mate-system-monitor 1.26.0 - en to sl translation catalogue (273 entries)

en: MATE System Monitor
sl: MATE nadzornik sistema

en: A Process and resource monitor for MATE Desktop
sl: Pregled procesov in sredstev MATE namizja

en: MATE System Monitor allows to graphically view and manipulate the running processes on your system. It also provides an overview of available resources, such as CPU and memory.
sl: MATE nadzornik sistema omogoča grafični prikaz in spreminjanje izvajanih procesov sistema. Poleg tega ponuja pregled virov, ki so na voljo, kot so CPE in pomnilnik.

en: MATE System Monitor is a fork of GNOME System Monitor and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and System Monitor, please visit the project's home page.
sl: MATE nadzornik sistema je predelava GNOME nadzornika sistema in del MATE namiznega okolja. Če bi radi izvedeli več o MATE in Nadzorniku sistema, obiščite spletno stran projekta.

en: System Monitor
sl: Nadzornik sistema

en: View current processes and monitor system state
sl: Ogled trenutnih opravil in nadzor nad stanjem sistema

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;system;monitor;process;list;view;current;resources;
sl: MATE;sistem;monitor;proces;seznam;prikaz;trenuto;viri;

en: Kill process
sl: Uniči opravilo

en: Privileges are required to control other users' processes
sl: Nadzor nad opravili drugih uporabnikov zahteva ustrezne pravice

en: Renice process
sl: izboljšanje opravil

en: Privileges are required to change the priority of processes
sl: Spreminjanje prednosti opravil zahteva ustrezna dovoljenja

en: Show the System tab
sl: Pokaži sistemski zavihek

en: Show the Processes tab
sl: Pokaži zavihek opravil

en: Show the Resources tab
sl: Pokaži zavihek virov

en: Show the File Systems tab
sl: Pokaži zavihek datotečnega sistema

en: System Monitor is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sl: Nadzornik sistema je prost program; lahko ga razširjate in/ali spreminjate pod pogoji licence GNU General Public License, kot jo je objavila organizacija Free Software Foundation; bodisi pod različico 2 ali (po vašem mnenju) katerokoli kasnejšo različico.

en: System Monitor is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sl: Nadzornik sistema se razširja v upanju, da bo koristen, vendar BREZ ZAGOTOVILA KAKRŠNEGAKOLI JAMSTVA; tudi brez posrednega jamstva CENOVNE VREDNOSTI ali PRIMERNOSTI ZA DOLOČENO UPORABO. Za več podrobnosti si oglejte GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with System Monitor; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
sl: Skupaj s programom bi morali prejeti kopijo GNU Splošnega javnega dovoljenja. V primeru, da je niste, pišite na Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA

en: About System Monitor
sl: O Nadzorniku sistema

en: Copyright © 2001-2004 Kevin Vandersloot
    Copyright © 2005-2007 Benoît Dejean
    Copyright © 2011-2020 MATE developers
sl: Avtorstvo © 2001-2004 Kevin Vandersloot
    Avtorstvo © 2005-2007 Benoît Dejean
    Avtorstvo © 2011-2020 MATE developers

en: Device
sl: Naprava

en: Directory
sl: Mapa

en: Type
sl: Vrsta

en: Total
sl: Skupno

en: Free
sl: Prosto

en: Available
sl: Razpoložljivo

en: Used
sl: Uporabljeno

en: Fraction
sl: Delež

note: TRANSLATORS: description of the pie color picker's (mem, swap) filled percentage property
en: Percentage full for pie color pickers
sl: Odstotek polnosti za izbirnike barv

en: Title
sl: Naziv

en: The title of the color selection dialog
sl: Naziv pogovornega okna za izbiro barve

en: Pick a Color
sl: Izberite barvo

en: Current Color
sl: Trenutna barva

en: The selected color
sl: Izbrana barva

en: Type of color picker
sl: Vrsta izbirnika barv

en: Received invalid color data
sl: Prejeta je neveljavna vrednost barve

en: Click to set graph colors
sl: Kliknite za nastavitev barv grafa

note: xgettext: noun, top level menu. "File" did not make sense for system-monitor
en: _Monitor
sl: _Nadzor

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _View
sl: _Prikaz

en: _Help
sl: _Pomoč

en: Search for _Open Files
sl: Poišči _odprte datoteke

en: Search for open files
sl: Iskanje odprtih datotek

en: _Quit
sl: _Končaj

en: Quit the program
sl: Končaj program

en: _Stop Process
sl: _Zaustavi opravilo

en: Stop process
sl: Zaustavi opravilo

en: _Continue Process
sl: _Nadaljuj opravilo

en: Continue process if stopped
sl: Nadaljuj zaustavljeno opravilo

en: Force process to finish normally
sl: Prisili opravilo, da se normalno zaključi

en: Force process to finish immediately
sl: Prisili opravilo, da se takoj zaključi

en: _Change Priority
sl: _Spremeni prednost

en: Change the order of priority of process
sl: Spremeni vrstni red prednosti opravil

en: _Preferences
sl: _Možnosti

en: Configure the application
sl: Spremeni nastavitve programa

en: _Refresh
sl: _Osveži

en: Refresh the process list
sl: Osvežitev seznama opravil

en: _Memory Maps
sl: _Mape pomnilnika

en: Open the memory maps associated with a process
sl: Odpri mape pomnilnika, povezane z opravilom

note: Translators: this means 'Files that are open' (open is no verb here
en: Open _Files
sl: Odpri _datoteke

en: View the files opened by a process
sl: Pokaži datoteke, ki jih je odprlo opravilo

en: _Properties
sl: _Lasnosti

en: View additional information about a process
sl: Ogled dodatnih informacij o opravilu

en: _Contents
sl: _Vsebine

en: Open the manual
sl: Odpri priročnik

en: _About
sl: _O programu

en: About this application
sl: O programu

en: _Dependencies
sl: _Odvisnosti

en: Show parent/child relationship between processes
sl: Pokaži odvisnosti nadrejeni/podrejeni med opravili

en: _Active Processes
sl: _Aktivna opravila

en: Show active processes
sl: Pokaži aktivna opravila

en: A_ll Processes
sl: _Vsa opravila

en: Show all processes
sl: Pokaži vsa opravila

en: M_y Processes
sl: _Moja opravila

en: Show only user-owned processes
sl: Prikaži samo opravila uporabnika

en: Very High
sl: Zelo visoko

en: Set process priority to very high
sl: Nastavi prednost opravila na zelo visoko

en: High
sl: Visoko

en: Set process priority to high
sl: Nastavi prednost opravila na visoko

en: Normal
sl: Običajno

en: Set process priority to normal
sl: Nastavi prednost opravila na običajno

en: Low
sl: Nizko

en: Set process priority to low
sl: Nastavi prednost opravila na nizko

en: Very Low
sl: Zelo nizko

en: Set process priority to very low
sl: Nastavi prednost procesa na zelo nizko

en: Custom
sl: Po meri

en: Set process priority manually
sl: Ročno nastavi prednost opravila

en: End _Process
sl: _Končaj opravilo

note: Translators: color picker title, %s is CPU, Memory, Swap, Receiving, Sending
en: Pick a Color for '%s'
sl: Izberite barvo za '%s'

en: CPU History
sl: Zgodovina uporabe CPE

en: CPU
sl: CPE

en: CPU%d
sl: CPE%d

en: Memory and Swap History
sl: Zgodovina porabe pomnilnika in izmenjevalnega prostora

en: Memory
sl: Pomnilnik

en: Swap
sl: Izmenjevalni razdelek

en: Network History
sl: Zgodovina uporabe omrežnih povezav

en: Receiving
sl: Sprejemanje

en: Total Received
sl: Skupaj prejeto

en: Sending
sl: Pošiljanje

en: Total Sent
sl: Skupaj poslano

note: procman_create_sysinfo_view();
en: System
sl: Sistem

en: Processes
sl: Opravila

en: Resources
sl: Viri

en: File Systems
sl: Datotečni sistemi

en: not available
sl: ni na voljo

note: xgettext: 540MiB (53 %) of 1.0 GiB
en: %s (%.1f%%) of %s
sl: %s (%.1f%%) od %s

en: Error
sl: Napaka

en: '%s' is not a valid Perl regular expression.
sl: '%s' ni veljaven regularni Perl izraz.

en: Process
sl: Opravilo

en: Filename
sl: Ime datoteke

note: gtk_window_set_modal(GTK_WINDOW(dialog), TRUE);
en: Search for Open Files
sl: Iskanje odprtih datotek

en: _Name contains:
sl: _Ime vsebuje:

note: The default accelerator collides with the default close accelerator.
en: C_lear
sl: P_očisti

en: Case insensitive matching
sl: Ne upoštevaj velikosti črk

en: S_earch results:
sl: Zadetki i_skanja:

note: xgettext: virtual memory start
en: VM Start
sl: Začetek navideznega pomnilnika

note: xgettext: virtual memory end
en: VM End
sl: Konec navideznega pomnilnika

note: xgettext: virtual memory syze
en: VM Size
sl: Velikost navideznega pomnilnika

en: Flags
sl: Zastavice

note: xgettext: virtual memory offset
en: VM Offset
sl: Odmik navideznega pomnilnika

note: xgettext: memory that has not been modified since it has been allocated
en: Private clean
sl: Nespremenjen pomnilnik

note: xgettext: memory that has been modified since it has been allocated
en: Private dirty
sl: Spremenjen pomnilnik

note: xgettext: shared memory that has not been modified since it has been allocated
en: Shared clean
sl: Nespremenjen skupni pomnilnik

note: xgettext: shared memory that has been modified since it has been allocated
en: Shared dirty
sl: Spremenjen skupni pomnilnik

en: Memory Maps
sl: Mape pomnilnika

en: _Memory maps for process "%s" (PID %u):
sl: _Mape pomnilnika za opravilo "%s" (PID %u):

en: file
sl: datoteka

en: pipe
sl: cev

en: IPv6 network connection
sl: omrežna povezava IPv6

en: IPv4 network connection
sl: omrežna povezava IPv4

en: local socket
sl: lokalni vtičnik

en: unknown type
sl: neznana vrsta

en: Object
sl: Predmet

en: Open Files
sl: Odpri datoteke

en: _Files opened by process "%s" (PID %u):
sl: _Datoteke, ki jih je odprlo opravilo "%s" (PID %u):

en: Main window size and position in the form (width, height, xpos, ypos)
sl: Velikost glavnega okna in položaj v obliki (širina, višina, xpos, ypos)

en: If TRUE, main window will open maximized, and saved size and position values are ignored.
sl: Izbrana možnost omogoča, da se glavno okno odpre čez cel zaslon in se shranjene vrednosti velikosti in položaja prezrejo.

en: Show process dependencies in tree form
sl: Pokaži odvisnosti opravil v drevesnem diagramu

en: Solaris mode for CPU percentage
sl: Način Solaris za odstotek CPE

en: If TRUE, system-monitor operates in 'Solaris mode' where a task's CPU usage is divided by the total number of CPUs. Otherwise, it operates in 'Irix mode'.
sl: Možnost omogoča delovanje programa v 'načinu Solaris', kjer je poraba CPE razdeljena na skupno število CPE enot. V obratnem primeru deluje v 'načinu Irix'.

en: Enable/Disable smooth refresh
sl: Omogoči/Onemogoči gladko osveževanje

en: Show warning dialog when killing processes
sl: Pokaži opozorilno okno med uničevanjem opravil

en: Time in milliseconds between updates of the process view
sl: Čas v milisekundah med osvežitvami pogleda opravil

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
sl: Čas v milisekundah med osvežitvami grafov

en: Whether information about all file systems should be displayed
sl: Ali naj bodo prikazani podatki o vseh datotečnih sistemih

en: Whether to display information about all file systems (including types like 'autofs' and 'procfs'). Useful for getting a list of all currently mounted file systems.
sl: Ali naj bodo prikazani podatki o vseh datotečnih sistemih (vključno z vrstami, kot so 'autofs' in 'procfs'). Uporabno za izdelavo seznama vseh trenutno priklopljenih datotečnih sistemov.

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
sl: Čas v milisekundah med osvežitvami seznama naprav

en: Determines which processes to show by default. 0 is All, 1 is user, and 2 is active
sl: Določa, katera opravila so privzeto prikazana: 0 za vsa, 1 za uporabnikova in 2 za dejavna

en: Saves the currently viewed tab
sl: Shrani trenutno ogledan zavihek

en: 0 for the System Info, 1 for the processes list, 2 for the resources and 3 for the disks list
sl: O za podrobnosti o sistemu, 1 za seznam opravil, 2 za vire in 3 za seznam diskov

en: Default graph CPU color
sl: Privzeta barva grafa CPU

en: Default graph cpu color
sl: Privzeta barva grafa cpe

en: Default graph memory color
sl: Privzeta barva grafa pomnilnika

en: Default graph swap color
sl: Privzeta barva grafa izmenjevalnega prostora

en: Default graph incoming network traffic color
sl: Privzeta barva grafa vhodnega omrežnega prometa

en: Default graph outgoing network traffic color
sl: Privzeta barva grafa odhodnega omrežnega prometa

en: Show network traffic in bits
sl: Prikaži omrežni promet v bitih

en: Process view sort column
sl: Stolpec vrste pogleda opravil

en: Process view columns order
sl: Vrstni red stolpcev pogleda opravil

en: Process view sort order
sl: Vrstni red vrste pogleda opravil

en: Width of process 'Name' column
sl: Širina stolpca 'Ime opravila'

en: Show process 'Name' column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec 'Ime opravila'

en: Width of process 'User' column
sl: Širina stolpca opravila 'Uporabnik'

en: Show process 'User' column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila 'Uporabnik'

en: Width of process 'Status' column
sl: Širina stolpca opravila 'Stanje'

en: Show process 'Status' column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila 'Stanje'

en: Width of process 'Virtual Memory' column
sl: Širina stolpca opravila 'Navideznega pomnilnika'

en: Show process 'Virtual Memory' column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila 'Navideznega pomnilnika'

en: Width of process 'Resident Memory' column
sl: Širina stolpca opravila 'stalnega pomnilnika'

en: Show process 'Resident Memory' column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila 'stalnega pomnilnika'

en: Width of process 'Writable Memory' column
sl: Širina stolpca opravila 'zapisljivega pomnilnika'

en: Show process 'Writable Memory' column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila 'zapisljivega pomnilnika'

en: Width of process 'Shared Memory' column
sl: Širina stolpca opravila 'skupnega pomnilnika'

en: Show process 'Shared Memory' column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila 'skupnega pomnilnika'

en: Width of process 'X Server Memory' column
sl: Širina stolpca opravila 'pomnilnika strežnika X'

en: Show process 'X Server Memory' column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila 'pomnilnika X strežnika'

en: Width of process '% CPU' column
sl: Širina stolpca opravila 'CPE v %'

en: Show process '% CPU' column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila 'CPE %'

en: Width of process 'CPU Time' column
sl: Širina stolpca opravila s 'procesorskim časom'

en: Show process 'CPU Time' column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila 'procesorski čas'

en: Width of process 'Started' column
sl: Širina stolpca opravila 'Začeto'

en: Show process 'Started' column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila 'Začeto'

en: Width of process 'Nice' column
sl: Širina stolpca 'vrednosti ocene prednostni delovanja'

en: Show process 'Nice' column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila 'ocene prednostni delovanja'

en: Width of process 'ID' column
sl: Širina stolpca opravila 'ID'

en: Show process 'ID' column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila 'ID'

en: Width of process 'Security Context' column
sl: Širina stolpca 'Varnostni kontekst' opravila

en: Show process 'Security Context' column on startup
sl: Ob zagonu prikaži stolpec 'Varnostni kontekst' opravila

en: Width of process 'Command Line' column
sl: Širina stolpca opravila 'Ukazna vrstica'

en: Show process 'Command Line' column on startup
sl: Ob zagonu prikaži stolpec 'Ukazna vrstica'

en: Width of process 'Memory' column
sl: Širina stolpca opravila 'Pomnilnik'

en: Show process 'Memory' column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila 'Pomnilnik'

en: Width of process 'Waiting Channel' column
sl: Širina stolpca 'čakajočega kanala' opravila

en: Show process 'Waiting Channel' column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec 'čakajočega kanala' opravila

en: Width of process 'Control Group' column
sl: Širina stolpca opravila 'Nadzorna skupina'

en: Show process 'Control Group' column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila 'Nadzorna skupina'

en: Width of process 'Unit' column
sl: Širina stolpca opravila 'Enota'

en: Show process 'Unit' column on startup
sl:  Ob zagonu pokaži stolpec opravila 'Enota'

en: Width of process 'Session' column
sl: Širina stolpca opravila 'Seja'

en: Show process 'Session' column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec opravila 'Seja'

en: Width of process 'Owner' column
sl: Širina stolpca 'lastnika' opravila

en: Show process 'Owner' column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec 'lastnika' opravila

en: Width of process “Priority” column
sl: Širina stolpca 'Prednosti' opravila

en: Show process “Priority” column on startup
sl: Ob zagonu pokaži stolpec 'Prednost' opravila

en: Disk view columns order
sl: Vrstni red stolpcev pogleda diskov

en: System Monitor Preferences
sl: Možnosti nadzornika sistema

en: Behavior
sl: Obnašanje

en: _Update interval in seconds:
sl: _Časovni razmik posodabljanja v sekundah:

en: Enable _smooth refresh
sl: Omogoči _mehko osveževanje

en: Alert before ending or _killing processes
sl: Opozori pred končanjem ali _uničevanjem opravila

en: Information Fields
sl: Polja podrobnosti

en: Process i_nformation shown in list:
sl: _Podatki o opravilih, prikazanih v seznamu:

en: Graphs
sl: Grafi

en: _Show network speed in bits
sl: _Pokaži hitrost omrežne povezave v bitih

en: Show _all file systems
sl: Pokaži _vse datotečne sisteme

en: File system i_nformation shown in list:
sl: Podatki o _datotečnem sistemu, prikazanih na seznamu:

en: Cannot change the priority of process with PID %d to %d.
    %s
sl: Sprememba prednosti opravila s PID %d na %d ni mogoča.
    %s

en: Cannot kill process with PID %d with signal %d.
    %s
sl: Ni mogoče uničiti opravila s PID %d s signalom %d.
    %s

note: xgettext: secondary alert message
en: Killing a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be killed.
sl: Z uničenjem opravila se podatki lahko izgubijo, sesuje se lahko seja ali pa dejanje predstavlja varnostno tveganje. Uničiti je treba le opravila, ki niso odzivna.

note: xgettext: secondary alert message
en: Ending a process may destroy data, break the session or introduce a security risk. Only unresponsive processes should be ended.
sl: S končanjem opravila se podatki lahko izgubijo, sesuje se lahko seja ali pa dejanje predstavlja varnostno tveganje. Vsiljeno končati je treba le opravila, ki niso odzivna.

en: (%s Priority)
sl: (%s Prednost)

en: Change Priority of Process “%s” (PID: %u)
sl: Spremeni prednost opravila “%s” (PID: %u)

en: Change _Priority
sl: Spremeni _prednost

en: _Nice value:
sl: Ocena _prednostni delovanja:

en: Note:
sl: Opomba:

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
sl: Prednost opravila je podana z oceno prednostni delovanja. Nižja vrednost ustreza višji prednosti.

en: Icon
sl: Ikona

en: Process Name
sl: Ime opravila

en: User
sl: Uporabnik

en: Status
sl: Stanje

en: Virtual Memory
sl: Navidezni pomnilnik

en: Resident Memory
sl: Stalni pomnilnik

en: Writable Memory
sl: Zapisljiv pomnilnik

en: Shared Memory
sl: Skupni pomnilnik

en: X Server Memory
sl: Pomnilnik strežnika X

en: % CPU
sl: % CPE

en: CPU Time
sl: Procesorski čas

en: Started
sl: Začeto

en: Nice
sl: Ocena prednostni delovanja

en: Security Context
sl: Varnostni kontekst

en: Command Line
sl: Ukazna vrstica

note: xgettext: combined noun, the function the process is waiting in, see wchan ps(1)
en: Waiting Channel
sl: Čakajoč kanal

en: Control Group
sl: Nadzorna skupina

en: Unit
sl: Enota

en: Session
sl: Seja

en: Owner
sl: Lasnik

en: Priority
sl: Prednost

en: Load averages for the last 1, 5, 15 minutes: %0.2f, %0.2f, %0.2f
sl: Povprečna obremenitev zadnjih 1, 5 in 15 minut: %0.2f, %0.2f, %0.2f

en: Process Properties
sl: Lastnosti opravila

en: Properties of process "%s" (PID %u):
sl: Lastnosti opravila "%s" (PID %u):

note: Translators: The first string parameter is release version (codename), * the second one is the architecture, 32 or 64-bit
en: Release %s %s
sl: Izdaja %s %s

note: Translators: The string parameter is the architecture, 32 or 64-bit
en: %s Version
sl: Različica %s

note: Translators: The string parameter is release version (codename)
en: Release %s
sl: Izdaja %s

note: translators: This is the type of architecture, for example: * "64-bit" or "32-bit"
en: %d-bit
sl: %d biti

en: Unknown
sl: Neznano

en: Kernel %s
sl: Jedro %s

note: hardware section
en: Hardware
sl: Strojna oprema

en: Memory:
sl: Pomnilnik:

en: Processor:
sl: Procesor:

en: Graphics:
sl: Grafika:

note: disk space section
en: System Status
sl: Stanje sistema

en: Available disk space:
sl: Prostor na disku:

en: Today %l:%M %p
sl: Danes, %k:%M

en: Yesterday %l:%M %p
sl: Včeraj, %k:%M

en: %a %l:%M %p
sl: %a, %k:%M

en: %b %d %l:%M %p
sl: %d. %b, %k:%M

en: %b %d %Y
sl: %d. %b, %Y

en: Running
sl: Začeto

en: Stopped
sl: Zaustavljeno

en: Zombie
sl: Zombi

en: Uninterruptible
sl: Neprekinljiv

en: Sleeping
sl: V mirovanju

note: xgettext: weeks, days
en: %uw%ud
sl: %ut%ud
