mate-system-monitor 1.26.0 - en to si translation catalogue (100 entries)

en: System Monitor
si: පද්ධති නිරීක්‍ෂකය

en: View current processes and monitor system state
si: දැනට ඇති සැකසුම් දර්ශනය සහ පද්ධති තත්වය නිරීක්‍ෂණය

en: Device
si: මෙවලම්

en: Directory
si: බහලුම

en: Type
si: වර්‍ගය

en: Total
si: සියල්ල

en: Free
si: නිදහස්

en: Available
si: භාවිතයට ඇති

en: Used
si: භාවිතා කළ

en: Title
si: සිරස්තලය

en: Received invalid color data
si: සාවද්‍ය වර්‍ණ දත්ත ලැබුනි

note: xgettext: noun, top level menu. "File" did not make sense for system-monitor
en: _Monitor
si: නිරීක්‍ෂකය (_M)

en: _Edit
si: සැකසුම් (_E)

en: _View
si: දසුන (_V)

en: _Help
si: උදව් (_H)

en: Search for _Open Files
si: විවෘත කළ ගොනු සඳහා සොයන්න (_O)

en: Search for open files
si: විවෘත කළ ගොනු සඳහා සොයන්න

en: _Quit
si: ඉවත් වන්න (_Q)

en: Quit the program
si: වැඩසටහනින් ඉවත්විම

en: _Stop Process
si: සැකසුම් නවතන්න (_S)

en: Stop process
si: සැකසුම් නවතන්න

en: _Continue Process
si: සැකසුම ඉදිරියට කරගෙන යන්න (_C)

en: _Preferences
si: අභිප්‍රේත (_P)

en: Configure the application
si: යෙදුම මානකරණය කරන්න

en: _Refresh
si: ප්‍රබෝධ කරීම (_R)

en: _Memory Maps
si: මතක සිතියම් (_M)

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is no verb here
en: Open _Files
si: ගොනු විවෘත කරන්න (_F)

en: _Properties
si: වත්කම් (_P)

en: _Contents
si: අන්තර්ගත (_C)

en: Open the manual
si: අත්පොත විවෘත කරන්න

en: _About
si: සම්බන්ධව (_A)

en: About this application
si: මෙම යෙදුම සම්බන්ධව

en: _Dependencies
si: යැපීම් (_D)

en: _Active Processes
si: සක්‍රීය සැකසුම් (_A)

en: Show active processes
si: සක්‍රීය සැකසුම් පෙවන්වන්න

en: A_ll Processes
si: සියළු සැකසුම් (_l)

en: Show all processes
si: සියළු සැකසුම් පෙන්වන්න

en: M_y Processes
si: මාගේ සැකසුම් (_y)

en: Normal
si: සාමාන්‍ය

en: Custom
si: රිසිකළ

en: CPU History
si: CPU අතීතය

en: Memory and Swap History
si: මතක සහ හුවමාරු(swap) අතීතය

en: Memory
si: මතකය

en: Network History
si: ජාල අතීතය

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
si: පද්දතිය

en: Processes
si: සැකසුම්

en: Resources
si: සම්පත්

en: File Systems
si: ගොනු පද්ධතිය

en: Error
si: දෝශය

en: Process
si: සැකසුම

en: Filename
si: ගොනු නම

note: gtk_window_set_modal(GTK_WINDOW(dialog), TRUE);
en: Search for Open Files
si: විවෘත කළ ගොනු සඳහා සොයන්න

en: _Name contains:
si: නම අඩංගු (_N):

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
si: පැහැදිළි කරන්න (_l)

en: S_earch results:
si: සෙවීම් ප්‍රතිඵළ (_e):

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
si: VM ආරම්භය

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
si: VM අවසානය

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
si: VM ප්‍රමාණය

en: Flags
si: සංකේත

en: file
si: ගොනුව

en: pipe
si: | ලකුණ

en: unknown type
si: නොදන්නා වර්‍ගය

en: Object
si: වස්තුව

en: Open Files
si: ගොනු විවෘත කරන්න

en: Enable/Disable smooth refresh
si: මෘදු නැවුම් කරනයන් සක්‍රීය/අක්‍රීය කරන්න

en: Default graph cpu color
si: ප්‍රස්තාරයේ CPU සඳහා පෙරනිමි වර්‍ණය

en: Default graph swap color
si: ප්‍රස්තාරයේ හුවමාරු(swap) සඳහා පෙරනිමි වර්‍ණය

en: Process view columns order
si: සැකසුම් දසුනේ තීරු පිළිවෙල

en: Disk view columns order
si: තැටි දසුන් තීරු පිළිවෙල

en: System Monitor Preferences
si: පද්ධති නිරීක්‍ෂකයේ අභිප්‍රේත

en: Behavior
si: හැසිරිම

en: Graphs
si: ප්‍රස්තාරය

en: Change _Priority
si: ප්‍රමුඛත්වය වෙනස් කරන්න (_P)

en: Note:
si: සටහන:

en: Icon
si: අයිකනය

en: Process Name
si: සැකසුම් නම

en: User
si: පරිශිලක

en: Status
si: තත්වය

en: Virtual Memory
si: අථ්‍ය මතකය

en: Resident Memory
si: නේවාසික මතකය

en: Writable Memory
si: ලිවිය හැකි මතකය

en: Shared Memory
si: හවුල්  මතකය

en: X Server Memory
si: X සේවාදායක මතකය

en: CPU Time
si: CPU කාලය

en: Command Line
si: රේඛිය විධාන

en: Owner
si: හිමිකරු

en: Priority
si: ප්‍රමුකත්වය

en: N/A
si: අදාල නොවේ

note: Translators: The string parameter is release version (codename)
en: Release %s
si: %s නිකුතුව

en: Unknown
si: නොදන්නා

en: Kernel %s
si: %s න්‍යෂ්ඨිය

en: MATE %s
si: ග්නෝම් %s

note: hardware section
en: Hardware
si: දෘඩාංග

en: Memory:
si: මතක:

en: Processor:
si: සැකසුම:

en: Available disk space:
si: භාවිතයට ඇති තැටි ඉඩ:

en: Today %l:%M %p
si: අද %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
si: ඊයේ %l:%M %p

en: Running
si: ක්‍රියාත්මක වෙමින්

en: Stopped
si: නවත්වන ලදි
