search for _Open Files
be: Шукаць _адкрытыя файлы

en: Search for open files
be: Шукаць адкрытыя файлы

en: _Quit
be: _Выйсці

en: Quit the program
be: Выйсці з праграмы

en: _Stop Process
be: _Спыніць працэс

en: Stop process
be: Спыніць працэс

en: _Continue Process
be: _Працягнуць працэс

en: Continue process if stopped
be: Працягнуць працэс, калі прыпынены

en: Force process to finish normally
be: Карэктна скончыць працэс

en: Force process to finish immediately
be: Завяршыць працэс неадкладна

en: _Change Priority
be: _Змяніць прыярытэт

en: Change the order of priority of process
be: Змяніць прыярытэт працэса

en: _Preferences
be: _Настáўленні

en: Configure the application
be: Наставіць праграму

en: _Refresh
be: _Абнавіць

en: Refresh the process list
be: Абнавіць спіс працэсаў

en: _Memory Maps
be: _Мапы памяці

en: Open the memory maps associated with a process
be: Адкрываць мапы памяці, звязаныя з працэсам

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is no verb here
en: Open _Files
be: Адкрытыя _файлы

en: View the files opened by a process
be: Праглядзець файлы, адкрытыя працэсам

en: _Properties
be: _Уласцівасці

en: View additional information about a process
be: Паглядзець дадатковую інфармацыю пра працэс

en: _Contents
be: _Змесціва

en: Open the manual
be: Адкрыць даведку

en: _About
be: _Пра аплет

en: About this application
be: Пра праграму

en: _Dependencies
be: _Залежнасці

en: Show parent/child relationship between processes
be: Паказваць іерархічныя залежнасці працэсаў

en: _Active Processes
be: _Актыўныя працэсы

en: Show active processes
be: Паказваць спіс актыўных працэсаў

en: A_ll Processes
be: _Усе працэсы

en: Show all processes
be: Паказваць усе працэсы

en: M_y Processes
be: _Мае працэсы

en: Show only user-owned processes
be: Паказаць толькі працэсы карыстальніка

en: Very High
be: Вельмі высокі

en: Set process priority to very high
be: Зрабіць прыярытэт працэса вельмі высокім

en: High
be: Высокі

en: Set process priority to high
be: Зрабіць прыярытэт працэса высокім

en: Normal
be: Звычайны

en: Set process priority to normal
be: Зрабіць прыярытэт працэса нармальным

en: Low
be: Нізкі

en: Set process priority to low
be: Зрабіць прыярытэт нізкім

en: Very Low
be: Вельмі нізкі

en: Set process priority to very low
be: Зрабіць прыярытэт працэса вельмі нізкім

en: Custom
be: Іншы

en: Set process priority manually
be: Задаць прыярытэт працэса ўласнаручна

en: End _Process
be: Ск_ончыць працэс

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for '%s'
be: Выбраць колер для '%s'

en: CPU History
be: Гісторыя выкарыстання ЦП

en: CPU%d
be: ЦП%d

en: Memory and Swap History
be: Гісторыя выкарыстання памяці і прасторы swap

en: Memory
be: Памяць

en: Network History
be: Гісторыя сеціва

en: Receiving
be: Атрыманне

en: Total Received
be: Прынята агулам

en: Sending
be: Адсыланне

en: Total Sent
be: Адаслана агулам

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
be: Сістэма

en: Processes
be: Працэсы

en: Resources
be: Рэсурсы

en: File Systems
be: Файлавыя сістэмы

en: not available
be: не даступна

note: xgettext: 540MiB (53 %) of 1.0 GiB
en: %s (%.1f%%) of %s
be: %s (%.1f%%) з %s

en: %s/s
be: %s/с

en: Error
be: Памылка

en: '%s' is not a valid Perl regular expression.
be: '%s' не ёсць дзейсным рэгулярным выразам Perl.

en: Process
be: Працэс

en: Filename
be: Назва файла

note: gtk_window_set_modal(GTK_WINDOW(dialog), TRUE);
en: Search for Open Files
be: Пошук адкрытых файлаў

en: _Name contains:
be: _Назва змяшчае:

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
be: А_чысціць

en: Case insensitive matching
be: Не ўлічваць рэгістр

en: S_earch results:
be: _Вынікі пошуку:

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
be: Пачатак VM

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
be: Канец VM

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
be: Памер VM

en: Flags
be: Сцяжкі

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
be: VM зрух

note: xgettext: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private clean
be: Прыватная чыстая

note: xgettext: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private dirty
be: Прыватная выкарыстаная

note: xgettext: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared clean
be: Супольная чыстая

note: xgettext: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared dirty
be: Супольная выкарыстаная

en: Memory Maps
be: Мапы памяці

en: _Memory maps for process "%s" (PID %u):
be: _Мапы памяці для працэса «%s» (PID %u):

en: file
be: файл

en: pipe
be: канал

en: IPv6 network connection
be: сеткавае злучэнне IPv6

en: IPv4 network connection
be: сеткавае злучэнне IPv4

en: local socket
be: лакальны сокет

en: unknown type
be: невядомы тып

en: Object
be: Аб'ект

en: Open Files
be: Адкрыць файлы

en: _Files opened by process "%s" (PID %u):
be: Файлы, адкрытыя працэсам «%s» (PID %u):

en: Main window size and position in the form (width, height, xpos, ypos)
be: Памер і пазіцыя галоўнага акна ў выглядзе (шырыня, вышыня, пазіцыя_па_X, пазіцыя_па_Y)

en: If TRUE, main window will open maximized, and saved size and position values are ignored.
be: Калі TRUE, галоўнае акно будзе адкрывацца на ўвесь экран, а захаваныя значэнні памеру і пазіцыі будуць ігнаравацца.

en: Show process dependencies in tree form
be: Паказваць залежнасці працэсаў у выглядзе дрэва

en: Solaris mode for CPU percentage
be: Рэжым Solaris для загрузкі ЦП у адсотках

en: If TRUE, system-monitor operates in 'Solaris mode' where a task's CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in 'Irix mode'.
be: Калі ІСЦІНА, сістэмны назіральнік працуе ў "рэжыме Solaris", пры якім выкарыстанне CPU адной задачай дзеліцца на колькасць CPU. Інакш назіральнік працуе ў "рэжыме Irix".

en: Enable/Disable smooth refresh
be: Уключыць/адключыць мяккае абнаўленне

en: Show warning dialog when killing processes
be: Паказваць акенца папярэджання падчас забіцця працэсаў

en: Time in milliseconds between updates of the process view
be: Час у мілісекундах паміж абнаўленнем прагляду працэсаў

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
be: Час у мілісекундах паміж абнаўленнем графікаў

en: Whether information about all file systems should be displayed
be: Ці трэба паказваць інфармацыю пра ўсе файлавыя сістэмы

en: Whether to display information about all file systems (including types like 'autofs' and 'procfs'). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
be: Ці паказваць інфармацыю пра ўсе файлавыя сістэмы (уключаючы autofs і procfs). Карысна, калі хочацца ўбачыць спіс усіх прымантаваных файлавых сістэм.

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
be: Час у мілісекундах паміж абнаўленнямі спіса прыладаў

en: Determines which processes to show by default. 0 is All, 1 is user, and 2 is active
be: Вызначае, якія працэсы паказваць стандартна. 0 — усе, 1 — карыстальніцкія, 2 — актыўныя

en: Saves the currently viewed tab
be: Захоўвае прагляданую картку

en: 0 for the System Info, 1 for the processes list, 2 for the resources and 3 for the disks list
be: 0 — інфармацыя пра сістэму, 1 — спіс працэсаў, 2 — рэсурсаў, 3 — дыскаў

en: Default graph CPU color
be: Стандартны колер графіка ЦП

en: Default graph cpu color
be: Стандартны колер графіка ЦП

en: Default graph memory color
be: Стандартны колер графіка памяці

en: Default graph swap color
be: Стандартны колер графіка swap

en: Default graph incoming network traffic color
be: Стандартны колер графіка ўваходнага трафіку

en: Default graph outgoing network traffic color
be: Стандартны колер графіка выходнага трафіку

en: Show network traffic in bits
be: Паказваць сеткавы трафік у бітах

en: Process view sort column
be: Слупок сартавання для спісу працэсаў

en: Process view columns order
be: Парадак слупкоў прагляду працэсаў

en: Process view sort order
be: Парадак слупкоў для спісу працэсаў

en: Width of process 'Name' column
be: Шырыня слупка 'Назва' у картцы 'Працэсы'

en: Show process 'Name' column on startup
be: Паказваць слупок 'Назва' у картцы 'Працэсы' падчас запуску

en: Width of process 'User' column
be: Шырыня слупка 'Карыстальнік' у картцы 'Працэсы'

en: Show process 'User' column on startup
be: Паказваць слупок 'Карыстальнік' у картцы 'Працэсы' падчас запуску

en: Width of process 'Status' column
be: Шырыня слупка 'Стан' у картцы 'Працэсы' падчас запуску

en: Show process 'Status' column on startup
be: Паказваць слупок 'Стан' у картцы 'Працэсы' падчас запуску

en: Width of process 'Virtual Memory' column
be: Шырыня слупка 'Віртуальная памяць' у картцы 'Працэсы'

en: Show process 'Virtual Memory' column on startup
be: Паказваць слупок 'Віртуальная памяць' у картцы 'Працэсы' падчас запуску

en: Width of process 'Resident Memory' column
be: Шырыня слупка 'Рэзыдэнтная памяць' у картцы 'Працэсы'

en: Show process 'Resident Memory' column on startup
be: Паказваць слупок 'Рэзыдэнтная памяць' у картцы 'Працэсы' падчас запуску

en: Width of process 'Writable Memory' column
be: Шырыня слупка 'Запісвальная памяць' у картцы 'Працэсы'

en: Show process 'Writable Memory' column on startup
be: Паказваць слупок 'Запісвальная памяць' у картцы 'Працэсы' падчас запуску

en: Width of process 'Shared Memory' column
be: Шырыня слупка 'Супольная памяць' у картцы 'Працэсы'

en: Show process 'Shared Memory' column on startup
be: Паказваць слупок 'Супольная памяць' у картцы 'Працэсы' падчас запуску

en: Width of process 'X Server Memory' column
be: Шырыня слупка 'Памяць X-сервера' у картцы 'Працэсы'

en: Show process 'X Server Memory' column on startup
be: Паказваць слупок 'Памяць X-сервера' у картцы 'Працэсы' падчас запуску

en: Width of process '% CPU' column
be: Шырыня слупка '% ЦП' у картцы 'Працэсы'

en: Show process '% CPU' column on startup
be: Паказваць слупок '% ЦП' у картцы 'Працэсы' падчас запуску

en: Width of process 'CPU Time' column
be: Шырыня слупка 'Час ЦП' у картцы 'Працэсы'

en: Show process 'CPU Time' column on startup
be: Паказваць слупок 'Час ЦП' у картцы 'Працэсы' падчас запуску

en: Width of process 'Started' column
be: Шырыня слупка 'Калі запушчаны' у картцы 'Працэсы'

en: Show process 'Started' column on startup
be: Паказваць слупок 'Калі запушчаны' у картцы 'Працэсы' падчас запуску

en: Width of process 'Nice' column
be: Шырыня слупка 'Nice' у картцы 'Працэсы'

en: Show process 'Nice' column on startup
be: Паказваць слупок 'Nice' у картцы 'Працэсы' падчас запуску

en: Width of process 'ID' column
be: Шырыня слупка 'ID' у картцы 'Працэсы'

en: Show process 'ID' column on startup
be: Паказваць слупок 'ID' у картцы 'Працэсы' падчас запуску

en: Width of process 'Security Context' column
be: Шырыня слупка 'Кантэкст бяспекі' у картцы 'Працэсы'

en: Show process 'Security Context' column on startup
be: Паказваць слупок 'Кантэкст бяспекі' у картцы 'Працэсы' падчас запуску

en: Width of process 'Command Line' column
be: Шырыня слупка 'Загадны радок' у картцы 'Працэсы'

en: Show process 'Command Line' column on startup
be: Паказваць слупок 'Загадны радок' у картцы 'Працэсы' падчас запуску

en: Width of process 'Memory' column
be: Шырыня слупка 'Памяць' у картцы 'Працэсы'

en: Show process 'Memory' column on startup
be: Паказваць слупок 'Памяць' у картцы 'Працэсы' падчас запуску

en: Width of process 'Waiting Channel' column
be: Шырыня слупка 'Чаканне ў ядры' у картцы 'Працэсы'

en: Show process 'Waiting Channel' column on startup
be: Паказваць слупок 'Чаканне ў ядры' у картцы 'Працэсы' падчас запуску

en: Width of process 'Control Group' column
be: Шырыня слупка 'Група кіравання' у картцы 'Працэсы'

en: Show process 'Control Group' column on startup
be: Паказваць слупок 'Група кіравання' у картцы 'Працэсы' падчас запуску

en: Width of process 'Unit' column
be: Шырыня слупка 'Юніт' у картцы 'Працэсы'

en: Show process 'Unit' column on startup
be: Паказваць слупок 'Юніт' у картцы 'Працэсы' падчас запуску

en: Width of process 'Session' column
be: Шырыня слупка 'Сеанс' у картцы 'Працэсы'

en: Show process 'Session' column on startup
be: Паказваць слупок 'Сеанс' у картцы 'Працэсы' падчас запуску

en: Width of process 'Seat' column
be: Шырыня слупка 'Працоўнае месца' у картцы 'Працэсы'

en: Show process 'Seat' column on startup
be: Паказваць слупок 'Працоўнае месца' у картцы 'Працэсы' падчас запуску

en: Width of process 'Owner' column
be: Шырыня слупка 'Уладальнік' у картцы 'Працэсы'

en: Show process 'Owner' column on startup
be: Паказваць слупок 'Уладальнік' у картцы 'Працэсы' падчас запуску

en: Disk view sort column
be: Слупок сартавання прагляду дыска

en: Disk view sort order
be: Парадак сартавання прагляду дыска

en: Disk view columns order
be: Парадак слупкоў прагляду дыска

en: Width of disk view 'Device' column
be: Шырыня слупка 'Прылада' у картцы 'Файлавыя сістэмы'

en: Show disk view 'Device' column on startup
be: Паказваць слупок 'Прылада' у картцы 'Файлавыя сістэмы' падчас запуску

en: Width of disk view 'Directory' column
be: Шырыня слупка 'Каталог' у картцы 'Файлавыя сістэмы'

en: Show disk view 'Directory' column on startup
be: Паказваць слупок 'Каталог' у картцы 'Файлавыя сістэмы' падчас запуску

en: Width of disk view 'Type' column
be: Шырыня слупка 'Тып' у картцы 'Файлавыя сістэмы'

en: Show disk view 'Type' column on startup
be: Паказваць слупок 'Тып' у картцы 'Файлавыя сістэмы' падчас запуску

en: Width of disk view 'Total' column
be: Шырыня слупка 'Агулам' у картцы 'Файлавыя сістэмы'

en: Show disk view 'Total' column on startup
be: Паказваць слупок 'Агулам' у картцы 'Файлавыя сістэмы' падчас запуску

en: Width of disk view 'Free' column
be: Шырыня слупка 'Вольна' у картцы 'Файлавыя сістэмы'

en: Show disk view 'Free' column on startup
be: Паказваць слупок 'Вольна' у картцы 'Файлавыя сістэмы' падчас запуску

en: Width of disk view 'Available' column
be: Шырыня слупка 'Даступна' у картцы 'Файлавыя сістэмы'

en: Show disk view 'Available' column on startup
be: Паказваць слупок 'Даступна' у картцы 'Файлавыя сістэмы' падчас запуску

en: Width of disk view 'Used' column
be: Шырыня слупка 'Выкарыстана' у картцы 'Файлавыя сістэмы'

en: Show disk view 'Used' column on startup
be: Паказваць слупок 'Выкарыстана' у картцы 'Файлавыя сістэмы' падчас запуску

en: Memory map sort column
be: Слупок сартавання мапы памяці

en: Memory map sort order
be: Парадак сартавання мапы памяці

en: Open files sort column
be: Слупок сартавання адкрытых файлаў

en: Open files sort order
be: Парадак сартавання адкрытых файлаў

en: System Monitor Preferences
be: Настáўленні сістэмнага назіральніка

en: Behavior
be: Паводзіны

en: _Update interval in seconds:
be: _Перыяд абнаўлення ў секундах:

en: Enable _smooth refresh
be: Уключыць _мяккае абнаўленне

en: Alert before ending or _killing processes
be: Паказваць папярэджанне падчас сканчэння ці за_бойства працэсаў

en: Information Fields
be: Інфармацыйныя палі

en: Process i_nformation shown in list:
be: Інфармацыя пра працэсы, якая паказваецца ў спісе:

en: Graphs
be: Графікі

en: Show _all file systems
be: Паказваць _усе файлавыя сістэмы

en: File system i_nformation shown in list:
be: Інфармацыя пра _файлавую сістэму, якая паказваецца ў спісе:

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
be: Немагчыма змяніць прыярытэт працэса з PID %d да %d.
    %s

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
be: Немагчыма забіць працэс з PID %d з дапамогай сігналу %d.
    %s

note: xgettext: secondary alert message
en: Killing a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be killed.
be: Забіваючы працэс, можна знішчыць звесткі, перарваць дзейны сеанс або стварыць пагрозу бяспекі. Забіваць трэба толькі тыя працэсы, якія не адказваюць.

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be ended.
be: Скончваючы працэс, можна знішчыць звесткі, перарваць дзейны сеанс ці стварыць пагрозу бяспекі. Скончваць трэба толькі тыя працэсы, якія не адказваюць.

en: (%s Priority)
be: (Прыярытэт %s)

en: Change Priority of Process “%s” (PID: %u)
be: Змяніць прыярытэт працэса “%s” (PID: %u)

en: Change _Priority
be: Змяніць _прыярытэт

en: _Nice value:
be: Значэнне _прыярытэту:

en: Note:
be: Заўважце:

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
be: Меншае значэнне адпавядае вышэйшаму прыярытэту.

en: Icon
be: Значок

en: Process Name
be: Назва працэса

en: User
be: Карыстальнік

en: Status
be: Стан

en: Virtual Memory
be: Віртуальная памяць

en: Resident Memory
be: Рэзыдэнтная памяць

en: Writable Memory
be: Запісвальная памяць

en: Shared Memory
be: Супольная памяць

en: X Server Memory
be: Памяць X-сервера

en: % CPU
be: % ЦП

en: CPU Time
be: Час ЦП

en: Started
be: Калі запушчаны

en: Security Context
be: Кантэкст бяспекі

en: Command Line
be: Загадны радок

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
be: Чаканне ў ядры

en: Control Group
be: Група кіравання

en: Unit
be: Юніт

en: Session
be: Сеанс

note: TRANSLATORS: Seat = i.e. the physical seat the session of the process belongs to, only for multi-seat environments. See http://en.wikipedia.org/wiki/Multiseat_configuration
en: Seat
be: Працоўнае месца

en: Owner
be: Уладальнік

en: Priority
be: Прыярытэт

en: Load averages for the last 1, 5, 15 minutes: %0.2f, %0.2f, %0.2f
be: Сярэдняя загрузка за апошнія 1, 5, 15 хвілін: %0.2f, %0.2f, %0.2f

en: N/A
be: Н/Д

en: Process Properties
be: Уласцівасці працэса

en: Properties of process "%s" (PID %u):
be: Уласцівасці працэса "%s" (PID %u):

note: Translators: The first string parameter is release version (codename), * the second one is the architecture, 32 or 64-bit
en: Release %s %s
be: Выданне %s %s

note: Translators: The string parameter is release version (codename)
en: Release %s
be: Выданне %s

note: translators: This is the type of architecture, for example: * "64-bit" or "32-bit"
en: %d-bit
be: %d-бітны

en: Unknown
be: Невядомы

en: Kernel %s
be: Ядро %s

note: hardware section
en: Hardware
be: Апаратура

en: Memory:
be: Памяць:

en: Processor:
be: Працэсар:

note: disk space section
en: System Status
be: Стан сістэмы

en: Available disk space:
be: Наяўная дыскавая прастора:

en: Today %l:%M %p
be: Сёння %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
be: Учора %l:%M %p

en: Running
be: Выконваецца

en: Stopped
be: Спынены

en: Zombie
be: Зомбі

en: Uninterruptible
be: Неперарывальны

en: Sleeping
be: Спіць
