mate-system-monitor 1.26.0 - en to ca translation catalogue (313 entries)

en: MATE System Monitor
ca: Monitor del sistema de MATE

en: A Process and resource monitor for MATE Desktop
ca: Un monitor de processos i de recursos per a l'escriptori MATE

en: MATE System Monitor allows to graphically view and manipulate the running processes on your system. It also provides an overview of available resources, such as CPU and memory.
ca: El monitor del sistema de MATE permet visualitzar i manipular gràficament els processos en execució del vostre sistema. També proporciona una visió general dels recursos disponibles, com ara la CPU i la memòria.

en: MATE System Monitor is a fork of GNOME System Monitor and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and System Monitor, please visit the project's home page.
ca: El monitor del sistema de MATE és una bifurcació del monitor del sistema de GNOME, i forma part de l'entorn d'escriptori MATE. Si voleu saber més sobre MATE i el monitor del sistema de MATE, visiteu la pàgina principal del projecte.

en: System Monitor
ca: Monitor del sistema

en: View current processes and monitor system state
ca: Visualitzeu els processos actuals i monitoreu l'estat del sistema

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;system;monitor;process;list;view;current;resources;
ca: MATE;sistema;monitor;procés;llista;vista;actual;recursos;

en: Kill process
ca: Mata el procés

en: Privileges are required to control other users' processes
ca: Es necessiten privilegis per controlar els processos dels usuaris

en: Renice process
ca: Torna a aplicar nice al procés

en: Privileges are required to change the priority of processes
ca: Es necessiten privilegis per canviar la prioritat dels processos

en: Show the System tab
ca: Mostra la pestanya del sistema

en: Show the Processes tab
ca: Mostra la pestanya dels processos

en: Show the Resources tab
ca: Mostra la pestanya dels recursos

en: Show the File Systems tab
ca: Mostra la pestanya dels sistemes de fitxers

en: System Monitor is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ca: El monitor del sistema és programari lliure; podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo sota els termes de la Llicència Pública General GNU tal com ha estat publicada per la Free Software Foundation; ja sigui la versió 2 de la Llicència o bé (si ho preferiu) qualsevol altra versió posterior.

en: System Monitor is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ca: El monitor del sistema es distribueix amb l'expectativa que serà útil, però SENSE CAP GARANTIA; ni tan sols la garantia implícita de COMERCIALITZACIÓ o ADEQUACIÓ PER UN PROPÒSIT PARTICULAR. Vegeu la Llicència Pública General GNU per obtenir-ne més detalls.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with System Monitor; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
ca: Hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General GNU juntament amb el monitor del sistema; en cas contrari, escriviu a la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA

en: About System Monitor
ca: Quant al monitor del sistema

en: Copyright © 2001-2004 Kevin Vandersloot
    Copyright © 2005-2007 Benoît Dejean
    Copyright © 2011-2020 MATE developers
ca: Drets d'autor © 2001-2004 Kevin Vandersloot
    Drets d'autor © 2005-2007 Benoît Dejean
    Drets d'autor © 2011-2020 Els desenvolupadors de MATE

en: Device
ca: Dispositiu

en: Directory
ca: Directori

en: Type
ca: Tipus

en: SubVolume
ca: Subvolum

en: Free
ca: Lliure

en: Available
ca: Disponible

en: Used
ca: Utilitzat

en: Fraction
ca: Fracció

note: TRANSLATORS: description of the pie color picker's (mem, swap) filled percentage property
en: Percentage full for pie color pickers
ca: Percentatge total per als selectors de color del diagrama de sectors

en: Title
ca: Títol

en: The title of the color selection dialog
ca: El títol del diàleg de selecció de color

en: Pick a Color
ca: Selecciona un color

en: Current Color
ca: Color actual

en: The selected color
ca: El color seleccionat

en: Type of color picker
ca: Tipus de selector de color

en: Received invalid color data
ca: S'han rebut dades no vàlides del color

en: Click to set graph colors
ca: Feu clic per establir els colors de la gràfica

en: _Edit
ca: _Edita

en: _View
ca: _Vista

en: _Help
ca: _Ajuda

en: Search for _Open Files
ca: Cerca fitxers _oberts

en: Search for open files
ca: Cerca fitxers oberts

en: _Quit
ca: _Surt

en: Quit the program
ca: Surt del programa

en: _Stop Process
ca: _Atura el procés

en: Stop process
ca: Atura el procés

en: _Continue Process
ca: _Continua el procés

en: Continue process if stopped
ca: Continua el procés si està aturat

en: _End Process | _End Processes
ca[0]: _Finalitza el procés
ca[1]: _Finalitza els processos

en: Force process to finish normally
ca: Imposa la finalització normal del procés

en: _Kill Process | _Kill Processes
ca[0]: _Mata el procés
ca[1]: _Mata els processos

en: Force process to finish immediately
ca: Imposa la finalització immediata del procés

en: _Change Priority
ca: _Canvia la prioritat

en: Change the order of priority of process
ca: Canvia la prioritat del procés

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: Configure the application
ca: Configura l'aplicació

en: _Refresh
ca: _Refresca

en: Refresh the process list
ca: Actualitza la llista de processos

en: _Memory Maps
ca: Assignació de _memòria

en: Open the memory maps associated with a process
ca: Obre l'assignació de memòria associada a un procés

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is no verb here
en: Open _Files
ca: _Fitxers oberts

en: View the files opened by a process
ca: Mostra els fitxers oberts per un procés

en: _Properties
ca: _Propietats

en: View additional information about a process
ca: Mostra la informació addicional sobre el procés

en: _Contents
ca: _Contingut

en: Open the manual
ca: Obre el manual

en: _About
ca: _Quant a

en: About this application
ca: Quant a aquesta aplicació

en: _Dependencies
ca: _Dependències

en: Show parent/child relationship between processes
ca: Mostra les relacions pare/fill entre processos

en: _Active Processes
ca: Processos _actius

en: Show active processes
ca: Mostra els processos actius

en: A_ll Processes
ca: _Tots els processos

en: Show all processes
ca: Mostra tots els processos

en: M_y Processes
ca: _Els meus processos

en: Show only user-owned processes
ca: Mostra únicament els processos de propietat de l'usuari

en: Very High
ca: Molt alta

en: Set process priority to very high
ca: Estableix la prioritat del procés a molt alta

en: High
ca: Alta

en: Set process priority to high
ca: Estableix la prioritat del procés a alta

en: Set process priority to normal
ca: Estableix la prioritat del procés a normal

en: Low
ca: Baixa

en: Set process priority to low
ca: Estableix la prioritat del procés a baixa

en: Very Low
ca: Molt baixa

en: Set process priority to very low
ca: Estableix la prioritat del procés a molt baixa

en: Custom
ca: Personalitzada

en: Set process priority manually
ca: Estableix manualment la prioritat

en: End _Process
ca: Finalitza el _procés

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for '%s'
ca: Selecciona un color per «%s»

en: CPU History
ca: Historial de la CPU

en: Memory and Swap History
ca: Historial de la memòria i de l'espai d'intercanvi

en: Memory
ca: Memòria

en: Swap
ca: Espai d'intercanvi

en: Network History
ca: Historial de la xarxa

en: Receiving
ca: Recepció

en: Total Received
ca: Total rebut

en: Sending
ca: Enviament

en: Total Sent
ca: Total enviat

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
ca: Sistema

en: Processes
ca: Processos

en: Resources
ca: Recursos

en: File Systems
ca: Sistemes de fitxers

en: %u second | %u seconds
ca[0]: %u segon
ca[1]: %u segons

en: not available
ca: no disponible

note: xgettext: 540MiB (53 %) of 1.0 GiB
en: %s (%.1f%%) of %s
ca: %s (%.1f%%) de %s

en: '%s' is not a valid Perl regular expression.
ca: «%s» no és una expressió regular vàlida de Perl.

en: Process
ca: Procés

en: Filename
ca: Nom del fitxer

note: gtk_window_set_modal(GTK_WINDOW(dialog), TRUE);
en: Search for Open Files
ca: Cerca fitxers oberts

en: _Name contains:
ca: El _nom conté:

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
ca: _Neteja

en: Case insensitive matching
ca: No distingeixis majúscules de minúscules

en: S_earch results:
ca: _Resultats de la cerca:

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
ca: Principi de la MV

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
ca: Final de la MV

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
ca: Mida de la MV

en: Flags
ca: Senyaladors

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
ca: Desplaçament de la MV

note: xgettext: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private clean
ca: Memòria privada neta

note: xgettext: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private dirty
ca: Memòria privada bruta

note: xgettext: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared clean
ca: Memòria compartida neta

note: xgettext: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared dirty
ca: Memòria compartida bruta

en: Memory Maps
ca: Assignació de memòria

en: _Memory maps for process "%s" (PID %u):
ca: Assignació de _memòria per al procés «%s» (PID %u):

en: file
ca: fitxer

en: pipe
ca: conducte

en: IPv6 network connection
ca: connexió de xarxa IPv6

en: IPv4 network connection
ca: connexió de xarxa IPv4

en: local socket
ca: sòcol local

en: unknown type
ca: tipus desconegut

note: Translators: "FD" here means "File Descriptor". Please use a very short translation if possible, and at most 2-3 characters for it to be able to fit in the UI.
en: FD
ca: DF

en: Object
ca: Objecte

en: Open Files
ca: Obertura de fitxers

en: _Files opened by process "%s" (PID %u):
ca: _Fitxers oberts pel procés «%s» (PID %u):

en: Main window size and position in the form (width, height, xpos, ypos)
ca: Mida i posició de la finestra principal, en la forma (ample, alt, coordenada x, coordenada y)

en: If TRUE, main window will open maximized, and saved size and position values are ignored.
ca: En cas que fos cert, la finestra principal s'obrirà maximitzada, i els valors desats de la posició i de la mida s'ignoraran.

en: Show process dependencies in tree form
ca: Mostra les dependències dels processos en forma d'arbre

en: Solaris mode for CPU percentage
ca: Mode Solaris per al percentatge de CPU

en: If TRUE, system-monitor operates in 'Solaris mode' where a task's CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in 'Irix mode'.
ca: En cas que fos cert, system-monitor treballa amb «Mode Solaris». on l'ús de CPU de la tasca es divideix amb el nombre total de les CPU. Altrament, treballa amb «Mode Irix».

en: Enable/Disable smooth refresh
ca: Habilita o inhabilita el refresc suau

en: Show warning dialog when killing processes
ca: Mostra un diàleg d'advertència en matar els processos

en: Time in milliseconds between updates of the process view
ca: Temps en mil·lisegons entre actualitzacions de la vista de processos

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
ca: Temps en mil·lisegons entre actualitzacions de les gràfiques

en: Whether information about all file systems should be displayed
ca: Si s'ha de mostrar la informació quant a tots els sistemes de fitxers

en: Whether to display information about all file systems (including types like 'autofs' and 'procfs'). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
ca: Si es mostra la informació sobre tots els sistemes de fitxers (incloent-hi els tipus com ara «autofs» i «procfs»). Pot ser útil per a obtenir una llista de tots els sistemes de fitxers muntats actualment.

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
ca: Temps en mil·lisegons entre actualitzacions de la llista de dispositius

en: Determines which processes to show by default. 0 is All, 1 is user, and 2 is active
ca: Determina quins processos es mostren per defecte. 0 són tots, 1 són de l'usuari, i 2 són els actius

en: Saves the currently viewed tab
ca: Desa la pestanya visualitzada actualment

en: 0 for the System Info, 1 for the processes list, 2 for the resources and 3 for the disks list
ca: 0 per a la informació del sistema, 1 per a la llista de processos, 2 per als recursos, i 3 per a la llista de discs

en: Default graph CPU color
ca: Color predeterminat de la gràfica de la CPU

en: Default graph cpu color
ca: Color predeterminat de la gràfica de la CPU

en: Default graph memory color
ca: Color predeterminat de la gràfica de la memòria

en: Default graph swap color
ca: Color predeterminat de la gràfica de l'espai d'intercanvi

en: Default graph incoming network traffic color
ca: Color predeterminat de la gràfica del trànsit de xarxa d'entrada

en: Default graph outgoing network traffic color
ca: Color predeterminat de la gràfica del trànsit de xarxa de sortida

en: Show network traffic in bits
ca: Mostra el trànsit de xarxa en bits

en: Process view sort column
ca: Columna ordenada a la llista de processos

en: Process view columns order
ca: Ordre de les columnes de la visualització de processos

en: Process view sort order
ca: Ordre de la visualització de processos

en: Width of process 'Name' column
ca: Amplada de la columna «Nom» del procés

en: Show process 'Name' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Nom» del procés

en: Width of process 'User' column
ca: Amplada de la columna «Usuari» del procés

en: Show process 'User' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Usuari» del procés

en: Width of process 'Status' column
ca: Amplada de la columna «Estat» del procés

en: Show process 'Status' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Estat» del procés

en: Width of process 'Virtual Memory' column
ca: Amplada de la columna «Memòria virtual» del procés

en: Show process 'Virtual Memory' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Memòria virtual» del procés

en: Width of process 'Resident Memory' column
ca: Amplada de la columna «Memòria resident» del procés

en: Show process 'Resident Memory' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Memòria resident» del procés

en: Width of process 'Writable Memory' column
ca: Amplada de la columna «Memòria d'escriptura» del procés

en: Show process 'Writable Memory' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Memòria d'escriptura» del procés

en: Width of process 'Shared Memory' column
ca: Amplada de la columna «Memòria compartida» del procés

en: Show process 'Shared Memory' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Memòria compartida» del procés

en: Width of process 'X Server Memory' column
ca: Amplada de la columna «Memòria del servidor de les X» del procés

en: Show process 'X Server Memory' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Memòria del servidor de les X» del procés

en: Width of process '% CPU' column
ca: Amplada de la columna «% de CPU» del procés

en: Show process '% CPU' column on startup
ca: Mostra a l'inici columna «% de CPU» del procés

en: Width of process 'CPU Time' column
ca: Amplada de la columna «Temps de CPU» del procés

en: Show process 'CPU Time' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Temps de CPU» del procés

en: Width of process 'Started' column
ca: Amplada de la columna «Iniciat» del procés

en: Show process 'Started' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Iniciat» del procés

en: Width of process 'Nice' column
ca: Amplada de la columna «Nice» del procés

en: Show process 'Nice' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Nice» del procés

en: Width of process 'ID' column
ca: Amplada de la columna «Id.» del procés

en: Show process 'ID' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Id.» del procés

en: Width of process 'Security Context' column
ca: Amplada de la columna «context de seguretat» del procés

en: Show process 'Security Context' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «context de seguretat» del procés

en: Width of process 'Command Line' column
ca: Amplada de la columna «Línia d'ordres» del procés

en: Show process 'Command Line' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Línia d'ordres» del procés

en: Width of process 'Memory' column
ca: Amplada de la columna «Memòria» del procés

en: Show process 'Memory' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Memòria» del procés

en: Width of process 'Waiting Channel' column
ca: Amplada de la columna «Canal d'espera» del procés

en: Show process 'Waiting Channel' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Canal d'espera» del procés

en: Width of process 'Control Group' column
ca: Amplada de la columna «Grup de control» del procés

en: Show process 'Control Group' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Grup de control» del procés

en: Width of process 'Unit' column
ca: Amplada de la columna «Unitat» del procés

en: Show process 'Unit' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Unitat» del procés

en: Width of process 'Session' column
ca: Amplada de la columna «Sessió» del procés

en: Show process 'Session' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Sessió» del procés

en: Width of process 'Seat' column
ca: Amplada de la columna de «Focus» del procés

en: Show process 'Seat' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna de «Focus» del procés

en: Width of process 'Owner' column
ca: Amplada de la columna «Propietari» del procés

en: Show process 'Owner' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Propietari» del procés

en: Width of process “Disk Write Total” column
ca: Amplada de la columna «Escriptura de disc total» del procés

en: Show process “Disk Write Total” column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Escriptura de disc total» del procés

en: Width of process “Disk Read Total” column
ca: Amplada de la columna «Lectura de disc total» del procés

en: Show process “Disk Read Total” column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Lectura de disc total» del procés

en: Width of process “Disk Read” column
ca: Amplada de la columna «Lectura de disc» del procés

en: Show process “Disk Read” column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Lectura de disc» del procés

en: Width of process “Disk Write” column
ca: Amplada de la columna «Escriptura de disc» del procés

en: Show process “Disk Write” column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Escriptura de disc» del procés

en: Width of process “Priority” column
ca: Amplada de la columna «Prioritat» del procés

en: Show process “Priority” column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Prioritat» del procés

en: Disk view sort column
ca: Columna d'ordenació de la vista del disc

en: Disk view sort order
ca: Ordre d'ordenació de la vista del disc

en: Disk view columns order
ca: Ordre de les columnes de la visualització de discs

en: Width of disk view 'Device' column
ca: Amplada de la columna «Dispositiu» de la vista del disc

en: Show disk view 'Device' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Dispositiu» de la vista del disc

en: Width of disk view 'Directory' column
ca: Amplada de la columna «Directori» de la vista del disc

en: Show disk view 'Directory' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Directori» de la vista del disc

en: Width of disk view 'Type' column
ca: Amplada de la columna «Tipus» de la vista del disc

en: Show disk view 'Type' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Tipus» de la vista del disc

en: Width of disk view 'SubVol' column
ca: Amplada de la columna «Subvolum» de la vista del disc

en: Show disk view 'SubVol' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Subvolum» de la vista del disc

en: Width of disk view 'Total' column
ca: Amplada de la columna «Total» de la vista del disc

en: Show disk view 'Total' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Total» de la vista del disc

en: Width of disk view 'Free' column
ca: Amplada de la columna «Lliure» de la vista del disc

en: Show disk view 'Free' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Lliure» de la vista del disc

en: Width of disk view 'Available' column
ca: Amplada de la columna «Disponible» de la vista del disc

en: Show disk view 'Available' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Disponible» de la vista del disc

en: Width of disk view 'Used' column
ca: Amplada de la columna «Utilitzat» de la vista del disc

en: Show disk view 'Used' column on startup
ca: Mostra a l'inici la columna «Utilitzat» de la vista del disc

en: Memory map sort column
ca: Columna d'ordenació de l'assignació de memòria

en: Memory map sort order
ca: Ordre d'ordenació de l'assignació de memòria

en: Open files sort column
ca: Columna d'ordenació dels fitxers oberts

en: Open files sort order
ca: Ordre d'ordenació dels fitxers oberts

en: System Monitor Preferences
ca: Preferències del monitor del sistema

en: Behavior
ca: Comportament

en: _Update interval in seconds:
ca: Segons entre act_ualitzacions:

en: Enable _smooth refresh
ca: Habilita el refresc _suau

en: Alert before ending or _killing processes
ca: Alerta abans de finalitzar o ma_tar els processos

en: _Divide CPU usage by CPU count
ca: _Divideix l'ús de la CPU pel nombre de CPU

en: Information Fields
ca: Camps d'informació

en: Process i_nformation shown in list:
ca: I_nformació del procés que es mostra a la llista:

en: Graphs
ca: Gràfics

en: _Show network speed in bits
ca: Mo_stra la velocitat de la xarxa en bits

en: Show _all file systems
ca: Mostr_a tots els sistemes de fitxers

en: File system i_nformation shown in list:
ca: I_nformació del sistema de fitxers que es mostra a la llista:

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
ca: No es pot canviar la prioritat del procés amb PID %d a %d.
    %s

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
ca: No es pot matar el procés amb PID %d amb el senyal %d.
    %s

note: xgettext: primary alert message for killing single process
en: Are you sure you want to kill the selected process “%s” (PID: %u)?
ca: Esteu segur que voleu matar el procés seleccionat «%s» (PID: %u)?

note: xgettext: primary alert message for ending single process
en: Are you sure you want to end the selected process “%s” (PID: %u)?
ca: Esteu segur que voleu finalitzar el procés seleccionat «%s» (PID: %u)?

note: xgettext: primary alert message for killing multiple processes
en: Are you sure you want to kill the %d selected processes?
ca: Esteu segur que voleu matar els %d processos seleccionats?

note: xgettext: primary alert message for ending multiple processes
en: Are you sure you want to end the %d selected processes?
ca: Esteu segur que voleu finalitzar els %d processos seleccionats?

note: xgettext: secondary alert message
en: Killing a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be killed.
ca: El fet de matar un procés pot destruir dades, trencar la sessió o presentar un risc de seguretat. Només s'han de matar els processos que no responen.

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be ended.
ca: El fet de finalitzar un procés pot destruir dades, trencar la sessió o presentar un risc de seguretat. Només s'han de finalitzar els processos que no responen.

en: (%s Priority)
ca: (Prioritat %s)

en: Change Priority of Process “%s” (PID: %u)
ca: Canvia la prioritat del procés «%s» (PID: %u)

en: Change Priority of %d Selected Processes
ca: Canvia la prioritat dels %d processos selecionats

en: Change _Priority
ca: Canvia la _prioritat

en: _Nice value:
ca: Valor de _nice:

en: Note:
ca: Nota:

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
ca: La prioritat d'un procés ve donada pel seu valor de prioritat «nice». Un valor de prioritat més baix es correspon amb una prioritat més alta.

en: Icon
ca: Icona

en: Process Name
ca: Nom del procés

en: User
ca: Usuari

en: Status
ca: Estat

en: Virtual Memory
ca: Memòria virtual

en: Resident Memory
ca: Memòria resident

en: Writable Memory
ca: Memòria per escriure-hi

en: Shared Memory
ca: Memòria compartida

en: X Server Memory
ca: Memòria del servidor de les X

en: CPU Time
ca: Temps de CPU

en: Started
ca: Iniciat

en: ID
ca: id.

en: Security Context
ca: Context de seguretat

en: Command Line
ca: Línia d'ordres

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
ca: Canal d'espera

en: Control Group
ca: Grup de control

en: Unit
ca: Unitat

en: Session
ca: Sessió

note: TRANSLATORS: Seat = i.e. the physical seat the session of the process belongs to, only for multi-seat environments. See http://en.wikipedia.org/wiki/Multiseat_configuration
en: Seat
ca: Focus

en: Owner
ca: Propietari

en: Disk Read Total
ca: Lectura de disc total

en: Disk Write Total
ca: Escriptura de disc total

en: Disk Read
ca: Lectura de disc

en: Disk Write
ca: Escriptura de disc

en: Priority
ca: Prioritat

en: Load averages for the last 1, 5, 15 minutes: %0.2f, %0.2f, %0.2f
ca: Mitjanes de càrrega dels últims 1, 5 i 15 minuts: %0.2f, %0.2f i %0.2f

en: N/A
ca: N/D

en: Process Properties
ca: Propietats del procés

en: Properties of process "%s" (PID %u):
ca: Propietats del procés «%s» (PID %u):

note: Translators: The first string parameter is release version (codename), * the second one is the architecture, 32 or 64-bit
en: Release %s %s
ca: Versió %s de %s

note: Translators: The string parameter is the architecture, 32 or 64-bit
en: %s Version
ca: Versió %s

note: Translators: The string parameter is release version (codename)
en: Release %s
ca: Versió %s

note: translators: This is the type of architecture, for example: * "64-bit" or "32-bit"
en: %d-bit
ca: %d bits

en: Unknown
ca: Desconegut

note: hardware section
en: Hardware
ca: Maquinari

en: Memory:
ca: Memòria:

en: Processor:
ca: Processador:

en: Graphics:
ca: Gràfics:

note: disk space section
en: System Status
ca: Estat del sistema

en: Available disk space:
ca: Espai de disc disponible:

en: Today %l:%M %p
ca: avui a les %-H:%M

en: Yesterday %l:%M %p
ca: ahir a les %-H:%M

en: %a %l:%M %p
ca: %a a les %-H:%M

en: %b %d %l:%M %p
ca: %-d %b a les %-H:%M

en: %b %d %Y
ca: %-d %b de %Y

en: Running
ca: Executant-se

en: Stopped
ca: Aturat

en: Zombie
ca: Zombi

en: Uninterruptible
ca: No interruptible

en: Sleeping
ca: Adormit
