mate-system-monitor 1.26.0 - en to hr translation catalogue (165 entries)

en: MATE System Monitor
hr: MATE nadzor sustava

en: A Process and resource monitor for MATE Desktop
hr: Nadzor prosesa i resursa za MATE radno okruženje

en: System Monitor
hr: Nadzor sustava

en: View current processes and monitor system state
hr: Pregled trenutnih procesa i nadzor stanja sustava

en: Show the System tab
hr: Pokaži karticu sustava

en: Show the Processes tab
hr: Pokaži karticu procesa

en: Show the Resources tab
hr: Pokaži karticu resursa

en: Show the File Systems tab
hr: Pokaži karticu datotečnih sustava

en: Device
hr: Uređaj

en: Directory
hr: Direktorij

en: Type
hr: Vrsta

en: Total
hr: Ukupno

en: Free
hr: Slobodno

en: Available
hr: Dostupno

en: Used
hr: Upotrebljeno

en: Title
hr: Naslov

en: The title of the color selection dialog
hr: Naslov dijaloga odabira boje

en: Pick a Color
hr: Izaberi boju

en: Current Color
hr: Trenutna boja

en: The selected color
hr: Odabrana boja

en: Received invalid color data
hr: Primljeni neispravni podatci boje

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _View
hr: _Pogled

en: _Help
hr: _Pomoć

en: Search for _Open Files
hr: Traži _otvorene datoteke

en: Search for open files
hr:  
    Traži otvorene datoteke

en: _Quit
hr: _Završi

en: Quit the program
hr: Izlaz iz programa

en: _Stop Process
hr: _Zaustavi proces

en: Stop process
hr: Zaustavi proces

en: _Continue Process
hr: _Nastavi izvođenje procesa

en: Continue process if stopped
hr: Nastavi izvođenje zaustavljenog procesa

en: Force process to finish normally
hr: Prisili proces da završi normalno

en: Force process to finish immediately
hr: Prisili proces da završi odmah

en: Change the order of priority of process
hr: Promijeni redoslijed prioriteta procesa

en: _Preferences
hr: _Prilagodbe

en: Configure the application
hr: Podesi program

en: _Refresh
hr: _Osvježi

en: Refresh the process list
hr: Osvježi listu procesa

en: _Memory Maps
hr: _Memorijske mape

en: Open the memory maps associated with a process
hr: Otvori memorijske mape pridružene procesu

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is no verb here
en: Open _Files
hr: Otvorene _Datoteke

en: View the files opened by a process
hr: Pregledaj datoteke otvorene od procesa

en: _Properties
hr: _Svojstva

en: View additional information about a process
hr: Pogledaj dodatne informacije o procesu

en: _Contents
hr: _Sadržaj

en: Open the manual
hr: Otvori priručnik

en: _About
hr: _O programu

en: About this application
hr: O programu

en: _Dependencies
hr: _Međuzavisnosti

en: Show parent/child relationship between processes
hr: Prikaži odnos roditelj/dijete između procesa

en: _Active Processes
hr: _Aktivni procesi

en: Show active processes
hr: Prikaži aktivne procese

en: A_ll Processes
hr: _Svi procesi

en: Show all processes
hr: Prikaži sve procese

en: M_y Processes
hr: _Moji procesi

en: Very High
hr: Vrlo visoka

en: Set process priority to very high
hr: Postavi prioritet procesa vrlo visoko

en: High
hr: Visoka

en: Set process priority to high
hr: Postavi prioritet procesa visoko

en: Normal
hr: Normalno

en: Set process priority to normal
hr: Postavi prioritet procesa normalno

en: Low
hr: Niska

en: Set process priority to low
hr: Postavi prioritet procesa nisko

en: Very Low
hr: Vrlo nisko

en: Set process priority to very low
hr: Postavi prioritet procesa vrlo nisko

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Set process priority manually
hr: Postavi prioritet procesa ručno

en: End _Process
hr: _Zaustavi proces

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for '%s'
hr: Odaberi boju za '%s'

en: CPU History
hr: CPU povijest

en: Memory and Swap History
hr: Povijest memorije i swapa

en: Memory
hr: Memorija

en: Network History
hr: Statistika upotrebe mreže

en: Receiving
hr: Primam

en: Total Received
hr: Ukupno primljeno

en: Sending
hr: Šaljem

en: Total Sent
hr: Ukupno poslano

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
hr: Sustav

en: Processes
hr: Procesi

en: Resources
hr: Resursi

en: File Systems
hr: Datotečni sustavi

en: not available
hr: nije dostupno

note: xgettext: 540MiB (53 %) of 1.0 GiB
en: %s (%.1f%%) of %s
hr: %s (%.1f%%) od %s

en: Error
hr: Greška

en: Process
hr: Proces

en: Filename
hr: Ime datoteke

note: gtk_window_set_modal(GTK_WINDOW(dialog), TRUE);
en: Search for Open Files
hr: Traži otvorene datoteke

en: _Name contains:
hr: _Ime sadrži:

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
hr: O_čisti

en: S_earch results:
hr: _Rezultati pretraživanja:

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
hr: VM početak

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
hr: VM kraj

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
hr: VM veličina

en: Flags
hr: Zastavice

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
hr: Pomak VM

en: Inode
hr: Indeksni čvor

en: Memory Maps
hr: Memorijske mape

en: _Memory maps for process "%s" (PID %u):
hr: _Memorijske mape za proces "%s" (PID %u):

en: file
hr: datoteka

en: pipe
hr: cjevovod

en: IPv6 network connection
hr: IPv6 mrežna veza

en: IPv4 network connection
hr: IPv4 mrežna veza

en: local socket
hr: lokalna utičnica

en: unknown type
hr: nepoznata vrsta

en: Object
hr: Objekt

en: Open Files
hr: Otvori datoteke

en: _Files opened by process "%s" (PID %u):
hr: _Datoteke otvorene od procesa "%s" (PID %u):

en: Show process dependencies in tree form
hr: Pokaži međuzavisnosti procesa u obliku stabla

en: Enable/Disable smooth refresh
hr: Omogući/Onemogući glatko osvježavanje

en: Show warning dialog when killing processes
hr: Prikaži dijalog upozorenja pri ubijanju procesa

en: Time in milliseconds between updates of the process view
hr: Vrijeme osvježavanja liste procesa u milisekundama

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
hr: Vrijeme osvježavanja grafova u milisekundama

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
hr: Vrijeme osvježavanja popisa uređaja u milisekundama

en: Determines which processes to show by default. 0 is All, 1 is user, and 2 is active
hr: Određuje koji procesi su uobičajeno prikazani. 0 za sve, 1 za korisničke, 2 za aktivne

en: Saves the currently viewed tab
hr: Sprema trenutno gledanu karticu

en: Default graph cpu color
hr: Boja CUP grafa

en: Default graph swap color
hr: Uobičajena boja za graf swap memorije

en: Process view sort column
hr: Sortiranje prikaza procesa

en: Process view columns order
hr: Redoslijed stupaca procesa

en: Process view sort order
hr: Redoslijed sortiranja prikaza procesa

en: Disk view columns order
hr: Redoslijed stupaca prikaza diska

en: System Monitor Preferences
hr: Postavke praćenja sustava

en: Behavior
hr: Ponašanje

en: _Update interval in seconds:
hr: _Interval osvježavanja u sekundama:

en: Enable _smooth refresh
hr: Omogući _glatko osvježavanje

en: Alert before ending or _killing processes
hr: Upozori prije završavanja ili _ubijanja procesa

en: Information Fields
hr: Polja infornacija

en: Graphs
hr: Grafovi

en: Show _all file systems
hr: Pokaži _sve datotečne sustave

en: Change _Priority
hr: Promijeni _prioritet

en: _Nice value:
hr: Vrijednost _proriteta izvršavanja:

en: Note:
hr: Bilješka:

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
hr: Prioritet procesa dat je njegovom nice vrijednošću. Niža nije vrijednost odgovara većem prioritetu.

en: Icon
hr: Sličica

en: Process Name
hr: Ime procesa

en: User
hr: Korisnik

en: Virtual Memory
hr: Virtualna memorija

en: Resident Memory
hr: Rezidentna memorija

en: Writable Memory
hr: Upisiva memorija

en: Shared Memory
hr: Dijeljena memorija

en: X Server Memory
hr: Memorija poslužitelja X-a

en: CPU Time
hr: Procesorsko vrijeme

en: Started
hr: Pokrenuto

en: ID
hr: Identifikator

en: Security Context
hr: Sigurnosni kontekst

en: Command Line
hr: Naredbeni redak

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Priority
hr: Prioritet

en: Load averages for the last 1, 5, 15 minutes: %0.2f, %0.2f, %0.2f
hr: Prosječno vrijeme učitavanja u zadnjih 1, 5, 15 minuta: %0.2f, %0.2f, %0.2f

en: N/A
hr: nedostupno

en: Process Properties
hr: Svojstva procesa

note: Translators: The string parameter is release version (codename)
en: Release %s
hr: Izdanje %s

en: Unknown
hr: Nepoznato

note: hardware section
en: Hardware
hr: Sklopovlje

en: Memory:
hr: Memorija:

en: Processor:
hr: Procesor:

en: Available disk space:
hr: Dostupan diskovni prostor:

en: Today %l:%M %p
hr: Danas %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
hr: Jučer %l:%M %p

en: Running
hr: Izvodi se

en: Stopped
hr: Zaustavljen

en: Zombie
hr: Zombi

en: Uninterruptible
hr: Neprekidivo

en: Sleeping
hr: Spavanje
