mate-system-monitor 1.26.0 - en to sk translation catalogue (287 entries)

en: MATE System Monitor
sk: Monitor systému prostredia MATE

en: A Process and resource monitor for MATE Desktop
sk: Monitor procesov a prostriedkov prostredia MATE

en: System Monitor
sk: Monitor systému

en: View current processes and monitor system state
sk: Zobrazuje aktuálne procesy a monitoruje stav systému

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;system;monitor;process;list;view;current;resources;
sk: MATE;systém;monitor;proces;zoznam;zobrazenie;aktuálny;aktuálne;prostriedky;zdroje;

en: Kill process
sk: Zabitie procesu

en: Privileges are required to control other users' processes
sk: Na ovládanie procesov iných používateľov sa vyžadujú oprávnenia

en: Renice process
sk: Zmena priority procesu

en: Privileges are required to change the priority of processes
sk: Na zmenu priority procesov sa vyžadujú oprávnenia

en: Show the System tab
sk: Zobraziť kartu „Systém“

en: Show the Processes tab
sk: Zobraziť kartu s procesmi

en: Show the Resources tab
sk: Zobraziť kartu s prostriedkami

en: Show the File Systems tab
sk: Zobraziť kartu so súborovými systémami

en: About System Monitor
sk: O programe Monitor systému

en: Copyright © 2001-2004 Kevin Vandersloot
    Copyright © 2005-2007 Benoît Dejean
    Copyright © 2011-2020 MATE developers
sk: Autorské práva © 2001-2004 Kevin Vandersloot
    Autorské práva © 2005-2007 Benoît Dejean
    Autorské práva © 2011-2020 Vývojári prostredia MATE

en: Device
sk: Zariadenie

en: Directory
sk: Priečinok

en: Type
sk: Typ

en: Total
sk: Celkom

en: Free
sk: Voľné

en: Available
sk: Dostupné

en: Used
sk: Využité

en: Fraction
sk: Podiel

note: TRANSLATORS: description of the pie color picker's (mem, swap) filled percentage property
en: Percentage full for pie color pickers
sk: Farba položky v koláči

en: Title
sk: Názov

en: The title of the color selection dialog
sk: Titulok dialógu „Výber farby“

en: Pick a Color
sk: Zvoľte farbu

en: Current Color
sk: Súčasná farba

en: The selected color
sk: Vybraná farba

en: Type of color picker
sk: Typ výberu farby

en: Received invalid color data
sk: Bol prijatý neplatný údaj o farbe

en: Click to set graph colors
sk: Kliknite pre nastavenie farby grafov

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _Help
sk: _Nápoveda

en: Search for _Open Files
sk: _Hľadať otvorené súbory

en: Search for open files
sk: Hľadať otvorené súbory

en: _Quit
sk: _Ukončiť

en: Quit the program
sk: Ukončiť program

en: _Stop Process
sk: _Zastaviť proces

en: Stop process
sk: Zastaviť proces

en: _Continue Process
sk: _Pokračovať v procese

en: Continue process if stopped
sk: Pokračovať v procese, ak bol zastavený

en: Force process to finish normally
sk: Vynútiť normálne ukončenie procesu

en: Force process to finish immediately
sk: Vynútiť okamžité ukončenie procesu

en: _Change Priority
sk: Zm_eniť prioritu

en: Change the order of priority of process
sk: Zmeniť poradie priority procesu

en: _Preferences
sk: _Nastavenia

en: Configure the application
sk: Nastaviť program

en: _Refresh
sk: Ob_noviť

en: Refresh the process list
sk: Obnoviť zoznam procesov

en: _Memory Maps
sk: _Mapy pamäte

en: Open the memory maps associated with a process
sk: Otvoriť mapy pamäte priradené k procesu

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is no verb here
en: Open _Files
sk: Otvorené _súbory

en: View the files opened by a process
sk: Zobraziť súbory otvorené procesom

en: _Properties
sk: _Vlastnosti

en: View additional information about a process
sk: Zobraziť dodatočné informácie o procese

en: _Contents
sk: _Pomocník

en: Open the manual
sk: Otvoriť manuál

en: _About
sk: O progr_ame

en: About this application
sk: O tomto programe

en: _Dependencies
sk: _Závislosti

en: Show parent/child relationship between processes
sk: Zobraziť vzťahy rodič/potomok medzi procesmi

en: _Active Processes
sk: _Aktívne procesy

en: Show active processes
sk: Zobraziť aktívne procesy

en: A_ll Processes
sk: Vš_etky procesy

en: Show all processes
sk: Zobraziť všetky procesy

en: M_y Processes
sk: M_oje procesy

en: Show only user-owned processes
sk: Zobraziť iba procesy vlastnené používateľmi

en: Very High
sk: Veľmi vysoká

en: Set process priority to very high
sk: Nastaviť prioritu procesu na veľmi vysokú

en: High
sk: Vysoká

en: Set process priority to high
sk: Nastaviť prioritu procesu na vysokú

en: Normal
sk: Normálna

en: Set process priority to normal
sk: Nastaviť prioritu procesu na normálnu

en: Low
sk: Nízka

en: Set process priority to low
sk: Nastaviť prioritu procesu na nízku

en: Very Low
sk: Veľmi nízka

en: Set process priority to very low
sk: Nastaviť prioritu procesu na veľmi nízku

en: Custom
sk: Vlastná

en: Set process priority manually
sk: Nastaviť prioritu procesu ručne

en: End _Process
sk: U_končiť proces

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for '%s'
sk: Vyberte farbu pre „%s“

en: CPU History
sk: História využitia procesora

en: CPU
sk: Procesor

en: CPU%d
sk: Procesor č. %d

en: Memory and Swap History
sk: História využitia pamäte a odkladacieho priestoru

en: Memory
sk: Pamäť

en: Swap
sk: Odkladací priestor

en: Network History
sk: História siete

en: Receiving
sk: Prijímanie

en: Total Received
sk: Spolu prijatých

en: Sending
sk: Posielanie

en: Total Sent
sk: Spolu poslaných

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
sk: Systém

en: Processes
sk: Procesy

en: Resources
sk: Prostriedky

en: File Systems
sk: Súborové systémy

en: not available
sk: nie je dostupná

note: xgettext: 540MiB (53 %) of 1.0 GiB
en: %s (%.1f%%) of %s
sk: %s (%.1f%%) z %s

en: Error
sk: Chyba

en: '%s' is not a valid Perl regular expression.
sk: „%s“ nie je platným regulárnym výrazom.

en: Process
sk: Proces

en: Filename
sk: Názov súboru

note: gtk_window_set_modal(GTK_WINDOW(dialog), TRUE);
en: Search for Open Files
sk: Hľadať otvorené súbory

en: _Name contains:
sk: _Názov obsahuje:

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
sk: _Vyčistiť

en: Case insensitive matching
sk: Zhoda s nerozlišovaním veľkosti písmen

en: S_earch results:
sk: _Výsledky hľadania:

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
sk: Začiatok virtuálnej pamäte

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
sk: Koniec virtuálnej pamäte

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
sk: Veľkosť virtuálnej pamäte

en: Flags
sk: Príznaky

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
sk: Posun virtuálnej pamäte

note: xgettext: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private clean
sk: Súkromná nepoužitá

note: xgettext: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private dirty
sk: Súkromná použitá

note: xgettext: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared clean
sk: Zdieľaná nepoužitá

note: xgettext: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared dirty
sk: Zdieľaná použitá

en: Memory Maps
sk: Mapy pamäte

en: _Memory maps for process "%s" (PID %u):
sk: _Mapy pamäte pre proces „%s“ (PID %u):

en: file
sk: súbor

en: pipe
sk: rúra

en: IPv6 network connection
sk: Sieťové pripojenie IPv6

en: IPv4 network connection
sk: Sieťové pripojenie IPv4

en: local socket
sk: miestna zásuvka

en: unknown type
sk: neznámy typ

en: Object
sk: Objekt

en: Open Files
sk: Otvorené súbory

en: _Files opened by process "%s" (PID %u):
sk: _Súbory otvorené procesom „%s“ (PID %u):

en: Main window size and position in the form (width, height, xpos, ypos)
sk: Veľkosť a poloha hlavného okna vo formulári (šírka, výška, xpos, ypos)

en: If TRUE, main window will open maximized, and saved size and position values are ignored.
sk: Ak je nastavená hodnota TRUE, hlavné okno bude otvorené maximalizované a uložené hodnoty pre veľkosť a pozíciu budú ignorované.

en: Show process dependencies in tree form
sk: Zobraziť závislosti procesov v tvare stromu

en: Solaris mode for CPU percentage
sk: Režim „Solaris“ pre percentuálne využitie procesora

en: If TRUE, system-monitor operates in 'Solaris mode' where a task's CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in 'Irix mode'.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, system-monitor beží v režime „Solaris“, kde využitie procesora úlohou je vydelené celkovým počtom procesorov. Za iných okolností funguje v režime „lrix“.

en: Enable/Disable smooth refresh
sk: Povoliť/zakázať vyhladené obnovovanie

en: Show warning dialog when killing processes
sk: Zobraziť dialógové okno s upozornením pri zabíjaní procesov

en: Time in milliseconds between updates of the process view
sk: Čas v milisekundách medzi aktualizáciami prehľadu procesov

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
sk: Čas v milisekundách medzi aktualizáciami grafov

en: Whether information about all file systems should be displayed
sk: Určuje, či majú byť zobrazené údaje o všetkých súborových systémoch

en: Whether to display information about all file systems (including types like 'autofs' and 'procfs'). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
sk: Určuje, či majú byť zobrazené informácie o všetkých súborových systémoch (vrátane typov ako „autofs“ a „procfs“). Je to užitočné pre získanie zoznamu momentálne pripojených súborových systémov.

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
sk: Čas v milisekundách medzi aktualizáciami zoznamu zariadení

en: Determines which processes to show by default. 0 is All, 1 is user, and 2 is active
sk: Určuje, ktoré procesy predvolene zobraziť. 0 pre všetky, 1 pre procesy používateľa a 2 pre aktívne

en: Saves the currently viewed tab
sk: Uloží aktuálne zobrazenú kartu

en: 0 for the System Info, 1 for the processes list, 2 for the resources and 3 for the disks list
sk: 0 pre informácie o systéme, 1 pre zoznam procesov, 2 pre prostriedky a 3 pre zoznam diskov

en: Default graph CPU color
sk: Predvolená farba grafu procesora

en: Default graph cpu color
sk: Predvolená farba grafu procesora

en: Default graph memory color
sk: Predvolená farba grafu pamäte

en: Default graph swap color
sk: Predvolená farba grafu odkladacieho priestoru

en: Default graph incoming network traffic color
sk: Predvolená farba grafu prichádzajúcej sieťovej prevádzky

en: Default graph outgoing network traffic color
sk: Predvolená farba grafu odchádzajúcej sieťovej prevádzky

en: Show network traffic in bits
sk: Zobraziť sieťovú premávku v bitoch

en: Process view sort column
sk: Stĺpec triedenia prehľadu procesov

en: Process view columns order
sk: Poradie stĺpcov prehľadu procesov

en: Process view sort order
sk: Poradie triedenia prehľadu procesov

en: Width of process 'Name' column
sk: Šírka stĺpca „Názov“

en: Show process 'Name' column on startup
sk: Zobraziť pri spustení stĺpec „Názov“

en: Width of process 'User' column
sk: Šírka stĺpca „Používateľ“

en: Show process 'User' column on startup
sk: Zobraziť pri spustení stĺpec „Používateľ“

en: Width of process 'Status' column
sk: Šírka stĺpca „Stav“

en: Show process 'Status' column on startup
sk: Zobraziť pri spustení stĺpec „Stav“

en: Width of process 'Virtual Memory' column
sk: Šírka stĺpca „Virtuálna pamäť“

en: Show process 'Virtual Memory' column on startup
sk: Zobraziť pri spustení stĺpec „Virtuálna pamäť“

en: Width of process 'Resident Memory' column
sk: Šírka stĺpca „Rezidentná pamäť'“

en: Show process 'Resident Memory' column on startup
sk: Zobraziť pri spustení stĺpec „rezidentná pamäť“

en: Width of process 'Writable Memory' column
sk: Šírka stĺpca „Zapisovateľná pamäť“

en: Show process 'Writable Memory' column on startup
sk: Zobraziť pri spustení stĺpec „Zapisovateľná pamäť“

en: Width of process 'Shared Memory' column
sk: Šírka stĺpca „Zdieľaná pamäť“

en: Show process 'Shared Memory' column on startup
sk: Zobraziť pri spustení stĺpec „Zdieľaná pamäť“

en: Width of process 'X Server Memory' column
sk: Šírka stĺpca „Pamäť X servera“

en: Show process 'X Server Memory' column on startup
sk: Zobraziť pri spustení stĺpec „Pamäť X servera“

en: Width of process '% CPU' column
sk: Šírka stĺpca „% procesoru“

en: Show process '% CPU' column on startup
sk: Zobraziť pri spustení stĺpec „% procesoru“

en: Width of process 'CPU Time' column
sk: Šírka stĺpca „Čas procesoru“

en: Show process 'CPU Time' column on startup
sk: Zobraziť pri spustení stĺpec „Čas procesora“

en: Width of process 'Started' column
sk: Šírka stĺpca „Spustený“

en: Show process 'Started' column on startup
sk: Zobraziť pri spustení stĺpec „Spustený“

en: Width of process 'Nice' column
sk: Šírka stĺpca „Priorita“

en: Show process 'Nice' column on startup
sk: Zobraziť pri spustení stĺpec „Priorita“

en: Width of process 'ID' column
sk: Šírka stĺpca „ID“

en: Show process 'ID' column on startup
sk: Zobraziť pri spustení stĺpec „ID“

en: Width of process 'Security Context' column
sk: Šírka stĺpca „Bezpečnostný kontext“

en: Show process 'Security Context' column on startup
sk: Zobraziť pri spustení stĺpec „Bezpečnostný kontext“

en: Width of process 'Command Line' column
sk: Šírka stĺpca „Príkazový riadok“

en: Show process 'Command Line' column on startup
sk: Zobraziť pri spustení stĺpec „Príkazový riadok“

en: Width of process 'Memory' column
sk: Šírka stĺpca „Pamäť“

en: Show process 'Memory' column on startup
sk: Zobraziť pri spustení stĺpec „Pamäť“

en: Width of process 'Waiting Channel' column
sk: Šírka stĺpca „kanál čakania“

en: Show process 'Waiting Channel' column on startup
sk: Zobraziť pri štarte stĺpec „čakací kanál“

en: Width of process 'Control Group' column
sk: Šírka stĺpca procesu „Kontrolná skupina“

en: Show process 'Control Group' column on startup
sk: Zobraziť po spustení stĺpec „Kontrolná skupina“

en: Width of process 'Unit' column
sk: Šírka stĺpca „Jednotka“

en: Show process 'Unit' column on startup
sk: Zobraziť po spustení stĺpec „Jednotka“

en: Width of process 'Session' column
sk: Šírka stĺpca „Relácia“

en: Show process 'Session' column on startup
sk: Zobraziť po spustení stĺpec „Relácia“

en: Width of process 'Seat' column
sk: Šírka stĺpca „Sedadlo“

en: Show process 'Seat' column on startup
sk: Zobraziť po spustení stĺpec „Sedadlo“

en: Width of process 'Owner' column
sk: Šírka stĺpca „Vlastník“

en: Show process 'Owner' column on startup
sk: Zobraziť po spustení stĺpec „Vlastník“

en: Disk view sort column
sk: Zoradenie stĺpca s diskmi

en: Disk view sort order
sk: Zoradenie diskov

en: Disk view columns order
sk: Poradie stĺpcov prehľadu diskov

en: Width of disk view 'Device' column
sk: Šírka stĺpca „Zariadenie“

en: Show disk view 'Device' column on startup
sk: Zobraziť pri spustení stĺpec „Zariadenie“

en: Width of disk view 'Directory' column
sk: Šírka stĺpca „Priečinok“

en: Show disk view 'Directory' column on startup
sk: Zobraziť pri spustení stĺpec „Priečinok“

en: Width of disk view 'Type' column
sk: Šírka stĺpca „Typ“

en: Show disk view 'Type' column on startup
sk: Zobraziť pri spustení stĺpec „Typ“

en: Width of disk view 'Total' column
sk: Šírka stĺpca „Celkovo“

en: Show disk view 'Total' column on startup
sk: Zobraziť pri spustení stĺpec „Celkovo“

en: Width of disk view 'Free' column
sk: Šírka stĺpca „Voľných“

en: Show disk view 'Free' column on startup
sk: Zobraziť pri spustení stĺpec „Voľných“

en: Width of disk view 'Available' column
sk: Šírka stĺpca „Dostupných“

en: Show disk view 'Available' column on startup
sk: Zobraziť pri spustení stĺpec „Dostupných“

en: Width of disk view 'Used' column
sk: Šírka stĺpca „Použitých“

en: Show disk view 'Used' column on startup
sk: Zobraziť pri spustení stĺpec „Použitých“

en: Memory map sort column
sk: Zoradenie stĺpca s pamäťovou mapou

en: Memory map sort order
sk: Zoradenie pamäťovej mapy

en: Open files sort column
sk: Zoradenie stĺpca s otvorenými súbormi

en: Open files sort order
sk: Zoradenie otvorených súborov

en: System Monitor Preferences
sk: Nastavenia monitora systému

en: Behavior
sk: Správanie

en: _Update interval in seconds:
sk: _Interval aktualizácie v sekundách:

en: Enable _smooth refresh
sk: Povoliť _vyhladené obnovovanie

en: Alert before ending or _killing processes
sk: Varovať pred ukončením alebo za_bitím procesov

en: Information Fields
sk: Polia s informáciami

en: Process i_nformation shown in list:
sk: I_nformácie o procesoch zobrazené v zozname:

en: Graphs
sk: Grafy

en: Show _all file systems
sk: _Zobraziť všetky súborové systémy

en: File system i_nformation shown in list:
sk: I_nformácie o súborových systémoch zobrazené v zozname:

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
sk: Nepodarilo sa zmeniť prioritu procesu s PIDmi %d až %d
    %s

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
sk: Nepodarilo sa zabiť proces s PIDom %d pomocou signálu %d.
    %s

note: xgettext: secondary alert message
en: Killing a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be killed.
sk: Zabitie procesu môže viesť k zničeniu dát, poškodeniu relácie, alebo spôsobiť bezpečnostné riziko. Iba neodpovedajúce procesy by mali byť zabité.

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be ended.
sk: Ukončenie procesu môže viesť k zničeniu dát, poškodeniu relácie, alebo spôsobiť bezpečnostné riziko. Iba neodpovedajúce procesy by mali byť ukončené.

en: (%s Priority)
sk: (%s Priorita)

en: Change Priority of Process “%s” (PID: %u)
sk: Zmeniť prioritu procesu „%s“ (PID: %u)

en: Change _Priority
sk: Zmeniť _prioritu

en: _Nice value:
sk: Hod_nota priority:

en: Note:
sk: Poznámka:

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
sk: Priorita procesu je určená jeho hodnotou priority. Nižšia hodnota znamená vyššiu prioritu.

en: Icon
sk: Ikona

en: Process Name
sk: Názov procesu

en: User
sk: Používateľ

en: Status
sk: Stav

en: Virtual Memory
sk: Virtuálna pamäť

en: Resident Memory
sk: Rezidentná pamäť

en: Writable Memory
sk: Zapisovateľná pamäť

en: Shared Memory
sk: Zdieľaná pamäť

en: X Server Memory
sk: Pamäť X servera

en: % CPU
sk: % procesora

en: CPU Time
sk: Čas procesora

en: Started
sk: Začaté

en: Nice
sk: Priorita

en: Security Context
sk: Bezpečnostný kontext

en: Command Line
sk: Príkazový riadok

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
sk: Čakací kanál

en: Control Group
sk: Kontrolná skupina

en: Unit
sk: Jednotka

en: Session
sk: Relácia

note: TRANSLATORS: Seat = i.e. the physical seat the session of the process belongs to, only for multi-seat environments. See http://en.wikipedia.org/wiki/Multiseat_configuration
en: Seat
sk: Sedadlo

en: Owner
sk: Vlastník

en: Disk Read Total
sk: Čítanie disku celkom

en: Disk Write Total
sk: Zápis na disk celkom

en: Disk Read
sk: Čítanie disku

en: Disk Write
sk: Zápis na disk

en: Priority
sk: Priorita

en: Load averages for the last 1, 5, 15 minutes: %0.2f, %0.2f, %0.2f
sk: Priemery záťaže pre posledných 1, 5, 15 minút: %0.2f, %0.2f, %0.2f

en: Process Properties
sk: Vlastnosti procesu

en: Properties of process "%s" (PID %u):
sk: Vlastnosti procesu „%s“ (PID %u):

note: Translators: The first string parameter is release version (codename), * the second one is the architecture, 32 or 64-bit
en: Release %s %s
sk: Vydanie %s %s

note: Translators: The string parameter is the architecture, 32 or 64-bit
en: %s Version
sk: %s verzia

note: Translators: The string parameter is release version (codename)
en: Release %s
sk: Vydanie %s

note: translators: This is the type of architecture, for example: * "64-bit" or "32-bit"
en: %d-bit
sk: %d-bitová

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Kernel %s
sk: Jadro  %s

note: hardware section
en: Hardware
sk: Hardvér

en: Memory:
sk: Pamäť:

en: Processor:
sk: Procesor:

en: Graphics:
sk: Grafika:

note: disk space section
en: System Status
sk: Stav systému

en: Available disk space:
sk: Dostupné miesto na disku:

en: Today %l:%M %p
sk: Dnes %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
sk: Včera %l:%M %p

en: Running
sk: Bežiaci

en: Stopped
sk: Zastavený

en: Zombie
sk: Zombi

en: Uninterruptible
sk: Neprerušiteľný

en: Sleeping
sk: Spiaci
