mate-system-monitor 1.26.0 - en to hy translation catalogue (242 entries)

en: MATE System Monitor
hy: MATE Համակարգային Հսկում

en: A Process and resource monitor for MATE Desktop
hy: Գործընթացի և ռեսուրսի վերահսկում MATE  Աշխատանքային սեղանի համար

en: System Monitor
hy: Համակարգի ստուգում

en: View current processes and monitor system state
hy: Դիտել ընթացիկ գործընթացներն ու հսկել համակարգի վիճակը

en: Show the System tab
hy: Ցույց տալ Համակարգի թերթը

en: Show the Processes tab
hy: Ցույց տալ Գործընթացի թերթը

en: Show the Resources tab
hy: Ցույց տալ Ռեսուրսների թերթը

en: Show the File Systems tab
hy: Ցույց տալ Ֆայլային Համակարգի թերթը

en: Device
hy: Սարք

en: Directory
hy: ֆայլապանակ

en: Type
hy: Տիպ

en: Total
hy: Ընդհանուր

en: Free
hy: Ազատ

en: Available
hy: Հասանելի

en: Used
hy: Օգտագործված

en: Fraction
hy: Խմբակցությունն

note: TRANSLATORS: description of the pie color picker's (mem, swap) filled percentage property
en: Percentage full for pie color pickers
hy: Կարկանդակի համար ամբողջական տոկոսային հարաբերության գույն ընտրողներ

en: Title
hy: Վերնագիր

en: The title of the color selection dialog
hy: Գույնի ընտրության երկխոսության վերնագիր

en: Pick a Color
hy: Ընտրեք գույնը

en: Current Color
hy: Ընթացիկ Գույնը

en: The selected color
hy: Ընտրված գույնը

en: Type of color picker
hy: Գույնի տեսակի ընտրող

en: Received invalid color data
hy: Ստացվել է անվավեր գույնի տվյալներ

en: Click to set graph colors
hy: Սեղմեք սահմանել գրաֆիկի գույները

note: xgettext: noun, top level menu. "File" did not make sense for system-monitor
en: _Monitor
hy: _Մոնիտոր

en: _Edit
hy: _Խմբագրել

en: _View
hy: _Դիտել

en: _Help
hy: _Օգնություն

en: Search for _Open Files
hy: Որոնում _Բաց Ֆայլերի համար

en: Search for open files
hy: Որոնում բաց ֆայլերի համար

en: _Quit
hy: _Ելք

en: Quit the program
hy: Ծրագրից դուրս գալ

en: _Stop Process
hy: _Դադարեցնել Գործընթացը

en: Stop process
hy: Դադարեցնել Գործընթացը

en: _Continue Process
hy: _Շարունակել Գործընթացը

en: Continue process if stopped
hy: _Շարունակել գործընթացը, եթե դադարեցված է

en: Force process to finish normally
hy: Հարկադրել գործընթացը ավարտել նորմալ

en: Force process to finish immediately
hy: Հարկադրել գործընթացը ավարտել անմիջապես

en: _Change Priority
hy: _Փոխել Առաջնահերթությունը

en: Change the order of priority of process
hy: Փոխել գործընթացների առաջնայնության կարգը

en: _Preferences
hy: _Նախընտրանքներ

en: Configure the application
hy: Կարգավորել դիմումը

en: _Refresh
hy: _Թարմացնել

en: Refresh the process list
hy: Թարմացնել  գործընթացների ցանկը

en: _Memory Maps
hy: _Հիշողության Քարտեզներ

en: Open the memory maps associated with a process
hy: Բացիր հիշողության քարտեզներ հետ կապված մի գործընթաց

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is no verb here
en: Open _Files
hy: Բացել _Ֆայլեր

en: View the files opened by a process
hy: Դիտել գործընթացի կողմից բացված ֆայլերը

en: _Properties
hy: _Հատկություններ

en: View additional information about a process
hy: դիտել լրացուցիչ տեղեկատվություն գործըթացի մասին

en: _Contents
hy: _Բովանդակություն

en: Open the manual
hy: Բացեք ձեռնարկը

en: _About
hy: _Մասին

en: About this application
hy: Այս ծրագրի մասին

en: _Dependencies
hy: _Կախվածություն

en: Show parent/child relationship between processes
hy: Ցույց տալ ծնող/երեխա փոխհարաբերությունները գործընթացների միջև

en: _Active Processes
hy: _Ակտիվ պրոցեսներ

en: Show active processes
hy: Ցույց տալ ակտիվ գործընթացները

en: A_ll Processes
hy: Բ_ոլոր գործընթացները

en: Show all processes
hy: Ցույց տալ բոլոր գործընթացները

en: M_y Processes
hy: Ի_մ Գործընթացները

en: Show only user-owned processes
hy: Ցույց տալ միայն օգտագործողին պատկանող գործընթացները

en: Very High
hy: Շատ Բարձր

en: Set process priority to very high
hy: Գործընթացի առաջնահերթությունը սահմանել շատ բարձր

en: High
hy: Բարձր

en: Set process priority to high
hy: Գործընթացի առաջնահերթությունը սահմանել բարձր

en: Normal
hy: Նորմալ

en: Set process priority to normal
hy: Գործընթացի առաջնահերթությունը սահմանել նորմալ

en: Low
hy: Ցածր

en: Set process priority to low
hy: Գործընթացի առաջնահերթությունը սահմանել ցածր

en: Very Low
hy: Շատ ցածր

en: Set process priority to very low
hy: Գործընթացի առաջնահերթությունը սահմանել շատ ցածր

en: Custom
hy: Սովորություն

en: Set process priority manually
hy: Գործընթացի առաջնահերթությունը սահմանել ձեռքով

en: End _Process
hy: _Գործընթացի Ավարտ

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for '%s'
hy: Ընտրեք գույնը '%s'

en: CPU History
hy: ԿՄՀ Պատմություն

en: CPU
hy: ԿՄՀ

en: CPU%d
hy: ԿՀՄ%d

en: Memory and Swap History
hy: Հիշողության և Փոխանակման Պատմություն

en: Memory
hy: Հիշողություն

en: Swap
hy: Փոխանակություն

en: Network History
hy: Ցանցի Պատմություն

en: Receiving
hy: Ստացում

en: Total Received
hy: Ստացված Հանրագումար

en: Sending
hy: Ուղարկում

en: Total Sent
hy: Ընդհանուր Ուղարկել

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
hy: Համակարգ

en: Processes
hy: Գործընթացներ

en: Resources
hy: Ռեսուրսներ

en: File Systems
hy: Ֆայլերի Համակարգ

en: not available
hy: ոչ հասանելի

note: xgettext: 540MiB (53 %) of 1.0 GiB
en: %s (%.1f%%) of %s
hy: %s (%.1f%%)  %s

en: Error
hy: Սխալ

en: '%s' is not a valid Perl regular expression.
hy: '%s' ոչ հիմնավոր ծրագրավորման Perl լեզվի կանոնավոր արտահայտություն

en: Process
hy: Գործընթաց

en: Filename
hy: Ֆայլի անուն

note: gtk_window_set_modal(GTK_WINDOW(dialog), TRUE);
en: Search for Open Files
hy: Որոնում Բաց Ֆայլերի համար

en: _Name contains:
hy: _Անունը պարունակում է․

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
hy: Մ_աքրել

en: Case insensitive matching
hy: Անզգա համապատասխանության դեպք

en: S_earch results:
hy: Որոնման արդյունքներ։

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
hy: VM Սկիզբ

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
hy: VM Վերջ

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
hy: VM Չափ

en: Flags
hy: Դրոշներ

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
hy: VM Հաշվանցում

note: xgettext: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private clean
hy: Մասնավոր մաքուր

note: xgettext: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private dirty
hy: Մասնավոր կեղտոտ

note: xgettext: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared clean
hy: Կիսված մաքուր

note: xgettext: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared dirty
hy: Կիսաված կեղտոտ

en: Memory Maps
hy: Հիշողության Քարտեզներ

en: _Memory maps for process "%s" (PID %u):
hy: _Հիշողության քարտեզներ գործընթացի համար "%s" (PID %u):

en: file
hy: ֆայլ

en: pipe
hy: խողովակ

en: IPv6 network connection
hy: IPv6 ցանցային միացում

en: IPv4 network connection
hy: IPv4 ցանցային միացում

en: local socket
hy: Տեղային սոկետ

en: unknown type
hy: անհայտ տեսակ

note: Translators: "FD" here means "File Descriptor". Please use a very short translation if possible, and at most 2-3 characters for it to be able to fit in the UI.
en: FD
hy: Ֆայլային դեսկրիպտոր

en: Object
hy: Օբյեկտ

en: Open Files
hy: Բացել ֆայլերը

en: _Files opened by process "%s" (PID %u):
hy: _Ֆայլերը բացված են  "%s" (PID %u) գործընթացի կողմից;

en: Main window size and position in the form (width, height, xpos, ypos)
hy: Գլխավոր պատուհանի չափը և դիրքը ձևի մեջ (լայնությունը, բարձրությունը, xpos, ypos)

en: Show process dependencies in tree form
hy: Ցույց տալ գործընթացի կախվածությունը ծառի տեսքով

en: Solaris mode for CPU percentage
hy: Արևային ռեժիմ CPU տոկոսային հարաբերության համար

en: If TRUE, system-monitor operates in 'Solaris mode' where a task's CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in 'Irix mode'.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա համակարգի մոնիտորը գործում է 'Solaris ռեժիմում', որտեղ խնդիրը պրոցեսորի օգտագործումը բաժանում է ընդհանուր պրոցեսորների թվին։ Հակառակ դեպքում, այն գործում է 'Irix ռեժիմում'։

en: Enable/Disable smooth refresh
hy: Միացնել/Անջատել հարթ թարմացումը

en: Show warning dialog when killing processes
hy: Ցույց տալ զգուշացում երկխոսությունը, երբ սպանվում են գործընթացները

en: Time in milliseconds between updates of the process view
hy: Գործընթացների տեսքի թարմացումների միջև ժամանակը միլիվարկյաններով

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
hy: Սարքերի ցուցակների թարմացումների միջև ժամանակը միլիվարկյաններով

en: Whether information about all file systems should be displayed
hy: Անկախ ամեն ինչից բոլոր ֆայլային համակարգերի մասին պետք է տեղեկություններ ցուցադրել։

en: Whether to display information about all file systems (including types like 'autofs' and 'procfs'). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
hy: Արդյոք ցուցադրել տեղեկատվություն բոլոր ֆայլերի համակարգերի մասին (այդ թվում տեսակների, ինչպես 'autofs' և 'procfs')։ Օգտագործելու համար ստանալ բոլոր ներկայումս տեղադրված ֆայլային համակարգերը։

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
hy: Սարքերի ցուցակների թարմացումների միջև ժամանակը միլիվարկյաններով

en: Determines which processes to show by default. 0 is All, 1 is user, and 2 is active
hy: Որոշել թե որ գործընթացները ցույց տալ ըստ նախնականի։ 0 Բոլորը, 1 օգտագործոցի, և 2 ակտիվ է

en: Saves the currently viewed tab
hy: Պահպանել ներկայումս դիտված էջերը

en: 0 for the System Info, 1 for the processes list, 2 for the resources and 3 for the disks list
hy: 0 համակարգային ինֆորմացիայի համար , 1 մշակում է ցուցակ , 2 ռեսուրսների համար և 3 լազերային սկավառակների ցուցակի համար

en: Default graph CPU color
hy: ԿՄՀ գրաֆիկի հիմնական գույն

en: Default graph cpu color
hy: ԿՄՀ գրաֆիկի հիմնական գույն

en: Default graph memory color
hy: Հիշողության գրաֆիկի հիմնական գույն

en: Default graph swap color
hy: Տողափոխության գրաֆիկի հիմնական գույն

en: Default graph incoming network traffic color
hy: Մուտքային ցանցի երթևեկության գրաֆիկի հիմնական գույն

en: Default graph outgoing network traffic color
hy: Ելքային ցանցի երթևեկության գրաֆիկի հիմնական գույն

en: Show network traffic in bits
hy: Ցույց տալ ցանցի երթևեկությունը բիթերով

en: Process view sort column
hy: Գործընթացի տեսքի տեսակավորման կարգ

en: Process view columns order
hy: Գործընթացի սյունակների դիտման կարգ

en: Process view sort order
hy: Գործընթացի տեսքի դասավորման կարգ

en: Width of process 'Name' column
hy: Գործընթացի 'Անուն' սյունակի լայնությունը

en: Width of process 'User' column
hy: Գործընթացի 'Սեփականատեր' սյունակի լայնությունը

en: Width of process 'Status' column
hy: Գործընթացի 'Կարգավիճակ' սյունակի լայնությունը

en: Width of process 'Virtual Memory' column
hy: Գործընթացի 'Վիրտուալ հիշողություն' սյունակի լայնությունը

en: Width of process 'Resident Memory' column
hy: Գործընթացի 'Ռեզիդենտ հիշողություն' սյունակի լայնությունը

en: Width of process 'Writable Memory' column
hy: Գործընթացի 'Գրելի հիշողություն' սյունակի լայնությունը

en: Width of process 'Shared Memory' column
hy: Գործընթացի 'Բաժանված հիշողություն' սյունակի լայնությունը

en: Width of process 'X Server Memory' column
hy: Գործընթացի 'X սերվերի հիշողություն' սյունակի լայնությունը

en: Width of process '% CPU' column
hy: Գործընթացի 'ԿՄՀ %' սյունակի լայնությունը

en: Width of process 'CPU Time' column
hy: Գործընթացի 'ԿՄՀ ժամանակ' սյունակի լայնությունը

en: Width of process 'Started' column
hy: Գործընթացի 'Կարգավիճակ' սյունակի լայնությունը

en: Width of process 'Nice' column
hy: Գործընթացի 'Գեղեցիկ' սյունակի լայնությունը

en: Width of process 'ID' column
hy: Գործընթացի 'ID' սյունակի լայնությունը

en: Width of process 'Security Context' column
hy: Գործընթացի 'Անվտանգության համատեքստ' սյունակի լայնությունը

en: Width of process 'Memory' column
hy: Գործընթացի 'Հիշողություն' սյունակի լայնությունը

en: Width of process 'Waiting Channel' column
hy: Գործընթացի 'Սպասող ալիք' սյունակի լայնությունը

en: Show process 'Waiting Channel' column on startup
hy: Ցույց տալ գործըթացի 'Սպասող ալիք' մեկնարկի մասին սյունը

en: Width of process 'Control Group' column
hy: Գործընթացի 'Ղեկավարող խումբ' սյունակի լայնությունը

en: Show process 'Control Group' column on startup
hy: Ցույց տալ 'Ղեկավորող խումբ' սյունակը մեկնարկի վրա

en: Width of process 'Unit' column
hy: Գործընթացի 'Միավոր' սյունակի լայնությունը

en: Show process 'Unit' column on startup
hy: Ցույց տալ գործըթացի 'Միավոր' մեկնարկի մասին սյունը

en: Width of process 'Session' column
hy: Գործընթացի 'Աշխատաշրջան' սյունակի լայնությունը

en: Show process 'Session' column on startup
hy: Ցույց տալ 'Աշխատաշրջան' սյունակը մեկնարկի վրա

en: Width of process 'Seat' column
hy: Գործընթացի 'նստավայր' սյունակի լայնությունը

en: Show process 'Seat' column on startup
hy: Ցույց տալ 'Նստավայր' սյունակը մեկնարկի վրա

en: Width of process 'Owner' column
hy: Գործընթացի 'Սեփականատեր' սյունակի լայնությունը

en: Show process 'Owner' column on startup
hy: Ցույց տալ 'Սեփականատեր' սյունակը մեկնարկի վրա

en: Disk view sort order
hy: Սկավառակի տեսքի դասավորություն

en: Disk view columns order
hy: Սկավառակի սյունակների դիտման կարգ

en: Memory map sort column
hy: Հիշողության քարտեզի տեսակավորման սյունակ

en: Memory map sort order
hy: Հիշողության քարտեզի դասավորությունը

en: Open files sort column
hy: Բաց ֆայլերի տեսակավորման սյունակ

en: Open files sort order
hy: Բաց ֆայլերի դասավորությունը

en: System Monitor Preferences
hy: Համակարգի Մոնիտորի Նախընտրանքներ

en: Behavior
hy: Վարքագիծ

en: _Update interval in seconds:
hy: _Թարմացնել ինտերվալը վայրկյաններով:

en: Enable _smooth refresh
hy: Միացնել _հարթ թարմացումը

en: Alert before ending or _killing processes
hy: Զգուշացնել մինչև ավարտվելը կամ սպանել գործընթացները

en: Information Fields
hy: Տեղեկատվական Դաշտերը

en: Process i_nformation shown in list:
hy: Գործընթացի տեղեկատվությունը ցուցադրվել է ցուցակում։

en: Graphs
hy: Գրաֆիկներ

en: Show _all file systems
hy: Ցույց տալ _բոլոր Ֆայլային համակարգերը

en: File system i_nformation shown in list:
hy: Ֆայլային համակարգի տեղեկատվությունը ցուցադրվել է ցուցակում:

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
hy: Չի կարող փոխել գործընթացների առաջնահերթությունը PID %d հետ %d։
    %s

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
hy: Չի կարող սպանել գործընթացը PID %d ազդանշանի հետ %d։
    %s

note: xgettext: secondary alert message
en: Killing a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be killed.
hy: Սպանելով գործընթացը կարող է ոչնչացնել տվյալները, ընդհատել սեսիան կամ ներկայացնել անվտանգության ռիսկը։ Միայն պետք է սպանել անարձագանք գործընթացները։

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be ended.
hy: Ավարտելով գործընթացը կարող է ոչնչացնել տվյալները, ընդհատել սեսիան կամ ներկայացնել անվտանգության ռիսկը։ Միայն պետք է ավարտել անարձագանք գործընթացները։

en: (%s Priority)
hy: (%s Առաջնահերթություն)

en: Change _Priority
hy: Փոխել  _Առաջնահերթությունը

en: _Nice value:
hy: _Գեղեցիկ արժեք։

en: Note:
hy: Նշում։

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
hy: Գործընթացի առաջնահերթությունը տրվում է նրա լավագույն արժեքով։ Ստորին լավագույն արժեքը համապատասխանում է բարձր առաջնահերթությանը։

en: Icon
hy: Պատկերակ

en: Process Name
hy: Գործընթացի անուն

en: User
hy: Օգտագործող

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Virtual Memory
hy: Վիրտուալ հիշողություն

en: Resident Memory
hy: Ռեզիդենտ Հիշողություն

en: Writable Memory
hy: Գրելի Հիշողություն

en: Shared Memory
hy: Կիսաված Հիշողություն

en: X Server Memory
hy: X Սերվեր Հիշողություն

en: % CPU
hy: % ԿՄՀ

en: CPU Time
hy: ԿՀՄ Ժամանակ

en: Started
hy: Սկսված

en: Nice
hy: Գեղեցիկ

en: Security Context
hy: Անվտանգության Համատեքստ

en: Command Line
hy: Հրամանային Տող

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
hy: Սպասող Ալիք

en: Control Group
hy: Վերահսկող Խումբ

en: Unit
hy: Միավոր

en: Session
hy: Սեսիա

note: TRANSLATORS: Seat = i.e. the physical seat the session of the process belongs to, only for multi-seat environments. See http://en.wikipedia.org/wiki/Multiseat_configuration
en: Seat
hy: Նստավայր

en: Owner
hy: Սեփականատեր

en: Priority
hy: Առաջնահերթություն

en: Load averages for the last 1, 5, 15 minutes: %0.2f, %0.2f, %0.2f
hy: Բեռնել միջինները վերջինների համար 1, 5, 15 րեպեներ։ %0.2f, %0.2f, %0.2f

en: N/A
hy: Տ/Չ

en: Process Properties
hy: Գործընթացի Հատկություններ

en: Properties of process "%s" (PID %u):
hy: Գործընթացի Հատկություններ "%s" (PID %u):

note: Translators: The first string parameter is release version (codename), * the second one is the architecture, 32 or 64-bit
en: Release %s %s
hy: Ազատել %s %s

note: translators: This is the type of architecture, for example: * "64-bit" or "32-bit"
en: %d-bit
hy: %d-բիտ

en: Unknown
hy: Անհայտ

en: Kernel %s
hy: Միջուկ %s

note: hardware section
en: Hardware
hy: Ապարատային միջոցներ

en: Memory:
hy: Հիշողություն։

en: Processor:
hy: Պրոցեսոր։

note: disk space section
en: System Status
hy: Համակարգի Կարգավիճակ

en: Available disk space:
hy: Ազատ սկավառակ տարածություն

en: Today %l:%M %p
hy: Այսօր %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
hy: Երեկ %l:%M %p

en: Running
hy: Գործարկում

en: Stopped
hy: Կանգնեցված

en: Zombie
hy: Զոմբի

en: Uninterruptible
hy: Անխափան

en: Sleeping
hy: Քնել
