mate-system-monitor 1.26.0 - en to pl translation catalogue (318 entries)

en: MATE System Monitor
pl: Monitor systemu MATE

en: A Process and resource monitor for MATE Desktop
pl: Monitor procesów i zasobów dla środowiska MATE

en: MATE System Monitor allows to graphically view and manipulate the running processes on your system. It also provides an overview of available resources, such as CPU and memory.
pl: Monitor systemu MATE umożliwia graficzne przeglądanie i manipulowanie działającymi procesami w systemie. Zawiera również przegląd dostępnych zasobów, takich jak procesor i pamięć.

en: MATE System Monitor is a fork of GNOME System Monitor and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and System Monitor, please visit the project's home page.
pl: Monitor systemu MATE jest forkiem Monitora systemu GNOME i częścią środowiska graficznego MATE. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o MATE i Monitorze systemu, odwiedź stronę główną projektu.

en: System Monitor
pl: Monitor systemu

en: View current processes and monitor system state
pl: Wyświetlanie istniejących procesów i monitorowanie stanu systemu

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;system;monitor;process;list;view;current;resources;
pl: MATE;system;monitor;proces;lista;widok;bieżące;zasoby;

en: Kill process
pl: Zakończ proces

en: Privileges are required to control other users' processes
pl: Wymagane są uprawnienia, aby kontrolować procesy innych użytkowników

en: Renice process
pl: Zmień priorytet procesu

en: Privileges are required to change the priority of processes
pl: Wymagane są uprawnienia, aby zmienić priorytet procesów

en: Show the System tab
pl: Wyświetla kartę systemową

en: Show the Processes tab
pl: Wyświetla kartę procesów

en: Show the Resources tab
pl: Wyświetla kartę zasobów

en: Show the File Systems tab
pl: Wyświetla kartę plików systemowych

en: System Monitor is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
pl: Monitor systemu jest wolnym oprogramowaniem; można go rozprowadzać dalej i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania (Free Software Foundation) - według wersji 2 tej Licencji lub (wg twojego wyboru) którejkolwiek z późniejszych wersji.

en: System Monitor is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
pl: Monitor systemu rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on użyteczny - jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji należy zapoznać się z Powszechną Licencją Publiczną GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with System Monitor; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
pl: Wraz z programem Monitor systemu powinna być dostarczona także kopia Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License); jeśli nie proszę napisać do Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: About System Monitor
pl: O programie Monitor systemu

en: Copyright © 2001-2004 Kevin Vandersloot
    Copyright © 2005-2007 Benoît Dejean
    Copyright © 2011-2020 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 2001-2004 Kevin Vandersloot
    Prawa autorskie © 2005-2007 Benoît Dejean
    Prawa autorskie © 2011-2020 programiści MATE

en: Device
pl: Urządzenie

en: Directory
pl: Katalog

en: Type
pl: Typ

en: SubVolume
pl: Podwolumin

en: Total
pl: Łącznie

en: Free
pl: Wolne

en: Available
pl: Dostępne

en: Used
pl: Wykorzystane

en: Fraction
pl: Ułamek

note: TRANSLATORS: description of the pie color picker's (mem, swap) filled percentage property
en: Percentage full for pie color pickers
pl: Pełne procenty dla kołowego wybieraka kolorów

en: Title
pl: Tytuł

en: The title of the color selection dialog
pl: Tytuł okna dialogowego wybierania koloru

en: Pick a Color
pl: Wybierz kolor

en: Current Color
pl: Bieżący kolor

en: The selected color
pl: Wybrany kolor

en: Type of color picker
pl: Typ wybierania kolorów

en: Received invalid color data
pl: Dostarczono nieprawidłowe dane koloru

en: Click to set graph colors
pl: Kliknięcie pozwala ustawić kolory wykresu

note: xgettext: noun, top level menu. "File" did not make sense for system-monitor
en: _Monitor
pl: _Monitorowanie

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _View
pl: _Widok

en: _Help
pl: _Pomoc

en: Search for _Open Files
pl: Wyszukaj _otwarte pliki

en: Search for open files
pl: Wyszukuje otwartych plików

en: _Quit
pl: _Zakończ

en: Quit the program
pl: Kończy działanie programu

en: _Stop Process
pl: _Zatrzymaj proces

en: Stop process
pl: Zatrzymuje proces

en: _Continue Process
pl: K_ontynuuj proces

en: Continue process if stopped
pl: Wznawia działanie zatrzymanego procesu

en: _End Process | _End Processes
pl[0]: _Zakończ proces
pl[1]: _Zakończ procesy
pl[2]: _Zakończ procesy
pl[3]: _Zakończ procesy

en: Force process to finish normally
pl: Wymusza zwykłe zakończenie procesu

en: _Kill Process | _Kill Processes
pl[0]: _Usuń proces
pl[1]: _Usuń procesy
pl[2]: _Usuń procesy
pl[3]: _Usuń procesy

en: Force process to finish immediately
pl: Wymusza natychmiastowe zakończenie procesu

en: _Change Priority
pl: Z_mień priorytet

en: Change the order of priority of process
pl: Zmienia ważność procesu

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: Configure the application
pl: Konfiguruje program

en: _Refresh
pl: _Odśwież

en: Refresh the process list
pl: Odświeża listę procesów

en: _Memory Maps
pl: _Mapy pamięci

en: Open the memory maps associated with a process
pl: Otwiera mapy pamięci powiązane z procesem

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is no verb here
en: Open _Files
pl: O_twarte pliki

en: View the files opened by a process
pl: Wyświetla pliki otwarte przez proces

en: _Properties
pl: _Właściwości

en: View additional information about a process
pl: Wyświetla dodatkowe informacje o procesie

en: _Contents
pl: _Spis treści

en: Open the manual
pl: Otwiera podręcznik

en: _About
pl: _O programie

en: About this application
pl: Informacje o programie

en: _Dependencies
pl: _Zależności

en: Show parent/child relationship between processes
pl: Wyświetla zależność rodzic/potomek pomiędzy procesami

en: _Active Processes
pl: _Aktywne procesy

en: Show active processes
pl: Wyświetla aktywne procesy

en: A_ll Processes
pl: _Wszystkie procesy

en: Show all processes
pl: Wyświetla wszystkie procesy

en: M_y Processes
pl: _Moje procesy

en: Show only user-owned processes
pl: Wyświetla tylko procesy użytkownika

en: Very High
pl: Bardzo wysoki

en: Set process priority to very high
pl: Ustaw bardzo wysoki priorytet procesu

en: High
pl: Wysoki

en: Set process priority to high
pl: Ustaw wysoki priorytet procesu

en: Normal
pl: Zwykły

en: Set process priority to normal
pl: Ustaw zwykły priorytet procesu

en: Low
pl: Niski

en: Set process priority to low
pl: Ustaw niski priorytet procesu

en: Very Low
pl: Bardzo niski

en: Set process priority to very low
pl: Ustaw bardzo niski priorytet procesu

en: Custom
pl: Własny

en: Set process priority manually
pl: Ustaw priorytet procesu ręcznie

en: End _Process
pl: Za_kończ proces

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for '%s'
pl: Wybierz kolor dla "%s"

en: CPU History
pl: Historia procesora

en: CPU
pl: Procesor

en: CPU%d
pl: %d procesor

en: Memory and Swap History
pl: Historia wykorzystania pamięci i przestrzeni wymiany

en: Memory
pl: Pamięć

en: Swap
pl: Przestrzeń wymiany

en: Network History
pl: Historia sieci

en: Receiving
pl: Odbieranie

en: Total Received
pl: Łącznie odebrane

en: Sending
pl: Wysyłanie

en: Total Sent
pl: Łącznie wysłane

en: Processes
pl: Procesy

en: Resources
pl: Zasoby

en: File Systems
pl: Systemy plików

en: %u second | %u seconds
pl[0]: %u sekunda
pl[1]: %u sekundy
pl[2]: %u sekund
pl[3]: %u sekund

en: not available
pl: niedostępne

note: xgettext: 540MiB (53 %) of 1.0 GiB
en: %s (%.1f%%) of %s
pl: %s (%.1f%%) z %s

en: Error
pl: Błąd

en: '%s' is not a valid Perl regular expression.
pl: "%s" nie jest poprawnym wyrażeniem regularnym Perl.

en: Process
pl: Proces

en: Filename
pl: Nazwa pliku

note: gtk_window_set_modal(GTK_WINDOW(dialog), TRUE);
en: Search for Open Files
pl: Szukanie otwartych plików

en: _Name contains:
pl: _Nazwa zawiera:

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
pl: _Wyczyść

en: Case insensitive matching
pl: Ignorowanie wielkości liter

en: S_earch results:
pl: Wy_niki wyszukiwania:

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
pl: Początek VM

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
pl: Koniec VM

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
pl: Rozmiar VM

en: Flags
pl: Znaczniki

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
pl: Przesunięcie VM

note: xgettext: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private clean
pl: Prywatna "czysta"

note: xgettext: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private dirty
pl: Prywatna "brudna"

note: xgettext: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared clean
pl: Współdzielona "czysta"

note: xgettext: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared dirty
pl: Współdzielona "brudna"

en: Inode
pl: I-węzeł

en: Memory Maps
pl: Mapy pamięci

en: _Memory maps for process "%s" (PID %u):
pl: _Mapy pamięci dla procesu "%s" (PID %u):

en: file
pl: plik

en: pipe
pl: potok

en: IPv6 network connection
pl: połączenie sieciowe IPv6

en: IPv4 network connection
pl: połączenie sieciowe IPv4

en: local socket
pl: lokalne gniazdo sieciowe

en: unknown type
pl: nieznany typ

note: Translators: "FD" here means "File Descriptor". Please use a very short translation if possible, and at most 2-3 characters for it to be able to fit in the UI.
en: FD
pl: DP

en: Object
pl: Obiekt

en: Open Files
pl: Otwarte pliki

en: _Files opened by process "%s" (PID %u):
pl: _Pliki otwarte przez proces "%s" (PID %u):

en: Main window size and position in the form (width, height, xpos, ypos)
pl: Rozmiar głównego okna i pozycja w formularzu (szerokość, wysokość, xpos, ypos)

en: If TRUE, main window will open maximized, and saved size and position values are ignored.
pl: Jeśli TRUE, okno główne otworzy się zmaksymalizowane, a zapisane rozmiar i pozycja są ignorowane.

en: Show process dependencies in tree form
pl: Wyświetlanie zależności procesów w postaci drzewa

en: Solaris mode for CPU percentage
pl: Tryb Solaris dla procentowego użycia procesora

en: If TRUE, system-monitor operates in 'Solaris mode' where a task's CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in 'Irix mode'.
pl: Jeśli TRUE, monitor systemu działa w "Trybie Solaris", w którym użycie procesora przez zadanie jest dzielone przez całkowitą liczbę procesorów. W przeciwnym razie działa w "Trybie Irix".

en: Enable/Disable smooth refresh
pl: Włącza/wyłącza płynne odświeżanie

en: Show warning dialog when killing processes
pl: Wyświetlanie okna z ostrzeżeniem przy usuwaniu procesów

en: Time in milliseconds between updates of the process view
pl: Czas w milisekundach pomiędzy aktualizacjami widoku procesów

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
pl: Czas z milisekundach pomiędzy aktualizacjami wykresów

en: Whether information about all file systems should be displayed
pl: Określa, czy będzie wyświetlana informacja o wszystkich systemach plików

en: Whether to display information about all file systems (including types like 'autofs' and 'procfs'). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
pl: Określa, czy będzie wyświetlana informacja o wszystkich systemach plików (włączając w to systemy takie jak "autofs" i "procfs"). Może być to przydatne do wyświetlenia listy aktualnie zamontowanych systemów plików.

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
pl: Czas w milisekundach pomiędzy aktualizacjami listy urządzeń

en: Determines which processes to show by default. 0 is All, 1 is user, and 2 is active
pl: Określa, które procesy będą domyślnie wyświetlane. 0 - wszystkie, 1 - użytkownika i 2 - aktywne

en: Saves the currently viewed tab
pl: Zapisuje obecnie oglądaną zakładkę

en: 0 for the System Info, 1 for the processes list, 2 for the resources and 3 for the disks list
pl: 0 - informacje o systemie, 1 - lista procesów, 2 - zasoby i 3 - lista dysków

en: Default graph CPU color
pl: Domyślny kolor wykresu procesora

en: Default graph cpu color
pl: Domyślny kolor wykresu procesora

en: Default graph memory color
pl: Domyślny kolor wykresu pamięci

en: Default graph swap color
pl: Domyślny kolor wykresu przestrzeni wymiany

en: Default graph incoming network traffic color
pl: Domyślny kolor wykresu przychodzącego ruchu sieciowego

en: Default graph outgoing network traffic color
pl: Domyślny kolor wykresu wychodzącego ruchu sieciowego

en: Show network traffic in bits
pl: Wyświetl liczbę przesłanych danych w bitach

en: Process view sort column
pl: Kolumna sortowania widoku procesów

en: Process view columns order
pl: Kolejność kolumn widoku procesów

en: Process view sort order
pl: Porządek sortowania widoku procesów

en: Width of process 'Name' column
pl: Szerokość kolumny procesu "Nazwa"

en: Show process 'Name' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny "Nazwa" podczas uruchomienia

en: Width of process 'User' column
pl: Szerokość kolumny procesu "Użytkownik"

en: Show process 'User' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny "Użytkownik" podczas uruchomienia

en: Width of process 'Status' column
pl: Szerokość kolumny procesu "Stan"

en: Show process 'Status' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny "Stan" podczas uruchomienia

en: Width of process 'Virtual Memory' column
pl: Szerokość kolumny procesu "Pamięć wirtualna"

en: Show process 'Virtual Memory' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny "Pamięci wirtualna" podczas uruchomienia

en: Width of process 'Resident Memory' column
pl: Szerokość kolumny "Pamięć rezydentna"

en: Show process 'Resident Memory' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny "Pamięć rezydentna" podczas uruchomienia

en: Width of process 'Writable Memory' column
pl: Szerokość kolumny "Pamięć zapisywalna"

en: Show process 'Writable Memory' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny "Pamięć zapisywalna" podczas uruchomienia

en: Width of process 'Shared Memory' column
pl: Szerokość kolumny "Pamięć współdzielona"

en: Show process 'Shared Memory' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny "Pamięć współdzielona" podczas uruchomienia

en: Width of process 'X Server Memory' column
pl: Szerokość kolumny "Pamięć serwera X"

en: Show process 'X Server Memory' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny "Pamięć serwera X" podczas uruchomienia

en: Width of process '% CPU' column
pl: Szerokość kolumny "% procesora"

en: Show process '% CPU' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny "% procesora" podczas uruchomienia

en: Width of process 'CPU Time' column
pl: Szerokość kolumny "Czas CPU"

en: Show process 'CPU Time' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny "Czas CPU" podczas uruchomienia

en: Width of process 'Started' column
pl: Szerokość kolumny procesu "Uruchomione"

en: Show process 'Started' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny "Uruchomione" podczas uruchomienia

en: Width of process 'Nice' column
pl: Szerokość kolumny "Nice"

en: Show process 'Nice' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny "Nice" podczas uruchomienia

en: Width of process 'ID' column
pl: Szerokość kolumny procesu "ID"

en: Show process 'ID' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny "ID" podczas uruchomienia

en: Width of process 'Security Context' column
pl: Szerokość kolumny kontekstu bezpieczeństwa procesu

en: Show process 'Security Context' column on startup
pl: Wyświetlanie podczas uruchomienia kolumny kontekstu bezpieczeństwa procesu

en: Width of process 'Command Line' column
pl: Szerokość kolumny wiersza polecenia procesu

en: Show process 'Command Line' column on startup
pl: Wyświetlanie podczas uruchomienia kolumny wiersza polecenia

en: Width of process 'Memory' column
pl: Szerokość kolumny procesu "Pamięć"

en: Show process 'Memory' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny "Pamięć" podczas uruchomienia

en: Width of process 'Waiting Channel' column
pl: Szerokość kolumny "Kanał oczekujący"

en: Show process 'Waiting Channel' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny "Kanał oczekujący" podczas uruchomienia

en: Width of process 'Control Group' column
pl: Szerokość kolumny "Grupa kontrolna"

en: Show process 'Control Group' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny "Grupa kontrolna" podczas uruchomienia

en: Width of process 'Unit' column
pl: Szerokość kolumny jednostki procesu

en: Show process 'Unit' column on startup
pl: Wyświetlanie podczas uruchomienia kolumny jednostki procesu

en: Width of process 'Session' column
pl: Szerokość kolumny procesu "Sesja"

en: Show process 'Session' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny "Sesja" podczas uruchomienia

en: Width of process 'Seat' column
pl: Szerokość kolumny miejsca procesu

en: Show process 'Seat' column on startup
pl: Wyświetlanie podczas uruchomienia kolumny miejsca procesu

en: Width of process 'Owner' column
pl: Szerokość kolumny procesu "Właściciel"

en: Show process 'Owner' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny "Właściciel" podczas uruchomienia

en: Width of process “Disk Write Total” column
pl: Szerokość kolumny procesu "Całkowity zapis dysku"

en: Show process “Disk Write Total” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny procesu "Całkowity zapis dysku" podczas uruchomienia

en: Width of process “Disk Read Total” column
pl: Szerokość kolumny procesu "Całkowity odczyt dysku"

en: Show process “Disk Read Total” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny procesu "Całkowity odczyt dysku" podczas uruchomienia

en: Width of process “Disk Read” column
pl: Szerokość kolumny procesu "Odczyt dysku"

en: Show process “Disk Read” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny procesu "Odczyt dysku" podczas uruchomienia

en: Width of process “Disk Write” column
pl: Szerokość kolumny procesu "Zapis dysku"

en: Show process “Disk Write” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny procesu "Zapis dysku" podczas uruchomienia

en: Width of process “Priority” column
pl: Szerokość kolumny procesu "Priorytet"

en: Show process “Priority” column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny procesu "Priorytet" podczas uruchomienia

en: Disk view sort column
pl: Kolumna sortowania widoku dysku

en: Disk view sort order
pl: Porządek sortowania widoku dysku

en: Disk view columns order
pl: Kolejność kolumn widoku dysków

en: Width of disk view 'Device' column
pl: Szerokość kolumny widoku dysku "Urządzenie"

en: Show disk view 'Device' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny widoku dysku "Urządzenie" podczas uruchomienia

en: Width of disk view 'Directory' column
pl: Szerokość kolumny widoku dysku "Folder"

en: Show disk view 'Directory' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny widoku dysku "Folder" podczas uruchomienia

en: Width of disk view 'Type' column
pl: Szerokość kolumny widoku dysku "Typ"

en: Show disk view 'Type' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny widoku dysku "Typ" podczas uruchomienia

en: Width of disk view 'SubVol' column
pl: Szerokość kolumny widoku dysku "Podwolumin"

en: Show disk view 'SubVol' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny widoku dysku "Podwolumin" podczas uruchomienia

en: Width of disk view 'Total' column
pl: Szerokość kolumny widoku dysku "Całkowite"

en: Show disk view 'Total' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny widoku dysku "Całkowite" podczas uruchomienia

en: Width of disk view 'Free' column
pl: Szerokość kolumny widoku dysku "Wolne"

en: Show disk view 'Free' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny widoku dysku "Wolne" podczas uruchomienia

en: Width of disk view 'Available' column
pl: Szerokość kolumny widoku dysku "Dostępne"

en: Show disk view 'Available' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny widoku dysku "Dostępne" podczas uruchomienia

en: Width of disk view 'Used' column
pl: Szerokość kolumny widoku dysku "Używane"

en: Show disk view 'Used' column on startup
pl: Wyświetlanie kolumny widoku dysku "Używane" podczas uruchomienia

en: Memory map sort column
pl: Kolumna sortowania mapy pamięci

en: Memory map sort order
pl: Porządek sortowania mapy pamięci

en: Open files sort column
pl: Kolumna sortowania otwieranych plików

en: Open files sort order
pl: Porządek sortowania otwieranych plików

en: System Monitor Preferences
pl: Preferencje monitora systemu

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: _Update interval in seconds:
pl: Częstość _odświeżania w sekundach:

en: Enable _smooth refresh
pl: _Płynne odświeżanie

en: Alert before ending or _killing processes
pl: Ostrzeżenie przed _kończeniem lub usuwaniem procesów

en: _Divide CPU usage by CPU count
pl: _Dziel użycie procesora przez liczbę procesorów

en: Information Fields
pl: Pola informacyjne

en: Process i_nformation shown in list:
pl: I_nformacje o procesie wyświetlane na liście:

en: Graphs
pl: Wykresy

en: _Show network speed in bits
pl: Wyświetl _prędkość sieci w bitach

en: Show _all file systems
pl: Wyświetl _wszystkie pliki systemowe

en: File system i_nformation shown in list:
pl: I_nformacje o procesie wyświetlane na liście:

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
pl: Nie można zmienić priorytetu procesu z PID %d na %d.
    %s

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
pl: Nie można usunąć procesu z PID %d za pomocą sygnału %d.
    %s

note: xgettext: primary alert message for killing single process
en: Are you sure you want to kill the selected process “%s” (PID: %u)?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wybrany proces “%s” (PID: %u)?

note: xgettext: primary alert message for ending single process
en: Are you sure you want to end the selected process “%s” (PID: %u)?
pl: Czy na pewno chcesz zakończyć wybrany proces “%s” (PID: %u)?

note: xgettext: primary alert message for killing multiple processes
en: Are you sure you want to kill the %d selected processes?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wybrane procesy %d?

note: xgettext: primary alert message for ending multiple processes
en: Are you sure you want to end the %d selected processes?
pl: Czy na pewno chcesz zakończyć wybrane procesy %d?

note: xgettext: secondary alert message
en: Killing a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be killed.
pl: Usuwając proces można uszkodzić dane, przerwać pracującą sesję lub stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa. Powinno się usuwać tylko procesy, które przestały odpowiadać.

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be ended.
pl: Kończąc proces można uszkodzić dane, przerwać pracującą sesję lub stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa. Powinno się kończyć tylko procesy, które przestały odpowiadać.

en: (%s Priority)
pl: (Priorytet %s)

en: Change Priority of Process “%s” (PID: %u)
pl: Zmień priorytet procesu "%s" (PID: %u)

en: Change Priority of %d Selected Processes
pl: Zmień priorytet wybranych procesów %d

en: Change _Priority
pl: Zmień p_riorytet

en: _Nice value:
pl: Wartość _nice:

en: Note:
pl: Uwaga:

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
pl: Priorytet procesu jest określany przez wartość nice. Niższa wartość nice odpowiada wyższemu priorytetowi.

en: Icon
pl: Ikona

en: Process Name
pl: Nazwa procesu

en: User
pl: Użytkownik

en: Status
pl: Stan

en: Virtual Memory
pl: Pamięć wirtualna

en: Resident Memory
pl: Pamięć rezydentna

en: Writable Memory
pl: Pamięć zapisywalna

en: Shared Memory
pl: Pamięć współdzielona

en: X Server Memory
pl: Pamięć serwera X

en: CPU Time
pl: Czas CPU

en: Started
pl: Uruchomiono

en: Security Context
pl: Kontekst bezpieczeństwa

en: Command Line
pl: Wiersz poleceń

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
pl: Kanał oczekujący

en: Control Group
pl: Grupa kontrolna

en: Unit
pl: Jednostka

en: Session
pl: Sesja

note: TRANSLATORS: Seat = i.e. the physical seat the session of the process belongs to, only for multi-seat environments. See http://en.wikipedia.org/wiki/Multiseat_configuration
en: Seat
pl: Miejsce

en: Owner
pl: Właściciel

en: Disk Read Total
pl: Całkowita odczyt dysku

en: Disk Write Total
pl: Całkowity zapis dysku

en: Disk Read
pl: Odczyt dysku

en: Disk Write
pl: Zapis dysku

en: Priority
pl: Priorytet

en: Load averages for the last 1, 5, 15 minutes: %0.2f, %0.2f, %0.2f
pl: Średnie obciążenia z ostatnich 1, 5 i 15 minut: %0.2f, %0.2f, %0.2f

en: N/A
pl: Nie dotyczy

en: Process Properties
pl: Właściwości procesu

en: Properties of process "%s" (PID %u):
pl: Właściwości procesu "%s" (PID %u):

note: Translators: The first string parameter is release version (codename), * the second one is the architecture, 32 or 64-bit
en: Release %s %s
pl: Wydanie %s %s

note: Translators: The string parameter is the architecture, 32 or 64-bit
en: %s Version
pl: %s Wersja

note: Translators: The string parameter is release version (codename)
en: Release %s
pl: Wydanie %s

note: translators: This is the type of architecture, for example: * "64-bit" or "32-bit"
en: %d-bit
pl: %d-bitowa

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Kernel %s
pl: Jądro systemu %s

note: hardware section
en: Hardware
pl: Sprzęt

en: Memory:
pl: Pamięć:

en: Processor:
pl: Procesor:

en: Graphics:
pl: Grafika:

note: disk space section
en: System Status
pl: Stan systemu

en: Available disk space:
pl: Dostępne miejsce na dysku:

en: Today %l:%M %p
pl: Dzisiaj o %H:%M

en: Yesterday %l:%M %p
pl: Wczoraj o %H:%M

en: %a %l:%M %p
pl: %a, %H:%M

en: %b %d %l:%M %p
pl: %d %b, %H:%M

en: %b %d %Y
pl: %d %b %Y

en: Running
pl: Aktywny

en: Stopped
pl: Zatrzymany

en: Uninterruptible
pl: Nieprzerywalny

en: Sleeping
pl: Uśpiony
