mate-system-monitor 1.26.0 - en to gl translation catalogue (308 entries)

en: MATE System Monitor
gl: Monitor do sistema do MATE

en: A Process and resource monitor for MATE Desktop
gl: Un monitor de procesos e recursos para o escritorio MATE

en: MATE System Monitor allows to graphically view and manipulate the running processes on your system. It also provides an overview of available resources, such as CPU and memory.
gl: O Monitor do sistema do MATE permite ver e manipular graficamente os procesos que están a executarse no sistema. Tamén ofrece unha vista xeral dos recursos dispoñíbeis, como o procesador e a memoria do equipo.

en: MATE System Monitor is a fork of GNOME System Monitor and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and System Monitor, please visit the project's home page.
gl: O Monitor do sistema do MATE é unha bifurcación do Monitor do sistema do GNOME é e parte do contorno de escritorio MATE. Se quere saber máis sobre MATE e o Monitor do sistema do MATE, visite a páxina do proxecto.

en: System Monitor
gl: Monitor do sistema

en: View current processes and monitor system state
gl: Ver os procesos actuais e monitorizar o estado do sistema

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;system;monitor;process;list;view;current;resources;
gl: MATE;sistema;monitor;procesos;lista;vista;actual;recursos;

en: Kill process
gl: Matar o proceso

en: Privileges are required to control other users' processes
gl: Requírense privilexios para controlar os procesos doutros usuarios

en: Renice process
gl: Volver aplicar «nice» o proceso

en: Privileges are required to change the priority of processes
gl: Requírense privilexios para cambiar a prioridade dos procesos

en: Show the System tab
gl: Amosar a lapela do sistema

en: Show the Processes tab
gl: Amosar a lapela dos procesos

en: Show the Resources tab
gl: Amosar a lapela dos recursos

en: Show the File Systems tab
gl: Amosar a lapela do sistema de ficheiros

en: System Monitor is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
gl: O Monitor do sistema é software libre, pode redistribuílo ou modificalo baixo as condicións da Licenza Pública Xeral de GNU tal como a publica a Free Software Foundation; tanto na versión 2 da Licenza como (segundo o seu criterio) en calquera versión posterior.

en: System Monitor is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
gl: O Monitor do sistema distribúese esperando que sexa útil, mais SEN NINGUNHA GARANTÍA; mesmo sen a garantía implícita de VALOR COMERCIAL ou ADECUACIÓN PARA UN PROPÓSITO PARTICULAR. Para máis detalles vexa a Licenza Pública Xeral de GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with System Monitor; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
gl: Debeu de recibir unha copia da Licenza Pública Xeral de GNU xunto co Monitor do sistema; en caso contrario, escriba á Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA

en: About System Monitor
gl: Sobre o Monitor do sistema

en: Copyright © 2001-2004 Kevin Vandersloot
    Copyright © 2005-2007 Benoît Dejean
    Copyright © 2011-2020 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2001-2004 Kevin Vandersloot
    Dereitos de autoría © 2005-2007 Benoît Dejean
    Dereitos de autoría © 2011-2020 Os desenvolvedores do MATE

en: Device
gl: Dispositivo

en: Directory
gl: Directorio

en: Type
gl: Tipo

en: SubVolume
gl: SubVolumen

en: Free
gl: Libre

en: Available
gl: Dispoñíbel

en: Used
gl: Usada

en: Fraction
gl: Fracción

note: TRANSLATORS: description of the pie color picker's (mem, swap) filled percentage property
en: Percentage full for pie color pickers
gl: Porcentaxe completo para os selectores de cor da gráfica de sectores

en: Title
gl: Título

en: The title of the color selection dialog
gl: O título da caixa de diálogo de selección da cor

en: Pick a Color
gl: Seleccione unha cor

en: Current Color
gl: Cor actual

en: The selected color
gl: A cor seleccionada

en: Type of color picker
gl: Tipo de selector de cor

en: Received invalid color data
gl: Recibíronse datos de cor incorrectos

en: Click to set graph colors
gl: Prema para definir as cores da gráfica

en: _Edit
gl: _Editar

en: _View
gl: _Ver

en: _Help
gl: _Axuda

en: Search for _Open Files
gl: Buscar os ficheiros _abertos

en: Search for open files
gl: Buscar os ficheiros abertos

en: _Quit
gl: _Saír

en: Quit the program
gl: Saír do programa

en: _Stop Process
gl: _Deter o proceso

en: Stop process
gl: Deter o proceso

en: _Continue Process
gl: _Continuar o proceso

en: Continue process if stopped
gl: Continuar o proceso se está detido

en: Force process to finish normally
gl: Forzar un proceso a terminar con normalidade

en: Force process to finish immediately
gl: Forzar un proceso a terminar inmediatamente

en: _Change Priority
gl: _Cambiar a prioridade

en: Change the order of priority of process
gl: Cambiar a orde de prioridade do proceso

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: Configure the application
gl: Configurar a aplicación

en: _Refresh
gl: _Actualizar

en: Refresh the process list
gl: Actualizar a lista dos procesos

en: _Memory Maps
gl: Mapas de _memoria

en: Open the memory maps associated with a process
gl: Abrir os mapas de memoria asociados a un proceso

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is no verb here
en: Open _Files
gl: Abrir os _ficheiros

en: View the files opened by a process
gl: Ver os ficheiros abertos por un proceso

en: _Properties
gl: _Propiedades

en: View additional information about a process
gl: Ver información adicional sobre un proceso

en: _Contents
gl: _Contidos

en: Open the manual
gl: Abrir o manual

en: _About
gl: _Sobre

en: About this application
gl: Sobre esta aplicación

en: _Dependencies
gl: _Dependencias

en: Show parent/child relationship between processes
gl: Amosar as relacións de pai/fillo entre os procesos

en: _Active Processes
gl: Procesos _activos

en: Show active processes
gl: Amosar os procesos activos

en: A_ll Processes
gl: _Todos os procesos

en: Show all processes
gl: Amosar todos os procesos

en: M_y Processes
gl: Os m_eus procesos

en: Show only user-owned processes
gl: Amosar só os procesos pertencentes o usuario

en: Very High
gl: Moi alta

en: Set process priority to very high
gl: Estabelecer a prioridade do proceso coma moi alta

en: High
gl: Alta

en: Set process priority to high
gl: Estabelecer a prioridade do proceso coma alta

en: Set process priority to normal
gl: Estabelecer a prioridade do proceso coma normal

en: Low
gl: Baixa

en: Set process priority to low
gl: Estabelecer a prioridade do proceso coma baixa

en: Very Low
gl: Moi baixa

en: Set process priority to very low
gl: Estabelecer a prioridade do proceso coma moi baixa

en: Custom
gl: Personalizado

en: Set process priority manually
gl: Estabelecer manualmente a prioridade do proceso

en: End _Process
gl: Rematar o _proceso

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for '%s'
gl: Seleccione unha cor para «%s»

en: CPU History
gl: Historial da CPU

en: Memory and Swap History
gl: Historial da memoria e da swap

en: Memory
gl: Memoria

en: Swap
gl: Intercambio

en: Network History
gl: Historial da rede

en: Receiving
gl: Recibindo

en: Total Received
gl: Total recibido

en: Sending
gl: Enviando

en: Total Sent
gl: Total enviado

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
gl: Sistema

en: Processes
gl: Procesos

en: Resources
gl: Recursos

en: File Systems
gl: Sistema de ficheiros

en: not available
gl: non dispoñíbel

note: xgettext: 540MiB (53 %) of 1.0 GiB
en: %s (%.1f%%) of %s
gl: %s (%.1f%%) de %s

en: Error
gl: Erro

en: '%s' is not a valid Perl regular expression.
gl: «%s» non é unha expresión regular de Perl correcta.

en: Process
gl: Proceso

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

note: gtk_window_set_modal(GTK_WINDOW(dialog), TRUE);
en: Search for Open Files
gl: Buscar os ficheiros abertos

en: _Name contains:
gl: O _nome contén:

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
gl: _Limpar

en: Case insensitive matching
gl: Non diferenciar maiúsculas de minúsculas

en: S_earch results:
gl: R_esultados da busca:

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
gl: Comezo da MV

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
gl: Final da MV

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
gl: Tamaño da MV

en: Flags
gl: Parámetros

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
gl: Desprazamento da MV

note: xgettext: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private clean
gl: Memoria privada limpa

note: xgettext: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private dirty
gl: Memoria privada modificada

note: xgettext: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared clean
gl: Memoria compartida limpa

note: xgettext: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared dirty
gl: Memoria compartida modificada

en: Inode
gl: Inodo

en: Memory Maps
gl: Mapas de memoria

en: _Memory maps for process "%s" (PID %u):
gl: _Mapas de memoria para o proceso «%s» (PID %u):

en: file
gl: ficheiro

en: pipe
gl: canalización

en: IPv6 network connection
gl: Conexión de rede IPv6

en: IPv4 network connection
gl: Conexión de rede IPv4

en: local socket
gl: conectador local

en: unknown type
gl: tipo descoñecido

note: Translators: "FD" here means "File Descriptor". Please use a very short translation if possible, and at most 2-3 characters for it to be able to fit in the UI.
en: FD
gl: DF

en: Object
gl: Obxecto

en: Open Files
gl: Ficheiros abertos

en: _Files opened by process "%s" (PID %u):
gl: _Ficheiros abertos polo proceso «%s» (PID %u):

en: Main window size and position in the form (width, height, xpos, ypos)
gl: Tamaño e posición da xanela principal en formato (largura, altura, posX, posY)

en: If TRUE, main window will open maximized, and saved size and position values are ignored.
gl: Se é VERDADEIRO, a xanela principal permanecerá maximizada, e os valores de tamaño e posición serán ignorados.

en: Show process dependencies in tree form
gl: Amosar as dependencias do proceso en forma de árbore

en: Solaris mode for CPU percentage
gl: Modo Solaris para a porcentaxe de CPU

en: If TRUE, system-monitor operates in 'Solaris mode' where a task's CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in 'Irix mode'.
gl: Se é VERDADEIRO, o Monitor do sistema opera no «modo Solaris» onde o uso da CPU por tarefas está dividido polo número total de CPU. Se non, operará no «modo Irix».

en: Enable/Disable smooth refresh
gl: Activar/Desactivar a actualización suave

en: Show warning dialog when killing processes
gl: Amosar o diálogo de aviso ao matar procesos

en: Time in milliseconds between updates of the process view
gl: Tempo en milisegundos entre as actualizacións da vista de procesos

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
gl: Tempo en milisegundos entre as actualizacións das gráficas

en: Whether information about all file systems should be displayed
gl: Indica se debe amosar información sobre todos os sistemas de ficheiros

en: Whether to display information about all file systems (including types like 'autofs' and 'procfs'). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
gl: Indica se se amosa información sobre todos os sistemas de ficheiros (incluíndo tipos como «autofs» e «procfs»). Pode ser útil para obter unha lista de todos os sistemas de ficheiros montados actualmente.

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
gl: Tempo en milisegundos entre as actualizacións da lista dos dispositivos

en: Determines which processes to show by default. 0 is All, 1 is user, and 2 is active
gl: Determina os procesos que se amosarán por omisión. 0 é todos, 1 é usuario e 2 é activo

en: Saves the currently viewed tab
gl: Garda a lapela amosada actualmente

en: 0 for the System Info, 1 for the processes list, 2 for the resources and 3 for the disks list
gl: 0 para a información do sistema, 1 para a lista de procesos, 2 para os recursos e 3 para a lista de discos

en: Default graph CPU color
gl: Cor predeterminada da gráfica da CPU

en: Default graph cpu color
gl: Cor predeterminada da gráfica da CPU

en: Default graph memory color
gl: Cor predeterminada da gráfica de memoria

en: Default graph swap color
gl: Cor predeterminada da gráfica da partición swap

en: Default graph incoming network traffic color
gl: Cor predeterminada da gráfica de tráfico de rede entrante

en: Default graph outgoing network traffic color
gl: Cor predeterminada da gráfica de tráfico de rede saínte

en: Show network traffic in bits
gl: Amosar o tráfico na rede en bits

en: Process view sort column
gl: Columna de ordenación da vista dos procesos

en: Process view columns order
gl: Orde das columnas da vista dos procesos

en: Process view sort order
gl: Orde de clasificación da vista dos procesos

en: Width of process 'Name' column
gl: Largura da columna «Nome» do proceso

en: Show process 'Name' column on startup
gl: Amosar a columna «Nome» do proceso no inicio

en: Width of process 'User' column
gl: Largura da columna «Usuario» do proceso

en: Show process 'User' column on startup
gl: Amosar a columna «Usuario» do proceso no inicio

en: Width of process 'Status' column
gl: Largura da columna «Estado» do proceso

en: Show process 'Status' column on startup
gl: Amosar a columna «Estado» do proceso no inicio

en: Width of process 'Virtual Memory' column
gl: Largura da columna «Memoria virtual» do proceso

en: Show process 'Virtual Memory' column on startup
gl: Amosar a columna «Memoria virtual» do proceso no inicio

en: Width of process 'Resident Memory' column
gl: Largura da columna «Memoria residente» do proceso

en: Show process 'Resident Memory' column on startup
gl: Amosar a columna «Memoria residente» do proceso no inicio

en: Width of process 'Writable Memory' column
gl: Largura da columna «Memoria escribíbel» do proceso

en: Show process 'Writable Memory' column on startup
gl: Amosar a columna «Memoria escribíbel» do proceso no inicio

en: Width of process 'Shared Memory' column
gl: Largura da columna «Memoria compartida» do proceso

en: Show process 'Shared Memory' column on startup
gl: Amosar a columna «Memoria compartida» do proceso no inicio

en: Width of process 'X Server Memory' column
gl: Largura da columna «Memoria do servidor X» do proceso

en: Show process 'X Server Memory' column on startup
gl: Amosar a columna «Memoria do servidor X» do proceso no inicio

en: Width of process '% CPU' column
gl: Largura da columna «% CPU» do proceso

en: Show process '% CPU' column on startup
gl: Amosar a columna «% de CPU» do proceso no inicio

en: Width of process 'CPU Time' column
gl: Largura da columna «Tempo de CPU» do proceso

en: Show process 'CPU Time' column on startup
gl: Amosar a columna «Tempo de CPU» do proceso no inicio

en: Width of process 'Started' column
gl: Largura da columna «Iniciado» do proceso

en: Show process 'Started' column on startup
gl: Amosar a columna «Iniciado» do proceso no inicio

en: Width of process 'Nice' column
gl: Largura da columna «Nice» do proceso

en: Show process 'Nice' column on startup
gl: Amosar a columna «Nice» do proceso no inicio

en: Width of process 'ID' column
gl: Largura da columna «ID» do proceso

en: Show process 'ID' column on startup
gl: Amosar a columna «ID» do proceso no inicio

en: Width of process 'Security Context' column
gl: Largura da columna «Contexto de seguridade» do proceso

en: Show process 'Security Context' column on startup
gl: Amosar a columna «Contexto de seguridade» do proceso no inicio

en: Width of process 'Command Line' column
gl: Largura da columna «Liña de ordes» do proceso

en: Show process 'Command Line' column on startup
gl: Amosar a columna «Liña de ordes» do proceso no inicio

en: Width of process 'Memory' column
gl: Largura da columna «Memoria» do proceso

en: Show process 'Memory' column on startup
gl: Amosar a columna «Memoria» do proceso no inicio

en: Width of process 'Waiting Channel' column
gl: Largura da columna «Agardando pola canle» do proceso

en: Show process 'Waiting Channel' column on startup
gl: Amosar a columna do proceso «Agardando pola canle» no inicio

en: Width of process 'Control Group' column
gl: Largura da columna «Grupo de control» do proceso

en: Show process 'Control Group' column on startup
gl: Amosar a columna «Grupo de control» do proceso no inicio

en: Width of process 'Unit' column
gl: Largura da columna «Unidade» do proceso

en: Show process 'Unit' column on startup
gl: Amosar a columna «Unidade» do proceso no inicio

en: Width of process 'Session' column
gl: Largura da columna «Sesión» do proceso

en: Show process 'Session' column on startup
gl: Amosar a columna «Sesión» do proceso no inicio

en: Width of process 'Seat' column
gl: Largura da columna «Asento» do proceso

en: Show process 'Seat' column on startup
gl: Amosar a columna «Asento» do proceso no inicio

en: Width of process 'Owner' column
gl: Largura da columna «Propietario» do proceso

en: Show process 'Owner' column on startup
gl: Amosar a columna «Propietario» do proceso no inicio

en: Width of process “Disk Write Total” column
gl: Largo da columna do proceso «Total de escrituras no disco»

en: Show process “Disk Write Total” column on startup
gl: Amosar a columna do proceso «Total de escrituras no disco» no inicio

en: Width of process “Disk Read Total” column
gl: Largo da columna do proceso «Total de lecturas no disco»

en: Show process “Disk Read Total” column on startup
gl: Amosar a columna do proceso «Total de lecturas no disco» no inicio

en: Width of process “Disk Read” column
gl: Largo da columna do proceso «Lecturas no disco»

en: Show process “Disk Read” column on startup
gl: Amosar a columna do proceso «Lecturas no disco» no inicio

en: Width of process “Disk Write” column
gl: Largo da columna do proceso «Escrituras no disco»

en: Show process “Disk Write” column on startup
gl: Amosar a columna do proceso «Escrituras no disco» no inicio

en: Width of process “Priority” column
gl: Largura da columna do proceso «Prioridade»

en: Show process “Priority” column on startup
gl: Amosar a columna do proceso «Prioridade» no inicio

en: Disk view sort column
gl: Columna de ordenación da vista de disco

en: Disk view sort order
gl: Ordenación de clasificación da vista de discos

en: Disk view columns order
gl: Orde das columnas da vista de discos

en: Width of disk view 'Device' column
gl: Largo da columna da vista de disco «Dispositivo»

en: Show disk view 'Device' column on startup
gl: Amosar a columna de vista de disco «Dispositivo» no inicio

en: Width of disk view 'Directory' column
gl: Largo da columna da vista de disco «Directorio»

en: Show disk view 'Directory' column on startup
gl: Amosar a columna de vista de disco «Directorio» no inicio

en: Width of disk view 'Type' column
gl: Largo da columna da vista de disco «Tipo»

en: Show disk view 'Type' column on startup
gl: Amosar a columna de vista de disco «Tipo» no inicio

en: Width of disk view 'SubVol' column
gl: Largo da columna da vista de disco «SubVol»

en: Show disk view 'SubVol' column on startup
gl: Amosar a columna de vista de disco «SubVol» no inicio

en: Width of disk view 'Total' column
gl: Largo da columna da vista de disco «Total»

en: Show disk view 'Total' column on startup
gl: Amosar a columna de vista de disco «Total» no inicio

en: Width of disk view 'Free' column
gl: Largo da columna da vista de disco «Libre»

en: Show disk view 'Free' column on startup
gl: Amosar a columna de vista de disco «Libre» no inicio

en: Width of disk view 'Available' column
gl: Largo da columna da vista de disco «Dispoñíbel»

en: Show disk view 'Available' column on startup
gl: Amosar a columna de vista de disco «Dispoñíbel» no inicio

en: Width of disk view 'Used' column
gl: Largo da columna da vista de disco «Usado»

en: Show disk view 'Used' column on startup
gl: Amosar a columna de vista de disco «Usado» no inicio

en: Memory map sort column
gl: Columna de ordenación do mapa de memoria

en: Memory map sort order
gl: Orde de clasificación do mapa de memoria

en: Open files sort column
gl: Columna de ordenación de ficheiros abertos

en: Open files sort order
gl: Orde de clasificación de ficheiros abertos

en: System Monitor Preferences
gl: Preferencias do monitor do sistema

en: Behavior
gl: Comportamento

en: _Update interval in seconds:
gl: Intervalo de _actualización en segundos:

en: Enable _smooth refresh
gl: Activar a actualización _suave

en: Alert before ending or _killing processes
gl: Alertar antes de finalizar ou _matar procesos

en: Information Fields
gl: Campos de información

en: Process i_nformation shown in list:
gl: I_nformación do proceso que se amosa na lista:

en: Graphs
gl: Gráficas

en: Show _all file systems
gl: Amosar _todos os sistemas de ficheiros

en: File system i_nformation shown in list:
gl: I_nformación sobre o sistema de ficheiros amosada na lista:

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
gl: Non foi posíbel cambiar a prioridade do proceso co PID %d a %d
    %s

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
gl: Non é posíbel matar o proceso co PID %d co sinal %d.
    %s

note: xgettext: primary alert message for killing single process
en: Are you sure you want to kill the selected process “%s” (PID: %u)?
gl: Confirma que quere matar o proceso seleccionado «%s» (PID: %u )?

note: xgettext: primary alert message for ending single process
en: Are you sure you want to end the selected process “%s” (PID: %u)?
gl: Confirma  que quere rematar o proceso seleccionado «%s» (PID: %u)?

note: xgettext: primary alert message for killing multiple processes
en: Are you sure you want to kill the %d selected processes?
gl: Confirma que quere matar os %d procesos seleccionados?

note: xgettext: primary alert message for ending multiple processes
en: Are you sure you want to end the %d selected processes?
gl: Confirma que quere rematar os %d procesos seleccionados?

note: xgettext: secondary alert message
en: Killing a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be killed.
gl: Ao matar un proceso pode destruír os seus datos, romper a sesión de traballo ou crear un risco de seguridade. Só se deberían matar os procesos que non estean respondendo.

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be ended.
gl: Ao finalizar un proceso pode destruír os datos, interromper a sesión de traballo ou crear un risco de seguridade. Só se deberían finalizar os procesos que non estean respondendo.

en: (%s Priority)
gl: ( Prioridade %s)

en: Change Priority of Process “%s” (PID: %u)
gl: Cambiar a prioridade do proceso «%s» (PID: %u)

en: Change Priority of %d Selected Processes
gl: Cambiar a prioridade de %d procesos seleccionados

en: Change _Priority
gl: Cambiar a _prioridade

en: _Nice value:
gl: Valor _nice:

en: Note:
gl: Nota:

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
gl: A prioridade do proceso está dada polo seu valor de prioridade «nice». Un valor «nice» máis baixo corresponde a unha prioridade máis alta.

en: Icon
gl: Icona

en: Process Name
gl: Nome do proceso

en: User
gl: Usuario

en: Status
gl: Estado

en: Virtual Memory
gl: Memoria virtual

en: Resident Memory
gl: Memoria residente

en: Writable Memory
gl: Memoria escribíbel

en: Shared Memory
gl: Memoria compartida

en: X Server Memory
gl: Memoria do servidor X

en: CPU Time
gl: Tempo da CPU

en: Started
gl: Comezado

en: Security Context
gl: Contexto de seguridade

en: Command Line
gl: Liña de ordes

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
gl: Agardando pola canle

en: Control Group
gl: Grupo de control

en: Unit
gl: Unidade

en: Session
gl: Sesión

note: TRANSLATORS: Seat = i.e. the physical seat the session of the process belongs to, only for multi-seat environments. See http://en.wikipedia.org/wiki/Multiseat_configuration
en: Seat
gl: Asento

en: Owner
gl: Propietario

en: Disk Read Total
gl: Total de lecturas no disco

en: Disk Write Total
gl: Total de escrituras no disco

en: Disk Read
gl: Lecturas no disco

en: Disk Write
gl: Escrituras no disco

en: Priority
gl: Prioridade

en: Load averages for the last 1, 5, 15 minutes: %0.2f, %0.2f, %0.2f
gl: Medias de carga para os últimos 1, 5 e 15 minutos: %0.2f, %0.2f, %0.2f

en: N/A
gl: N/D

en: Process Properties
gl: Propiedades do proceso

en: Properties of process "%s" (PID %u):
gl: Propiedades do proceso «%s» (PID %u):

note: Translators: The first string parameter is release version (codename), * the second one is the architecture, 32 or 64-bit
en: Release %s %s
gl: Versión %s %s

note: Translators: The string parameter is the architecture, 32 or 64-bit
en: %s Version
gl: Versión %s

note: Translators: The string parameter is release version (codename)
en: Release %s
gl: Versión %s

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Kernel %s
gl: Núcleo %s

en: Memory:
gl: Memoria:

en: Processor:
gl: Procesador:

en: Graphics:
gl: Gráficos:

note: disk space section
en: System Status
gl: Estado do sistema

en: Available disk space:
gl: Espazo dispoñíbel no disco:

en: Today %l:%M %p
gl: Hoxe ás %l.%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
gl: Onte ás %l.%M %p

en: %a %l:%M %p
gl: %a, %l.%M %p

en: %b %d %l:%M %p
gl: %d de %b, %l.%M %p

en: %b %d %Y
gl: %d de %b de %Y

en: Running
gl: En execución

en: Stopped
gl: Detido

en: Zombie
gl: Zombi

en: Uninterruptible
gl: Ininterrompíbel

en: Sleeping
gl: Durmindo
