mate-system-monitor 1.26.0 - en to fy translation catalogue (16 entries)

en: _Edit
fy: B_ewurkje

en: _View
fy: _Sjen litte

en: _Preferences
fy: Foarkarren

en: _Properties
fy: Foarkarren

en: _Contents
fy: Ynhâld

en: _About
fy: _Oer

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
fy: Systeem

en: Error
fy: Flater

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
fy: _Leegje

en: file
fy: triem

en: unknown type
fy: unbekend type

en: Open Files
fy: Triemmen iepenje

en: Behavior
fy: Gedrach

en: Icon
fy: Byldkaike

en: Owner
fy: Eigener

en: Unknown
fy: Ûnbekend
