mate-system-monitor 1.26.0 - en to eu translation catalogue (309 entries)

en: MATE System Monitor
eu: MATE Sistemaren Monitorea

en: A Process and resource monitor for MATE Desktop
eu: Prozesu eta baliabideen erabileraren monitorea MATE mahaigainerako

en: MATE System Monitor allows to graphically view and manipulate the running processes on your system. It also provides an overview of available resources, such as CPU and memory.
eu: MATE SIstemaren Monitoreak zure sisteman exekutatzen ari diren prozesuak grafikoki ikusi eta aldatzeko aukera ematen dizu. Era berean, eskuragarri dauden baliabideen ikuspegi orokor bat erakusten du, hala nola PUZ eta memoria.

en: MATE System Monitor is a fork of GNOME System Monitor and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and System Monitor, please visit the project's home page.
eu: MATE Sistemaren Monitorea GNOME Sistemaren Monitorea aplikaziotik eratorria da eta MATE Mahaigain Ingurunearen partea da. MATE eta Sistemaren Monitoreari buruz gehiago jakiteko, mesedez ikusi proiektuaren webgunea.

en: System Monitor
eu: Sistemako monitorea

en: View current processes and monitor system state
eu: Ikusi uneko prozesuak eta monitorizatu sistemako egoera

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;system;monitor;process;list;view;current;resources;
eu: MATE;sistema;monitorea;prozesua;zerrenda;ikuspegia;oraingoa;baliabideak;

en: Kill process
eu: Akabatu prozesua

en: Privileges are required to control other users' processes
eu: Beste erabiltzaileen prozesuak kontrolatzeko behar dira pribilegioak

en: Renice process
eu: Prozesuaren lehentasun balioa aldatu (renice)

en: Privileges are required to change the priority of processes
eu: Prozesuen lehentasunak aldatzeko behar dira pribilegioak

en: Show the System tab
eu: Erakutsi sistemako fitxa

en: Show the Processes tab
eu: Erakutsi prozesuen fitxa

en: Show the Resources tab
eu: Erakutsi baliabideen fitxa

en: Show the File Systems tab
eu: Erakutsi sistemaren fitxategien fitxa

en: System Monitor is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
eu: Sistemaren Monitorea software librea da; birbana dezakezu eta/edo aldatu Free Software Foundation-ek argitaratutako GNU Lizentzia Publiko Orokorraren baldintzen arabera; erabili dezakezu aipatutako lizentziaren 2. bertsioa edo beranduago argitaratu den beste edozein bertsio.

en: System Monitor is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
eu: Sistemaren Monitorea banatzen da erabilgarria izango delakoan, baina INOLAKO BERMERIK GABE, ezta MERKATURATZEKO berme inplizitoa edo HELBURU KONKRETU BATERAKO EGOKIA IZATEKOA. Ikusi GNU Lizentzia Publiko Orokorra xehetasun gehiagorako.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with System Monitor; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
eu: GNU Lizentzia Publiko Orokorraren kopia bat jaso beharko zenukeen Sistemaren Monitorearekin batera; hala ez bada, ondoko helbidera idatzi: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: About System Monitor
eu: Sistemaren Monitoreari Buruz

en: Device
eu: Gailua

en: Directory
eu: Direktorioa

en: Type
eu: Mota

en: Total
eu: Guztira

en: Free
eu: Libre

en: Available
eu: Eskuragarri

en: Used
eu: Erabilita

en: Fraction
eu: Frakzioa

note: TRANSLATORS: description of the pie color picker's (mem, swap) filled percentage property
en: Percentage full for pie color pickers
eu: Tartaren kolore hautatzaileen ehuneko osoa

en: Title
eu: Izenburua

en: The title of the color selection dialog
eu: Kolore-hautapenaren elkarrizketa-koadroaren izenburua

en: Pick a Color
eu: Hautatu kolorea

en: Current Color
eu: Uneko kolorea

en: The selected color
eu: Hautatutako kolorea

en: Type of color picker
eu: Kolore-hautatzaile mota

en: Received invalid color data
eu: Baliogabeko kolore-datua jaso da

en: Click to set graph colors
eu: Egin klik grafikoen koloreak ezartzeko

note: xgettext: noun, top level menu. "File" did not make sense for system-monitor
en: _Monitor
eu: _Monitorizatu

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Help
eu: _Laguntza

en: Search for _Open Files
eu: Bilatu _irekitako fitxategiak

en: Search for open files
eu: Bilatu irekitako fitxategiak

en: _Quit
eu: _Irten

en: Quit the program
eu: Irten programatik

en: _Stop Process
eu: _Gelditu prozesua

en: Stop process
eu: Gelditu prozesua

en: _Continue Process
eu: _Jarraitu prozesua

en: Continue process if stopped
eu: Jarraitu prozesua geldituta egonez gero

en: Force process to finish normally
eu: Behartu prozesu bat normal amaitzera

en: Force process to finish immediately
eu: Behartu prozesu bat berehala amaitzera

en: _Change Priority
eu: _Aldatu Lehentasuna

en: Change the order of priority of process
eu: Aldatu prozesu baten lehentasun ordena

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: Configure the application
eu: Konfiguratu aplikazioa

en: _Refresh
eu: _Freskatu

en: Refresh the process list
eu: Freskatu prozesuen zerrenda

en: _Memory Maps
eu: _Memoriaren mapak

en: Open the memory maps associated with a process
eu: Ireki prozesu bati lotutako memoriaren mapak

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is no verb here
en: Open _Files
eu: Ireki _fitxategiak

en: View the files opened by a process
eu: Ikusi prozesu batek irekitako fitxategiak

en: _Properties
eu: _Propietateak

en: View additional information about a process
eu: Ikusi prozesu baten gaineko informazio gehigarria

en: _Contents
eu: _Edukia

en: Open the manual
eu: Ireki eskuliburua

en: _About
eu: Honi _buruz

en: About this application
eu: Aplikazioari buruz

en: _Dependencies
eu: _Mendekotasunak

en: Show parent/child relationship between processes
eu: Erakutsi prozesuen arteko gurasoaren/umearen harremana

en: _Active Processes
eu: Prozesu _aktiboak

en: Show active processes
eu: Erakutsi prozesu aktiboak

en: A_ll Processes
eu: Prozesu g_uztiak

en: Show all processes
eu: Erakutsi prozesu guztiak

en: M_y Processes
eu: _Nire prozesuak

en: Show only user-owned processes
eu: Erakutsi bakarrik erabiltzailearen jabetzako prozesuak

en: Very High
eu: Oso altua

en: Set process priority to very high
eu: Ezarri prozesuaren lehentasuna oso altua

en: High
eu: Altua

en: Set process priority to high
eu: Ezarri prozesuaren lehentasuna altua

en: Normal
eu: Arrunta

en: Set process priority to normal
eu: Ezarri prozesuaren lehentasuna normala

en: Low
eu: Baxua

en: Set process priority to low
eu: Ezarri prozesuaren lehentasuna baxua

en: Very Low
eu: Oso baxua

en: Set process priority to very low
eu: Ezarri prozesuaren lehentasuna oso baxua

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Set process priority manually
eu: Ezarri prozesuaren lehentasuna eskuz

en: End _Process
eu: Amaitu p_rozesua

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for '%s'
eu: Hautatu kolorea '%s'-(r)entzat

en: CPU History
eu: PUZen historia

en: CPU
eu: PUZ

en: CPU%d
eu: %d.PUZ

en: Memory and Swap History
eu: Memoriaren eta Swap-aren historia

en: Memory
eu: Memoria

en: Network History
eu: Sareko historia

en: Receiving
eu: Jasotzen

en: Total Received
eu: Jasotakoak guztira

en: Sending
eu: Bidaltzen

en: Total Sent
eu: Bidalitakoak guztira

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
eu: Sistema

en: Processes
eu: Prozesuak

en: Resources
eu: Baliabideak

en: File Systems
eu: Fitxategi-sistemak

en: not available
eu: ez dago eskuragarri

note: xgettext: 540MiB (53 %) of 1.0 GiB
en: %s (%.1f%%) of %s
eu: %s (%.1f%%) / %s

en: Error
eu: Errorea

en: '%s' is not a valid Perl regular expression.
eu: '%s' ez da baliozko Perl-en adierazpen erregularra.

en: Process
eu: Prozesua

en: PID
eu: PIDa

en: Filename
eu: Fitxategia

note: gtk_window_set_modal(GTK_WINDOW(dialog), TRUE);
en: Search for Open Files
eu: Bilatu irekitako fitxategiak

en: _Name contains:
eu: _Izenak dauka:

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
eu: _Garbitu

en: Case insensitive matching
eu: Ez bereizi maiuskulak eta minuskulak

en: S_earch results:
eu: Bi_laketaren emaitzak:

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
eu: MB hasera

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
eu: MB amaiera

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
eu: MB tamaina

en: Flags
eu: Banderak

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
eu: MB desplazamendua

note: xgettext: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private clean
eu: Pribatua garbia

note: xgettext: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private dirty
eu: Pribatua zikina

note: xgettext: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared clean
eu: Partekatua garbia

note: xgettext: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared dirty
eu: Partekatua zikina

en: Inode
eu: Inodoa

en: Memory Maps
eu: Memoria-mapak

en: _Memory maps for process "%s" (PID %u):
eu: "%s" prozesuaren (PID %u) _memoria-mapak:

en: file
eu: fitxategia

en: pipe
eu: kanalizazioa

en: IPv6 network connection
eu: IPv6 sareko konexioa

en: IPv4 network connection
eu: IPv4 sareko konexioa

en: local socket
eu: socket lokala

en: unknown type
eu: mota ezezaguna

en: Object
eu: Objektua

en: Open Files
eu: Irekitako fitxategiak

en: _Files opened by process "%s" (PID %u):
eu: "%s" prozesuak (PID %u) irekitako fitxategiak:

en: Main window size and position in the form (width, height, xpos, ypos)
eu: Leiho nagusiaren tamaina eta kokapena inprimakian (zabalera, altuera, xkok., ykok.)

en: If TRUE, main window will open maximized, and saved size and position values are ignored.
eu: TRUE (egia) bada, leiho nagusia maximizatua irekiko da, eta gordetako kokapen balioak baztertzen dira.

en: Show process dependencies in tree form
eu: Erakutsi prozesuaren mendekotasunak zuhaitz eran

en: Solaris mode for CPU percentage
eu: Solaris moduaren PUZ ehunekoa

en: If TRUE, system-monitor operates in 'Solaris mode' where a task's CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in 'Irix mode'.
eu: TRUE (egia) bada, sistemako monitorea 'Solaris modua'n funtzionatuko du, non atazen PUZ erabilpena PUZ kopuru osoaren artean zatitzen den. Bestela 'Irix modua'n funtzionatzen du.

en: Enable/Disable smooth refresh
eu: Gaitu/Desgaitu freskatze leuna

en: Show warning dialog when killing processes
eu: Erakutsi abisuko elkarrizketa-koadroa prozesuak hiltzean

en: Time in milliseconds between updates of the process view
eu: Prozesuen ikuspegia eguneratzeko tartearen denbora (milisegundotan)

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
eu: Grafikoak eguneratzeko tartearen denbora (milisegundotan)

en: Whether information about all file systems should be displayed
eu: Fitxategi-sistema guztiei buruzko informazioa bistaratu behar den ala ez

en: Whether to display information about all file systems (including types like 'autofs' and 'procfs'). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
eu: Fitxategi-sistema guztiei buruzko informazioa bistaratu ala ez ('autofs' eta 'procfs' motak bezalakoak barne). Erabilgarria unean muntatuta dauden fitxategi-sistema guztiak zerrendatzeko.

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
eu: Gailuen zerrendaren eguneratzeko tartearen denbora (milisegundotan)

en: Determines which processes to show by default. 0 is All, 1 is user, and 2 is active
eu: Lehenetsi gisa zein prozesu erakutsiko diren zehazten du. 0 guztiak, 1 erabiltzailea eta 2 aktibatu

en: Saves the currently viewed tab
eu: Gorde unean fitxan ikusten dena

en: 0 for the System Info, 1 for the processes list, 2 for the resources and 3 for the disks list
eu: 0 (sistemaren datuak), 1 (prozesuen zerrenda), 2 (baliabideak) eta 3 (diskoen zerrenda)

en: Default graph CPU color
eu: PUZ grafikoaren kolore lehenetsia

en: Default graph cpu color
eu: PUZ grafikoaren kolore lehenetsia

en: Default graph memory color
eu: Memoria grafikoaren kolore lehenetsia

en: Default graph swap color
eu: Swap-aren grafikoaren kolore lehenetsia

en: Default graph incoming network traffic color
eu: Sareko sarrerako grafikoaren kolore lehenetsia

en: Default graph outgoing network traffic color
eu: Sareko irteerako grafikoaren kolore lehenetsia

en: Show network traffic in bits
eu: Erakutsi sareko trafikoa bitetan

en: Process view sort column
eu: Prozesuen ikuspegi-ordena zutabea

en: Process view columns order
eu: Prozesu-ikuspegiko zutabeak

en: Process view sort order
eu: Prozesuen ikuspegiaren ordena

en: Width of process 'Name' column
eu: Prozesuaren 'Izena' zutabearen zabalera

en: Show process 'Name' column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren 'Izena' zutabea abioan

en: Width of process 'User' column
eu: Prozesuaren 'Erabiltzailea' zutabearen zabalera

en: Show process 'User' column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren 'Erabiltzailea' zutabea abioan

en: Width of process 'Status' column
eu: Prozesuaren 'Egoera' zutabearen zabalera

en: Show process 'Status' column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren 'Egoera' zutabea abioan

en: Width of process 'Virtual Memory' column
eu: Prozesuaren 'Memoria birtuala' zutabearen zabalera

en: Show process 'Virtual Memory' column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren 'Memoria birtuala' zutabea abioan

en: Width of process 'Resident Memory' column
eu: Prozesuaren 'Memoria egoiliarra' zutabearen zabalera

en: Show process 'Resident Memory' column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren 'Memoria egoiliarra' zutabea abioan

en: Width of process 'Writable Memory' column
eu: Prozesuaren 'Memoria idazgarria' zutabearen zabalera

en: Show process 'Writable Memory' column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren 'Memoria idazgarria' zutabea abioan

en: Width of process 'Shared Memory' column
eu: Prozesuaren 'Memoria partekatua' zutabearen zabalera

en: Show process 'Shared Memory' column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren 'Memoria partekatua' zutabea abioan

en: Width of process 'X Server Memory' column
eu: Prozesuaren 'X zerbitzari-memoria' zutabearen zabalera

en: Show process 'X Server Memory' column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren 'X zerbitzari-memoria' zutabea abioan

en: Width of process '% CPU' column
eu: Prozesuaren '% PUZ' zutabearen zabalera

en: Show process '% CPU' column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren 'PID' zutabea abioan

en: Width of process 'CPU Time' column
eu: Prozesuaren 'PUZ denbora' zutabearen zabalera

en: Show process 'CPU Time' column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren 'PUZ denbora' zutabea abioan

en: Width of process 'Started' column
eu: Prozesuaren 'Martxan' zutabearen zabalera

en: Show process 'Started' column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren 'Martxan' zutabea abioan

en: Width of process 'Nice' column
eu: Prozesuaren 'Lehentasuna' zutabearen zabalera

en: Show process 'Nice' column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren 'Lehentasuna' zutabea abioan

en: Width of process 'ID' column
eu: Prozesuaren 'ID' zutabearen zabalera

en: Show process 'ID' column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren 'ID' zutabea abioan

en: Width of process 'Security Context' column
eu: Prozesuaren 'Segurtasun testuingurua' zutabearen zabalera

en: Show process 'Security Context' column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren 'Segurtasun testuingurua' zutabea abioan

en: Width of process 'Command Line' column
eu: Prozesuaren 'Komando lerroa' zutabearen zabalera

en: Show process 'Command Line' column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren 'Komando lerroa' zutabea abioan

en: Width of process 'Memory' column
eu: Prozesuaren 'Memoria' zutabearen zabalera

en: Show process 'Memory' column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren 'Memoria' zutabea abioan

en: Width of process 'Waiting Channel' column
eu: Prozesuaren 'Kanala zain' zutabearen zabalera

en: Show process 'Waiting Channel' column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren 'Kanala zain' zutabea abioan

en: Width of process 'Control Group' column
eu: Prozesuaren 'Kontrol taldea' zutabearen zabalera

en: Show process 'Control Group' column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren 'Kontrol taldea' zutabea abioan

en: Width of process 'Unit' column
eu: Prozesuaren 'Unitatea' zutabearen zabalera

en: Show process 'Unit' column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren 'Unitatea' zutabea abioan

en: Width of process 'Session' column
eu: Prozesuaren 'Saioa' zutabearen zabalera

en: Show process 'Session' column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren 'Saioa' zutabea abioan

en: Width of process 'Seat' column
eu: Prozesuaren 'Eserlekua' zutabearen zabalera

en: Show process 'Seat' column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren 'Eserlekua' zutabea abioan

en: Width of process 'Owner' column
eu: Prozesuaren 'Jabea' zutabearen zabalera

en: Show process 'Owner' column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren 'Jabea' zutabea abioan

en: Width of process “Disk Write Total” column
eu: Prozesuaren "Diskora Idatzita Guztira" zutabearen zabalera

en: Show process “Disk Write Total” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren "Diskora Idatzita Guztira" zutabea sistema hasieratzekoan

en: Width of process “Disk Read Total” column
eu: Prozesuaren "Diskotik Irakurrita Guztira" zutabearen zabalera

en: Show process “Disk Read Total” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren "Diskotik Irakurrita Guztira" zutabea sistema hasieratzekoan

en: Width of process “Disk Read” column
eu: Prozesuaren "Distotik Irakurrita" zutabearen zabalera

en: Show process “Disk Read” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren "Diskoan Irakurrita" zutabea sistema hasieratzekoan

en: Width of process “Disk Write” column
eu: Prozesuaren "Diskoan Idatzita" zutabearen zabalera

en: Show process “Disk Write” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren "Diskoan Idatzita" zutabea sistema hasieratzekoan

en: Width of process “Priority” column
eu: Prozesuaren "Lehentasuna" zutabearen zabalera

en: Show process “Priority” column on startup
eu: Erakutsi prozesuaren "Lehentasuna" zutabea sistema hasieratzekoan

en: Disk view sort column
eu: Disko- ikuspegia ordenatzeko zutabea

en: Disk view sort order
eu: Disko-ikuspegia ordena

en: Disk view columns order
eu: Disko-ikuspegiko zutabeen ordena

en: Width of disk view 'Device' column
eu: Disko-ikuspegiko 'Gailua' zutabearen zabalera

en: Show disk view 'Device' column on startup
eu: Erakutsi disko-ikuspegiko 'Gailua' zutabea abioan

en: Width of disk view 'Directory' column
eu: Disko-ikuspegiko 'Direktorioa' zutabearen zabalera

en: Show disk view 'Directory' column on startup
eu: Erakutsi disko-ikuspegiko 'Direktorioa' zutabea abioan

en: Width of disk view 'Type' column
eu: Disko-ikuspegiko 'Mota' zutabearen zabalera

en: Show disk view 'Type' column on startup
eu: Erakutsi disko-ikuspegiko 'Mota' zutabea abioan

en: Width of disk view 'Total' column
eu: Disko-ikuspegiko 'Denetara' zutabearen zabalera

en: Show disk view 'Total' column on startup
eu: Erakutsi disko-ikuspegiko 'Denetara' zutabea abioan

en: Width of disk view 'Free' column
eu: Disko-ikuspegiko 'Libre' zutabearen zabalera

en: Show disk view 'Free' column on startup
eu: Erakutsi disko-ikuspegiko 'Libre' zutabea abioan

en: Width of disk view 'Available' column
eu: Disko-ikuspegiko 'Eskuragarri' zutabearen zabalera

en: Show disk view 'Available' column on startup
eu: Erakutsi disko-ikuspegiko 'Eskuragarri' zutabea abioan

en: Width of disk view 'Used' column
eu: Disko-ikuspegiko 'Erabilita' zutabearen zabalera

en: Show disk view 'Used' column on startup
eu: Erakutsi disko-ikuspegiko 'Erabilita' zutabea abioan

en: Memory map sort column
eu: Memoriaren mapa ordenatzeko zutabea

en: Memory map sort order
eu: Memoria maparen ordena

en: Open files sort column
eu: Ireki fitxategiak ordenatzeko zutabea

en: Open files sort order
eu: Ireki fitxategiak ordenatzeko

en: System Monitor Preferences
eu: Sistemako monitorearen hobespenak

en: Behavior
eu: Portaera

en: _Update interval in seconds:
eu: _Eguneratze-tartea (segundotan):

en: Enable _smooth refresh
eu: Gaitu freskatze _leuna

en: Alert before ending or _killing processes
eu: Abisatu prozesuak amaitu edo hil aurretik

en: Information Fields
eu: Informazioaren eremuak

en: Process i_nformation shown in list:
eu: Zerrendan erakutsitako prozesuen _datuak:

en: Graphs
eu: Grafikoak

en: Show _all file systems
eu: Erakutsi fitxategi sistema guztiak

en: File system i_nformation shown in list:
eu: Fitxategi-sistemako _informazioa zerrendan erakutsita:

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
eu: Ezin da aldatu %d PID-a duen prozesuaren lehentasuna %d baliora.
    %s

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
eu: Ezin da hil %d PID-a duen prozesua %d seinalea erabiliz.
    %s

note: xgettext: secondary alert message
en: Killing a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be killed.
eu: Prozesu bat hiltzeak datuak suntsitu ditzake, saioa apurtu edo segurtasun arrisku bat sartu. Bakarrik erantzuten ez duten prozesuak hil beharko ziren.

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be ended.
eu: Prozesu bat bukatzeak datuak suntsi ditzake, saioa apurtu edo segurtasun arrisku bat sartu. Bakarrik erantzuten ez duten prozesuak bukatu beharko ziren.

en: (%s Priority)
eu: (Lehentasun %s)

en: Change Priority of Process “%s” (PID: %u)
eu: Aldatu prozesuaren lehentasuna “%s” (PID: %u)

en: Change _Priority
eu: Aldatu _lehentasuna

en: _Nice value:
eu: _Lehentasuna:

en: Note:
eu: Oharra:

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
eu: Prozesu baten lehentasuna bere 'nice' balioak ematen du. 'nice' balio baxu batek lehentasun altu bati dagokio.

en: Icon
eu: Ikonoa

en: Process Name
eu: Prozesuaren izena

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Status
eu: Egoera

en: Virtual Memory
eu: Memoria birtuala

en: Resident Memory
eu: Memoria egoiliarra

en: Writable Memory
eu: Memoria idazgarria

en: Shared Memory
eu: Memoria partekatua

en: X Server Memory
eu: X zerbitzariaren memoria

en: % CPU
eu: % PUZ

en: CPU Time
eu: PUZ denbora

en: Started
eu: Hasita

en: Nice
eu: Lehentasuna

en: ID
eu: IDa

en: Security Context
eu: Segurtasun testuingurua

en: Command Line
eu: Komando-lerroa

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
eu: Kanala zain

en: Control Group
eu: Kontrol-taldea

en: Unit
eu: Unitatea

en: Session
eu: Saioa

note: TRANSLATORS: Seat = i.e. the physical seat the session of the process belongs to, only for multi-seat environments. See http://en.wikipedia.org/wiki/Multiseat_configuration
en: Seat
eu: Eserlekua

en: Owner
eu: Jabea

en: Disk Read Total
eu: Diskoan Irakurrita Guztira

en: Disk Write Total
eu: Diskoan Idatzita Guztira

en: Disk Read
eu: Diskotik Irakurrita

en: Disk Write
eu: Diskoan Idatzita

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Load averages for the last 1, 5, 15 minutes: %0.2f, %0.2f, %0.2f
eu: Batez besteko karga (azken 1, 5, 15 minututakoa): %0.2f, %0.2f, %0.2f

en: N/A
eu: E/E

en: Process Properties
eu: Prozesuaren ezaugarriak

en: Properties of process "%s" (PID %u):
eu: Prozesuaren ezaugarriak "%s" (PID %u):

note: Translators: The first string parameter is release version (codename), * the second one is the architecture, 32 or 64-bit
en: Release %s %s
eu: Argitaratu %s %s

note: Translators: The string parameter is the architecture, 32 or 64-bit
en: %s Version
eu: %s bertsioa

note: Translators: The string parameter is release version (codename)
en: Release %s
eu: %s bertsioa

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Kernel %s
eu: Nukleoa: %s

note: hardware section
en: Hardware
eu: Hardwarea

en: Memory:
eu: Memoria:

en: Processor:
eu: Prozesagailua:

en: Graphics:
eu: Grafikoak:

note: disk space section
en: System Status
eu: Sistemaren egoera

en: Available disk space:
eu: Diskoan dagoen lekua:

en: Today %l:%M %p
eu: Gaur %H:%M

en: Yesterday %l:%M %p
eu: Atzo %H:%M

en: %a %l:%M %p
eu: %a %H:%M

en: %b %d %l:%M %p
eu: %d %b %H:%M

en: %b %d %Y
eu: %Y %b %d

en: Running
eu: Exekutatzen

en: Stopped
eu: Geldituta

en: Zombie
eu: Zonbia

en: Uninterruptible
eu: Etenik gabekoa

en: Sleeping
eu: Lotan

note: xgettext: weeks, days
en: %uw%ud
eu: %uast.%ueg.

note: xgettext: days, hours (0 -> 23)
en: %ud%02uh
eu: %ueg.%02uord.
