mate-system-monitor 1.26.0 - en to pms translation catalogue (10 entries)

en: _Edit
pms: _Modifica

en: _View
pms: _Vista

en: _Help
pms: _Agiut

en: _Quit
pms: _Seurte

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is no verb here
en: Open _Files
pms: Duverta _Files

en: _About
pms: _Al rësgard

en: About this application
pms: A propòsit ëd costa aplicassion

en: Error
pms: Eror

en: Object
pms: Oget

en: Open Files
pms: Duverta Files
