mate-system-monitor 1.26.0 - en to ka translation catalogue (143 entries)

en: System Monitor
ka: სისტემის მონიტორი

en: View current processes and monitor system state
ka: მიმდინარე პროცესებისა და თვალყურის სისტემის ნახვა

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Directory
ka: დასტა

en: Type
ka: ტიპი

en: Total
ka: სულ

en: Free
ka: თავისუფალი

en: Available
ka: ხელმისაწვდომი

en: Used
ka: გამოყენებული

en: Title
ka: სათაური

en: Received invalid color data
ka: მიღებულია ფერთა მცდარი მონაცემები

note: xgettext: noun, top level menu. "File" did not make sense for system-monitor
en: _Monitor
ka: _მონიტორი

en: _Edit
ka: _დამუშავება

en: _View
ka: _ხედი

en: _Help
ka: _დახმარება

en: Search for _Open Files
ka: გასახსნელი ფაილების ძ_იება

en: Search for open files
ka: გასახსნელი ფაილების ძიება

en: _Quit
ka: _გასვლა

en: Quit the program
ka: პროგრამიდან გასვლა

en: _Stop Process
ka: _პროცესების შეჩერება

en: Stop process
ka: პროცესის შეჩერება

en: _Continue Process
ka: პროცესის _გაგრძელება

en: Continue process if stopped
ka: პროცესის გაგრძელება, თუ გაჩერებულია

en: Force process to finish normally
ka: პროცესის ძალდატანება მისი ნორმალური დახურვისთვის

en: Force process to finish immediately
ka: პროცესის ძალდატანება მისი მყისვე დახურვისთვის

en: Change the order of priority of process
ka: პროცესის პრიორიტეტის შეცვლა

en: _Preferences
ka: _პარამეტრები

en: Configure the application
ka: პროგრამის კონფიგურირება

en: _Refresh
ka: _განახლება

en: _Memory Maps
ka: _მეხსიერების რუქები

en: Open the memory maps associated with a process
ka: პროცესთან დაკავშირებული მახსოვრობის რუქის გახსნა

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is no verb here
en: Open _Files
ka: _ფაილის გახსნა

en: View the files opened by a process
ka: პროცესის მიერ გახსნილი ფაილების ნახვა

en: _Properties
ka: _პარამეტრები

en: _Contents
ka: _შინაარსი

en: Open the manual
ka: დოკუმენტაციის გახსნა

en: _About
ka: _შესახებ

en: About this application
ka: ამ პროგრამის შესახებ

en: _Dependencies
ka: _დამოკიდებულებანი

en: Show parent/child relationship between processes
ka: პროცესების მშობელი/შვილი იერარქიული დამოკიდებულების ჩვენება

en: _Active Processes
ka: აქტიური პ_როცესები

en: Show active processes
ka: აქტიური პროცესების ჩვენება

en: A_ll Processes
ka: ყ_ველა პროცესი

en: Show all processes
ka: ყველა პროცესის ჩვენება

en: M_y Processes
ka: ჩემ_ი პროცესები

en: Normal
ka: ჩვეულებრივი

en: Custom
ka: სხვა

en: End _Process
ka: _პროცესის დასრულება

en: CPU History
ka: CPU ისტორია

en: Memory and Swap History
ka: მეხსიერება და Swap ისტორია

en: Memory
ka: მეხსიერება

en: Network History
ka: ქსელის ისტორია

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
ka: სისტემა

en: Processes
ka: პროცესები

en: Resources
ka: რესურსები

en: File Systems
ka: ფაილური სისტემები

en: Error
ka: შეცდომა

en: Process
ka: პროცესი

en: Filename
ka: ფაილის სახელი

note: gtk_window_set_modal(GTK_WINDOW(dialog), TRUE);
en: Search for Open Files
ka: გასახსნელი ფაილების ძიება

en: _Name contains:
ka: _სახელი შეიცავს:

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
ka: _გაწმენდა

en: Case insensitive matching
ka: რეგისტრის არ გათვალისწინება

en: S_earch results:
ka: ძი_ების შედეგი:

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
ka: VM გაშვება

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
ka: VM დასრულება

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
ka: VM ზომა

en: Flags
ka: ალმები

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
ka: VM წანაცვლება

note: xgettext: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private clean
ka: პრივატ clean

note: xgettext: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private dirty
ka: პრივატ dirty

note: xgettext: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared clean
ka: გაზიარებული clean

note: xgettext: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared dirty
ka: გაზიარებული dirty

en: Memory Maps
ka: მეხსიერების რუქები

en: _Memory maps for process "%s" (PID %u):
ka: _მეხსიერების რუქა პროცესისთვის "%s" (PID %u):

en: file
ka: ფაილი

en: pipe
ka: ნაკადი

en: local socket
ka: ლოკალური სოკეტი

en: unknown type
ka: უცნობი ტიპი

en: Object
ka: ობიექტი

en: Open Files
ka: ფაილების გახსნა

en: _Files opened by process "%s" (PID %u):
ka: პროცესის მიერ გახსნილი ფაილები "%s" (PID %u):

en: Show process dependencies in tree form
ka: პროცესთა ერთმანეთთან დამოკიდებულება განშტოების სახით ჩვენება

en: Solaris mode for CPU percentage
ka: Solaris რეჟიმი CPU-ს პროცენტული გამოსახვისთვის

en: Enable/Disable smooth refresh
ka: პირდაპირი განახლების ჩართვა/გამორთვა

en: Show warning dialog when killing processes
ka: პროცესების მოკვლისას გაფრთხილების დიალოგის ჩვენება

en: Time in milliseconds between updates of the process view
ka: პროცესების ხედის განახლების დრო მილიწამებში

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
ka: გრაფიკების განახლების დროის მილიწამებში ჩვენება

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
ka: მოწყობილობათა სიის ჩვენების განახლება მილიწამებში

en: Determines which processes to show by default. 0 is All, 1 is user, and 2 is active
ka: განსაზღვრავს თუ რომელი პროცესი აჩვენოს ნაგულისხმევად 0 - ყველა, 1 - მომხმარებელი, 2 - აქტიური

en: Saves the currently viewed tab
ka: ინახავს მიმდინარე აქტიურ ჩანართს

en: 0 for the System Info, 1 for the processes list, 2 for the resources and 3 for the disks list
ka: 0 სისტემის ინფორმაციისთვის, 1 პროცესების სიისთვის, 2 რესურსებისთვის და 3 ტომთა სიისთვის

en: Default graph cpu color
ka: გრაფიკის ნაგულისხმევი cpu-ს ფონის ფერი

en: Default graph swap color
ka: გრაფიკის ნაგულისხმევი swap მეხსიერების ფონის ფერი

en: Default graph incoming network traffic color
ka: ნაგულისხმევი ფერი ქსელის შემავალი ტრაფიკის გრაფიკისთვის

en: Default graph outgoing network traffic color
ka: ნაგულისხმევი ფერი ქსელის გამავალი ტრაფიკის გრაფიკისთვის

en: Process view sort column
ka: პროცესთა სიის სორტირების სვეტი

en: Process view columns order
ka: პროცესთა სვეტების თანმიმდევრობა

en: Process view sort order
ka: პროცესთა სიის სორტირების მეთოდი

en: Disk view columns order
ka: დისკების სვეტების მიმდევრობის ხედი

en: System Monitor Preferences
ka: სისტემის მონიტორის პარამეტრები

en: Behavior
ka: ქცევა

en: _Update interval in seconds:
ka: _ინტერვალის _განახლება წამებში:

en: Enable _smooth refresh
ka: პ_ირდაპირი განახლების ჩართვა

en: Alert before ending or _killing processes
ka: გაფრთხილების ჩვენება პროცესის დასრულების ან მოკვლისას

en: Information Fields
ka: საინფორმაციო ველი

en: Process i_nformation shown in list:
ka: სიაში ნაჩვენები პროცესების ი_ნფორმაცია:

en: Graphs
ka: გრაფიკი

en: Change _Priority
ka: პრიორიტეტის _შეცვლა

en: _Nice value:
ka: პ_რიორიტეტის პარამეტრი:

en: Note:
ka: შენიშვნა:

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
ka: პროცესს პრიორიტეტი მიეცემა nice მნიშვნელობით. nice-ს პატარა მნიშვნელობა შეესაბამება უფრო მაღალ პრიორიტეტს.

en: Icon
ka: ხატულა

en: Process Name
ka: პროცესის სახელი

en: User
ka: მომხმარებელი

en: Status
ka: სტატუსი

en: Virtual Memory
ka: ვირტუალური მეხსიერება (VM)

en: Resident Memory
ka: ძირითადი მეხსიერება

en: Writable Memory
ka: ჩაწერადი მეხსიერება

en: Shared Memory
ka: გაზიარებული მეხსიერება

en: X Server Memory
ka: X სერვერის მეხსიერება

en: CPU Time
ka: CPU-ს დრო

en: Started
ka: გაშვებული

en: Security Context
ka: უსაფრთხოების კონტექსტი

en: Command Line
ka: ბრძანების ველი

en: Owner
ka: მფლობელი

en: Load averages for the last 1, 5, 15 minutes: %0.2f, %0.2f, %0.2f
ka: დატვირთულობა ბოლო 1, 5, 15 წუთის განმავლობაში: %0.2f,·%0.2f,·%0.2f

en: N/A
ka: ა/მ

note: Translators: The string parameter is release version (codename)
en: Release %s
ka: გამოშვება %s

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Kernel %s
ka: კერნელი %s

en: MATE %s
ka: გნომი %s

en: Memory:
ka: მეხსიერება:

en: Processor:
ka: პროცესორი:

en: Available disk space:
ka: დისკის ხელმისაწვდომი ტევადობა:

en: Today %l:%M %p
ka: დღეს %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
ka: გუშინ %l:%M %p

en: %b %d %Y
ka: %b·%d·%Y

en: Running
ka: გაშვებულია

en: Stopped
ka: გაჩერებულია

en: Zombie
ka: ზომბური

en: Uninterruptible
ka: უწყვეტი

en: Sleeping
ka: ძინავს
