mate-system-monitor 1.26.0 - en to oc translation catalogue (315 entries)

en: MATE System Monitor
oc: Monitor sistèma MATE

en: A Process and resource monitor for MATE Desktop
oc: Un monitor de processus e ressorsas pel burèu MATE

en: MATE System Monitor allows to graphically view and manipulate the running processes on your system. It also provides an overview of available resources, such as CPU and memory.
oc: Lo Monitor sistèma MATE permet d'afichar e de manipular graficament de processús en cors del sistèma. Provesís tanben un apercebut de las ressorsas disponiblas, coma lo CPU e la memòria.

en: MATE System Monitor is a fork of GNOME System Monitor and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and System Monitor, please visit the project's home page.
oc: Lo Monitor Sistèma de MATE es una derivacion de GNOME System Monitor e fa part de l’environament de burèu MATE. Se volètz ne saber mai a prepaus de MATE e del Monitor Sistèma MATE, consultatz lo site del projècte.

en: System Monitor
oc: Monitor sistèma

en: View current processes and monitor system state
oc: Afichar los processus en cors e survelhar l'estat del sistèma

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;system;monitor;process;list;view;current;resources;
oc: MATE;system;monitor;process;list;view;current;resources;sistèma;ressorsas;potencia;ordi;

en: Kill process
oc: Tuar lo processús

en: Privileges are required to control other users' processes
oc: De permissions necessàrias per modificar la frequéncia del processor

en: Renice process
oc: Modificar la valor de prioritat del processus

en: Privileges are required to change the priority of processes
oc: De permissions necessàrias per modificar la prioritat dels processús

en: Show the System tab
oc: Afichar l'onglet Sistèma

en: Show the Processes tab
oc: Afichar l'onglet Processus

en: Show the Resources tab
oc: Afichar l'onglet Ressorsas

en: Show the File Systems tab
oc: Afichar l'onglet Sistèmas de fichièrs

en: System Monitor is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
oc: Monitor Sistèma es un logicial liure ; lo podètz tornar distribuir e/o lo modificar segon los tèrmes de la licéncia publica generala GNU, coma es publicada per la Free Software Foundation ; version 2 de la licéncia, o (se volètz) tota version seguenta.

en: System Monitor is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
oc: Lo Monitor sistèma es distribuit dins l'espèr que serà utile, mas SENS CAP DE GARANTIDA ; sens la quita garantida implicita de COMERCIABILITAT o DE CONFORMITAT A UNA UTILIZACION PARTICULARA. Vejatz la Licéncia Publica Generala GNU per mai de detalhs.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with System Monitor; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
oc: Devètz aver recebuda una còpia de la licéncia generala publica GNU amb lo Monitor Sistèma ; s'es pas lo cas, escrivètz a la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: About System Monitor
oc: A prepaus del Monitor sistèma

en: Copyright © 2001-2004 Kevin Vandersloot
    Copyright © 2005-2007 Benoît Dejean
    Copyright © 2011-2020 MATE developers
oc: Copyright © 2001-2004 Kevin Vandersloot
    Copyright © 2005-2007 Benoît Dejean
    Copyright © 2011-2020 los desvolopaires MATE

en: Device
oc: Periferic

en: Directory
oc: Repertòri

en: Type
oc: Tipe

en: SubVolume
oc: SubVolum

en: Free
oc: Liure

en: Available
oc: Disponible

en: Used
oc: Utilizat

en: Fraction
oc: Fraccion

note: TRANSLATORS: description of the pie color picker's (mem, swap) filled percentage property
en: Percentage full for pie color pickers
oc: Taus d'emplenatge del camembèrt del selector de color

en: Title
oc: Títol

en: The title of the color selection dialog
oc: Lo títol de la bóstia de seleccion de color

en: Pick a Color
oc: Causissètz una color

en: Current Color
oc: Color actuala

en: The selected color
oc: La color seleccionada

en: Type of color picker
oc: Tipe del selector de color

en: Received invalid color data
oc: Donadas de color invalidas recebudas

en: Click to set graph colors
oc: Clicatz per definir las colors del grafic

en: _Edit
oc: _Edicion

en: _View
oc: _Afichatge

en: _Help
oc: Aju_da

en: Search for _Open Files
oc: Recercar des fichièrs _dobèrts

en: Search for open files
oc: Recercar des fichièrs dobèrts

en: _Quit
oc: _Quitar

en: Quit the program
oc: Sortir del programa

en: _Stop Process
oc: _Arrestar lo processus

en: Stop process
oc: Arrestar lo processus

en: _Continue Process
oc: _Continuer lo processus

en: Continue process if stopped
oc: Contunha lo processus se es estat arrestat

en: _End Process | _End Processes
oc[0]: _Acabar lo processus
oc[1]: _Acabar los processus

en: Force process to finish normally
oc: Fòrça un processus a terminar

en: _Kill Process | _Kill Processes
oc[0]: _Tuar lo processus
oc[1]: _Tuar los processus

en: Force process to finish immediately
oc: Fòrça un processus a acabar immediatament

en: _Change Priority
oc: _Cambiar la prioritat

en: Change the order of priority of process
oc: Modifica la prioritat d'un processus

en: _Preferences
oc: _Preferéncias

en: Configure the application
oc: Configurar l'aplicacion

en: _Refresh
oc: _Actualizar

en: Refresh the process list
oc: Actualiza la lista dels processus

en: _Memory Maps
oc: Car_tas de la memòria

en: Open the memory maps associated with a process
oc: Aficha las mapas de la memòria associadas a un processus

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is no verb here
en: Open _Files
oc: _Fichièrs dobèrts

en: View the files opened by a process
oc: Aficha los fichièrs dobèrts per un processus

en: _Properties
oc: _Proprietats

en: View additional information about a process
oc: Afichar las informacions suplementàrias a prepaus d'un processus

en: _Contents
oc: _Ensenhador

en: Open the manual
oc: Dobrir lo manual

en: _About
oc: A _prepaus

en: About this application
oc: A prepaus del logicial

en: _Dependencies
oc: _Dependéncias

en: Show parent/child relationship between processes
oc: Aficha las relacions paire/filh entre los processus

en: _Active Processes
oc: Processus _actius

en: Show active processes
oc: Aficha los processus actius

en: A_ll Processes
oc: _Totes los processus

en: Show all processes
oc: Aficha totes los processus

en: M_y Processes
oc: _Mos processus

en: Show only user-owned processes
oc: N'afichar que los processus qu'apartenon a l'utilizaire

en: Very High
oc: Fòrça nauta

en: Set process priority to very high
oc: Fixar la prioritat del processus a fòrça nauta

en: High
oc: Elevada

en: Set process priority to high
oc: Fixar la prioritat del processus a elevada

en: Normal
oc: Normala

en: Set process priority to normal
oc: Fixar la prioritat del processus a normala

en: Low
oc: Bassa

en: Set process priority to low
oc: Fixar la prioritat del processus a bassa

en: Very Low
oc: Fòrça bassa

en: Set process priority to very low
oc: Fixar la prioritat del processus a fòrça bassa

en: Custom
oc: Personalizada

en: Set process priority manually
oc: Fixar la prioritat del processus manualament

en: End _Process
oc: _Acabar lo processus

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for '%s'
oc: Causissètz una color per « %s »

en: CPU History
oc: Istoric d'utilizacion del CPU

en: Memory and Swap History
oc: Istoric d'utilizacion de la memòria fisica e del fichièr d'escambi

en: Memory
oc: Memòria

en: Swap
oc: Escambi

en: Network History
oc: Istoric del trafic ret

en: Receiving
oc: Recepcion

en: Total Received
oc: Total recebut

en: Sending
oc: Mandadís

en: Total Sent
oc: Total mandat

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
oc: Sistèma

en: Processes
oc: Processus

en: Resources
oc: Ressorsas

en: File Systems
oc: Sistèmas de fichièrs

en: %u second | %u seconds
oc[0]: %u segonda
oc[1]: %u segondas

en: not available
oc: pas disponible

note: xgettext: 540MiB (53 %) of 1.0 GiB
en: %s (%.1f%%) of %s
oc: %s (%.1f%%) de %s

en: '%s' is not a valid Perl regular expression.
oc: « %s » es pas una expression regulara valida en Perl.

en: Process
oc: Processus

en: Filename
oc: Nom de fichièr

note: gtk_window_set_modal(GTK_WINDOW(dialog), TRUE);
en: Search for Open Files
oc: Recercar de fichièrs dobèrts

en: _Name contains:
oc: Lo _nom conten :

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
oc: _Voidar

en: Case insensitive matching
oc: Respectar pas la cassa

en: S_earch results:
oc: R_esultats de la recèrca :

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
oc: Començament VM

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
oc: Fin VM

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
oc: Talha VM

en: Flags
oc: Atributs

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
oc: Descalatge VM

note: xgettext: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private clean
oc: Mem. privada pròpria

note: xgettext: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private dirty
oc: Mem. privada modificada

note: xgettext: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared clean
oc: Mem. partejada pròpria

note: xgettext: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared dirty
oc: Mem. partejada modificada

en: Inode
oc: Inosèl

en: Memory Maps
oc: Mapas de la memòria

en: _Memory maps for process "%s" (PID %u):
oc: Mapas de la _memòria del processus « %s » (PID %u) :

en: file
oc: fichièr

en: pipe
oc: tub

en: IPv6 network connection
oc: connexion a una ret IPv6

en: IPv4 network connection
oc: connexion a una ret IPv4

en: local socket
oc: socket local

en: unknown type
oc: tipe desconegut

en: Object
oc: Objècte

en: Open Files
oc: Dobrir los fichièrs

en: _Files opened by process "%s" (PID %u):
oc: _Fichièrs dobèrts pel processus « %s » (PID %u) :

en: Main window size and position in the form (width, height, xpos, ypos)
oc: Talha e posicion de la fenèstra principala jos la forma (largor, nautor, posx, posy)

en: If TRUE, main window will open maximized, and saved size and position values are ignored.
oc: Se VERAI, la fenèstra principala se dobrirà en essent maximizada e las valors enregistradas de talha e de posicion seràn ignoradas.

en: Show process dependencies in tree form
oc: Afichar las dependéncias del processus jos forma arborescenta

en: Solaris mode for CPU percentage
oc: Mòde Solaris pel percentatge de CPU

en: If TRUE, system-monitor operates in 'Solaris mode' where a task's CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in 'Irix mode'.
oc: Se verai, system-monitor fonciona en mòde Solaris, ont l'utilizacion CPU d'un prètzfach es devesida per lo nombre total de CPU. Siquenon, fonciona en mòde Irix.

en: Enable/Disable smooth refresh
oc: Activa/Desactiva lo refrescament lissat

en: Show warning dialog when killing processes
oc: Afichar un avertiment abans de tuar un processus

en: Time in milliseconds between updates of the process view
oc: Durada en millisegondas entre los refrescaments de la lista dels processus

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
oc: Durada en millisegondas entre los refrescaments des grafics

en: Whether information about all file systems should be displayed
oc: Indica se cal afichar las informacions per totes los sistèmas de fichièrs

en: Whether to display information about all file systems (including types like 'autofs' and 'procfs'). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
oc: Indica se cal afichar las informacions relativas a totes los sistèmas de fichièrs : aquò inclutz los sistèmas de fichièrs tals coma « autofs » e « procfs ». Aquesta opcion permet d'obténer la lista de totes los sistèmas de fichièrs actualament montés.

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
oc: Durada en millisegondas entre los refrescaments de la lista des periferics

en: Determines which processes to show by default. 0 is All, 1 is user, and 2 is active
oc: Determina los processus d'afichar per defaut. 0 per tous, 1 pels processus de l'utilizaire, e 2 pels processus actius

en: Saves the currently viewed tab
oc: Enregistre l'onglet actualament visible

en: 0 for the System Info, 1 for the processes list, 2 for the resources and 3 for the disks list
oc: 0 per las informacions sistèma, 1 per la lista de processus, 2 per les ressorsas e 3 per la lista dels disques

en: Default graph CPU color
oc: Color per defaut del CPU sul graf

en: Default graph cpu color
oc: Color per defaut del grafic CPU

en: Default graph memory color
oc: Color per defaut de la memòria sul graf

en: Default graph swap color
oc: Color per defaut del grafic del fichièr d'escambi

en: Default graph incoming network traffic color
oc: Color per defaut del grafic pel trafic ret entrant

en: Default graph outgoing network traffic color
oc: Color per defaut del grafic pel trafic ret sortent

en: Show network traffic in bits
oc: Afichar lo trafic ret en bits

en: Process view sort column
oc: Colomna de triada del processus

en: Process view columns order
oc: Òrdre des colomnas de la vista del processus

en: Process view sort order
oc: Òrdre de triada de vista del processus

en: Width of process 'Name' column
oc: Largor de la colomna del nom dels processus

en: Show process 'Name' column on startup
oc: Afichar la colomna del nom dels processus a l'aviada

en: Width of process 'User' column
oc: Largor de la colomna « Utilizaire » dels processus

en: Show process 'User' column on startup
oc: Afichar la colomna « Utilizaire » dels processus a l'aviada

en: Width of process 'Status' column
oc: Largor de la colomna « Estat » dels processus

en: Show process 'Status' column on startup
oc: Afichar la colomna « Estat » dels processus a l'aviada

en: Width of process 'Virtual Memory' column
oc: Largor de la colomna de la memòria virtuala dels processus

en: Show process 'Virtual Memory' column on startup
oc: Afichar la colomna de la memòria virtuala dels processus a l'aviada

en: Width of process 'Resident Memory' column
oc: Largor de la colomna de la memòria residenta dels processus

en: Show process 'Resident Memory' column on startup
oc: Afichar la colomna de la memòria residenta dels processus a l'aviada

en: Width of process 'Writable Memory' column
oc: Largor de la colomna de la memòria inscriptibla dels processus

en: Show process 'Writable Memory' column on startup
oc: Afichar la colomna de la memòria inscriptibla dels processus a l'aviada

en: Width of process 'Shared Memory' column
oc: Largor de la colomna de memòria partejada dels processus

en: Show process 'Shared Memory' column on startup
oc: Afichar la colomna de la memòria partejada dels processus a l'aviada

en: Width of process 'X Server Memory' column
oc: Largor de la colomna de la memòria del servidor X dels processus

en: Show process 'X Server Memory' column on startup
oc: Afichar la colomna de la memòria del servidor X dels processus a l'aviada

en: Width of process '% CPU' column
oc: Largor de la colomna del % CPU dels processus

en: Show process '% CPU' column on startup
oc: Afichar la colomna del % de CPU utilizat per los processus a l'aviada

en: Width of process 'CPU Time' column
oc: Largor de la colomna del temps CPU dels processus

en: Show process 'CPU Time' column on startup
oc: Afichar la colomna de temps CPU dels processus a l'aviada

en: Width of process 'Started' column
oc: Largor de la colomna de l'ora de démarrage dels processus

en: Show process 'Started' column on startup
oc: Afichar la colomna de l'ora de démarrage dels processus a l'aviada

en: Width of process 'Nice' column
oc: Largor de la colomna de la prioritat dels processus

en: Show process 'Nice' column on startup
oc: Afichar la colomna de la prioritat dels processus a l'aviada

en: Width of process 'ID' column
oc: Largor de la colomna de l'ID dels processus

en: Show process 'ID' column on startup
oc: Afichar la colomna « ID » dels processus a l'aviada

en: Width of process 'Security Context' column
oc: Largor de la colomna del contexte de seguretat dels processus

en: Show process 'Security Context' column on startup
oc: Afichar la colomna del contexte de seguretat dels processus a l'aviada

en: Width of process 'Command Line' column
oc: Largor de la colomna « linha de comanda » dels processus

en: Show process 'Command Line' column on startup
oc: Afichar la colomna « linha de comanda » dels processus a l'aviada

en: Width of process 'Memory' column
oc: Largor de la colomna de la memòria dels processus

en: Show process 'Memory' column on startup
oc: Afichar la colomna de la memòria dels processus a l'aviada

en: Width of process 'Waiting Channel' column
oc: Largor de la colomna del canal d'espèra dels processus

en: Show process 'Waiting Channel' column on startup
oc: Afichar la colomna del canal d'espèra dels processus a l'aviada

en: Width of process 'Control Group' column
oc: Largor de la colomna del grop de contraròtle dels processus

en: Show process 'Control Group' column on startup
oc: Afichar lo grop de contraròtle dels processus a l'aviada

en: Width of process 'Unit' column
oc: Largor de la colomna de l'unitat dels processus

en: Show process 'Unit' column on startup
oc: Afichar la colomna de l'unitat dels processus a l'aviada

en: Width of process 'Session' column
oc: Largor de la colomna de la session dels processus

en: Show process 'Session' column on startup
oc: Afichar la colomna de la session dels processus a l'aviada

en: Width of process 'Seat' column
oc: Largor de la colomna « sèti » dels processus

en: Show process 'Seat' column on startup
oc: Afichar la colomna « sèti » dels processus a l'aviada

en: Width of process 'Owner' column
oc: Largor de la colomna del proprietari dels processus

en: Show process 'Owner' column on startup
oc: Afichar la colomna del proprietari dels processus a l'aviada

en: Width of process “Disk Write Total” column
oc: Largor de la colomna « Total escritura disc » del processus

en: Show process “Disk Write Total” column on startup
oc: Afichar la colomna « Total escritura disc » del processus a l’aviada

en: Width of process “Disk Read Total” column
oc: Largor de la colomna « Total lectura disc » del processus

en: Show process “Disk Read Total” column on startup
oc: Afichar la colomna « Total lectura disc » del processus a l’aviada

en: Width of process “Disk Read” column
oc: Largor de la colomna « Lectura disc » del processus

en: Show process “Disk Read” column on startup
oc: Afichar la colomna « Lectura disc » del processus a l’aviada

en: Width of process “Disk Write” column
oc: Largor de la colomna « Escritura disc » del processus

en: Show process “Disk Write” column on startup
oc: Afichar la colomna « Escritura disc » del processus a l’aviada

en: Width of process “Priority” column
oc: Largor de la colomna « Prioritat » del processus

en: Show process “Priority” column on startup
oc: Afichar la colomna « Prioritat » del processus a l’aviada

en: Disk view sort column
oc: Colomna de triada de l'afichatge dels disques

en: Disk view sort order
oc: Òrdre de triada de l'afichatge dels disques

en: Disk view columns order
oc: Colomna de triada dels disques

en: Width of disk view 'Device' column
oc: Largor de la colomna « Aparelh » de l'afichatge dels disques

en: Show disk view 'Device' column on startup
oc: Afichar la colomna « Aparelh » de l'afichatge dels disques a l'aviada

en: Width of disk view 'Directory' column
oc: Largor de la colomna « Repertòri » de l'afichatge dels disques

en: Show disk view 'Directory' column on startup
oc: Afichar la colomna « Repertòri » de l'afichatge dels disques a l'aviada

en: Width of disk view 'Type' column
oc: Largor de la colomna « Tipe » de l'afichatge dels disques

en: Show disk view 'Type' column on startup
oc: Afichar la colomna « Tipe » de l'afichatge dels disques a l'aviada

en: Width of disk view 'SubVol' column
oc: Largor de la colomna de la vista disc « SubVol »

en: Show disk view 'SubVol' column on startup
oc: Afichar la colomna de vista disc « SubVol » a l’aviada

en: Width of disk view 'Total' column
oc: Largor de la colomna « Total » de l'afichatge dels disques

en: Show disk view 'Total' column on startup
oc: Afichar la colomna « Total » de l'afichatge dels disques a l'aviada

en: Width of disk view 'Free' column
oc: Largor de la colomna « Liure » de l'afichatge dels disques

en: Show disk view 'Free' column on startup
oc: Afichar la colomna « Liure » de l'afichatge dels disques a l'aviada

en: Width of disk view 'Available' column
oc: Largor de la colomna « Disponible » de l'afichatge dels disques

en: Show disk view 'Available' column on startup
oc: Afichar la colomna « Disponible » de l'afichatge dels disques a l'aviada

en: Width of disk view 'Used' column
oc: Largor de la colomna « Utilizat » de l'afichatge dels disques

en: Show disk view 'Used' column on startup
oc: Afichar la colomna « Utilizat » de l'afichatge dels disques a l'aviada

en: Memory map sort column
oc: Colomna de triada de la mapa de memòria

en: Memory map sort order
oc: Òrdre de triada de la mapa de memòria

en: Open files sort column
oc: Colomna de triada dels fichièrs dobèrts

en: Open files sort order
oc: Òrdre de triada dels fichièrs dobèrts

en: System Monitor Preferences
oc: Preferéncias del monitor sistèma

en: Behavior
oc: Compòrtament

en: _Update interval in seconds:
oc: _Frequéncia de mesa a jorn en segondas :

en: Enable _smooth refresh
oc: Activar lo refrescament _lissat

en: Alert before ending or _killing processes
oc: Afichar un avertiment abans de _acabar o de tuar dels processus

en: _Divide CPU usage by CPU count
oc: _Devesir l'utilizacion des CPU pel nombre de CPU

en: Information Fields
oc: Camps d'informacions

en: Process i_nformation shown in list:
oc: I_nformacions suls processus afichats dins la lista :

en: Graphs
oc: Grafics

en: _Show network speed in bits
oc: _Afichar la velocitat de la ret en bits

en: Show _all file systems
oc: Afichar _totes los sistèmas de fichièrs

en: File system i_nformation shown in list:
oc: I_nformacions suls sistèmas de fichièrs afichats dins la lista :

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
oc: Impossible de cambiar la prioritat del processus del PID %d cap a %d.
    %s

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
oc: Impossible de tuar lo processus al PID %d amb lo signal %d.
    %s

note: xgettext: primary alert message for killing single process
en: Are you sure you want to kill the selected process “%s” (PID: %u)?
oc: Volètz vertadièrament tuar lo processus seleccionat « %s » (PID : %u) ?

note: xgettext: primary alert message for ending single process
en: Are you sure you want to end the selected process “%s” (PID: %u)?
oc: Volètz vertadièrament acabar lo processus seleccionat « %s » (PID : %u) ?

note: xgettext: primary alert message for killing multiple processes
en: Are you sure you want to kill the %d selected processes?
oc: Volètz vertadièrament tuar los %d processus seleccionats ?

note: xgettext: primary alert message for ending multiple processes
en: Are you sure you want to end the %d selected processes?
oc: Volètz vertadièrament acabar los %d processus seleccionats ?

note: xgettext: secondary alert message
en: Killing a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be killed.
oc: En tuant un processus, podètz destruire vòstras donadas, damatjar vòstra session de trabalh o alara introduire una falha de seguretat. Sols los processus que respondon pas mai deurián èsser tuats.

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be ended.
oc: En terminant un processus, podètz destruire vòstras donadas, damatjar vòstra session de trabalh o alara introduire una falha de seguretat. Sols los processus que respondon pas mai deurián èsser acabats.

en: (%s Priority)
oc: (Prioritat %s)

en: Change Priority of Process “%s” (PID: %u)
oc: Cambiar la prioritat del processus « %s » (PID : %u)

en: Change Priority of %d Selected Processes
oc: Cambiar la prioritat dels %d processus seleccionats

en: Change _Priority
oc: _Modificar la prioritat

en: _Nice value:
oc: Valor « _nice » :

en: Note:
oc: Nòta :

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
oc: La prioritat d'un processus es atribuida amb l'ajuda de sa valor « nice ». Una valor nice mai bassa correspond a una mai nauta prioritat.

en: Icon
oc: Icòna

en: Process Name
oc: Nom del processus

en: User
oc: Utilizaire

en: Status
oc: Estatut

en: Virtual Memory
oc: Memòria virtuala

en: Resident Memory
oc: Mem. residenta

en: Writable Memory
oc: Mem. en escritura

en: Shared Memory
oc: Mem. partejada

en: X Server Memory
oc: Mem. del servidor X

en: CPU Time
oc: Temps CPU

en: Started
oc: Aviat

en: Nice
oc: Prioritat

en: ID
oc: Identificador

en: Security Context
oc: Contèxte de seguretat

en: Command Line
oc: Linha de comanda

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
oc: Canal d'espèra

en: Control Group
oc: Grop de contraròtle

en: Unit
oc: Unitat

note: TRANSLATORS: Seat = i.e. the physical seat the session of the process belongs to, only for multi-seat environments. See http://en.wikipedia.org/wiki/Multiseat_configuration
en: Seat
oc: Sèti

en: Owner
oc: Proprietari

en: Disk Read Total
oc: Total lectura disc

en: Disk Write Total
oc: Total escritura disc

en: Disk Read
oc: Lectura disc

en: Disk Write
oc: Escritura disc

en: Priority
oc: Prioritat

en: Load averages for the last 1, 5, 15 minutes: %0.2f, %0.2f, %0.2f
oc: Carga sistèma per las darrièras 1, 5, 15 : %0.2f; %0.2f; %0.2f

en: N/A
oc: N/D

en: Process Properties
oc: Proprietats del processus

en: Properties of process "%s" (PID %u):
oc: Proprietats del processus « %s » (PID %u) :

note: Translators: The first string parameter is release version (codename), * the second one is the architecture, 32 or 64-bit
en: Release %s %s
oc: Version %s %s

note: Translators: The string parameter is the architecture, 32 or 64-bit
en: %s Version
oc: Version %s

note: Translators: The string parameter is release version (codename)
en: Release %s
oc: Publicacion %s

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Kernel %s
oc: Nucli %s

note: hardware section
en: Hardware
oc: Material

en: Memory:
oc: Memòria :

en: Processor:
oc: Processor :

en: Graphics:
oc: Grafics :

note: disk space section
en: System Status
oc: Estat del sistèma

en: Available disk space:
oc: Espaci de disc disponible :

en: Today %l:%M %p
oc: Uèi %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
oc: Ièr a %Hh%M

en: %b %d %l:%M %p
oc: %d %b %l:%M %p

en: %b %d %Y
oc: %d %b %Y

en: Running
oc: En foncionament

en: Stopped
oc: Arrestat

en: Zombie
oc: Zombi

en: Uninterruptible
oc: Ininterruptible

en: Sleeping
oc: al repaus

note: xgettext: weeks, days
en: %uw%ud
oc: %uset.%uj

note: xgettext: days, hours (0 -> 23)
en: %ud%02uh
oc: %uj%02uh
