mate-system-monitor 1.26.0 - en to mg translation catalogue (120 entries)

en: System Monitor
mg: Mpanara-maso ny rafitra

en: View current processes and monitor system state
mg: Hijery ireo asa mandeha sy ny toetry ny rafitr'ilay mpanara-maso amin'izao fotoana izao

en: Device
mg: Periferika

en: Directory
mg: Lahatahiry

en: Type
mg: Karazana

en: Total
mg: Tontaliny

en: Free
mg: Malalaka

en: Available
mg: Azo ampiasaina

en: Used
mg: Ampiasaina

en: Title
mg: Lohateny

en: Received invalid color data
mg: Nahazo lazan-doko tsy ekena

note: xgettext: noun, top level menu. "File" did not make sense for system-monitor
en: _Monitor
mg: _Mpanara-maso

en: _Edit
mg: _Fanovana

en: _View
mg: _Seho

en: _Help
mg: _Toro-làlana

en: _Quit
mg: _Ajanony

en: Quit the program
mg: Manajanona ilay rindranasa

en: _Stop Process
mg: _Ajanony ilay asa

en: Stop process
mg: Manajanona ilay asa

en: _Continue Process
mg: _Tohizo ilay asa

en: Continue process if stopped
mg: Manohy ilay asa raha toa ka najanona

en: Force process to finish normally
mg: Manery ilay asa hijanona araka ny tokony ho izy

en: Force process to finish immediately
mg: Manery ilay asa hijanona avy hatrany

en: Change the order of priority of process
mg: Manova ny laharam-pahamehan'ilay asa

en: _Preferences
mg: _Safidy manokana

en: Configure the application
mg: Mikirakira ilay rindranasa

en: _Refresh
mg: _Avereno zahana

en: _Memory Maps
mg: Mapn'ny _arika

en: Open the memory maps associated with a process
mg: Manokatra ny mapn'ny arika mifandraika amina asa iray

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is no verb here
en: Open _Files
mg: Hanokatra _rakitra

en: View the files opened by a process
mg: Maneho ireo rakitra sokafan'asa iray

en: _Properties
mg: _Toetoetra

en: _Contents
mg: _Mpiaty

en: Open the manual
mg: Mampiseho ny toro-làlana

en: _About
mg: _Mombamomba

en: About this application
mg: Mombamomba ilay rindranasa

en: _Dependencies
mg: _Mpampiankina

en: Show parent/child relationship between processes
mg: Mampiseho ny fifandraisana reny/zanaka amin'ny samy asa

en: _Active Processes
mg: _Asa mandeha

en: Show active processes
mg: Mampiseho ireo asa mandeha

en: A_ll Processes
mg: Asa _rehetra

en: Show all processes
mg: Mampiseho ireo asa rehetra

en: M_y Processes
mg: Ireo asa_ko

en: Normal
mg: Tokony ho izy

en: Custom
mg: Safidy

en: End _Process
mg: Farano ilay _asa

en: CPU History
mg: Diarin'ny CPU

en: Memory and Swap History
mg: Diarin'ny arika sy ny swap

en: Memory
mg: Arika

en: Network History
mg: Diarin'ny rezo

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
mg: Rafitra

en: Processes
mg: Asa

en: Resources
mg: Ressources

en: Error
mg: Tsy fetezana

en: Filename
mg: Anaran-drakitra

en: _Name contains:
mg: Misy ity ilay _anarana:

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
mg: _Foano

en: S_earch results:
mg: Valin'ny _karoka:

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
mg: Fiantombohan'ny VM

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
mg: Fiafaran'ny VM

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
mg: Haben'ny VM

en: Flags
mg: Saina

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
mg: Offsetn'ny VM

en: Memory Maps
mg: Mapn'ny arika

en: _Memory maps for process "%s" (PID %u):
mg: Mapn'ny arika ho an'ny asa "%s" (PID %u):

en: file
mg: rakitra

en: pipe
mg: fantsona

en: local socket
mg: socket an-toerana

en: unknown type
mg: karazana tsy fantatra

en: Object
mg: Zavatra

en: Open Files
mg: Rakitra misokatra

en: _Files opened by process "%s" (PID %u):
mg: _Rakitra nosokafan'ny asa "%s" (PID %u):

en: Show process dependencies in tree form
mg: Asehoy amin'ny endri-kazo ny mpampiakin'ilay asa

en: Enable/Disable smooth refresh
mg: Alefaso/Atsaharo refreshing malefaka

en: Show warning dialog when killing processes
mg: Asehoy ny takila fampilazana rehefa mamono asa

en: Time in milliseconds between updates of the process view
mg: Fotoana (milisegaondra) manelanelana ny fanavaozana ny sehon'ilay asa

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
mg: Fotoana (milisegaondra) manelanelana ny fanavaozana ny soritra

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
mg: Fotoana (milisegaondra) manelanelana ny fanavaozana ny lisitry ny periferika

en: Determines which processes to show by default. 0 is All, 1 is user, and 2 is active
mg: Mamaritra ny hoe asa inona no aseho ara-pitsipika. 0 raha izy rehetra, 1 raha ny mpampiasa, ary 2 raha ireo mandeha

en: Saves the currently viewed tab
mg: Mandraikitra ny vakizoro jerena izao

en: Default graph cpu color
mg: Loko tsotran'ny soritry ny cpu

en: Default graph swap color
mg: Loko tsotran'ny soritry ny swap

en: Process view sort column
mg: Farian'ny fanavahana amin'ny sehon'ilay asa

en: Process view columns order
mg: Filaharan'ny farian'ny sehon'ilay asa

en: Process view sort order
mg: Filaharana amin'ny sehon'ilay asa

en: Disk view columns order
mg: Filaharan'ny farian'ny sehon'ny kapila

en: System Monitor Preferences
mg: Safidy manokan'ny mpanara-maso ny rafitra

en: Behavior
mg: Fiasa

en: _Update interval in seconds:
mg: Elanelam-potoan'ny _fanavaozana (segaondra):

en: Enable _smooth refresh
mg: Alefaso ny refreshing _malefaka

en: Alert before ending or _killing processes
mg: Fampilazana alohan'ny hamaranana na _hamonoana asa

en: Graphs
mg: Soritra

en: Change _Priority
mg: Hanova _hamehana

en: _Nice value:
mg: Sandan'ny nice:

en: Note:
mg: Fanamarihana:

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
mg: Ny hamehan'ny asa iray dia voambaran'ny sandan'ny niceny. Ny sandan'ny nice ambany dia mifanaraka amina hamehana ambonimbony.

en: Icon
mg: Kisary

en: Process Name
mg: Anaran'ilay asa

en: User
mg: Mpampiasa

en: Status
mg: Fivoarana

en: Virtual Memory
mg: Arika virtoaly

en: Resident Memory
mg: Arika mitoetra

en: Writable Memory
mg: Arika azo anoratana

en: Shared Memory
mg: Arika zaraina

en: X Server Memory
mg: Ariky ny mpizra X

en: CPU Time
mg: Fotoanan'ny CPU

en: Started
mg: Natomboka

en: Security Context
mg: Seha-kevitry ny fiarovana

en: Command Line
mg: Lazam-baiko

en: Owner
mg: Tompony

en: Priority
mg: Hamehana

en: Load averages for the last 1, 5, 15 minutes: %0.2f, %0.2f, %0.2f
mg: Salasalam-potoana fakana tanatin'ny 1, 5, 15 minitra lasa teo: %0.2f, %0.2f, %0.2f

en: N/A
mg: T/M

en: Unknown
mg: Tsy fantatra

en: Today %l:%M %p
mg: Androany %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
mg: Omaly %l:%M %p

en: Running
mg: Mandeha

en: Stopped
mg: Najanona

en: Uninterruptible
mg: Tsy mety tapahina

en: Sleeping
mg: Tsy miasa
