mate-system-monitor 1.26.0 - en to dz translation catalogue (164 entries)

en: System Monitor
dz: རིམ་ལུགས་ལྟ་རྟོག་པ།

en: View current processes and monitor system state
dz: ད་ལྟོའི་ལས་སྦྱོར་དང་ ལྟ་རྟོག་རིམ་ལུགས་ཀྱི་ གནས་ལུགས་སྟོན།

en: Device
dz: ཐབས་འཕྲུལ།

en: Directory
dz: སྣོད་ཐོ།

en: Type
dz: དབྱེ་བ།

en: Total
dz: བསྡོམས།

en: Free
dz: དལཝ།

en: Available
dz: འཐོབ་ཚུགསཔ།

en: Used
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ཡོདཔ།

en: Fraction
dz: དཔྱ་ཕྲན་

en: Title
dz: མགོ་མིང་

en: The title of the color selection dialog
dz: ཚོས་གཞི་སེལ་འཐུའི་ ཌིའི་ལོག་གི་ མགོ་མིང་

en: Pick a Color
dz: ཚོས་གཞི་ཅིག་ འཐུ་

en: Current Color
dz: ད་ལྟོའི་ཚོས་གཞི་

en: The selected color
dz: སེལ་འཐུ་འབདཡོད་པའི་ཚོས་གཞི་

en: Type of color picker
dz: ཚོས་གཞི་འཐུ་མི་གི་དབྱེ་བ་

en: Received invalid color data
dz: ནུས་མེད་ ཚོས་གཞི་ གནས་སྡུད་ཐོབ་ཡོདཔ་

note: xgettext: noun, top level menu. "File" did not make sense for system-monitor
en: _Monitor
dz: ལྟ་རྟོག་པ།(_M)

en: _Edit
dz: ཞུན་དག(_)

en: _View
dz: མཐོང་སྣང་།(_V)

en: _Help
dz: གྲོགས་རམ།(_H)

en: Search for _Open Files
dz: ཁ་ཕྱེ་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ འཚོལ་ཞིབ་འབད་(_O)

en: Search for open files
dz: ཁ་ཕྱེ་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་གི་དོན་ལུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད་

en: _Quit
dz: སྤངས།  (_Q)།

en: Quit the program
dz: ལས་རིམ་དེ་སྤངས།

en: _Stop Process
dz: ལས་སྦྱོར་བཀག(_S)

en: Stop process
dz: ལས་སྦྱོར་བཀག

en: _Continue Process
dz: ལས་སྦྱོར་འཕྲོ་མཐུད།(_C)

en: Continue process if stopped
dz: བཀག་སྟེ་ཡོད་པ་ཅིན་ ལས་སྦྱོར་འཕྲོ་མཐུད།

en: Force process to finish normally
dz: ལས་སྦྱོར་སྤྱིར་བཏང་སྦེ་ རྫོགས་བཅུག

en: Force process to finish immediately
dz: ལས་སྦྱོར་དེ་འཕྲལ་ལས་རྫོགས་བཅུག

en: Change the order of priority of process
dz: ལས་སྦྱོར་གྱི་གཙོ་རིམ་གྱི་ གོ་རིམ་སོར།

en: _Preferences
dz: དགའ་གདམ་ཚུ།(_P)

en: Configure the application
dz: གློག་རིམ་དེ་ རིམ་སྒྲིག་འབད།

en: _Refresh
dz: ཡང་སེལ་འབད་ (_R)

en: Refresh the process list
dz: ལས་སྦྱོར་་ཐོ་ཡིག་ ཡང་སེལ་འབད་

en: _Memory Maps
dz: དྲན་ཚད་ས་ཁྲ་ཚུ།(_M)

en: Open the memory maps associated with a process
dz: ལས་སྦྱོར་ཅིག་དང་འབྲེལ་བའི་ དྲན་ཚད་ས་ཁྲ་ཚུ་ཁ་ཕྱེ།

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is no verb here
en: Open _Files
dz: ཡིག་སྣོད་ཚུ་ཁ་ཕྱེ།(_F)

en: View the files opened by a process
dz: ལས་སྦྱོར་ཅིག་གིས་ ཁ་ཕྱེ་སཏེ་ཡོད་མི་ ཡིག་སྣོད་ཚུ་སྟོན།

en: _Properties
dz: རྒྱུ་དངོས་ཚུ།(_P)

en: _Contents
dz: ནང་དོན།(_C)

en: Open the manual
dz: ལག་དེབ་དེ་ཁ་ཕྱེ།

en: _About
dz: སྐོར་ལས།(_A)

en: About this application
dz: གློག་རིམ་འདི་གི་སྐོར་ལས།

en: _Dependencies
dz: རྟེན་འབྲེལ་ཚུ།(_D)

en: Show parent/child relationship between processes
dz: ལས་སྦྱོར་ཚུ་གི་བར་ན་ རྩ་ལག་དང་ཆ་ལག་གི་མཐུན་འབྲེལ་སྟོན།

en: _Active Processes
dz: ཤུགས་ལྡན་ལས་སྦྱོར་ཚུ།(_A)

en: Show active processes
dz: ཤུགས་ལྡན་ལས་སྦྱོར་ཚུ་སྟོན།

en: A_ll Processes
dz: ལས་སྦྱོར་ཆ་མཉམ།(_A)

en: Show all processes
dz: ལས་སྦྱོར་ཆ་མཉམ་སྟོན།

en: M_y Processes
dz: ངེད་ཀྱི་ལས་སྦྱོར་ཚུ།(_y)

en: Normal
dz: སྤྱིར་བཏང་

en: Custom
dz: སྲོལ་སྒྲིག

en: End _Process
dz: ལས་སྦྱོར་མཇུག་བསྡུ།(_P)

en: CPU History
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་ལོ་རྒྱུས།

en: CPU
dz: སི་པུ་ཡུ་

en: CPU%d
dz: སི་པི་ཡུ་ %d

en: Memory and Swap History
dz: དྲན་ཚད་དང་ བརྗེ་སོར་ལོ་རྒྱུས།

en: Memory
dz: དྲན་ཚད།

en: Swap
dz: བརྗེ་སོར་

en: Network History
dz: ཡོངས་འབྲེལ་ལོ་རྒྱུས།

en: Receiving
dz: ཐོབ་དོ་

en: Total Received
dz: ཐོབ་ཡོདཔ་ ཡོངས་བསྡོམས་

en: Sending
dz: གཏང་དོ་

en: Total Sent
dz: བསྡོམས་ གཏང་ཡོདཔ་

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
dz: རིམ་ལུགས་

en: Processes
dz: ལས་སྦྱོར་ཚུ།

en: Resources
dz: ཐོན་ཁུངས་ཚུ།

en: File Systems
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས།

en: Error
dz: འཛོལ་བ།

en: Process
dz: ལས་སྦྱོར་

en: PID
dz: པི་ཨའི་ཌི་

en: Filename
dz: ཡིག་སྣོད་མིང་།

note: gtk_window_set_modal(GTK_WINDOW(dialog), TRUE);
en: Search for Open Files
dz: ཁ་ཕྱེ་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ འཚོལ་ཞིབ་འབད་

en: _Name contains:
dz: མིང་གི་ནང་ན:(_N)

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
dz: བསལ།(_l)

en: Case insensitive matching
dz: ཡི་གུ་ཆེ་ཆུང་གི་ཉེན་ཁ་མཐུན་སྒྲིག་འབད་མི་

en: S_earch results:
dz: འཚོལ་ཞིབ་གྲུབ་འབྲས་:(_e)

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
dz: ཝི་ཨེམ་འགོ་བཙུགས།

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
dz: ཝི་ཨེམ་མཇུག་སྡུད།

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
dz: ཝི་ཨེམ་གྱི་ཚད།

en: Flags
dz: ཟུར་རྟགས་ཚུ།

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
dz: ཝི་ཨེམ་པར་ལེན།

note: xgettext: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private clean
dz: སྒེར་དོན་ གཙང་ཏོག་ཏོ་

note: xgettext: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private dirty
dz: སྒེར་དོན་ བཙོག་པ་

note: xgettext: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared clean
dz: རུབ་སྤྱོད་ གཙང་ཏོག་ཏོ་

note: xgettext: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared dirty
dz: རུབ་སྤྱོད་ བཙོག་པ་

en: Inode
dz: ཨི་ནོཌི།

en: Memory Maps
dz: དྲན་ཚད་ས་ཁྲ་ཚུ།

en: _Memory maps for process "%s" (PID %u):
dz: ལས་སྦྱོར་"%s" (པི་ཨའི་ཌི་ %u): གི་དོན་ལུ་ དྲན་ཚད་ས་ཁྲ་ཚུ།

en: file
dz: ཡིག་སྣོད།

en: pipe
dz: རྒྱུད་དུང་།

en: local socket
dz: ཉེ་གནས་སོ་ཀེཊི།

en: unknown type
dz: མ་ཤེས་པའི་དབྱེ་བ།

note: Translators: "FD" here means "File Descriptor". Please use a very short translation if possible, and at most 2-3 characters for it to be able to fit in the UI.
en: FD
dz: ཡིག་སྣོད་འགྲེལ་བཤདཔ།

en: Object
dz: དངུས་པོ།

en: Open Files
dz: ཡིག་སྣོད་ཚུ་ཁ་ཕྱེ།

en: _Files opened by process "%s" (PID %u):
dz: ལས་སྦྱོར་"%s" (པི་ཨའི་ཌི་%u):གིས་ ཁ་ཕྱེ་མི་ ཡིག་སྣོད་ཚུ།(_F)

en: Show process dependencies in tree form
dz: ལས་སྦྱོར་རྟེན་འབྲེལ་ཚུ་ རྩ་འབྲེལ་གྱི་རྣམ་པ་ནང་སྟོན།

en: Solaris mode for CPU percentage
dz: སི་པི་ཡུ་ བརྒྱ་ཆ་གི་དོན་ལུ་ སོ་ལ་རིསི་ ཐབས་ལམ་

en: Enable/Disable smooth refresh
dz: ཧུམ་ཁྱུག་ཡང་སེལ་ ལྕོགས་ཅན་/ལྕོགས་མིན་བཟོ།

en: Show warning dialog when killing processes
dz: ལས་སྦྱོར་ཚུ་གསད་པའི་སྐབས་ ཉེན་བརྡའི་ཌའི་ལོག་སྟོན།

en: Time in milliseconds between updates of the process view
dz: ལས་སྦྱོར་མཐོང་སྣང་ དུས་མཐུན་བཟོ་བའི་བར་ནའི་དུས་ཚོད་ མི་ལི་སྐར་ཆའི་ནང་།

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
dz: ཚད་ཁྲམ་ཚུ་ དུས་མཐུན་བཟོ་བའི་བར་ནའི་དུས་ཚོད་ མི་ལི་སྐར་ཆའི་ནང་།

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
dz: ཐབས་འཕྲུལ་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག་ཚུ་ དུས་མཐུན་བཟོ་བའི་བར་ནའི་དུས་ཚོད་ མི་ལི་སྐར་ཆའི་ནང་།

en: Determines which processes to show by default. 0 is All, 1 is user, and 2 is active
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཐོག་ལུ་སྟོན་ནིའི་ ལས་སྦྱོར་ཚུ་ ངེས་འཛིན་འབདཝ་ཨིན། ༠ འདི་ཆ་མཉམ་དང་ ༡ འདི་ལག་ལེན་པ། ༢ ཤུགས་ལྡན་ཨིན།

en: Saves the currently viewed tab
dz: ད་ལྟོ་མཐོང་མི་མཆོང་ལྡེ་དེ་སྲུངམ་ཨིན།

en: 0 for the System Info, 1 for the processes list, 2 for the resources and 3 for the disks list
dz: རིམ་ལུགས་བརྡ་དོན་འདི་གི་དོན་ལུ་ ༠  ལས་སྦྱོར་ཐོ་ཡིག་འདི་གི་དོན་ལུ་ ༡   ཐོན་ཁུངས་འདི་གི་དོན་ལུ་ ༢   དང་ ཌིཀསི་ཐོ་ཡིག་འདི་གི་དོན་ལུ་ ༣

en: Default graph cpu color
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཚད་ཁྲམ་གྱི་ ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་༼སི་པི་ཡི༽ཚོས་གཞི།

en: Default graph swap color
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཚད་ཁྲམ་གྱི་ བརྗེ་སོར་ཚོས་གཞི།

en: Default graph incoming network traffic color
dz: ཚད་ཁྲམ་ ནང་སྦྱོར་ ཡོངས་འབྲེལ་ འགྲུལ་ལམ་ སྔོན་སྒྲིག་

en: Default graph outgoing network traffic color
dz: ཚད་ཁྲམ་ ཕྱིར་བསྐྱོད་ ཡོངས་འབྲེལ་ འགྲུལ་ལམ་ ཚོས་གཞི་ སྔོན་སྒྲིག་

en: Process view sort column
dz: མཐོང་སྣང་དབྱེ་སེལ་ཀེར་ཐིག་ ལས་སྦྱོར་འབད།

en: Process view columns order
dz: མཐོང་སྣང་ཀེར་ཐིག་གི་གོ་རིམ་ ལས་སྦྱོར་འབད།

en: Process view sort order
dz: མཐོང་སྣང་དབྱེ་སེལ་གོ་རིམ་ ལས་སྦྱོར་འབད།

en: Disk view columns order
dz: ཌིཀསི་མཐོང་སྣང་གི་ཀེར་ཐིག་གི་གོ་རིམ།

en: System Monitor Preferences
dz: རིམ་ལུགས་ལྟ་རྟོག་པའི་དགའ་གདམ་ཚུ།

en: Behavior
dz: སྤྱོད་ལམ།

en: _Update interval in seconds:
dz: སྐར་ཆ་ནང་ལུ་བར་མཚམས་དུས་མཐུན་བཟོ་:(_U)

en: Enable _smooth refresh
dz: ཧུམ་ཁྱུག་ཡང་སེལ་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ།(_s)

en: Alert before ending or _killing processes
dz: ལས་སྦྱོར་ཚུ་ མཇུག་མ་བསྡུ་བའི་ཧེ་མར་ ཡང་ན་ མ་བསད་པའི་ཧེ་མར་ དྲན་བརྡ་བྱིན།(_k)

en: Information Fields
dz: བརྡ་དོན་ས་སྒོ་

en: Process i_nformation shown in list:
dz: ཐོ་ཡིག་ནང་སྟོན་ཡོད་མི་ ལས་སྦྱོར་བརྡ་དོན་:(_n)

en: Graphs
dz: ཚད་ཁྲམ་ཚུ།

en: Change _Priority
dz: གཙོ་རིམ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད།(_P)

en: _Nice value:
dz: ན་ཡིསི་བེ་ལུ་:(_N)

en: Note:
dz: དྲན་འཛིན།

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
dz: ལས་སྦྱོར་ཅིག་གི་གཙོ་རིམ་དེ་ ན་ཡིསི་བེ་ལུ་གིས་བྱིནམ་ཨིན། ན་ཡིསི་བེ་ལུ་ དམའ་མི་ཅིག་གིས་ གཙོ་རིམ་མཐོ་མི་དང་ ཆ་མཉམ་ཨིན།

en: Icon
dz: ངོས་དཔར།

en: Process Name
dz: མིང་ལས་སྦྱོར་འབད།

en: User
dz: ལག་ལེན་པ།

en: Status
dz: གནས་ཚད།

en: Virtual Memory
dz: བར་ཅུ་ཡལ་ དྲན་ཚད་

en: Resident Memory
dz: གནས་སྡོད་པའི་དྲན་ཚད།

en: Writable Memory
dz: འབྲི་བཏུབ་པའི་དྲན་ཚད།

en: Shared Memory
dz: རུབ་སྤྱོད་དྲན་ཚད།

en: X Server Memory
dz: ཨེགསི་སར་བར་ དྲན་ཚད།

en: % CPU
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་%།

en: CPU Time
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་དུས་ཚོད།

en: Started
dz: འགོ་བཙུགས་ཡོད།

en: Nice
dz: ན་ཡིསི།

en: ID
dz: ཨའི་ཌི།

en: Security Context
dz: སྲུང་སྐྱོབ་ཀྱི་སྐབས་དོན།

en: Command Line
dz: བརྡ་བཀོད་གྲལ་ཐིག་

en: Owner
dz: ཇོ་བདག

en: Priority
dz: གཙོ་རིམ།

en: Load averages for the last 1, 5, 15 minutes: %0.2f, %0.2f, %0.2f
dz: འདས་པའི་སྐར་མ་ ༡, ༥, དང་ ༡༥ གི་དོན་ལུ་ ཆ་སྙོམས་ཚུ་ མངོན་གསལ་འབད་: %0.2f, %0.2f, %0.2f

en: N/A
dz: ཨེན་/ཨེ།

note: Translators: The string parameter is release version (codename)
en: Release %s
dz: %s གསར་བཏོན་འབད་

en: Unknown
dz: མ་ཤེསཔ།

en: Kernel %s
dz: ཀར་ནེལ་ %s

en: MATE %s
dz: ཇི་ནོམ་ %s

note: hardware section
en: Hardware
dz: སྲ་ཆས་

en: Memory:
dz: དྲན་ཚད་:

en: Processor:
dz: ལས་སྦྱོར་འཕྲུལ་ཆས་:

en: Available disk space:
dz: ཐོབ་ཚུགས་པའི་ཌིཀསི་བར་སྟོང་:

en: Today %l:%M %p
dz: ད་རིས་%l:%M %p།

en: Yesterday %l:%M %p
dz: ཁ་རྩང་%l:%M %p།

en: Running
dz: གཡོག་བཀོལ་དོ།

en: Stopped
dz: བཀག་ཡོད།

en: Zombie
dz: ཛོམ་བི།

en: Uninterruptible
dz: བར་དཀྲོགས་འབད་མ་ཚུགསཔ།

en: Sleeping
dz: ཉལ་བའི་བསྒང་།
