mate-system-monitor 1.26.0 - en to ms translation catalogue (306 entries)

en: MATE System Monitor
ms: Pemantau Sistem MATE

en: A Process and resource monitor for MATE Desktop
ms: Pemantau proses dan sumber untuk Desktop MATE

en: MATE System Monitor allows to graphically view and manipulate the running processes on your system. It also provides an overview of available resources, such as CPU and memory.
ms: Pemantau Sistem MATE membolehkan paparan bergrafik dan manipulasi proses yang berjalan dalam sistem anda. Ia juga menyediakan selayang pandang sumber yang tersedia, seperti CPU dan ingatan.

en: MATE System Monitor is a fork of GNOME System Monitor and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and System Monitor, please visit the project's home page.
ms: Pemantau Sistem MATE merupakan cabang Pemantau Sistem GNOME dan sebahagian dari Persekitaran Desktop MATE. Jika anda mahu ketahui lebih lanjut mengenai MATE dan Pemantau Sistem, sila lawati laman sesawang projek.

en: System Monitor
ms: Pemantau Sistem

en: View current processes and monitor system state
ms: Lihat proses semasa dan pantau keadaan sistem

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;system;monitor;process;list;view;current;resources;
ms: MATE;sistem;pemantau;proses;senarai;padangan;semasa;sumber;

en: Kill process
ms: Matikan proses

en: Privileges are required to control other users' processes
ms: Kelayakan diperlukan untuk mengawal proses pengguna lain

en: Renice process
ms: Elok semula proses

en: Privileges are required to change the priority of processes
ms: Kelayakan diperlukan untuk mengubah keutamaan proses

en: Show the System tab
ms: Tunjuk tab Sistem

en: Show the Processes tab
ms: Tunjuk tab Proses

en: Show the Resources tab
ms: Tunjuk tab sumber

en: Show the File Systems tab
ms: Tunjuk tab Sistem Fail

en: System Monitor is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ms: Pemantau Sistem merupakan perisian bebas; anda boleh mengedarkannya dan/atau mengubahsuainya dibawah terma GNU General Public License sebagaimana yang telah dikeluarkan oleh Free Software Foundation; sama ada versi ke-2 lesen, atau (mengikut pilihan anda) sebarang versi terkemudian.

en: System Monitor is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ms: Pemantau Sistem diedarkan dengan harapan ianya berguna tetapi TANPA SEBARANG JAMINAN; tanpa sebarang implakasi jaminan KEBOLEHDAGANGAN atau KESESUAIAN UNTUK SESUATU TUJUAN. Sila rujuk GNU General Public License untuk keterangan lanjut.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with System Monitor; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
ms: Anda seharusnya menerima salinan GNU General Public License bersama-sama Pemantau Sistem; jika tiada, laporkan ke Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: About System Monitor
ms: Perihal Pemantau Sistem

en: Copyright © 2001-2004 Kevin Vandersloot
    Copyright © 2005-2007 Benoît Dejean
    Copyright © 2011-2020 MATE developers
ms: Hak Cipta © 2001-2004 Kevin Vandersloot
    Hak Cipta © 2005-2007 Benoît Dejean
    Hak Cipta © 2011-2020 Pembangun MATE

en: Device
ms: Peranti

en: Directory
ms: Direktori

en: Type
ms: Jenis

en: SubVolume
ms: SubVolum

en: Total
ms: Jumlah

en: Free
ms: Bebas

en: Available
ms: Tersedia

en: Used
ms: Digunakan

en: Fraction
ms: Pecahan

note: TRANSLATORS: description of the pie color picker's (mem, swap) filled percentage property
en: Percentage full for pie color pickers
ms: Peratusan penuh untuk pengambil warna pai

en: Title
ms: Tajuk

en: The title of the color selection dialog
ms: Tajuk bagi dialog pemilihan warna

en: Pick a Color
ms: Ambil atau Warna

en: Current Color
ms: Warna Semasa

en: The selected color
ms: Warna dipilih

en: Type of color picker
ms: Jenis pemilih warna

en: Received invalid color data
ms: Data warna tidak sah diterima

en: Click to set graph colors
ms: Klik untuk tetapkan warna graf

note: xgettext: noun, top level menu. "File" did not make sense for system-monitor
en: _Monitor
ms: _Pemantau

en: _Edit
ms: _Sunting

en: _View
ms: _Lihat

en: _Help
ms: _Bantuan

en: Search for _Open Files
ms: Gelintar  untuk Fail _Terbuka

en: Search for open files
ms: Gelintar untuk fail terbuka

en: _Quit
ms: _Keluar

en: Quit the program
ms: Keluar program

en: _Stop Process
ms: _Henti Proses

en: Stop process
ms: Henti proses

en: _Continue Process
ms: T_eruskan Proses

en: Continue process if stopped
ms: Teruskan proses jika berhenti

en: Force process to finish normally
ms: Paksa proses diselesaikan secara normal

en: Force process to finish immediately
ms: Paksa proses untuk diselesaikan serta-merta

en: _Change Priority
ms: _Ubah Keutamaan

en: Change the order of priority of process
ms: Ubah tertib keutamaan proses

en: _Preferences
ms: _Keutamaan

en: Configure the application
ms: Konfigurkan aplikasi

en: _Refresh
ms: Sega_r Semula

en: Refresh the process list
ms: Segar semula senarai proses

en: _Memory Maps
ms: Peta _Ingatan

en: Open the memory maps associated with a process
ms: Buka peta ingatan yang berkaitan dengan proses

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is no verb here
en: Open _Files
ms: Buka _Fail

en: View the files opened by a process
ms: Lihat fail yang dibuka oleh proses

en: _Properties
ms: Si_fat

en: View additional information about a process
ms: Lihat maklumat tambahan mengenai sesebuah proses

en: _Contents
ms: _Kandungan

en: Open the manual
ms: Bukan panduan

en: _About
ms: Perih_al

en: About this application
ms: Perihal aplikasi ini

en: _Dependencies
ms: _Dependensi

en: Show parent/child relationship between processes
ms: Tunjuk hubungan induk/anak diantara proses

en: _Active Processes
ms: Proses _Aktif

en: Show active processes
ms: Tunjuk proses aktif

en: A_ll Processes
ms: Se_mua Proses

en: Show all processes
ms: Tunjuk semua proses

en: M_y Processes
ms: Proses Sa_ya

en: Show only user-owned processes
ms: Hanya tunjuk proses milik-pengguna

en: Very High
ms: Sangat Tinggi

en: Set process priority to very high
ms: Tetapkan keutamaan proses menjadi sangat tinggi

en: High
ms: Tinggi

en: Set process priority to high
ms: Tetapkan keutamaan proses menjadi tinggi

en: Normal
ms: Biasa

en: Set process priority to normal
ms: Tetapkan keutamaan proses menjadi biasa

en: Low
ms: Rendah

en: Set process priority to low
ms: Tetapkan keutamaan proses menjadi rendah

en: Very Low
ms: Sangat Rendah

en: Set process priority to very low
ms: Tetapkan keutamaan proses menjadi sangat rendah

en: Custom
ms: Suai

en: Set process priority manually
ms: Tetapkan keutamaan proses secara manual

en: End _Process
ms: Tamatkan _Proses

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for '%s'
ms: Ambil Warna untuk '%s'

en: CPU History
ms: Sejarah CPU

en: Memory and Swap History
ms: Sejarah ingatan dan Silih

en: Memory
ms: Ingatan

en: Swap
ms: Silih

en: Network History
ms: Sejarah Rangkaian

en: Receiving
ms: Menerima

en: Total Received
ms: Jumlah Diterima

en: Sending
ms: Menghantar

en: Total Sent
ms: Jumlah Hantar

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
ms: Sistem

en: Processes
ms: Proses

en: Resources
ms: Sumber

en: File Systems
ms: Sistem Fail

en: not available
ms: tidak tersedia

note: xgettext: 540MiB (53 %) of 1.0 GiB
en: %s (%.1f%%) of %s
ms: %s (%.1f%%) bagi %s

en: Error
ms: Ralat

en: '%s' is not a valid Perl regular expression.
ms: '%s' bukanlah ungkapan nalar Perl yang sah.

en: Process
ms: Proses

en: Filename
ms: Nama fail

note: gtk_window_set_modal(GTK_WINDOW(dialog), TRUE);
en: Search for Open Files
ms: Gelintar untuk Fail Terbuka

en: _Name contains:
ms: _Nama dikandungi:

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
ms: K_osongkan

en: Case insensitive matching
ms: Pemadanan tak sensitif kata

en: S_earch results:
ms: Hasil g_elintar:

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
ms: Mula VM

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
ms: Akhir VM

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
ms: Saiz VM

en: Flags
ms: Bendera

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
ms: Ofset VM

note: xgettext: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private clean
ms: Peribadi bersih

note: xgettext: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private dirty
ms: Peribadi kotor

note: xgettext: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared clean
ms: Terkongsi bersih

note: xgettext: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared dirty
ms: Terkongsi kotor

en: Inode
ms: Inod

en: Memory Maps
ms: Peta Ingatan

en: _Memory maps for process "%s" (PID %u):
ms: Peta _ingatan untuk proses "%s" (PID %u):

en: file
ms: fail

en: pipe
ms: paip

en: IPv6 network connection
ms: sambungan rangkaian IPv6

en: IPv4 network connection
ms: sambungan rangkaian IPv4

en: local socket
ms: soket setempat

en: unknown type
ms: Jenis tidak diketahui

en: Object
ms: Objek

en: Open Files
ms: Buka Fail

en: _Files opened by process "%s" (PID %u):
ms: _Fail dibuka oleh proses "%s" (PID %u):

en: Main window size and position in the form (width, height, xpos, ypos)
ms: Saiz dan kedudukan tetingkap utama dalam bentuk (tinggi, lebar, xpos, ypos)

en: If TRUE, main window will open maximized, and saved size and position values are ignored.
ms: Jika BENAR, tetingkap utama akan dibuka secara maksimum, dan nilai kedudukan dan saiz tersimpan akan diabaikan.

en: Show process dependencies in tree form
ms: Tunjuk dependensi proses dalam bentuk pepohon

en: Solaris mode for CPU percentage
ms: Mod Solaris untuk peratusan CPU

en: If TRUE, system-monitor operates in 'Solaris mode' where a task's CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in 'Irix mode'.
ms: JIka BENAR, system-monitor beroperasi dalam 'mod Solaris' yang mana penggunaan tugas CPU dibahagi dengan jumlah bilangan CPU. Jika tidak, ia beroperasi dalam 'mod Irix'.

en: Enable/Disable smooth refresh
ms: Benar/Lumpuhkan segar semula lancar

en: Show warning dialog when killing processes
ms: Tunjuk dialog amaran bila membunuh proses

en: Time in milliseconds between updates of the process view
ms: Masa dalam saat di antara kemaskini paparan proses

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
ms: Masa dalam saat di antara kemaskini graf

en: Whether information about all file systems should be displayed
ms: Sama ada maklumat mengenai semua sistem fail patut dipaparkan

en: Whether to display information about all file systems (including types like 'autofs' and 'procfs'). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
ms: Sama ada hendak papar maklumat mengenai semua sistem fail (termasuklah jenis seperti 'autofs' dan procfs'). Berguna untuk mendapatkan senarai bagi semua sistem fail terlekap semasa.

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
ms: Masa dalam saat di antara kemaskini senarai peranti

en: Determines which processes to show by default. 0 is All, 1 is user, and 2 is active
ms: Tentukan proses yang manakah hendak dipapar secara lalai. 0 ialah Semua, 1 ialah pengguna, dan 2 ialah aktif

en: Saves the currently viewed tab
ms: Simpan tab dipapar semasa

en: 0 for the System Info, 1 for the processes list, 2 for the resources and 3 for the disks list
ms: 0 untuk Maklumat Sistem, 1 untuk senarai proses, 2 untuk sumber dan 3 untuk senarai cakera

en: Default graph CPU color
ms: Warna CPU graf lalai

en: Default graph cpu color
ms: Warna cpu graf lalai

en: Default graph memory color
ms: Warna ingatan graf lalai

en: Default graph swap color
ms: Warna silih graf lalai

en: Default graph incoming network traffic color
ms: Warna trafik rangkaian masuk graf lalai

en: Default graph outgoing network traffic color
ms: Warna trafik rangkaian keluar graf lalai

en: Show network traffic in bits
ms: Tunjuk trafik rangkaian dalam bit

en: Process view sort column
ms: Lajur isih paparan proses

en: Process view columns order
ms: Tertib lajur paparan proses

en: Process view sort order
ms: Tertib isih paparan proses

en: Width of process 'Name' column
ms: Lebar lajur proses 'Name'

en: Show process 'Name' column on startup
ms: Tunjuk lajur proses 'Name' ketika permulaan

en: Width of process 'User' column
ms: Lebar lajur proses 'User'

en: Show process 'User' column on startup
ms: Tunjuk lajur proses 'User' semasa permulaan

en: Width of process 'Status' column
ms: Lebar lajur proses 'status'

en: Show process 'Status' column on startup
ms: Tunjuk lajur proses 'status' semasa permulaan

en: Width of process 'Virtual Memory' column
ms: Lebar lajur proses 'virtual memory'

en: Show process 'Virtual Memory' column on startup
ms: Tunjuk lajur proses 'Virtual Memory' semasa permulaan

en: Width of process 'Resident Memory' column
ms: Lebar lajur proses 'Resident Memory'

en: Show process 'Resident Memory' column on startup
ms: Tunjuk lajur proses 'Resident Memory' semasa permulaan

en: Width of process 'Writable Memory' column
ms: Lebar lajur proses 'Writable Memory'

en: Show process 'Writable Memory' column on startup
ms: Tunjuk lajur proses 'Writable Memory' semasa permulaan

en: Width of process 'Shared Memory' column
ms: Lebar lajur proses 'Shared Memory'

en: Show process 'Shared Memory' column on startup
ms: Tunjuk lajur proses 'Shared Memory' semasa permulaan

en: Width of process 'X Server Memory' column
ms: Lebar lajur proses 'X Server Memory'

en: Show process 'X Server Memory' column on startup
ms: Tunjuk lajur proses 'X Server Memory' semasa permulaan

en: Width of process '% CPU' column
ms: Lebar lajur proses '% CPU'

en: Show process '% CPU' column on startup
ms: Tunjuk lajur proses '% CPU' semasa permulaan

en: Width of process 'CPU Time' column
ms: Lebar lajur proses 'CPU Time'

en: Show process 'CPU Time' column on startup
ms: Tunjuk lajur proses 'CPU Time' semasa permulaan

en: Width of process 'Started' column
ms: Lebar lajur proses 'Started'

en: Show process 'Started' column on startup
ms: Tunjuk lajur proses 'Started' semasa permulaan

en: Width of process 'Nice' column
ms: Lebar lajur proses 'Nice'

en: Show process 'Nice' column on startup
ms: Tunjuk lajur proses 'Nice' semasa permulaan

en: Width of process 'ID' column
ms: Lebar lajur proses 'ID'

en: Show process 'ID' column on startup
ms: Tunjuk lajur proses 'ID' semasa permulaan

en: Width of process 'Security Context' column
ms: Lebar lajur proses 'Security Context'

en: Show process 'Security Context' column on startup
ms: Tunjuk lajur proses 'Security Context' semasa permulaan

en: Width of process 'Command Line' column
ms: Lebar lajur proses 'Command Line'

en: Show process 'Command Line' column on startup
ms: Tunjuk lajur proses 'Command Line' semasa permulaan

en: Width of process 'Memory' column
ms: Lebar lajur proses 'Memory'

en: Show process 'Memory' column on startup
ms: Tunjuk lajur proses 'Memory' semasa permulaan

en: Width of process 'Waiting Channel' column
ms: Lebar lajur 'Waiting Channel' proses

en: Show process 'Waiting Channel' column on startup
ms: Tunjuk lajur 'Waiting Channel' proses  semasa permulaan

en: Width of process 'Control Group' column
ms: Lebar proses lajur 'Kumpulan Kawalan'

en: Show process 'Control Group' column on startup
ms: Tunjuk lajur proses 'Kumpulan Kawalan' semasa permulaan

en: Width of process 'Unit' column
ms: Lebar lajur proses 'Unit'

en: Show process 'Unit' column on startup
ms: Tunjuk lajur proses 'Unit' ketika permulaan

en: Width of process 'Session' column
ms: Lebar lajur proses 'Sesi'

en: Show process 'Session' column on startup
ms: Tunjuk lajur proses 'Sesi' ketika permulaan

en: Width of process 'Seat' column
ms: Lebar lajur proses 'Tempat'

en: Show process 'Seat' column on startup
ms: Tunjuk lajur proses 'Tempat' ketika permulaan

en: Width of process 'Owner' column
ms: Lebar lajur proses 'Pemilik'

en: Show process 'Owner' column on startup
ms: Tunjuk lajur proses 'Pemilik' ketika permulaan

en: Width of process “Disk Write Total” column
ms: Lebar lajur proses "Total Tulis Cakera"

en: Show process “Disk Write Total” column on startup
ms: Tunjuk lajur proses "Jumlah Tulis Cakera" ketika permulaan

en: Width of process “Disk Read Total” column
ms: Lebar lajur proses "Jumlah Baca Cakera"

en: Show process “Disk Read Total” column on startup
ms: Tunjuk lajur proses "Jumlah Baca Cakera" ketika permulaan

en: Width of process “Disk Read” column
ms: Lebar lajur proses "Baca Cakera"

en: Show process “Disk Read” column on startup
ms: Tunjuk lajur proses "Baca Cakera" ketika permulaan

en: Width of process “Disk Write” column
ms: Lebar lajur proses "Tulis Cakera"

en: Show process “Disk Write” column on startup
ms: Tunjuk lajur proses "Tulis Cakera" ketika permulaan

en: Width of process “Priority” column
ms: Lebar lajur proses "Keutamaan"

en: Show process “Priority” column on startup
ms: Tunjuk lajur proses "Keutamaan" ketika permulaan

en: Disk view sort column
ms: Lajur isih paparan cakera

en: Disk view sort order
ms: Tertib isih paparan cakera

en: Disk view columns order
ms: Tertib lajur paparan cakera

en: Width of disk view 'Device' column
ms: Lebar lajur paparan cakera 'Device'

en: Show disk view 'Device' column on startup
ms: Tunjuk lajur paparan cakera 'Device' ketika permulaan

en: Width of disk view 'Directory' column
ms: Lebar lajur paparan cakera 'Directory'

en: Show disk view 'Directory' column on startup
ms: Tunjuk lajur paparan cakera 'Directory' ketika permulaan

en: Width of disk view 'Type' column
ms: Lebar lajur paparan cakera 'Type'

en: Show disk view 'Type' column on startup
ms: Tunjuk lajur paparan cakera 'Type' ketika permulaan

en: Width of disk view 'SubVol' column
ms: Lebar lajur paparan cakera 'SubVol'

en: Show disk view 'SubVol' column on startup
ms: Tunjuk lajur paparan cakera 'SubVol' ketika permulaan

en: Width of disk view 'Total' column
ms: Lebar lajur paparan cakera 'Total'

en: Show disk view 'Total' column on startup
ms: Tunjuk lajur paparan cakera 'Total' ketika permulaan

en: Width of disk view 'Free' column
ms: Lebar lajur paparan cakera 'Free'

en: Show disk view 'Free' column on startup
ms: Tunjuk lajur paparan cakera 'Free' ketika permulaan

en: Width of disk view 'Available' column
ms: Lebar lajur paparan cakera 'Available'

en: Show disk view 'Available' column on startup
ms: Tunjuk lajur paparan cakera 'Available' ketika permulaan

en: Width of disk view 'Used' column
ms: Lebar lajur paparan cakera 'Used'

en: Show disk view 'Used' column on startup
ms: Tunjuk lajur paparan cakera 'Used' ketika permulaan

en: Memory map sort column
ms: Lajur isih peta ingatan

en: Memory map sort order
ms: Tertib isih peta ingatan

en: Open files sort column
ms: Lajur isih buka fail

en: Open files sort order
ms: Tertib isih buka fail

en: System Monitor Preferences
ms: Keutamaan Pemantau Sistem

en: Behavior
ms: Kelakuan

en: _Update interval in seconds:
ms: _Kemaskini sela dalam saat:

en: Enable _smooth refresh
ms: Benarkan segar semula lan_car

en: Alert before ending or _killing processes
ms: Beri amaran sebelum mati atau _tamatkan proses

en: Information Fields
ms: Medan Maklumat

en: Process i_nformation shown in list:
ms: Maklumat proses ditunjuk dalam senarai:

en: Graphs
ms: Graf

en: Show _all file systems
ms: Tunjuk semu_a sistem fail

en: File system i_nformation shown in list:
ms: Ma_klumat sistem fail ditunjuk dalam senarai:

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
ms: Tidak dapat ubah keutamaan proses dengan pid %d hingga %d.
    %s

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
ms: Tidak dapat matikan process dengan PID %d dengan isyarat %d.
    %s

note: xgettext: primary alert message for killing single process
en: Are you sure you want to kill the selected process “%s” (PID: %u)?
ms: Anda pasti mahu bunuh proses terpilih "%s" (PID: %u)?

note: xgettext: primary alert message for ending single process
en: Are you sure you want to end the selected process “%s” (PID: %u)?
ms: Anda pasti mahu tamatkan proses terpilih "%s" (PID: %u)?

note: xgettext: primary alert message for killing multiple processes
en: Are you sure you want to kill the %d selected processes?
ms: Anda pati mahu bunuh proses terpilih %d?

note: xgettext: primary alert message for ending multiple processes
en: Are you sure you want to end the %d selected processes?
ms: Anda pati mahu tamatkan proses terpilih %d?

note: xgettext: secondary alert message
en: Killing a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be killed.
ms: Mematikan proses boleh memusnahkan data, rosakkan sesidan menimbulkan risiko keselamatan. Hanya proses yang tidak memberi respons sahaja patut dimatikan.

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be ended.
ms: Menamatkan proses mungkin merosakkan data, hentikan sesi atau perkenalkan risiko keselamatan. Hanya proses tidak memberi respon patut ditamatkan.

en: (%s Priority)
ms: (Keutamaan %s)

en: Change Priority of Process “%s” (PID: %u)
ms: Ubah keutamaan Proses “%s” (PID: %u)

en: Change Priority of %d Selected Processes
ms: Ubah Keutamaan bagi Proses Terpilih %d

en: Change _Priority
ms: Tukar _Keutamaan

en: _Nice value:
ms: Nilai _Elok:

en: Note:
ms: Nota:

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
ms: Keutamaan bagi proses diberi mengikut nilai Elok. Nilai Elok yang rendah menunjukkan keutamaan tinggi.

en: Icon
ms: Ikon

en: Process Name
ms: Nama Proses

en: User
ms: Pengguna

en: Virtual Memory
ms: Ingatan Maya

en: Resident Memory
ms: Ingatan Mastautin

en: Writable Memory
ms: Ingatan Boleh Tulis

en: Shared Memory
ms: Ingatan Terkongsi

en: X Server Memory
ms: Ingatan Pelayan X

en: CPU Time
ms: Masa CPU

en: Started
ms: Bermula

en: Nice
ms: Elok

en: Security Context
ms: Konteks Keselamatan

en: Command Line
ms: Baris Perintah

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
ms: Menunggu Saluran

en: Control Group
ms: Kumpulan Kawalan

en: Session
ms: Sesi

note: TRANSLATORS: Seat = i.e. the physical seat the session of the process belongs to, only for multi-seat environments. See http://en.wikipedia.org/wiki/Multiseat_configuration
en: Seat
ms: Tempat

en: Owner
ms: Pemilik

en: Disk Read Total
ms: Jumlah Baca Cakera

en: Disk Write Total
ms: Jumlah Tulis Cakera

en: Disk Read
ms: Baca Cakera

en: Disk Write
ms: Tulis Cakera

en: Priority
ms: Keutamaan

en: Load averages for the last 1, 5, 15 minutes: %0.2f, %0.2f, %0.2f
ms: Purata muatan bagi  1, 5, 15 minit terakhir: %0.2f, %0.2f, %0.2f

en: N/A
ms: T/S

en: Process Properties
ms: Sifat Proses

en: Properties of process "%s" (PID %u):
ms: Sifat bagi proses "%s" (PID %u):

note: Translators: The first string parameter is release version (codename), * the second one is the architecture, 32 or 64-bit
en: Release %s %s
ms: Keluaran %s %s

note: Translators: The string parameter is the architecture, 32 or 64-bit
en: %s Version
ms: Versi %s

note: Translators: The string parameter is release version (codename)
en: Release %s
ms: Keluaran %s

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

note: hardware section
en: Hardware
ms: Perkakasan

en: Memory:
ms: Ingatan:

en: Processor:
ms: Pemproses:

en: Graphics:
ms: Grafik:

note: disk space section
en: System Status
ms: Status Sistem

en: Available disk space:
ms: Ruang cakera tersedia:

en: Today %l:%M %p
ms: Hari ini %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
ms: Semalam %l:%M %p

en: Running
ms: Berjalan

en: Stopped
ms: Berhenti

en: Zombie
ms: Zombi

en: Uninterruptible
ms: Tidak boleh disampuk

en: Sleeping
ms: Tidur
