mate-system-monitor 1.26.0 - en to mai translation catalogue (143 entries)

en: System Monitor
mai: सिस्टम मानीटर

en: View current processes and monitor system state
mai: वर्तमान प्रक्रिया देखबैत अछि आओर सिस्टम अवस्था मानीटर करैत अछि

en: Device
mai: डिवाइस

en: Directory
mai: निर्देशिका

en: Type
mai: प्रकार

en: Total
mai: योग

en: Free
mai: मुक्त

en: Available
mai: उपलब्ध

en: Used
mai: प्रयुक्त

en: Fraction
mai: हिस्सा

en: Title
mai: शीर्षक

en: The title of the color selection dialog
mai: रँग चुनाव समाद क' शीर्षक

en: Pick a Color
mai: एकटा रँग चुनू

en: Current Color
mai: मोजुदा रँग

en: The selected color
mai: चुनल रँग

en: Received invalid color data
mai: अवैध रँग आँकड़ा प्राप्त भेल

note: xgettext: noun, top level menu. "File" did not make sense for system-monitor
en: _Monitor
mai: मॉनिटर (_M)

en: _Edit
mai: संपादन (_E)

en: _View
mai: देखू (_V)

en: _Help
mai: मद्दति (_H)

en: Search for _Open Files
mai: खुलल फाइलसभ क' लेल खोज (_O)

en: Search for open files
mai: खुलल फाइलसभ क' लेल खोज

en: _Quit
mai: बाहर (_Q)

en: Quit the program
mai: प्रोग्राम सँ बाहर जाउ

en: _Stop Process
mai: प्रक्रिया बन्न करू (_S)

en: Stop process
mai: प्रक्रिया बन्न करू

en: _Continue Process
mai: प्रक्रिया जारी राखू (_C)

en: Continue process if stopped
mai: रूकबा पर प्रक्रिया जारी राखू

en: Force process to finish normally
mai: प्रक्रियाकेँ जबरदस्ती समाप्त करू

en: Force process to finish immediately
mai: प्रक्रिया तत्काल समाप्त करबाक लेल दबाव दिअ'

en: Change the order of priority of process
mai: प्रक्रिया क' प्राथमिकता महत्व बदलू

en: _Preferences
mai: वरीयतासभ (_P)

en: Configure the application
mai: अनुप्रयोग बिन्यस्त करू

en: _Refresh
mai: ताज़ा करू (_R)

en: _Memory Maps
mai: मेमोरी मैप (_M)

en: Open the memory maps associated with a process
mai: प्रक्रिया सँ जुटब लेल मेमोरी मैप देखू

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is no verb here
en: Open _Files
mai: फाइल खोलू (_F)

en: View the files opened by a process
mai: प्रक्रियासँ खोलल फाइलकेँ देखू

en: _Properties
mai: गुण (_P)

en: _Contents
mai: विषय सूची (_C)

en: Open the manual
mai: मैनुअल खोलू

en: _About
mai: क' संबंधमे (_A)

en: About this application
mai: एहि अनुप्रयोग क' बारेमे

en: _Dependencies
mai: निर्भरतासभ (_D)

en: Show parent/child relationship between processes
mai: प्रक्रिया क' बीच जनक/संतति देखाबू

en: _Active Processes
mai: सक्रिय प्रक्रियासभ (_A)

en: Show active processes
mai: सक्रिय प्रक्रियासभ देखाबू

en: A_ll Processes
mai: सबहि प्रक्रियासभ (_l)

en: Show all processes
mai: सबहि प्रक्रिया देखाबू

en: M_y Processes
mai: हमर प्रक्रियासभ (_y)

en: Normal
mai: सामान्य

en: Low
mai: कम

en: Custom
mai: पसंदीदा

en: End _Process
mai: प्रक्रिया समाप्त करू (_P)

en: CPU History
mai: सीपीयू इतिहास

en: Memory and Swap History
mai: मेमोरी आओर स्वैप इतिहास

en: Memory
mai: स्मृति

en: Network History
mai: सँजाल इतिहास

en: Receiving
mai: प्राप्त कए रहल अछि

en: Sending
mai: पठाए रहल अछि

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
mai: सिस्टम

en: Processes
mai: प्रक्रिया

en: Resources
mai: संसाधन

en: File Systems
mai: फाइल सिस्टम

en: Error
mai: त्रुटि

en: Process
mai: प्रक्रिया

en: Filename
mai: फ़ाइलनाम

note: gtk_window_set_modal(GTK_WINDOW(dialog), TRUE);
en: Search for Open Files
mai: खुलल फाइलसभ क' लेल खोज

en: _Name contains:
mai: नाममे सामिल अछि (_N):

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
mai: साफ करू (_l)

en: Case insensitive matching
mai: स्थिति क' प्रति संवेदनशील मिलान

en: S_earch results:
mai: खोज परिणाम (_e):

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
mai: VM प्रारंभ

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
mai: VM अंत

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
mai: VM आकार

en: Flags
mai: फ्लैग

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
mai: VM आफ़सेट

en: Inode
mai: आइनोड

en: Memory Maps
mai: मेमोरी मैप

en: _Memory maps for process "%s" (PID %u):
mai: प्रक्रिया क'लेल स्मृति मैप (_M) "%s" (PID %u):

en: file
mai: फाइल

en: pipe
mai: पाइप

en: local socket
mai: स्थानीय साकेट

en: unknown type
mai: अज्ञात प्रकार

en: Object
mai: वस्तु

en: Open Files
mai: फाइलसभ खोलू

en: _Files opened by process "%s" (PID %u):
mai: प्रक्रिया द्वारा खोलल फाइलस (_F) "%s" (PID %u):

en: Show process dependencies in tree form
mai: प्रक्रिया निर्भरतासभकेँ तरू रूपमे देखाबू

en: Enable/Disable smooth refresh
mai: आसान ताजा सक्रिय/निष्क्रिय करू

en: Show warning dialog when killing processes
mai: किलिंग प्रक्रिया क' समय चेतावनी समाद देखाबू

en: Time in milliseconds between updates of the process view
mai: प्रक्रिया दृश्य क' अद्यतन क' बीच मिलीसेकेंडमे समय

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
mai: आलेख क' अद्यतन क' बीच मिलीसेकेंडमे समय

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
mai: डिवाइस सूची क' अद्यतन क' बीच मिलीसेकेंडमे समय

en: Determines which processes to show by default. 0 is All, 1 is user, and 2 is active
mai: निश्चित करू जे कओन प्रक्रियाकेँ मूलभूत रूपसँ देखओनाइ अछि 0 सभक लेल , 1 प्रयोक्ता अछि 2 सक्रिय अछि

en: Saves the currently viewed tab
mai: मोजुदा देखल टैबकेँ सहेजू

en: 0 for the System Info, 1 for the processes list, 2 for the resources and 3 for the disks list
mai: सिस्टम सूचना क' लेल 0, प्रक्रिया सूची क' लेल 1, संसाधन क' लेल 2 आओर डिस्क सूची क' लेल 3

en: Default graph cpu color
mai: मूलभूत आलेख cpu रँग

en: Default graph swap color
mai: मूलभूत आलेख स्वैप रँग

en: Process view sort column
mai: प्रक्रिया दृश्य छाँटब क्रम

en: Process view columns order
mai: प्रक्रिया दृश्य कालमसभ क्रम

en: Process view sort order
mai: प्रक्रिया दृश्य छाँटब क्रम

en: Disk view columns order
mai: डिस्क दृश्य कालमसभक क्रम

en: System Monitor Preferences
mai: सिस्टम मॉनीटर वरीयतासभ

en: Behavior
mai: व्यवहार

en: _Update interval in seconds:
mai: अंतरालकेँ सेकेंडमे अद्यतन करू (_U)

en: Enable _smooth refresh
mai: हलुक ताजाकरण सक्रिय करू (_s)

en: Alert before ending or _killing processes
mai: प्रक्रियासभकेँ बन्न अथवा खत्म करैत समय चेतावनी समाद देखाबू (_k)

en: Information Fields
mai: सूचना क्षेत्र

en: Process i_nformation shown in list:
mai: सूचीमे देखाओल गेल प्रक्रिया सूचना (_n):

en: Graphs
mai: आरेख

en: Change _Priority
mai: प्राथमिकता बदलू (_P)

en: _Nice value:
mai: नाइस मान: (_N)

en: Note:
mai: नोट:

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
mai: प्रक्रिया क' प्राथमिकता ओकर नाइस मान सँ देल जाएत अछि नाइस क' कम मान बेसी प्राथमिकता क' तदनुरुप हाएत अछि.

en: Icon
mai: चिह्न

en: Process Name
mai: प्रक्रिया नाम

en: User
mai: प्रयोक्ता

en: Status
mai: स्थिति

en: Virtual Memory
mai: आभासी स्मृति

en: Resident Memory
mai: निवासी मेमोरी

en: Writable Memory
mai: लिखब योग्य स्मृति

en: Shared Memory
mai: साझा मेमोरी

en: X Server Memory
mai: X सर्वर स्मृति

en: CPU Time
mai: CPU समय

en: Started
mai: आरंभ कएलक

en: Nice
mai: नाइस

en: Security Context
mai: सुरक्षा संदर्भ

en: Command Line
mai: कमांड लाइन

en: Owner
mai: मालिक

en: Priority
mai: प्राथमिकता

en: Load averages for the last 1, 5, 15 minutes: %0.2f, %0.2f, %0.2f
mai: अँतिम 1, 5, 15 मिनट क'लेल लोड औसत: %0.2f, %0.2f, %0.2f

en: N/A
mai: लागू नहि

note: Translators: The string parameter is release version (codename)
en: Release %s
mai: रिलीज %s

en: Unknown
mai: अज्ञात

note: hardware section
en: Hardware
mai: हार्डवेयर

en: Memory:
mai: स्मृति:

en: Processor:
mai: प्रोसेसर:

en: Today %l:%M %p
mai: आइ %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
mai: कालि %l:%M %p

en: Running
mai: चलि रहल अछि

en: Stopped
mai: रुकल

en: Uninterruptible
mai: बिनु व्यवधान क'

en: Sleeping
mai: सुप्त
