mate-system-monitor 1.26.0 - en to fur translation catalogue (26 entries)

en: Type
fur: Gjenar

en: Title
fur: Titul

en: Received invalid color data
fur: Cjapâts datos colôrs no valids

en: _Edit
fur: _Modifiche

en: _View
fur: _Viodude

en: _Help
fur: _Jutori

en: _Quit
fur: _Jes

en: _Preferences
fur: _Preferencis

en: Configure the application
fur: Configure l'aplicazion

en: _Properties
fur: Pr_oprietâts

en: _Contents
fur: _Somari

en: _About
fur: Informazions

en: About this application
fur: Informazions su cheste aplicazion

en: Normal
fur: Normâl

en: Custom
fur: Personalizât

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
fur: Sisteme

en: Error
fur: Erôr

en: Filename
fur: Nom dal file

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
fur: _Nete

en: unknown type
fur: gjenar no cognossût

en: Open Files
fur: Vierç files

en: Behavior
fur: Compuartament

en: Icon
fur: Icone

en: User
fur: Utent

en: Owner
fur: Paron

en: Unknown
fur: Scognossût
