mate-system-monitor 1.26.0 - en to bg translation catalogue (285 entries)

en: MATE System Monitor
bg: Наблюдение на системата на MATE

en: A Process and resource monitor for MATE Desktop
bg: Програма за следене на процесите и ресурсите на MATE

en: System Monitor
bg: Наблюдение на системата

en: View current processes and monitor system state
bg: Показване на текущите процеси и следене на състоянието на системата

en: Kill process
bg: Убиване на процес

en: Privileges are required to control other users' processes
bg: За управление на процесите на други потребители се изискват специални права

en: Renice process
bg: Промяна на приоритета на процес

en: Privileges are required to change the priority of processes
bg: За промяна на приоритета на процесите се изискват специални права

en: Show the System tab
bg: Показване на раздела за системата

en: Show the Processes tab
bg: Показване на раздела с процесите

en: Show the Resources tab
bg: Показване на раздела за ресурсите

en: Show the File Systems tab
bg: Показване на раздела за файловите системи

en: Device
bg: Устройство

en: Directory
bg: Папка

en: Type
bg: Вид

en: Total
bg: Общо

en: Free
bg: Свободно

en: Available
bg: Налично

en: Used
bg: Използвано

en: Fraction
bg: Част

note: TRANSLATORS: description of the pie color picker's (mem, swap) filled percentage property
en: Percentage full for pie color pickers
bg: Процент запълване на кръговите диаграми

en: Title
bg: Заглавие

en: The title of the color selection dialog
bg: Заглавие на диалоговия прозорец за избор на цвят

en: Pick a Color
bg: Избор на цвят

en: Current Color
bg: Текущ цвят

en: The selected color
bg: Избраният цвят

en: Type of color picker
bg: Вид на диаграмата

en: Received invalid color data
bg: Получени са неправилни данни за цвят

en: Click to set graph colors
bg: Натиснете, за да зададете цветовете на графиката

note: xgettext: noun, top level menu. "File" did not make sense for system-monitor
en: _Monitor
bg: _Наблюдение

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _View
bg: _Изглед

en: _Help
bg: _Помощ

en: Search for _Open Files
bg: Търсене за _отворени файлове

en: Search for open files
bg: Търсене за отворени файлове

en: _Quit
bg: _Изход

en: Quit the program
bg: Спиране на програмата

en: _Stop Process
bg: _Спиране на процес

en: Stop process
bg: Спиране на процес

en: _Continue Process
bg: _Продължаване на процес

en: Continue process if stopped
bg: Продължаване на процес, ако е спрян

en: Force process to finish normally
bg: Принуждаване на процеса да завърши нормално

en: Force process to finish immediately
bg: Принуждаване на процеса да завърши моментално

en: _Change Priority
bg: Промяна на пр_иоритета

en: Change the order of priority of process
bg: Промяна на приоритета на процес

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: Configure the application
bg: Настройки на програмата

en: _Refresh
bg: О_бновяване

en: Refresh the process list
bg: Обновяване на списъка с процеси

en: _Memory Maps
bg: _Карти на паметта

en: Open the memory maps associated with a process
bg: Отваряне на картите на паметта свързани с процеса

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is no verb here
en: Open _Files
bg: Отваряне на _файлове

en: View the files opened by a process
bg: Показване на файловете отворени от процеса

en: _Properties
bg: С_войства

en: View additional information about a process
bg: Показване на допълнителна информация за процеса

en: _Contents
bg: _Ръководство

en: Open the manual
bg: Отваряне на ръководството

en: _About
bg: _Относно…

en: About this application
bg: Относно тази програма

en: _Dependencies
bg: _Зависимости

en: Show parent/child relationship between processes
bg: Показване на връзките родител/дете между процесите

en: _Active Processes
bg: _Активни процеси

en: Show active processes
bg: Показване на активните процеси

en: A_ll Processes
bg: _Всички процеси

en: Show all processes
bg: Показване на всички процеси

en: M_y Processes
bg: _Мои процеси

en: Show only user-owned processes
bg: Показване само на процесите на потребителя

en: Very High
bg: Много висок

en: Set process priority to very high
bg: Задаване на много висок приоритет на процеса

en: High
bg: Висок

en: Set process priority to high
bg: Задаване на висок приоритет на процеса

en: Normal
bg: Нормален

en: Set process priority to normal
bg: Задаване на нормален приоритет на процеса

en: Low
bg: Нисък

en: Set process priority to low
bg: Задаване на нисък приоритет на процеса

en: Very Low
bg: Много нисък

en: Set process priority to very low
bg: Задаване на много нисък приоритет на процеса

en: Custom
bg: Потребителски

en: Set process priority manually
bg: Задаване на ръчно определен приоритет на процеса

en: End _Process
bg: _Прекратяване на процес

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for '%s'
bg: Изберете цвят за „%s“

en: CPU History
bg: История на процесора

en: CPU
bg: Централен Процесор

en: CPU%d
bg: Процесор № %d

en: Memory and Swap History
bg: История на  паметта/страницирането

en: Memory
bg: Памет

en: Swap
bg: Странициране

en: Network History
bg: История на мрежата

en: Receiving
bg: Получаване

en: Total Received
bg: Общо получени

en: Sending
bg: Изпращане

en: Total Sent
bg: Общо изпратени

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
bg: Система

en: Processes
bg: Процеси

en: Resources
bg: Ресурси

en: File Systems
bg: Файлови системи

en: not available
bg: не е налично

note: xgettext: 540MiB (53 %) of 1.0 GiB
en: %s (%.1f%%) of %s
bg: %s (%.1f%%) от %s

en: %s/s
bg: %s/сек

en: Error
bg: Грешка

en: '%s' is not a valid Perl regular expression.
bg: „%s“ не е правилен регулярен израз на езика „Perl“.

en: Process
bg: Процес

en: PID
bg: ИдПр

en: Filename
bg: Име на файл

note: gtk_window_set_modal(GTK_WINDOW(dialog), TRUE);
en: Search for Open Files
bg: Търсене за отворени файлове

en: _Name contains:
bg: _Името съдържа:

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
bg: Из_чистване

en: Case insensitive matching
bg: Без разлика главни/малки

en: S_earch results:
bg: _Резултати от търсенето:

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
bg: Начало на ВП

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
bg: Край на ВП

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
bg: Размер на ВП

en: Flags
bg: Флагове

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
bg: Отместване на ВП

note: xgettext: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private clean
bg: Несподелена чиста

note: xgettext: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private dirty
bg: Несподелена омърсена

note: xgettext: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared clean
bg: Споделена чиста

note: xgettext: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared dirty
bg: Споделена омърсена

en: Inode
bg: I-възел

en: Memory Maps
bg: Карти на паметта

en: _Memory maps for process "%s" (PID %u):
bg: _Карти на паметта за процеса „%s“ (ИдПр %u):

en: file
bg: файл

en: pipe
bg: канал

en: IPv6 network connection
bg: мрежова свързаност по IPv6

en: IPv4 network connection
bg: мрежова свързаност по IPv4

en: local socket
bg: локално гнездо

en: unknown type
bg: неизвестен вид

note: Translators: "FD" here means "File Descriptor". Please use a very short translation if possible, and at most 2-3 characters for it to be able to fit in the UI.
en: FD
bg: УкФ

en: Object
bg: Обект

en: Open Files
bg: Отворени файлове

en: _Files opened by process "%s" (PID %u):
bg: _Отворени файлове от процес „%s“ (ИдПр %u):

en: Main window size and position in the form (width, height, xpos, ypos)
bg: Размер и местоположение на основния прозорец, във формата: ширина, височина, x, y.

en: If TRUE, main window will open maximized, and saved size and position values are ignored.
bg: Ако е вярно, основният прозорец ще бъде максимизиран при отваряне, а запазените размери и местоположение няма да се вземат предвид.

en: Show process dependencies in tree form
bg: Показване на зависимостите на процес чрез дървовиден изглед

en: Solaris mode for CPU percentage
bg: Режим на Solaris за процентите на процесорите

en: If TRUE, system-monitor operates in 'Solaris mode' where a task's CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in 'Irix mode'.
bg: Ако е вярно, „system-monitor“ ще работи в режима на „Solaris“, при който използването на процесора от задача се дели на общия брой процесори. В противен случай ще работи в режима на „Irix“.

en: Enable/Disable smooth refresh
bg: Включване/изключване на гладкото опресняване

en: Show warning dialog when killing processes
bg: Показване на предупреждение при убиване на процес

en: Time in milliseconds between updates of the process view
bg: Време в милисекунди между интервалите за обновяване на списъка с процеси

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
bg: Време в милисекунди между интервалите за обновяване на графиките

en: Whether information about all file systems should be displayed
bg: Дали да се показва информация за всички файлови системи

en: Whether to display information about all file systems (including types like 'autofs' and 'procfs'). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
bg: Дали да се показва информация за всички файлови системи — това включва и служебните „autofs“ и „procfs“. Тази настройка е полезна, ако искате да получите списък с всички монтирани файлови системи.

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
bg: Време в милисекунди между интервалите за обновяване на списъка с устройства

en: Determines which processes to show by default. 0 is All, 1 is user, and 2 is active
bg: Определяне на кои процеси да се показват стандартно. „0“ е за всички, „1“ е за потребителските и „2“ е за активните

en: Saves the currently viewed tab
bg: Запазване на текущия подпрозорец

en: 0 for the System Info, 1 for the processes list, 2 for the resources and 3 for the disks list
bg: „0“ за системната информация, „1“ за списъка с процесите, „2“ за ресурсите и „3“ за списъка с дискове

en: Default graph CPU color
bg: Стандартен цвят на графиката за процесора

en: Default graph cpu color
bg: Стандартен цвят на графиката за процесора

en: Default graph memory color
bg: Стандартен цвят на графиката за паметта

en: Default graph swap color
bg: Стандартен цвят на графиката за дисковата виртуална памет

en: Default graph incoming network traffic color
bg: Стандартен цвят на графиката за входящия трафик

en: Default graph outgoing network traffic color
bg: Стандартен цвят на графиката за изходящия трафик

en: Show network traffic in bits
bg: Показване на използването на мрежата в битове

en: Process view sort column
bg: Колона за подреждане на процесите

en: Process view columns order
bg: Ред на колоните за процесите

en: Process view sort order
bg: Ред за подреждане на процесите

en: Width of process 'Name' column
bg: Ширина на колоната „Име на процес“

en: Show process 'Name' column on startup
bg: Показване на колоната „Име на процес“ при стартиране

en: Width of process 'User' column
bg: Ширина на колоната „Потребител“

en: Show process 'User' column on startup
bg: Показване на колоната „Потребител“ при стартиране

en: Width of process 'Status' column
bg: Ширина на колоната „Състояние“

en: Show process 'Status' column on startup
bg: Показване на колоната „Състояние“ при стартиране

en: Width of process 'Virtual Memory' column
bg: Ширина на колоната „Виртуална памет“

en: Show process 'Virtual Memory' column on startup
bg: Показване на колоната „Виртуална памет“ при стартиране

en: Width of process 'Resident Memory' column
bg: Ширина на колоната „Постоянна памет“

en: Show process 'Resident Memory' column on startup
bg: Показване на колоната „Постоянна памет“ при стартиране

en: Width of process 'Writable Memory' column
bg: Ширина на колоната „Памет за запис“

en: Show process 'Writable Memory' column on startup
bg: Показване на колоната „Памет за запис“ при стартиране

en: Width of process 'Shared Memory' column
bg: Ширина на колоната „Споделена памет“

en: Show process 'Shared Memory' column on startup
bg: Показване на колоната „Споделена памет“ при стартиране

en: Width of process 'X Server Memory' column
bg: Ширина на колоната „Памет за сървъра X“

en: Show process 'X Server Memory' column on startup
bg: Показване на колоната „Памет за сървъра X“ при стартиране

en: Width of process '% CPU' column
bg: Ширина на колоната „% проц.“

en: Show process '% CPU' column on startup
bg: Показване на колоната „% проц.“ при стартиране

en: Width of process 'CPU Time' column
bg: Ширина на колоната „Процесорно време“

en: Show process 'CPU Time' column on startup
bg: Показване на колоната „Процесорно време“ при стартиране

en: Width of process 'Started' column
bg: Ширина на колоната „Стартиран на“

en: Show process 'Started' column on startup
bg: Показване на колоната „Стартиран на“ при стартиране

en: Width of process 'Nice' column
bg: Ширина на колоната „Приоритет (nice)“

en: Show process 'Nice' column on startup
bg: Показване на колоната „Приоритет (nice)“ при стартиране

en: Width of process 'ID' column
bg: Ширина на колоната „ИдПр“

en: Show process 'ID' column on startup
bg: Показване на колоната „ИдПр“ при стартиране

en: Width of process 'Security Context' column
bg: Ширина на колоната „Контекст на сигурността“

en: Show process 'Security Context' column on startup
bg: Показване на колоната „Контекст на сигурността“ при стартиране

en: Width of process 'Command Line' column
bg: Ширина на колоната „Команден ред“

en: Show process 'Command Line' column on startup
bg: Показване на колоната „Команден ред“ при стартиране

en: Width of process 'Memory' column
bg: Ширина на колоната „Памет“

en: Show process 'Memory' column on startup
bg: Показване на колоната „Памет“ при стартиране

en: Width of process 'Waiting Channel' column
bg: Ширина на колоната „Канал на изчакване“

en: Show process 'Waiting Channel' column on startup
bg: Показване на колоната „Канал на изчакване“ при стартиране

en: Width of process 'Control Group' column
bg: Ширина на колоната „Контролна група“

en: Show process 'Control Group' column on startup
bg: Показване на колоната „Контролна група“ при стартиране

en: Width of process 'Unit' column
bg: Ширина на колоната „Единица“

en: Show process 'Unit' column on startup
bg: Показване на колоната „Единица“ при стартиране

en: Width of process 'Session' column
bg: Ширина на колоната „Сесия“

en: Show process 'Session' column on startup
bg: Показване на колоната „Сесия“ при стартиране

en: Width of process 'Seat' column
bg: Ширина на колоната „Седалище“

en: Show process 'Seat' column on startup
bg: Показване на колоната „Седалище“ при стартиране

en: Width of process 'Owner' column
bg: Ширина на колоната „Собственик“

en: Show process 'Owner' column on startup
bg: Показване на колоната „Собственик“ при стартиране

en: Disk view sort column
bg: Колона за подреждане на дисковете

en: Disk view sort order
bg: Ред на подреждане на дисковете

en: Disk view columns order
bg: Подредба на колоните според дисковете

en: Width of disk view 'Device' column
bg: Ширина на колоната „Устройство“

en: Show disk view 'Device' column on startup
bg: Показване на колоната „Устройство“ при стартиране

en: Width of disk view 'Directory' column
bg: Ширина на колоната „Папка“

en: Show disk view 'Directory' column on startup
bg: Показване на колоната „Папка“ при стартиране

en: Width of disk view 'Type' column
bg: Ширина на колоната „Вид“

en: Show disk view 'Type' column on startup
bg: Показване на колоната „Вид“ при стартиране

en: Width of disk view 'Total' column
bg: Ширина на колоната „Общо“

en: Show disk view 'Total' column on startup
bg: Показване на колоната „Общо“ при стартиране

en: Width of disk view 'Free' column
bg: Ширина на колоната „Свободно“

en: Show disk view 'Free' column on startup
bg: Показване на колоната „Свободно“ при стартиране

en: Width of disk view 'Available' column
bg: Ширина на колоната „Налично“

en: Show disk view 'Available' column on startup
bg: Показване на колоната „Налично“ при стартиране

en: Width of disk view 'Used' column
bg: Ширина на колоната „Използвано“

en: Show disk view 'Used' column on startup
bg: Показване на колоната „Използвано“ при стартиране

en: Memory map sort column
bg: Колона за подреждане на картите на паметта

en: Memory map sort order
bg: Ред на подреждане на картите на паметта

en: Open files sort column
bg: Колона за подреждане на отворените файлове

en: Open files sort order
bg: Ред на подреждане на отворените фейлове

en: System Monitor Preferences
bg: Настройки на наблюдението на системата

en: Behavior
bg: Поведение

en: _Update interval in seconds:
bg: _Интервал на обновяване в секунди:

en: Enable _smooth refresh
bg: Включване на _гладко опресняване

en: Alert before ending or _killing processes
bg: _Предупредителен прозорец при прекратяване на процес

en: Information Fields
bg: Полета с информация

en: Process i_nformation shown in list:
bg: И_нформация за процесите:

en: Graphs
bg: Графики

en: Show _all file systems
bg: Показване на _всички файлови системи

en: File system i_nformation shown in list:
bg: Информация за файловите системи:

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
bg: Невъзможно е да се промени приоритетът на процес с идентификатор %d на %d.
    %s

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
bg: Процесът с идентификатор %d не може да бъде убит със сигнал %d.
    %s

note: xgettext: secondary alert message
en: Killing a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be killed.
bg: Ако убиете процес, може да загубите данни, да развалите текущата си сесия или да създадете риск за сигурността на системата. Желателно е да убивате само процеси, които не отговарят на потребителските заявки.

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be ended.
bg: Ако прекратите процес, може да загубите данни, да развалите текущата сесия или да създадете риск за сигурността на системата. Добре е да прекратявате само процеси, които не отговарят на потребителските заявки.

en: (%s Priority)
bg: (Приоритет: %s)

en: Change Priority of Process “%s” (PID: %u)
bg: Промяна на приоритета на процеса „%s“ (идентификатор: %u)

en: Change _Priority
bg: _Промяна на приоритета

en: _Nice value:
bg: _Стойност на nice:

en: Note:
bg: Бележка:

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
bg: Приоритетът на процеса се задава с неговата стойност „nice“. Ниска стойност на „nice“ съответства на висок приоритет.

en: Icon
bg: Иконка

en: Process Name
bg: Име на процес

en: User
bg: Потребител

en: Status
bg: Състояние

en: Virtual Memory
bg: Виртуална памет

en: Resident Memory
bg: Постоянна памет

en: Writable Memory
bg: Памет за запис

en: Shared Memory
bg: Споделена памет

en: X Server Memory
bg: Памет за X сървъра

en: % CPU
bg: % проц.

en: CPU Time
bg: Процесорно време

en: Started
bg: Стартиран на

en: Nice
bg: Приоритет (nice)

en: ID
bg: ИдПр

en: Security Context
bg: Контекст на сигурността

en: Command Line
bg: Команден ред

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
bg: Канал на изчакване

en: Control Group
bg: Контролна група

en: Unit
bg: Единица

en: Session
bg: Сесия

note: TRANSLATORS: Seat = i.e. the physical seat the session of the process belongs to, only for multi-seat environments. See http://en.wikipedia.org/wiki/Multiseat_configuration
en: Seat
bg: Седалище

en: Owner
bg: Собственик

en: Priority
bg: Приоритет

en: Load averages for the last 1, 5, 15 minutes: %0.2f, %0.2f, %0.2f
bg: Средно натоварване за последните 1, 5, 15 минути: %0.2f, %0.2f, %0.2f

en: N/A
bg: Няма

en: Process Properties
bg: Свойства на процеса

en: Properties of process "%s" (PID %u):
bg: Свойства на процеса „%s“ (идентификатор %u):

note: Translators: The first string parameter is release version (codename), * the second one is the architecture, 32 or 64-bit
en: Release %s %s
bg: Версия %s, %s

note: Translators: The string parameter is release version (codename)
en: Release %s
bg: Версия %s

note: translators: This is the type of architecture, for example: * "64-bit" or "32-bit"
en: %d-bit
bg: %d-битова

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Kernel %s
bg: Ядро %s

note: hardware section
en: Hardware
bg: Хардуер

en: Memory:
bg: Памет:

en: Processor:
bg: Процесор:

note: disk space section
en: System Status
bg: Състояние на системата

en: Available disk space:
bg: Налично дисково пространство:

en: Today %l:%M %p
bg: Днес %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
bg: Вчера %l:%M %p

en: Running
bg: Работещ

en: Stopped
bg: Спрян

en: Zombie
bg: Зомби

en: Uninterruptible
bg: Непрекъсваем

en: Sleeping
bg: Спящ
