mate-system-monitor 1.26.0 - en to br translation catalogue (48 entries)

en: Device
br: Trobarzhell

en: Type
br: Rizh

en: Available
br: Hegerz

en: Title
br: Titl

en: The title of the color selection dialog
br: Titl ar voestad da zibab livioù

en: Pick a Color
br: Tapout ul liv

en: Current Color
br: Liv bremanel

en: The selected color
br: Al liv diuzet

en: Received invalid color data
br:  Roadennoù liv didlvoudek zo bet degemeret

en: _Edit
br: Dask_emmañ

en: _View
br: _Gwelout

en: _Help
br: _Skoazell

en: _Quit
br: _Kuitaat

en: Quit the program
br: Kuitaat ar goulev

en: _Preferences
br: _Gwellvezioù

en: Configure the application
br: Kefluniañ an arload

en: _Refresh
br: _Azgrenaat

en: _Properties
br: _Perzhioù

en: _Contents
br: Endal_c'hadoù

en: Open the manual
br: Digeriñ al levr-dorn

en: _About
br: _Diwar-benn

en: About this application
br: Diwar-benn an arload-mañ

en: Very High
br: Uhel uhel

en: High
br: Uhel

en: Normal
br: Reizh

en: Low
br: Izel

en: Custom
br: Personelaet

en: Memory
br: Memor

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
br: Reizhiad

en: %s/s
br: %s/e

en: Error
br: Fazi

en: Filename
br: Anv restr

en: _Name contains:
br: En a_nv emañ :

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
br: _Goullonderiñ

en: S_earch results:
br: Dis_oc'hoù ar c'hlask :

en: file
br: restr

en: unknown type
br: Rizh dianav

en: Open Files
br: Digeriñ restroù

en: Behavior
br: Emzalc'h

en: Icon
br: Arlun

en: User
br: Arveriad

en: Status
br: Stad

en: Command Line
br: Linenn arc'had

en: Owner
br: Perc'henn

en: Unknown
br: Dianav

note: hardware section
en: Hardware
br: Periant

en: Today %l:%M %p
br: Hiziv %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
br: Dec'h %l:%M %p
