mate-system-monitor 1.26.0 - en to el translation catalogue (266 entries)

en: MATE System Monitor
el: Παρακολούθηση Συστήματος MATE

en: A Process and resource monitor for MATE Desktop
el: Ένα πρόγραμμα εποπτείας διεργασιών και πόρων για το MATE

en: System Monitor
el: Παρακολούθηση συστήματος

en: View current processes and monitor system state
el: Προβολή τρεχουσών διεργασιών και παρακολούθηση κατάστασης συστήματος

en: Kill process
el: Βίαιος τερματισμός διεργασίας

en: Privileges are required to control other users' processes
el: Απαιτούνται προνόμια για τον έλεγχο των διαδικασιών άλλων χρηστών

en: Renice process
el: Διαδικασία ανανέωσης

en: Privileges are required to change the priority of processes
el: Απαιτούνται προνόμια για την αλλαγή της προτεραιότητας των διαδικασιών

en: Show the System tab
el: Εμφάνιση της καρτέλας συστήματος

en: Show the Processes tab
el: Προβολή καρτέλας διεργασιών

en: Show the Resources tab
el: Προβολή Καρτέλας Πόρων

en: Show the File Systems tab
el: Προβολή καρτέλας συστήματος αρχείων

en: Device
el: Συσκευή

en: Directory
el: Κατάλογος

en: Type
el: Τύπος

en: Total
el: Σύνολο

en: Free
el: Ελεύθερα

en: Available
el: Διαθέσιμα

en: Used
el: Σε χρήση

en: Fraction
el: Κλάσμα

note: TRANSLATORS: description of the pie color picker's (mem, swap) filled percentage property
en: Percentage full for pie color pickers
el: Πλήρες ποσοστό για επιλογείς χρώματος πίτας

en: Title
el: Τίτλος

en: The title of the color selection dialog
el: Ο τίτλος του διαλόγου επιλογής χρώματος

en: Pick a Color
el: Επιλέξτε ένα χρώμα

en: Current Color
el: Τρέχον χρώμα

en: The selected color
el: Το επιλεγμένο χρώμα

en: Type of color picker
el: Τύπος επιλογέα χρώματος

en: Received invalid color data
el: Ελήφθησαν μη έγκυρα δεδομένα χρώματος

en: Click to set graph colors
el: Κάντε κλικ για να ορίσετε τα χρώματα των γραφημάτων

note: xgettext: noun, top level menu. "File" did not make sense for system-monitor
en: _Monitor
el: Παρακολού_θηση

en: _Edit
el: _Επεξεργασία

en: _View
el: _Προβολή

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: Search for _Open Files
el: Αναζήτηση για _ανοικτά αρχεία

en: Search for open files
el: Αναζήτηση για ανοικτά αρχεία

en: _Quit
el: _Έξοδος

en: Quit the program
el: Έξοδος από το πρόγραμμα

en: _Stop Process
el: _Τερματισμός διεργασίας

en: Stop process
el: Τερματισμός διεργασίας

en: _Continue Process
el: Συ_νέχιση διεργασίας

en: Continue process if stopped
el: Συνέχιση διεργασίας αν διακοπεί

en: Force process to finish normally
el: Επιβολή κανονικού τερματισμού μιας διεργασίας

en: Force process to finish immediately
el: Επιβολή άμεσου τερματισμού μιας διεργασίας

en: _Change Priority
el: _Αλλαγή προτεραιότητας

en: Change the order of priority of process
el: Αλλαγή της σειράς προτεραιότητας μιας διεργασίας

en: _Preferences
el: _Προτιμήσεις

en: Configure the application
el: Ρύθμιση της εφαρμογής

en: _Refresh
el: Α_νανέωση

en: Refresh the process list
el: Ανανέωση της λίστας διεργασιών

en: _Memory Maps
el: _Χάρτες μνήμης

en: Open the memory maps associated with a process
el: Προβολή των χαρτών μνήμης που αντιστοιχούνται με τη διεργασία

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is no verb here
en: Open _Files
el: Άνοιγμα αρ_χείων

en: View the files opened by a process
el: Προβολή των αρχείων που ανοίχθηκαν από τη διεργασία

en: _Properties
el: _Προτιμήσεις

en: View additional information about a process
el: Προβολή επιπρόσθετων πληροφοριών σχετικά με την διαδικασία

en: _Contents
el: _Περιεχόμενα

en: Open the manual
el: Άνοιγμα του εγχειριδίου

en: _About
el: Πε_ρί

en: About this application
el: Περί αυτής της εφαρμογής

en: _Dependencies
el: Εξα_ρτήσεις

en: Show parent/child relationship between processes
el: Εμφάνιση μητρικών/θυγατρικών σχέσεων ανάμεσα στις διεργασίες

en: _Active Processes
el: Ενε_ργές διεργασίες

en: Show active processes
el: Προβολή ενεργών διεργασιών

en: A_ll Processes
el: Ό_λες οι διεργασίες

en: Show all processes
el: Εμφάνιση όλων των διεργασιών

en: M_y Processes
el: Οι διεργασίες _μου

en: Show only user-owned processes
el: Προβολή διεργασιών του χρήστη

en: Very High
el: Πολύ Υψηλή

en: Set process priority to very high
el: Ορισμός προτεραιότητας διεργασίας στο πολύ υψηλό

en: High
el: Υψηλή

en: Set process priority to high
el: Ορισμός προτεραιότητας διεργασίας στο υψηλό

en: Normal
el: Κανονική

en: Set process priority to normal
el: Ορισμός προτεραιότητας διεργασίας στο κανονικό

en: Low
el: Χαμηλή

en: Set process priority to low
el: Ορισμός προτεραιότητας διεργασίας στο χαμηλό

en: Very Low
el: Πολύ Χαμηλό

en: Set process priority to very low
el: Ορισμός προτεραιότητας διεργασίας στο πολύ χαμηλό

en: Custom
el: Προσαρμοσμένη

en: Set process priority manually
el: Ορισμός προτεραιότητας διεργασίας χειροκίνητα

en: End _Process
el: Τερματισμός διεργα_σίας

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for '%s'
el: Επιλογή χρώματος για '%s'

en: CPU History
el: Ιστορικό CPU

en: Memory and Swap History
el: Ιστορικό μνήμης και Swap

en: Memory
el: Μνήμη

en: Network History
el: Ιστορικό δικτύου

en: Receiving
el: Λήψη

en: Total Received
el: Σύνολο ληφθέντων

en: Sending
el: Αποστολή

en: Total Sent
el: Σύνολο απεσταλμένων

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
el: Σύστημα

en: Processes
el: Διεργασίες

en: Resources
el: Πόροι

en: File Systems
el: Συστήματα αρχείων

en: not available
el: μη διαθέσιμο

note: xgettext: 540MiB (53 %) of 1.0 GiB
en: %s (%.1f%%) of %s
el: %s (%.1f%%) από %s

en: Error
el: Σφάλμα

en: '%s' is not a valid Perl regular expression.
el: Το '%s' είναι μη έγκυρη κοινή έκφραση Perl

en: Process
el: Διεργασία

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

note: gtk_window_set_modal(GTK_WINDOW(dialog), TRUE);
en: Search for Open Files
el: Αναζήτηση για ανοικτά αρχεία

en: _Name contains:
el: Το ό_νομα περιέχει:

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
el: Ε_κκαθάριση

en: Case insensitive matching
el: Ταίριασμα χωρίς διάκριση πεζών/κεφαλαίων

en: S_earch results:
el: Αποτελέσματα α_ναζήτησης:

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
el: Αρχή ΙΜ

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
el: Τέλος ΙΜ

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
el: Μέγεθος ΙΜ

en: Flags
el: Διακόπτες

note: xgettext: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared clean
el: Κοινόχρηστη clean

note: xgettext: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared dirty
el: Κοινόχρηστη dirty

en: Inode
el: Κόμβος

en: Memory Maps
el: Χάρτες μνήμης

en: _Memory maps for process "%s" (PID %u):
el: Χάρτες _μνήμης για διεργασία "%s" (PID %u):

en: file
el: αρχείο

en: IPv6 network connection
el: Σύνδεση δικτύου IPv6

en: IPv4 network connection
el: Σύνδεση δικτύου IPv4

en: unknown type
el: άγνωστος τύπος

en: Object
el: Αντικείμενο

en: Open Files
el: Άνοιγμα αρχείων

en: _Files opened by process "%s" (PID %u):
el: _Αρχεία που ανοίχθηκαν από τη διεργασία "%s" (PID %u):

en: Main window size and position in the form (width, height, xpos, ypos)
el: Κύριο μέγεθος και θέση παραθύρου στη φόρμα (πλάτος, ύψος, θέσηx, θέσηy)

en: If TRUE, main window will open maximized, and saved size and position values are ignored.
el: Αν είναι αληθές, το κύριο παράθυρο θα ανοίξει μεγιστοποιημένο, και οι αποθηκευμένες τιμές μεγέθους και θέσης θα αγνοηθούν.

en: Show process dependencies in tree form
el: Εμφάνιση εξαρτήσεων διεργασιών σε μορφή δέντρου

en: Solaris mode for CPU percentage
el: Λειτουργία Solaris για το ποσοστό της CPU

en: If TRUE, system-monitor operates in 'Solaris mode' where a task's CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in 'Irix mode'.
el: Αν είναι αληθές, η εποπτεία συστήματος θα λειτουργεί σε "Solaris mode" όταν η χρήση μίας διεργασίας του επεξεργαστή διαιρεθεί από το συνολικό αριθμό των πυρήνων. Αλλιώς, θα λειτουργεί σε "Irix mode".

en: Enable/Disable smooth refresh
el: Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση ομαλής ανανέωσης

en: Show warning dialog when killing processes
el: Εμφάνιση διαλόγου προειδοποίησης κατά τoν βίαιο τερματισμό διεργασιών

en: Time in milliseconds between updates of the process view
el: Χρόνος σε χιλιοστά δευτερολέπτου ανάμεσα στις ενημερώσεις τις προβολής διεργασιών

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
el: Χρόνος σε χιλιοστά δευτερολέπτου ανάμεσα στις ενημερώσεις γραφημάτων

en: Whether information about all file systems should be displayed
el: Αν θα προβάλλονται πληροφορίες για όλα τα συστήματα αρχείων

en: Whether to display information about all file systems (including types like 'autofs' and 'procfs'). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
el: Αν θα εμφανίζονται πληροφορίες για όλα τα συστήματα αρχείων (αυτό περιλαμβάνει τύπους συστημάτων αρχείων όπως 'autofs' και 'procfs'). Είναι χρήσιμο για τη λήψη όλων των τρεχόντων προσαρτημένων συστημάτων αρχείων.

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
el: Χρόνος σε χιλιοστά δευτερολέπτου ανάμεσα στις ενημερώσεις λίστας συσκευών

en: Determines which processes to show by default. 0 is All, 1 is user, and 2 is active
el: Καθορίζει ποιες διεργασίες θα εμφανίζονται αρχικά. 0 είναι όλες. 1 είναι του χρήστη, και 2 οι ενεργές

en: Saves the currently viewed tab
el: Αποθηκεύει την τρέχουσα προβαλλόμενη καρτέλα

en: Default graph CPU color
el: Προεπιλεγμένο χρώμα γραφήματος CPU

en: Default graph cpu color
el: Προεπιλεγμένο χρώμα γραφήματος cpu

en: Default graph memory color
el: Προεπιλεγμένο χρώμα γραφήματος μνήμης

en: Default graph swap color
el: Προεπιλεγμένο χρώμα γραφήματος swap

en: Default graph incoming network traffic color
el: Προεπιλεγμένο χρώμα γραφήματος εισερχομένων δικτύου

en: Default graph outgoing network traffic color
el: Προεπιλεγμένο χρώμα γραφήματος εξερχομένων δικτύου

en: Show network traffic in bits
el: Εμφάνιση της κίνησης δικτύου σε bit

en: Process view sort column
el: Στήλη ταξινόμησης προβολής διεργασιών

en: Process view columns order
el: Σειρά ταξινόμησης προβολής διεργασίας

en: Process view sort order
el: Σειρά ταξινόμησης προβολής διεργασίας

en: Width of process 'Name' column
el: Πλάτος στήλης 'Ονόματος'

en: Show process 'Name' column on startup
el: Εμφάνιση στήλης 'Όνομα' κατά την εκκίνηση

en: Width of process 'User' column
el: Πλάτος στήλης 'Χρήστη'

en: Show process 'User' column on startup
el: Εμφάνιση στήλης διεργασίας 'Ιδιοκτήτης' κατά την εκκίνηση

en: Width of process 'Status' column
el: Πλάτος στήλης διεργασίας 'Κατάσταση'

en: Show process 'Status' column on startup
el: Εμφάνιση στήλης διεργασίας 'Κατάσταση' κατά την εκκίνηση

en: Width of process 'Virtual Memory' column
el: Πλάτος διεργασίας στήλης 'Εικονική Μνήμη'

en: Show process 'Virtual Memory' column on startup
el: Εμφάνιση στήλη διεργασίας  'Εικονική Μνήμη' κατά την εκκίνηση

en: Width of process 'Resident Memory' column
el: Πλάτος στήλης διεργασίας 'Παραμένουσα Μνήμη'

en: Show process 'Resident Memory' column on startup
el: Εμφάνιση στήλης διεργασίας 'Παραμένουσα Μνήμη' κατά την εκκίνηση

en: Width of process 'Writable Memory' column
el: Πλάτος στήλης 'Εγγράψιμη Μνήμη'

en: Show process 'Writable Memory' column on startup
el: Εμφάνιση στήλης 'Εγγράψιμη Μνήμη' κατά την εκκίνηση

en: Width of process 'Shared Memory' column
el: Πλάτος στήλης 'Κοινόχρηστη Μνήμη'

en: Show process 'Shared Memory' column on startup
el: Εμφάνιση στήλης 'Κοινόχρηστης Μνήμη' κατά την εκκίνηση

en: Width of process 'X Server Memory' column
el: Πλάτος στήλης 'Μνήμη Εξυπηρετητή X'

en: Show process 'X Server Memory' column on startup
el: Εμφάνιση στήλης 'Μνήμη Εξυπηρετητή X' κατά την εκκίνηση

en: Width of process '% CPU' column
el: Πλάτος στήλης '% CPU'

en: Show process '% CPU' column on startup
el: Εμφάνιση στήλης '% CPU' κατά την εκκίνηση

en: Width of process 'CPU Time' column
el: Πλάτος στήλης 'Ώρα CPU'

en: Show process 'CPU Time' column on startup
el: Εμφάνιση στήλης 'Ώρας CPU' κατά την εκκίνηση

en: Width of process 'Started' column
el: Πλάτος στήλης 'Εκκίνηση'

en: Show process 'Started' column on startup
el: Εμφάνιση στήλης 'Εκκίνηση' κατά την εκκίνηση

en: Width of process 'Nice' column
el: Πλάτος στήλης 'Nice'

en: Show process 'Nice' column on startup
el: Εμφάνιση στήλης 'Nice' κατά την εκκίνηση

en: Width of process 'ID' column
el: Πλάτος στήλης 'ID'

en: Show process 'ID' column on startup
el: Εμφάνιση στήλης 'ID' κατά την εκκίνηση

en: Width of process 'Security Context' column
el: Πλάτος στήλης 'Περιβάλλον Ασφάλειας'

en: Show process 'Security Context' column on startup
el: Εμφάνιση στήλης διεργασίας 'Περιεχόμενο Ασφαλείας' κατά την εκκίνηση

en: Width of process 'Command Line' column
el: Πλάτος στήλης διεργασίας 'Command Line'

en: Show process 'Command Line' column on startup
el: Εμφάνιση στήλης 'nice' κατά την εκκίνηση

en: Width of process 'Memory' column
el: Πλάτος στήλης 'ιδιοκτήτης'

en: Show process 'Memory' column on startup
el: Εμφάνιση στήλης 'ιδιοκτήτης' κατά την εκκίνηση

en: Width of process 'Waiting Channel' column
el: Πλάτος στήλης 'κανάλι αναμονής'

en: Show process 'Waiting Channel' column on startup
el: Εμφάνιση στήλης 'κανάλι αναμονής' κατά την εκκίνηση

en: Width of process 'Control Group' column
el: Πλάτος στήλης διεργασίας 'Έλεγχος Ομάδας'

en: Show process 'Control Group' column on startup
el: Εμφάνιση στήλης διεργασίας 'Έλεγχος Ομάδας' κατά την εκκίνηση

en: Width of process 'Unit' column
el: Πλάτος στήλης 'Μονάδας'

en: Show process 'Unit' column on startup
el: Εμφάνιση στήλης 'Μονάδας' κατά την εκκίνηση

en: Width of process 'Session' column
el: Πλάτος στήλης 'Συνεδρίας'

en: Show process 'Session' column on startup
el: Εμφάνιση στήλης 'Συνεδρίας' κατά την εκκίνηση

en: Width of process 'Seat' column
el: Πλάτος στήλης 'Θέσης'

en: Show process 'Seat' column on startup
el: Εμφάνιση στήλης 'Θέσης' κατά την εκκίνηση

en: Width of process 'Owner' column
el: Πλάτος στήλης 'Ιδιοκτήτης'

en: Show process 'Owner' column on startup
el: Εμφάνιση στήλης 'Ιδιοκτήτης' κατά την εκκίνηση

en: Disk view sort column
el: Στήλη ταξινόμησης προβολής δίσκου

en: Disk view sort order
el: Σειρά ταξινόμησης προβολής δίσκου

en: Disk view columns order
el: Σειρά στηλών ταξινόμησης της προβολής δίσκου

en: Width of disk view 'Device' column
el: Προβολή του πλάτους του δίσκου της στήλης 'Συσκευή'

en: Show disk view 'Device' column on startup
el: Εμφάνιση της προβολής δίσκου της στήλης 'Συσκευή' στην εκκίνηση

en: Width of disk view 'Directory' column
el: Προβολή του πλάτους του δίσκου της στήλης 'Κατάλογος'

en: Show disk view 'Directory' column on startup
el: Εμφάνιση της προβολής δίσκου της στήλης 'Κατάλογος' στην εκκίνηση

en: Width of disk view 'Type' column
el: Προβολή του πλάτους του δίσκου της στήλης 'Τύπος'

en: Show disk view 'Type' column on startup
el: Εμφάνιση της προβολής δίσκου της στήλης 'Τύπος' στην εκκίνηση

en: Width of disk view 'Total' column
el: Προβολή του πλάτους του δίσκου της στήλης 'Συνολικός'

en: Show disk view 'Total' column on startup
el: Εμφάνιση της προβολής δίσκου της στήλης 'Συνολικός' στην εκκίνηση

en: Width of disk view 'Free' column
el: Προβολή του πλάτους του δίσκου της στήλης 'Ελεύθερος'

en: Show disk view 'Free' column on startup
el: Εμφάνιση της προβολής δίσκου της στήλης 'Ελεύθερος' στην εκκίνηση

en: Width of disk view 'Available' column
el: Προβολή του πλάτους του δίσκου της στήλης 'Διαθέσιμος'

en: Show disk view 'Available' column on startup
el: Εμφάνιση της προβολής δίσκου της στήλης 'Διαθέσιμος' στην εκκίνηση

en: Width of disk view 'Used' column
el: Προβολή του πλάτους του δίσκου της στήλης 'Χρησιμοποιούμενος'

en: Show disk view 'Used' column on startup
el: Εμφάνιση της προβολής του δίσκου της στήλης 'Χρησιμοποιούμενος' στην εκκίνηση

en: Memory map sort column
el: Στήλη ταξινόμησης χάρτη μνήμης

en: Memory map sort order
el: Σειρά ταξινόμησης χάρτη μνήμης

en: Open files sort column
el: Άνοιγμα αρχείων ταξινομημένα κατά στήλη

en: Open files sort order
el: Άνοιγμα αρχείων ταξινομημένα κατά σειρά

en: System Monitor Preferences
el: Προτιμήσεις παρακολούθησης συστήματος

en: Behavior
el: Συμπεριφορά

en: _Update interval in seconds:
el: Διάστημα ανανέ_ωσης σε δευτερόλεπτα:

en: Enable _smooth refresh
el: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση ο_μαλής ανανέωσης

en: Alert before ending or _killing processes
el: Εμφάνιση διαλόγου προειδοποίησης κατά τον τερματισμό ή _βίαιο τερματισμό διεργασιών

en: Information Fields
el: Πεδία πληροφορίας

en: Process i_nformation shown in list:
el: _Πληροφορίες διεργασίας που εμφανίζονται στη λίστα:

en: Graphs
el: Γραφήματα

en: Show _all file systems
el: Εμφάνιση_όλων των συστημάτων αρχείων

en: File system i_nformation shown in list:
el: _Πληροφορίες συστημάτων αρχείων που εμφανίζονται στη λίστα:

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
el: Αδυναμία αλλαγής της σειράς προτεραιότητας μιας διεργασίας με PID  %d to %d.
     %s

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
el: Αδυναμία βίαου τερματισμού διεργασίας με PID %d με σήμα %d.
    %s

note: xgettext: secondary alert message
en: Killing a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be killed.
el: Ο βίαιος τερματισμός μια διεργασίας, μπορεί να καταστρέψει τα δεδομένα και τη συνεδρία σας, ή να δημιουργήσει ένα κενό ασφαλείας. Θα πρέπει να τερματίζετε βίαια μόνο προβληματικές διεργασίες.

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be ended.
el: Ο τερματισμός μια διεργασίας, μπορεί να καταστρέψει τα δεδομένα και τη συνεδρία σας, ή να δημιουργήσει ένα κενό ασφαλείας. Θα πρέπει να τερματίζετε μόνο προβληματικές διεργασίες.

en: (%s Priority)
el: (%s Προτεραιότητα)

en: Change Priority of Process “%s” (PID: %u)
el: Αλλαγή προτεραιότητας της διεργασίας “%s” (PID: %u)

en: Change _Priority
el: Αλλα_γή προτεραιότητας

en: _Nice value:
el: Τιμή _nice:

en: Note:
el: Σημείωση:

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
el: Η προτεραιότητα μιας διεργασίας δίνεται από την τιμή nice της διεργασίας. Μια χαμηλή τιμή nice αντιστοιχεί σε υψηλότερη προτεραιότητα.

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Process Name
el: Όνομα διεργασίας

en: User
el: Χρήστης

en: Status
el: Κατάσταση

en: Virtual Memory
el: Εικονική Μνήμη

en: Resident Memory
el: Παραμένουσα Μνήμη

en: Writable Memory
el: Εγγράψιμη μνήμη

en: Shared Memory
el: Κοινόχρηστη μνήμη

en: X Server Memory
el: Μνήμη εξυπηρετητή X

en: Started
el: Ξεκίνησε

en: Nice
el: Ευγενικό

en: Security Context
el: Περιβάλλον ασφάλειας

en: Command Line
el: Γραμμή εντολών

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
el: Κανάλι αναμονής

en: Control Group
el: Ομάδα Ελέγχου

en: Unit
el: Μονάδα

en: Session
el: Συνεδρία

note: TRANSLATORS: Seat = i.e. the physical seat the session of the process belongs to, only for multi-seat environments. See http://en.wikipedia.org/wiki/Multiseat_configuration
en: Seat
el: Θέση

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Load averages for the last 1, 5, 15 minutes: %0.2f, %0.2f, %0.2f
el: Μέσος φόρτος για τα τελευταία 1, 5, 15 λεπτά: %0.2f, %0.2f, %0.2f

en: Process Properties
el: Ιδιότητες Διεργασιών

en: Properties of process "%s" (PID %u):
el: Ιδιότητες της διαδικασίας "%s" (PID %u):

note: Translators: The first string parameter is release version (codename), * the second one is the architecture, 32 or 64-bit
en: Release %s %s
el: Κυκλοφορία  %s %s

note: Translators: The string parameter is release version (codename)
en: Release %s
el: Κυκλοφορία %s

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Kernel %s
el: Πυρήνας %s

note: hardware section
en: Hardware
el: Υλικό

en: Memory:
el: Μνήμη:

en: Processor:
el: Επεξεργαστής:

note: disk space section
en: System Status
el: Κατάσταση συστήματος

en: Available disk space:
el: Διαθέσιμος χώρος δίσκου:

en: Today %l:%M %p
el: Σήμερα %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
el: Χθές %l:%M %p

en: Running
el: Σε εκτέλεση

en: Stopped
el: Τερματισμός

en: Sleeping
el: Υπό αναστολή
