mate-system-monitor 1.26.0 - en to crh translation catalogue (44 entries)

en: System Monitor
crh: Sistem İzleyici

en: Device
crh: Aygıt

en: Type
crh: Tür

en: Available
crh: Mevcut

en: Title
crh: Serleva

en: Received invalid color data
crh: Keçersiz renk verileri alındı

en: _Edit
crh: _Tarir

en: _View
crh: _Körünim

en: _Help
crh: _Yardım

en: _Quit
crh: _Çıq

en: Quit the program
crh: Programdan çıq

en: _Preferences
crh: _Tercihler

en: Configure the application
crh: Uyğulamanı ayarla

en: _Refresh
crh: _Tazele

en: _Properties
crh: _Hasiyetler

en: _Contents
crh: _İçindekiler

en: _About
crh: _Aqqında

en: About this application
crh: Bu uyğulama aqqında

en: High
crh: Yüksek

en: Low
crh: Tüşük

en: Custom
crh: Özel

en: Memory
crh: Bellek

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
crh: Sistem

en: Error
crh: Hata

en: Filename
crh: Dosya adı

en: _Name contains:
crh: _İsim ihtiva ete:

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
crh: _Temizle

en: S_earch results:
crh: _Qıdırma neticeleri:

en: file
crh: dosye

en: unknown type
crh: bilinmegen tür

en: Open Files
crh: Dosyelerni Aç

en: System Monitor Preferences
crh: Sistem İzleyicisi Tercihleri

en: Behavior
crh: Davranış

en: Icon
crh: İşaretçik

en: User
crh: Qullanıcı

en: Status
crh: Durum

en: ID
crh: Kimlik

en: Command Line
crh: Komut Satırı

en: Owner
crh: Saibi

en: N/A
crh: Yok

en: Unknown
crh: Bilinmey

note: hardware section
en: Hardware
crh: Donanım

en: Today %l:%M %p
crh: Bugün %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
crh: Dün %l:%M %p
