mate-system-monitor 1.26.0 - en to mi translation catalogue (14 entries)

en: Title
mi: Taitara

en: _Edit
mi: _Whakatika

en: _View
mi: _Titiro

en: _Help
mi: _Āwhina

en: _Quit
mi: _Whakamutu

en: _Properties
mi: Ngā _Āhuatanga

en: _Contents
mi: _Ngā kai

en: _About
mi: _Mo

en: About this application
mi: Mō pūmanawa tautono tēnei

en: Error
mi: Pōhēhē

en: Filename
mi: Ingoa Kōnae

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
mi: _Whakawātea

en: Icon
mi: Whakaahua iti

en: Owner
mi: Rangatira
