mate-system-monitor 1.26.0 - en to ky translation catalogue (157 entries)

en: System Monitor
ky: Системалык монитор

en: View current processes and monitor system state
ky: Кезектеги процесстерди көрүү жана системанын абалын мониторинг кылуу

en: Show the System tab
ky: Системалык салманы көрсөтүү

en: Device
ky: Түзүлүш

en: Directory
ky: Каталогу

en: Type
ky: Түрү

en: Total
ky: Бардыгы

en: Free
ky: Бошу

en: Available
ky: Жеткиликтүү

en: Used
ky: Колдонулганы

en: Fraction
ky: Бөлүк

en: Title
ky: Аталыш

en: The title of the color selection dialog
ky: Түс тандоо диалогунун аталышы

en: Pick a Color
ky: Түстү тандоо

en: Current Color
ky: Кезектеги түс

en: The selected color
ky: Тандалган түс

en: Type of color picker
ky: Түс тандоонун түрү

en: Received invalid color data
ky: Туура эмес түс маалыматтары алынды

en: Click to set graph colors
ky: График түстөрүн өзгөртүү үчүн басыңыз

note: xgettext: noun, top level menu. "File" did not make sense for system-monitor
en: _Monitor
ky: _Монитор

en: _Edit
ky: _Оңдоо

en: _View
ky: _Көрүнүш

en: _Help
ky: _Жардам

en: Search for _Open Files
ky: _Ачык файлдарды табуу

en: Search for open files
ky: Ачык файлдарды издөө

en: _Quit
ky: _Чыгуу

en: Quit the program
ky: Программадан чыгуу

en: _Stop Process
ky: Процессти _токтотуу

en: Stop process
ky: Процессти токтотуу

en: _Continue Process
ky: Процессти _улантуу

en: Continue process if stopped
ky: Токтотулган процесстин ишин улантуу

en: Force process to finish normally
ky: Процессти дурус аяктоо

en: Force process to finish immediately
ky: Процессти токтоосуз мажбурлап бүтүрүү

en: Change the order of priority of process
ky: Процесстин алгачкылыгын өзгөртүү

en: _Preferences
ky: _Ырастоолор

en: Configure the application
ky: Тиркемени ырастоо

en: _Refresh
ky: _Жаңылоо

en: Refresh the process list
ky: Процесстер тизмесин жаңылоо

en: _Memory Maps
ky: Э_с карталары

en: Open the memory maps associated with a process
ky: Процесске байланыштуу эс карталарын ачуу

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is no verb here
en: Open _Files
ky: Ачык _файлдар

en: View the files opened by a process
ky: Процесс ачкан файлдарды көрүү

en: _Properties
ky: _Касиеттери

en: _Contents
ky: _Мазмундар

en: Open the manual
ky: Колдонмону ачуу

en: _About
ky: Программа _жөнүндө

en: About this application
ky: Бул тиркеме жөнүндө

en: _Dependencies
ky: _Көз карандылыктар

en: Show parent/child relationship between processes
ky: Процесстердин ата-эне/тукум катышын көрсөтүү

en: _Active Processes
ky: _Активдүү процесстер

en: Show active processes
ky: Активдүү процесстерди көрсөтүү

en: A_ll Processes
ky: _Бардык жараяндар

en: Show all processes
ky: Бардык жараяндарды көрсөтүү

en: M_y Processes
ky: _Менин жараяндарым

en: Normal
ky: Кадимкидей

en: Custom
ky: Башка

en: End _Process
ky: Жараянды _аяктоо

en: CPU History
ky: БП тарыхы

en: CPU
ky: БП

en: CPU%d
ky: БП%d

en: Memory and Swap History
ky: Эс жана куюштуруунун тарыхы

en: Memory
ky: Эс

en: Swap
ky: Куюштуруусу

en: Network History
ky: Тармак тарыхы

en: Receiving
ky: Алынууда

en: Total Received
ky: Бардыгы алынганы

en: Sending
ky: Жөнөтүлүүдө

en: Total Sent
ky: Бардыгы жөнөтүлгөнү

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
ky: Система

en: Processes
ky: Жараяндар

en: Resources
ky: Ресурстар

en: File Systems
ky: Файл системалары

en: %s/s
ky: %s/с

en: Error
ky: Ката

en: Process
ky: Процесси

en: Filename
ky: Файл аты

note: gtk_window_set_modal(GTK_WINDOW(dialog), TRUE);
en: Search for Open Files
ky: Ачык файлдарды издөө

en: _Name contains:
ky: _Атында камтылганы:

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
ky: _Тазалоо

en: Case insensitive matching
ky: Регистрди эсепке алуу

en: S_earch results:
ky: И_здөө натыйжалары:

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
ky: ВЭ башы

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
ky: ВЭ аягы

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
ky: ВЭ өлчөмү

en: Flags
ky: Желектери

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
ky: ВЭ жылышы

note: xgettext: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private clean
ky: Жеке тазасы

note: xgettext: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private dirty
ky: Жеке кири

note: xgettext: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared clean
ky: Бөлүнгөн тазасы

note: xgettext: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared dirty
ky: Бөлүнгөн кири

en: Memory Maps
ky: Эс карталары

en: _Memory maps for process "%s" (PID %u):
ky: «%s» (PID %u) процессинин э_с карталары:

en: file
ky: файл

en: pipe
ky: канал

en: IPv6 network connection
ky: IPv6 тармак туташтыруусу

en: IPv4 network connection
ky: IPv4 тармак туташтыруусу

en: local socket
ky: жердик сокет

en: unknown type
ky: белгисиз түр

en: Object
ky: Объект

en: Open Files
ky: Файлдарды ачуу

en: _Files opened by process "%s" (PID %u):
ky: «%s» (PID %u) процесси ачкан _файлдары:

en: Show process dependencies in tree form
ky: Процесстин көз караныдылыктарын бак түрүндө көрсөтүү

en: Solaris mode for CPU percentage
ky: БПЖны колдонуу деңгээлин Solaris режиминде көрсөтүү

en: Enable/Disable smooth refresh
ky: Тегиз жаңылоосун аракетке келтирүү/келтирбөө

en: Show warning dialog when killing processes
ky: Процесстерди жок кылуу учурунда эскертүү диалогун көрсөтүү

en: Saves the currently viewed tab
ky: Кезектеги көрүлгөн салманы сактайт

en: Default graph cpu color
ky: БП графигинин жарыяланбас түсү

en: Default graph swap color
ky: Куюштуруу графигинин жарыяланбас түсү

en: Process view sort column
ky: Процесс көрүнүшүнүн сорттоо тилкеси

en: Process view columns order
ky: Процесс көрүнүшүнүн тилкелер тартиби

en: Process view sort order
ky: Процесс көрүнүшүнүн сорттоо тартиби

en: Disk view columns order
ky: Диск көрүнүшүнүн тилкелер тартиби

en: System Monitor Preferences
ky: Системалык монитордун ырастоолору

en: Behavior
ky: Кылык

en: _Update interval in seconds:
ky: _Жаңылоо интервалы секундада:

en: Enable _smooth refresh
ky: _Тегиз жаңылоону аракетке келтирүү

en: Alert before ending or _killing processes
ky: Процесстерди аяктоо же _жок кылуу алдында эскертүү

en: Information Fields
ky: Маалыматтык талаалар

en: Process i_nformation shown in list:
ky: Тизмеде көрсөтүлүүчү файл процесс _маалыматы:

en: Graphs
ky: Графиктер

en: File system i_nformation shown in list:
ky: Тизмеде көрсөтүлүүчү файл системасынын _маалыматы:

en: Change _Priority
ky: А_лгачкылыгын өзгөртүү

en: _Nice value:
ky: _Алгачкылык деңгээли:

en: Note:
ky: Эскертүү:

en: Icon
ky: Значок

en: Process Name
ky: Жараян аты

en: User
ky: Колдонуучу

en: Status
ky: Абал

en: Virtual Memory
ky: Виртуалдуу эси

en: Resident Memory
ky: Резиденттик эси

en: Writable Memory
ky: Жазылуучу эси

en: Shared Memory
ky: Бөлүнүүчү эси

en: X Server Memory
ky: X-серверинин эси

en: % CPU
ky: % БП

en: CPU Time
ky: БП убагы

en: Started
ky: Жүргүзүлгөн күнү

en: Nice
ky: Алгачкылыгы

en: Security Context
ky: Коопсуздук контексти

en: Command Line
ky: Командалык сабы

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
ky: Күтүүдөгү каналы

en: Owner
ky: Ээси

en: Load averages for the last 1, 5, 15 minutes: %0.2f, %0.2f, %0.2f
ky: 1, 5, 15 минуталарындагы орточо жүктөлүшү: %0.2f, %0.2f, %0.2f

en: N/A
ky: Ж/Э

note: Translators: The string parameter is release version (codename)
en: Release %s
ky: Чыгарылышы %s

en: Unknown
ky: Белгисиз

en: Kernel %s
ky: Ядросу %s

note: hardware section
en: Hardware
ky: Жабдуулар

en: Memory:
ky: Эси:

en: Processor:
ky: Процессору:

en: Available disk space:
ky: Жеткиликтүү диск мейкиндиги:

en: Today %l:%M %p
ky: Бүгүн %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
ky: Кечээ %l:%M %p

en: Running
ky: Иштөөдө

en: Stopped
ky: Токтотулган

en: Zombie
ky: Зомби

en: Uninterruptible
ky: Үзгүлтүксүз

en: Sleeping
ky: Күтүүдө
