mate-system-monitor 1.26.0 - en to frp translation catalogue (12 entries)

en: Device
frp: Aparèly

en: Title
frp: Titro

en: _Preferences
frp: _Prèfèrences

en: Memory
frp: Mèmoère

en: Network History
frp: Historico de baranye

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
frp: Sistèmo

en: IPv6 network connection
frp: Conèxion a la baranye IPv6

en: IPv4 network connection
frp: Conèxion a la baranye IPv4

en: User
frp: Usancér

en: Unknown
frp: Enconyu

note: hardware section
en: Hardware
frp: Quincalye

note: disk space section
en: System Status
frp: È‛tâ de sistèmo
